CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lolotasya

MAK MERTUA BOLOT CUCU

Reply 220# mia_5510

mia, xsngka kn citer kite almost d same. mmg mcm2 dugaan MIL ni kn. xabis2 nk rampas anak kite. ko tuh dh puas bela anak bape byk xpuas2 lg??? kite ni barula nk merase ade anak, tu pun ko nk bolot abis kite ni ape, mesin tempat beranak je ke??? xde prasaan??? :@

mia, slagi kite bernyawa biarla kite jg anak kite kn. if kite mati dulu tuh lainla crite kn. aku pun sggup benti keje kalo tu jln terbaik utk dptkan anak. tp bile aku pikir2 balik buat ape aku nk rosakkan ms depan aku kerana nk turutkan gile dorg. sape dorang nk buat kputusan utk keluarga kite tol x??? :@ so dlm kes ni kite mmg kene bkeras mia!! biar putus saudara ngn dorang asalkan kite xterputus kasih syg ngn anak kandung kite sendiri!!!

Reply  lolotasya

ntah la...myb mil2 ni pk yg diorang lebih tua, means lebih mkn garam, diorang ...
meizat Post at 10-6-2011 16:26

psl dorg dh byk mkn garamla dorang tuh kubur dh kate mari. so bwk2la bykkan amalan. dekatkan diri dgn tuhan. xyh sibok2 nk jaga cucu. baik ko ngaji quran wat semayang sunat byk2. sediakan diri sckupnye dgn amalan.

Reply 222# lolotasya

Kalo geram sgt dgn in laws pun, tak perlu ler sampai kurang ajar kat pemikiran tasya k... Tasya dapat restu kawen dgn anak dorang pun dah untung k. Ingat sajer yg sumer nih ujian Allah untuk Tasya nak uji kesabaran. So sabar lah luaran dan dalaman k... Just my 2 sen...

Reply  lolotasya

Kalo geram sgt dgn in laws pun, tak perlu ler sampai kurang ajar kat pemi ...
kikilalat Post at 13-6-2011 20:11

sorry la kiki, smlm tasya ngaku agak emo skit. ade tragedi ngn MIL di mana family tasya dihine dan dikeji MIL which tasya xleh terime & tasya geram sgt2 smlm. now tasya dh ok. sorry yer sume.

Reply 221# lolotasya

btol2,aku sggup buat pe saje janji anak aku xterlepas kat org yg x sepatutnyer...apey g ko ckp sume
aku setuju,patut di usia cam nie byk2 kan la buat ibadah..byk sbb nape aku xnak bg bby aku kat die..sbb
byk dah aku nmpk pe yg die dah wat 2 org cucu die,pas2 senang la die point kan aku,aku xpandai jage anak..
aku tau blakang aku die mesti ade cter pasal aku kat menantu die lg sorg lg,kalo x.xkan la c biras aku tu asik dok tnyer
kat kesen kitorg pasal aku n bby aku,ok x aku jage ank aku??shat x anak aku??bleh pecaye ker aku jage ank??
wat da hell korg nie??
   lg 1 psl bab agama nie,nie lg aku xtau la nk ckp pe..aku bkn la baik sgt tp kite mesti nk yg terbaik utk ank kite kan...
aku pnh dpt sorg pengasuh nie,die pandai ajar org mengaji aku nak la anta kat die sekurang2 nyer die bleh la ajar bby aku dr
kecik,MIL aku bleh ckp wat pe nak ajar dr kecik die bkn tau pape pun...aku pun xtau la mentaliti org cam nie...
sepatut nyer dr kecik la kite kene didik n ajar,xkan esok dah jd mak or bapak org bru aku nk ajar...ntah la
   sori TT aku mmg tension sgt ngan MIL aku,sori la kalo aku terkeluar topik..aku cume nak luah kan pe yg terpendam
kat ati aku sbb pekare nie mmg sedang terjadi...aku selalu ckp kat bby aku time die tdor smbil usap2 tgn die,aku xtau la die phm ker x tp yg penting aku ckp kat die, "syg jgn tinggal kan ibu yer,wlau pe terjadi pun syg mesti ngan ibu,"
   kalo korg nk ckp aku gler,ckp la ehehehehehehe....jnji bby aku xjatuh kat tgn org len...

Post Last Edit by lolotasya at 14-6-2011 11:40
Reply  lolotasya

aku tau blakang aku die mesti ade cter pasal aku kat menantu die lg sorg lg,kalo x.xkan la c biras aku tu asik dok tnyer
kat kesen kitorg pasal aku n bby aku,ok x aku jage ank aku??shat x anak aku??bleh pecaye ker aku jage ank??
wat da hell korg nie??

lg 1 psl bab agama nie,nie lg aku xtau la nk ckp pe..aku bkn la baik sgt tp kite mesti nk yg terbaik utk ank kite kan...
aku pnh dpt sorg pengasuh nie,die pandai ajar org mengaji aku nak la anta kat die sekurang2 nyer die bleh la ajar bby aku dr
kecik,MIL aku bleh ckp wat pe nak ajar dr kecik die bkn tau pape pun...aku pun xtau la mentaliti org cam nie...
sepatut nyer dr kecik la kite kene didik n ajar,xkan esok dah jd mak or bapak org bru aku nk ajar...ntah la

sori TT aku mmg tension sgt ngan MIL aku,sori la kalo aku terkeluar topik..aku cume nak luah kan pe yg terpendam
kat ati aku sbb pekare nie mmg sedang terjadi...aku selalu ckp kat bby aku time die tdor smbil usap2 tgn die,aku xtau la die phm ker x tp yg penting aku ckp kat die, "syg jgn tinggal kan ibu yer,wlau pe terjadi pun syg mesti ngan ibu,"
kalo korg nk ckp aku gler,ckp la ehehehehehehe....jnji bby aku xjatuh kat tgn org len...
mia_5510 Post at 14-6-2011 11:20

mia,

aku tau kau xgile. tp kite boleh jadi gile selagi dorang xabis2 ganggu rumahtangga kite & xjemu dgn percubaan merampas anak kite dari kite! :@ psl bab agama tu aku rase mmg patut pon kau carik tempat yg boleh ajar anak kau. kite ibu mesti nak didikan yg terbaik utk anak kite. dorang nenek. intention dorang xsame dgn kite. dorang cume tau nak bela cucu sampai besar panjang, 2 je. tp kite ibu kite pikir camne nak beri pelajaran yg terbaik utk anak kite. sbb tuh tuhan beri tugas mdidik anak dkt mak, bukan dekat nenek ke atuk ke makcik ke even bapak sekali pun.

psl bab mengutuk2 kau dekat biras2 ko tuh dah standard bagi MIL2 yang xsukekan mnantu. even aku pun MIL buruk2kan dgn biras2 lain. aku bg makanan xkhasiat la aku masak lambatla anak aku kebulur tunggu aku masak la aku msk xsedapla. macam2 lagi la yg die kutuk aku.

tp mia, biaq pi ape pun yg die nk kata dkt orang, selagi anak kite dgn kite jgn sesekali kau serah dkt die mia. kau kene pertahankan hak kau sampai mati. kau ckp dgn MIL ko baik2, mak, selagi saya hidup, bernyawa, bernafas, saya sendiri yg akan jaga anak saya. itu janji saya pada diri saya sendiri dan juga pada Allah. kalau ada sesiapa nak amik anak saya dari saya, sila langkah mayat saya dulu!! :@

Follow Us
Reply 1# lolotasya

sian dekat awak...sedih sy dengar...dalam hal ni suami awak x boleh buat tindakan ape2 ke? sbb itu anak awak dan awak berhak jaga..and dorang x patut masuk campur dlm urusan penjagaan anak

Reply 154# lolotasya

TASYA u are the best!!!!

sorry la kiki, smlm tasya ngaku agak emo skit. ade tragedi ngn MIL di mana family tasya dihine ...
lolotasya Post at 14-6-2011 08:30
skg anak dgn tasya je kn..ade tak dorg cube larikn bawak ke kampung lg tasya?

Post Last Edit by lolotasya at 16-6-2011 10:19
Reply  lolotasya

sian dekat awak...sedih sy dengar...dalam hal ni suami awak x boleh buat t ...
asamfy87 Post at 15-6-2011 14:23

asamfy, hubby membisu 1000 bahasa. actly tasya kesian jugak dkt die. die tersepit antra dua. kanan mak kiri isteri. tasya byk mmendam rase. pahit maung tasya telan sorang2. lama2 tasya leh jd gile.

Reply 230# lolotasya

sian tasya...saye ni baru nak kawen bulan 12 ni...kami kerja kat KL..tp kg saye kat Kedah, kg bakal husband kat Johor..saye xnak la kalo boleh jd mcm kes tasya, sbb sy ni dah la utara-selatan... saye bace cite tasya ni pon dh bergenang air mate

skg anak dgn tasya je kn..ade tak dorg cube larikn bawak ke kampung lg tasya?
ida88 Post at 15-6-2011 22:57

ida, yer skunk anak tasya dgn tasya. tp weekend ni ade percubaan nak culik anak tasya lagi. seminggu lagi katanya. this time tasya akan bmati2an pertahankan anak. jgn mimpi dorang akan dpt anak tasya lagi. tasya nekad. biar putus sedara dgn dorang asalkan tasya tak terputus kasih syg dgn anak. doakan tasya yer ida

Reply  lolotasya

tasya...saye ni baru nak kawen bulan 12 ni...kami kerja kat KL..tp kg saye kat Kedah, kg bakal husband kat Johor..saye xnak la kalo boleh jd mcm kes tasya, sbb sy ni dah la utara-selatan... saye bace cite tasya ni pon dh bergenang air mate asamfy87 Post at 16-6-2011 10:16

u dh preggy?

Reply 233# lolotasya

yang...kan i ckp baru nk kawen bln 12 niii...huhu mane preggy lg

Reply  lolotasya

yang...kan i ckp baru nk kawen bln 12 niii...huhu mane preggy lg
asamfy87 Post at 16-6-2011 10:37

owh yeker silap bace hehehehehe sory2.. insyallah nasib awak yg baik2 jer.. saya ni Tuhan nk duga.. sy redha..

Reply 235# lolotasya

sy bekum kawen lg so xtau ape akan jd mase akan dtg...so kes awak macamane skrg? MIL ade dtg umah lg x? huhu

Reply  lolotasya

sy bekum kawen lg so xtau ape akan jd mase akan dtg...so kes awak macamane ...
asamfy87 Post at 16-6-2011 10:47

die akan dtg lagi katenye mggu ni. saya dh lengkapkan diri dgn segala kekuatan yg ada. insyallah sy takkan benarkan die ambil anak saya lagi. doakan yg terbaik utk saya.

Reply 237# lolotasya

lawan Tasya...pls!!!

ida, yer skunk anak tasya dgn tasya. tp weekend ni ade percubaan nak culik anak tasya lagi. se ...
lolotasya Post at 16-6-2011 10:35
ida doakn moge tasya kuat dan moge Allah bukekn pintu hati mertua tasya supaya fhm kaseh syg ibu dan anak tak same dgn kasih syg seorg nenek terhdp cucu...ape pn kite msti nk yg terbaek utk anak kite kn..tasya, wish u good luck! cayok cayok..keep us update ek...takutnye kalo anak tasya dculik lg huhuhuhu...

berdebor menunggu berita
ai doakan TT tabah
sila berkeras n perthnkan hak TT
masuk court pon rsnya TT menang coz TT mak..
encik suami pon 1..nak mudah je..