CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lolotasya

MAK MERTUA BOLOT CUCU

Tasya, bila baca masalah awak ni, aku berdoa supaya Allah berikan aku kekuatan dan kesihatan utk jaga anak2. Dan aku bertekad kalau pregnant anak no 2 nanti, aku sanggup berpantang kat rumah sendiri kalau mak aku xlarat nak jaga aku. Dahla mil aku pencen bulan 10 ni. Aku rasa kalau mil jaga dari kecil, lagi la dia syg nak lepaskan nanti.
Don't get me wrong. Aku ngan mil mmg baik dia layan aku sama rata ngan anak pompuan dia. But sesetengah benda kita kena gak bertegas. Mcm dlm kes awak ni...

Anyway I'm happy for you now. Congratz yer...

Reply 201# maz1613

Tak boleh lah pukul sama rata jer...   

Ader jer yg mertua dah pencen takmo jaga cucu... Nak gi travel, nak gi ibadah senang...

ikut pengalaman ada sedara anak dier atok nenek jaga...da besar macam x respect parent die ...
liez Post at 9-6-2011 13:55

mmg sedey bile anak sendiri xde rs kasih dan syg pd ibu bapa kandung sndiri.. nk salahkan sape dlm hal ni? anak? nenek? tau mak bpk die sendiri?

Reply  maz1613

Tak boleh lah pukul sama rata jer...   

Ader jer yg mertua dah pencen  ...
kikilalat Post at 9-6-2011 14:44

Yup...Mmg ada mil yg xnak jaga cucu bila pencen tapi Maz bercakap ttg diri sendiri. Coz my mil skang ni pon dok ckp2 nak jaga anak Maz. Siap dah survey tadika lagi. Dia penah ckp kat anak Maz "kalau nenek pencen nanti baby duduk dgn nenek yer". Bayangkan tiap2 kali balik dia ckp mcm tu. X ke kita cuak...

Tasya, bila baca masalah awak ni, aku berdoa supaya Allah berikan aku kekuatan dan kesihatan utk jaga anak2. Dan aku bertekad kalau pregnant anak no 2 nanti, aku sanggup berpantang kat rumah sendiri kalau mak aku xlarat nak jaga aku. Dahla mil aku pencen bulan 10 ni. Aku rasa kalau mil jaga dari kecil, lagi la dia syg nak lepaskan nanti.
maz1613 Post at 9-6-2011 14:38

maz,

seboleh2nye susah senang biarlah anak dgn kite. moga 1 ari nnti diwaktu kite susah & senang anak juga ade d cc kite. susah jadi cucu atok & nenek. byk kes mereka spoil dan ketinggalan dlm pelajaran sbb terlalu dimanjekan. mungkin ramai juga yg berjaya tp bukan di dpn mate tasya. contoh2 yg ade dpn mate tasya sume yg rosak akibat terlalu dimanjakan berlebihan. anak itu kn amanah allah pd kite. kite yg patot mcoraknya dgn warna yg kite ingini. jgn biarkan kite rase menyesal di kmudian hari atas kealpaan kite d waktu muda.

Yup...Mmg ada mil yg xnak jaga cucu bila pencen tapi Maz bercakap ttg diri sendiri. Coz my mil s ...
maz1613 Post at 9-6-2011 15:28

maz, kalau MIL dh ckp mcm tu mmg die ade niat nk bela anak maz. berhati2lah. pandai2la maz amik peranan supaya anak maz tak jatuh ke tangganya kelak diri maz sendiri yg akan merana xubah seperti tasya. cukupla kisah tasya ini mjadi teladan pd sume yg membaca di sini. cukuplah.

Follow Us
mmg sedey bile anak sendiri xde rs kasih dan syg pd ibu bapa kandung sndiri.. nk salahkan sape ...
lolotasya Post at 9-6-2011 15:24

hmm susah ...kang x bg nnt atok nenek tu merajok....orang tua kan sensitif.....
nak jaga hati kita yg binasa.....

hmmm saya nnt bakal lahirkan anak jugak.....memang la parent akan jaga..
tp malam saya jaga lak......
agi pon dok umah sama2....
rasanyer ok la kan.....huhuhu

yang selalu jadi masalah bila parent dok kat kampung....
kita keje kat bandar.....x kan nak ulang alik.....btol x????
jumpa anak pon seminggu sekali....
bby kan akan rapat dengan orang yg layan dier hari2 jerk......

bila baca smua ni, rasa geram je ngn mil2 skg ni..huhuhu..
me pn kena gak..dah la selama ni mil  jaga, tido dgn ank kita, ni pasal kita nk bg ank kita mkn pn boleh gaduh.
apa llg la yg  x cukup, wahai mill2 sekelian..??? x cukup ke dpt jaga, bg mkn, main, tido dgn ank kita?? kita x berkira, awak jgn la berkira sgt....nnti limit kita dah sampai tahap meletus, jgn kata kita kurang ajar plak ehh...

sory, off topic. sekadar nk lepas geram. huhuhu..

Herm...Betul2. Nak ckp xboleh mmg payah. Ckp boleh kita merana. Mil aku mmg baik dan aku pun xde masalah ngan dia. Aku sayang dia kalau xbalik umah dia lama, mmg aku rasa rindu kat dia. Tapi bab2 anak jgn main2. Kita yg pregnant 9 bulan. Sakit nak melahirkan pon dok terasa lagi. Xkan xnak jaga anak sendiri kan.

Insyaallah, harap2 aku boleh jaga anak sendiri sampai diaorang boleh berdikari. Semoga kisah Tasya ni jadi pengajaran utk kita semua

Reply  fieeda87

i like...  pandangan dari perspektif anak...
cloudy_83 Post at 8-6-2011 10:19

thanks...

tq fieda, revolutioner & cloudy....
lolotasya Post at 8-6-2011 11:43

u welcome.

hmm susah ...kang x bg nnt atok nenek tu merajok....orang tua kan sensitif.....
nak jaga hati ...
liez Post at 9-6-2011 15:36

liez, kalo mak kt kl xde mslh nk bg mak jaga. tp yg jd mslhnye bile mak jauh.

Aku sayang dia kalau xbalik umah dia lama, mmg aku rasa rindu kat dia. Tapi bab2 anak jgn main2. Kita yg pregnant 9 bulan. Sakit nak melahirkan pon dok terasa lagi. Xkan xnak jaga anak sendiri kan.
maz1613 Post at 9-6-2011 16:08

Maz,
tasya pon syg MIL sbb tasya ingt jasa die jaga tasya dlm pantang. wlupun die xsyg tasya mcm mnantu2 die yg lain tp tasya xamik ati. cume bab anak tasya terpaksa bkeras. tasya xnk anak mbesar xkenal mak ayah.

bila baca smua ni, rasa geram je ngn mil2 skg ni..huhuhu..
me pn kena gak..dah la selama ni mil  ja ...
meizat Post at 9-6-2011 15:43

meizat, kenapela MIL2 di dunie ni gini ek. lgsg xnk phm prasaan menantu.

Yup...Mmg ada mil yg xnak jaga cucu bila pencen tapi Maz bercakap ttg diri sendiri. Coz my mil s ...
maz1613 Post at 9-6-2011 15:28

Ooo... Ko tak story awal2 tadi... Mak aku dulu pun camnih gak dgn cucu sulung. Iye lah, dah pencen takder aktiviti... Sokmo ler nak kidnap anak abang aku. That is where suami isteri kena pakat. Kena make a pact takmo kasi muka kat mak/ mil. Mcm mak aku la, abang and kak ipar aku mmg tak kasik cucu dok sama nenek atuk. Mak aku ckp takut kalo org jaga tak betul etc. Dorang antar rumah makcik aku yg dekat dgn tempat keja dorang (sejam jugak lah ulang alik). So, mak aku takleh ckp aper lagik la... Mak aku muncung gak memuler, tapi kejap jer la. Dah mmg abang aku and kakak ipar takmo kasik, nak buek camno...

liez, kalo mak kt kl xde mslh nk bg mak jaga. tp yg jd mslhnye bile mak jauh.
lolotasya Post at 9-6-2011 17:26

itu la tu...... klo suh MIL dok umah TT x leh ke??? bile da agak besar suh la dier balik kampung...huhuu

at least waktu malam TT boleh luang kan masa dengan bby....
trend skang ni kan MIL dok jaga time pantang jerk....da abis pantang balik la kampung.... (macam kejam lak bunyinye kan

Ooo... Ko tak story awal2 tadi... Mak aku dulu pun camnih gak dgn cucu sulung. Iye lah, da ...
kikilalat Post at 9-6-2011 18:13

Kui...kui...Ce try baca pos Maz balik. Rasanya Maz bercerita pasal me and my mil.

Tapi apa2 pon, mmg ler nenek ngan cucu sulung ni terlebih excited. Mak aku pun ngan cucu sulung dia bukan main lagi. Tapi skang dah ada 9 orang cucu (anak aku no 7), dia pon dah xlarat nak layan semua. Mil je excited ngan anak aku coz anak aku cucu sulung. Hopefully anak perempuan dia bersalin nanti, xde dah la dia ckp2 pasal ni. Kalau cucu dari anak perempuan sendiri, aku rasa lebih sayang kut

Reply 214# lolotasya

ntah la...myb mil2 ni pk yg diorang lebih tua, means lebih mkn garam, diorang lebih tau everything kot..
tu yg smua benda pn diorang pk diorang je yg betul!
plus, diorang tau yg kita akn dengar ckp hb kita, sbb tu la diorang berani nk buat apa je..
ni pndapat me je la...rasanya betul kot..
huhuhuh...

Mak aku gak bagus. Time pantang jek jaga akak ipar aku. Lepas tue, pandai2 korang nak jaga. Selame aku tinggal dgn mak pak aku (aku anak bongsu, tinggal aku jek yg selalu kat rumah) , tak penah akak atau abang aku tinggalkan anak diorg kat rumah aku, mak aku dah gitau awal2 kot.

aku ingt aku sorg jer yg ade mslh cm nie...rupe2 nyer ramai gak...
mase berpantang mmg MIL yg jage aku,mase tu aku mmg x bleh nak handle
bby,ye la 1st time tp xde ls sepanjang berpantang sume die wat,pas 2minggu baru
aku blaja cam ne nak mndi kan die sume la bagai....
    pas tu aku start keje,die asik sibuk minta anak bby aku,die ingt bby aku tu ank kucing
bleh pas2 kat org...padahal die 2 org lg cucu dok ngan die,ko jage je cucu ko 2 org tu...
setiap kali aku dtg,asik minta jer,aku wat bodo aku jer mls nak cr pasal...
   1 ari tu mmg terpakse la gak aku tinggal kan bby aku kat MIL sbb aku n hb kene out station... nasib baik 1 ari jer,die dpt tau aku minta die tlg jage kan die punye kecoh sekampung cam aku nak bg trus...
   Mase aku nk amek bby aku tu,pandai plak die komplen..die kate aku nie terlalu manje kan ank aku,aku pn plik la nape lak??die kate ank aku xbleh tidor,asik tekejut2 jer ble tido
sbb asik cari aku,of coz la die cri aku sbb die ank aku n tdor ngan aku je....
   Pastu die bleh ckp lg,nnt anak ko dah dpt kaki bg kat mak,biar mak je yg jage...Ya Allah xabis lg ker??setiap kali aku dtg,tu la ayat die...tp aku tekad dlm ati,walau pe pun terjadi
aku xkan biarkan die senang2 nak amek anak aku....
   Hb aku diam jer,aku tau dlm ati die setuju kat mak die tp dlm mase same die nk jage ati aku...klo MIL nak amek gak aku sanggup benti keje,biar aku xckp mkn asal kan anak aku
xjatuh kat org len...
   sori TT aku tumpang cter kat thread ko...aku sekadar nak luah kan perasaan aku minta maaf bebanyak yer...