CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cintakita79

bila dapat yang manja mengedik.. isteri dilupakan..

yes i never deny that.. hubby mmg selalu tolong dalam hal umahtangga.. cuma masalah saya skarang ialah saya taktau.. adakah saya ni terlalu tidak bertolak ansur dengan dia? hinggakan dia bole terpikir nak buat hal.. ?

Sebab kita kurang gedik kot. Lelaki kan suka dimanjakan. Ce awak manjakan lelaki awak pulak...anta ank2 g outsite parenting pulak sekejap heheheh...

http://azzaazman.blogspot.com/

Reply 23# fire_place

betul lah tu...perempuan sibuk nak jaga anak bagai...dia tau komplen je...sedih r cmni...

http://azzaazman.blogspot.com/

karang tak pasal2 dia panggil saya dah buang tebiat pulak.. sebab baru mengalirkan airmata sebab sebak pon dia dah kata saya mengada ngada.. agaknya bila dah kawin lama.. perangai masa sblm kawin atau mula2 kawin dulu tak bole nak diteruskan.. kena serius je.. macam tu?  actually saya banyak terasa hati dengan dia akhir2 ni.. dia dah tak mcm dulu pon.. suka bermanja dan memanjakan .. tapi takde la depan2 org.. makan pon tak de nak ajak makan sama2.. suka buat hal sendiri.. macam saya ni dia tak perlukan langsung.. sedih.. sbb tu saya sakit hati dan selalu ungkit benda2 yang jadikan dia berperangai camtu..

aku da kawin 4 tahun anak sorang.  laki mcm tak kesahkn je. die lg minat tgk pompuan cantik kt lua ...
mawarika Post at 14-6-2011 21:42

mcm ni mmg berkesan tok tawan hati suami ek.....rsau dgn llk yg suka nak usha prm lain kat luar.....

karang tak pasal2 dia panggil saya dah buang tebiat pulak.. sebab baru mengalirkan airmata sebab seb ...
cintakita79 Post at 21-6-2011 09:07

ala la la cian dier...meh sini sy manja2 kan awak ...
sy lak suke pompuan yg manja2...tapi dapat pula bini yg tak manja.... huhuhuhu  

Follow Us
alangkah bagusnya kalau perempuan pon  bole cari alternatif yang sama macam lelaki kan.. bila suami tak endah.. suami busuk.. isteri cari org lain .. bermanja2.. luah perasaan.. kalau nak buat semua tu.. lama dah.. mula la timbul isu.. isteri curang.. isteri jalang.. isteri cari makan luar.. walhal.. bila kat rumah.. suami buat taktau.. kenapa tak praktikkan apa yang dinasihatkan oleh orang lelaki kepada para isteri kepada diri mereka sndiri.. asyik menunding jari mencari kesalahan isteri.. walau pada hakikatnya nafsu melebihi segala2 nya.. saya tak pikir smua tu sekadar cinta..( jijik untuk saya taip perkataan tu bilamana seorang suami jatuh cinta lagi ) tapi nafsu semata2 bila ada perempuan yang menggedik ( perempuan yg tak sedar diri ) hanya yang rasa je tau .. apa perasaan dicurangi.. bukan taknak memaafkan.. tapi parut tu masih terasa walau smua tu dah lepas...

kalau diikutkan.. sunah nabi bole kawin 4 tu pon.. bukan nabi kawin atas dasar cinta kan perempuan tu dan kawin.. tapi kawin kerana nak selamatkan ibu tunggal bla bla bla.. tp lelaki sekarang gunakan sunnah nabi tu sbg alasan nak berbini lebih atau nak curang pada bini.. walhal nafsu pada perempuan .. bila pompuan manja2 gedik2 nafsu naik.. kata cinta.. saya tak caya akan ada 2 cinta dalam 1 hati.. mustahil~ smua tu nafsu je..

biasala yang haram tu la yang best... dalam kajian sy la.. refer kat intrnet n phatikan lelaki.. pompuan skrg kn makin bijak.. yang pntg ingt pesan org tua2, jg perut, "anu nye" & pandangannya+bau... skali skala buat perubahan personaliti..

laki yg mcm mane tak buat perangai camni ek?

pada sy.... yg paling penting ialah tolak ansur....
zaman skang bukan mcm zaman2 mak dgn ayah kita  ...
zulka Post at 20-6-2011 16:31

i like...

Reply 21# fire_place

hmm..laki suh bini sendiri tutup aurat....sebab tu tgjawab dia sebagai suami..kira baguslah tu... bukan hipokrit...
laki pandang ppuan lain yg seksi...sebab tu fitrah laki

sebab laki akan sentiasa tertarik ngn ppuan...hati diorang leh isi 4 tempat..tuhan jadikan camtu
cuma....nasihatkan suami jaga pandangan

Reply 112# idea77

yup..setuju dgn pandangan awk.tp maaflah aku ckp hipokrit coz biasanya laki2 yg jaga pandangan tu tak hipokrit psl ngat tuhan..walaupun bnafsu..tp bjaya tundukkan nafsu mata.mcm penceramah kat WHI ckp..kdg2 gunakan alasan dah fitrah semulajadi laki2..yelah mksudnya gunakan alasan mcmtu untuk membolehkan sesuatu.mcm yg xmampu tp nak kawin 4,bila bab suruhan agama ketepikan,bila poligami terus ikut sunnah,dan2 keluar alasan elak dosa sume.tak ke hipokrit gitu??

Reply 110# chintacanduri

laki2 skrg xtahu lah nak cari mcmne yg xmcmni.kita pikir mmg lumrah laki2 suka benda cantik xpe..tp aku tgk kat WHI..sampai yg ada xtahan.nmpk pmpuan seksi pastu isteri bhenti tgk barang..alih2 tgk suami xda.lupanya suami tu ikut blakang pmpuan tu jalan.tp kdg2 ada yg xnak salahkan laki2 gatal.salahnya pmpuan pakai seksi knp.mmg salah pmpuan tu juga,tp xkanlah sampai mcmtu skali.
mcm mak aku cite kwn dia.muda lg.cantik orgnya.suami dia xbagi bgaya pergi keje.takut org ngurat.sampai bini nak pakai lipstick pun xbg.pg keje dgn muka pucat.baju pakai yg pesen org tua.bila isteri nak mlawa,suami ckp nak mgatal dgn org kat tmpt keje ke..xbg,ckp lgpun dlm islam bhias utk suami je boleh.tp suami kat luar ada pmpuan lain.belasan tahun lg.seksi.bis skrg salah sape???

pastu smlm jalan2 dgn suami.tiba2 dgr ada pmpuan ni mjerit kat tmpt awam marah suami dia.muka suami dia tunggul je.yg ksian pmpuan ni mgandung.lupanya suami dia usik2 pmpuan kat kedai tu,pastu tukar2 no tepon.ksian gila aku tgk bini dia,mnangis mjerit smbil marah2 suami dia.yg aku dgr dia ckp''knp ko dah gatal sgt ke...''..aku rasa mgkin dah pendam lama sgt kot kmarahn dkt suami dia.yg suami dia wat muka dek je.suami aku ckp pdn muka suami dia

gilak je suami perempuan tu siap bertukar2 no tipon bagai.. isk~ tah la ek.. saya pon tatau nak cakap macamana... kita ni nak kawin kalau bole sampai akhir nafas bersama.. tp tatau la org lelaki ni apa pikir nye.. 2 3 hari lepas saya search google.. bancian penduduk dunia.. lelaki versus perempuan... lelaki melebihi perempuan skarang ni.. last update jun 2011.. sapa kata perempuan lebih ramai dari lelaki? dan malaysia salah satu negara yang lelaki melebihi perempuan skarang ni.. kadang2 saya terpikir.. kalau dah gatal sangat.. laki orang pon dia nak kebas.. agaknye yang bujang tak bole nak cukur.. laki orang senang sket sbb dah stabil dari segala segi.. kewangan .. emosi.. dan lelebih bila dah kawin lama .. dah bosan ngan isteri kat rumah.. mula la cari alasan nak himpit... walau apa pun alasannya.. tak terpikir ke dibenak perempuan yang jenis macamni kalau satu hari nanti.. laki dia org cuba nak rampas?? pikir3 kan ler... hmmm'

Sebab kita kurang gedik kot. Lelaki kan suka dimanjakan. Ce awak manjakan lelaki awak pulak...anta a ...
AzzaAzman Post at 20-6-2011 20:21

segedik mana para isteri..klu mata suami dah dikaburi..dia x heran dah

Reply 116# kegimaru

agakla..... laki klu perempuan lain gedik cepat je kan kan kan? isteri cntik tak pandang. Tgk lah nora danish.