CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: shahrizal2009

tolong! telinga saya berdesing

abbyhoney... da ok ke telinga awak? telinga sy pun 24jam berdesing.. stress...

kalau berdesing ...sbb dengar guna headphone/earphone kerap and kuat..biasa jadi cmtue..my bro penah alami benda nie..dia g docktor mane..im not sure..whether dia still rase bedesing ke tak..ak pun tak tau..

aku pun ada masalah ni.bunyi berdesing bergetar2 mcm rotor helikopter.yg kena cuma sebelah kanan.kekadang saja jadik.masalah btui.

abbyhoney posted on 30-10-2011 11:18 AM
Ni alamat dia. Boleh call dia dulu. Sebab saya baru call dia dan dia suruh buat rawatan ni denga ...

boleh update rawatan dgn Dr. Nik Omar tu? apa perkembangan? thanks for sharing.

servantforever posted on 25-6-2013 07:33 AM
boleh update rawatan dgn Dr. Nik Omar tu? apa perkembangan? thanks for sharing.

Alhamdullillah, 3 kali buat rawatan akupuntur di klinik tu, dah normal balik. Ada juga yg dah berkali2 buat tapi tak ok juga. Syukur sgt2. Rezeki saya agaknya. Cumanya saya tidak bergantung 100 % dgn rawatan akupuntur tu sebab saya juga ambil vitamin B komplex, makan produk HPA. Apa saja yg saya rasa boleh membantu saya, akan saya cuba. Lagi satu saya ada baca kisah seorg ayah yang   sedang berusaha merawat anak dia yg sakit yg teruk, lupa sakit apa. Dia dah bawak anak ke hospital pakar tapi tak sembuh2 juga. Ikhtiar dia buat solat tahajjud 7 mlm berturut2 sambil amalkan zikir asmaul husna. Alhamdullillah sembuh anak dia. Jadinya saya ikut cara dia. Saya buat solat tahajjud 7 malam walaupun tak berturut2. Selain tu saya buat solat taubat, solat hajat dan amalkan zikir. Sebab bagi saya kalau kita usaha sungguh2, minta kpd Allah, InsyaAllah sembuh walaupun lambat. Zikir tu masa dlm perjlnan ke tempat kerja pun boleh baca. Nanti saya cari balik zikir2 tu semua. Ada saya simpan dlm fail.

zillah posted on 7-5-2012 03:34 PM
abbyhoney... da ok ke telinga awak? telinga sy pun 24jam berdesing.. stress...

Alhamdullillah, dah ok..

Follow Us
kalau rajin boleh join group ni... saya dah cuba cari group dari malaysia tapi tak ada yg aktif..tak kisahlah walaupun dari indonesia asalkan ada manafaat untuk kita sama2 cari penawarnya..

https://www.facebook.com/groups/tinnitusindonesia/

kalau telinga berdengung mcm mna plak....mcm sumbat....? ada pyelesaian tak??

abbyhoney posted on 25-6-2013 09:13 AM
Alhamdullillah, 3 kali buat rawatan akupuntur di klinik tu, dah normal balik. Ada juga yg dah berk ...

Salam sahabat,
Boleh tak share dengan saya bagaimana rawatn yang telah anda jalani sehingga sembuh? Telinga saya 24 JAM berseding macam TV taman siaran. Amat menggangu.
Apa yg awak rekermen. Mohon share, semoga Allah bagi pahala yang banyak di bulan mulia ini, tq. Ruslan whatsapp/sms 013 3693626

zruslan posted on 27-7-2013 09:18 AM
Salam sahabat,
Boleh tak share dengan saya bagaimana rawatn yang telah anda jalani sehingga sembu ...

Masa awal2 kena tinnitus saya jadi sgt murung dan takut. Saya jumpa doktor pakar telinga dan hidung, scan telinga dan hidung takut ada jangkitan atau tumor. Alhamdulillah tak ada semua tu. Doktor bagi saya gingko, mahal jugalah tapi saya cuma boleh mkn 2 biji je lepas tu saya stop sebab telinga saya makin berdesing. Saya tukar dgn daun pegaga buat ulam sebab gingko tu daun pegaga kan? Saya buat rawatan akupuntur sebanyak 4 kali kalau tak silap. Saya juga ambil suplemen HPA utk telinga, nanti saya check balik apa namanya. Dan yang sgt2 mujarab selain dari ubat2 tu, saya paksa diri saya bangun malam buat tahajjud . Saya solat taubat, solat hajat. Ada je peluang saya akan buat. Saya cari zikir2 asmaul husna khas utk penyakit telinga dan saya amalkan. Saya tau saya byk dosa, mungkin tu Allah turunkan penyakit ini kpd saya. Kalau solat pun setakat solat 5 waktu je. Dan saya tawakal kpd Allah. Setiap kali solat saya minta Allah sembuhkan penyakit telinga saya. Alhamdulillah, bunyi berdesing makin lama makin kurang. Suatu hari tu saya bangun pagi, saya rasa mcm bunyi loceng kat telinga saya, bunyi mcm kat leher pun ye jugak..tapi sekejap2 je la..dan sekrg Alhamdulillah, dah tak ada berdesing tu lagi. Syukur sgt2 kpd Allah. Hampir 5 bulan juga lah saya diuji dgn penyakit ni.

Rate

1

abbyhoney posted on 27-7-2013 01:15 PM
Masa awal2 kena tinnitus saya jadi sgt murung dan takut. Saya jumpa doktor pakar telinga dan hidun ...

terima kasih atas kesudian berkongsi. Disamping berusaha, bertawakkal kita mesti kembali kepada Allah sentiasa.
Itulah kesimpulannya.

Rate

1

abbyhoney replied at 1-11-2011 03:32 PM
Reply 17# MsAjai

Boleh bagi alamat atau lokasi klinik dr faridah ni? Saya sakit telinga berdesing dan tak dengar telinga belah kanan.

mdnoh81 replied at 11-1-2019 02:20 PM
Boleh bagi alamat atau lokasi klinik dr faridah ni? Saya sakit telinga berdesing dan tak dengar te ...

dah ke ENT ke? kalau dah rujuk ke sana dan tak ada tumor ke apa ke, boleh guna cara homeopaty. Klinik tu alamat dia kat sini. [color=rgba(0, 0, 0, 0.87)]Nik Omar Homeopathy & Acupuncture Centre KL,12-1, Jalan 2/23A, Jalan Genting Kelang, 53300 Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur. Ada cawangan kt alamat : 29, Tingkat 1, Jalan Peniaga U1/34, Hicom - Glenmarie Industrial Park,, 40150, Shah Alam, Selangor, Persiaran Kerjaya, 40150, Selangor

Rate

1

abbyhoney replied at 27-7-2013 01:15 PM
Masa awal2 kena tinnitus saya jadi sgt murung dan takut. Saya jumpa doktor pakar telinga dan hidun ...

Hi Abby,

Boleh saya tahu ubat supplement HPA apa yang Abby ambil? Sebab saya pun mengalami masalah yang sama, telinga berdesing 24 jam dah dekat 6 bulan. Dah macam2 cara saya cuba, tapi masih tak berkesan. Boleh juga kongsikan zikir yang Abby amalkan, boleh juga saya cuba. terima kasih banyak2.

Rate

1

nanti saya cari balik zikir2 tu...ada simpan dlm fail kt rumah.

mdnoh81 replied at 11-1-2019 02:20 PM
Boleh bagi alamat atau lokasi klinik dr faridah ni? Saya sakit telinga berdesing dan tak dengar te ...

boleh try buat acupuncture dekat thetole acupuncture..dekat sini pon ada buat rawatan untuk telinga berdesing @ tinnitus ni..boleh tgk dekat sini jenis2 penyakit selain tinnitus http://thetole.org/ recommended

abbyhoney replied at 12-3-2019 05:48 PM
nanti saya cari balik zikir2 tu...ada simpan dlm fail kt rumah.

hi abby. Masa kita sembuh tu, adaka bunyi tu terus hilang ataupun sikit demi sikit

yenbc replied at 12-11-2019 09:25 AM
hi abby. Masa kita sembuh tu, adaka bunyi tu terus hilang ataupun sikit demi sikit

Alhamdulillah terus sembuh....syukur kpd Allah.

Edited by yenbc at 20-11-2019 10:37 AM
abbyhoney replied at 18-11-2019 12:12 PM
Alhamdulillah terus sembuh....syukur kpd Allah.

Abby tau tak apa penyebab tinnitus abby dulu? Bunyi berdesing tu rasanya kat telinga ka ataupun kepala?

yenbc replied at 19-11-2019 05:20 PM
Abby tau tak apa penyebab tinnitus abby dulu? Bunyi berdesing tu rasanya kat telinga ka ataupun  ...

kt telinga tapi saya tak tau penyebabnya. Tiba2 je...