CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6671|Reply: 25

Bod Remaja dan Pendidikan Seks patut dipisahkan.

assalammualaikum wbt..

aku tak pasti sama ada cadangan ini pernah ada atau tak..

tapi aku nak mencadangkan supaya bod remaja diasingkan sama sekali dengan pendidikan seks..

alasan:

1. remaja adalah termasuk yang masih bersekolah..pendedahan yang terlalu terbuka aku rasa melebihi imaginasi yang sepatutnya mereka tahu..tidak dinafikan yang mereka perlu tahu mengenai 'seks' kerana 'seks' bukan terhad perhubungan intim sahaja, tapi harus la dihadkan..

2. pendidikan seks adalah keperluan kepada forumers yang telah mendirikan rumahtangga ataupun yang bakal..tidak juga dinafikan bagi yang belum berkahwin..pendedahan awal adalah penting sebagai pengetahuan..namun pengkhususan perlu diberikan kepada pihak-pihak yang dinyatakan sebelumnya.

3. kebanyakan topik yang dibincangkan disini adalah terlalu terbuka, yang mana secara rasionalnya tidak menjadi keperluan untuk remaja yang masih muda untuk turut membincangkannya...jadi sekiranya diasingkan..dengan tambahan akses pembacaan perlulah menggunakan had umur..boleh mengelakkan remaja-remaja muda daripada mendapat ilmu yang masih belum bermanfaat bagi mereka...

itu antara alasan-alasan aku..sejujurnya aku tatau sama ada pernah atau tidak cadangan ini diadakan..sekiranya tidak relevan,pohon jasa baik moderator untuk menutup sahaja topik ini.

sekian, wassalam.

Rate

1

Reply 1# 033589

terima kasih atas respon ini.....

pertanyaan ini akan dimajukan kepada ketua bod terlebih dahulu sebelum ia dimajukan ke peringkat SMod dan seterusnya ke peringkat admin...

sekiranya anda mempunyai alasan dan justifikasi serta cadangan yang bernas lagi jitu mohon disuarakan di thread ini.

Reply 2# teky

pada saya bod belia dan remaja sudah memadai. http://mforum2.cari.com.my/forumdisplay.php?fid=37

jadi maybe bod ni boleh spesifik pada sex edu saja.

Rate

1

tkasih atas kredit mod teky

aku terpikir gak, cuma mungkin patut move ke bhgian kategori lain, maybe dok bawah "family discussion" ke... atleast situ ramai abg akak n maybe pakcik makcik yg lalu lalang situ bleh tlg jengukkan.

tapi pikir balik, tukang buat topik seks kat sini pun lebih dari golongan tersebut gak. so, aku stuju je la dgn usul pembuka topik atau cadangan cik panda, cuma sex edu tu patut diletak dlm kategori atau sub-forum bod FD tadi.

atau mungkin gak patut di ubah supaya lebih sopan sperti "perbincangan teruna dan dara" becoz diorg REMAJA, right? thats how they supposed to be.   yg dah andartu atau andalusia tu bleh la join skalik...

ini cuma cadangan peribadi aku, kalau ade cadangan yg lebey baik, sila ketengahkan supaya dapat diberi perhatian oleh pihak tertentu/berwajib.

Rate

1

kdg2 yg terlalu 'ghairah' menyertai atau membuka topik2 yang dirasakan tidak sesuai lebih kepada kawan2 remaja kita yang masih muda..sebab tu ayat stended permulaan kebanyakannya 'ada kawan aku.....' n etc

x dinafikan diorg ni nak tau banyak bende..kite pon dah lalui jugak...cuma aku fikir pendedahan terlalu meluas berkenaan pendidikan seks menyebabkan budak2 sekolah dh pandai bermain 'nafsu' sama2 teman sekolah..byk video yg dirakam sendiri tersebar byk dah..walaupun bukanlah 100% kesalahan berpunca daripada sumber bacaan spt di dalm bod ini..tp aku rasa sumbangan tetap ada...jadik baik mencegah daripada merawat..

Follow Us
assalammualaikum wbt..

aku tak pasti sama ada cadangan ini pernah ada atau tak..

tapi aku nak  ...
033589 Post at 10-5-2011 11:25

x meriahlah thread tanpa remaja hehehe sama jgk kalo seks ngn org tua biar ngn org muda lagi remaja lagi best hehehehe

dik..byk lagi remaja nak kene pikir...bukan seks semata...

Reply 8# 033589

kalu dah species kaki sex ...tu yg dia cari dulu..

hehe..expected...tred2 camni memg takkan ada yang nak respon punye...

yup..setuju..
sbb aku tgk bnyk thread yg mcm x sesuai ngan remaja..
smpaikan kdg nk komen pun aku kena pikir 2-3 kali..

Asalnya bod ni untuk bincang sex edu dan teens..issue2 pre-marital pregnancy, pre-marital/teen sex, gejala bohsia etc etc...nak kira bod ni cinoni aje tapi ye la bila sebut 'sex' semua berebut nak cite....apa2 saja pasal sex..edu nye entah ke mana

...jadi sekiranya diasingkan..dengan tambahan akses pembacaan perlulah menggunakan had umur

Amat bersetuju sekali jika dipisahkan bod tu but nak tanya lain soalan lah..kalau pindah ke bod lain...adakah remaja-remaja ni still x leh access masuk ke bod seks tu and rasanya kita katsini pun xtau forumer mane yg dewasa dan yg mane plak remaja..rasanya semua bod boleh terjah masuk..so kalau siapa suka atau ingin tahu tentang seks dia tetap masuk juga bod seks tu walaupun masih budak sekolah (contoh)...And ada ke sistem tambahan akses pembacaan menggunakan had umur? mcmane nak tau umur setiap forumer?

hmmm hanya pendapat sy..sorry kalau salah..

bod ini remain mcm neh......

noted teky. itu sahaja cadangan saya. boleh tutup tred ni. thanx sume yang ambil bahagian

Hmmm...

noted teky. itu sahaja cadangan saya. boleh tutup tred ni. thanx sume yang ambil bahagian
033589 Post at 30/5/2011 11:02

Untok maklumang sampai sekarang belom ada kata putus dari peringkat 'atasang' mengenai beberapa 'cadangang' yang telah disarangkang... Nanti aku cuba follow up balek...

Jizzz... Klong! Klong!

good topic abg nomot,
iols pon naik menyampah dah ngan org yang tak reti2 bahasa yang bod ni adalah BOARD TEENS N SEX EDUCATION, seronok benornya depa bila mendengor perkataan sex tu sampai perkataan yg lain tu dia org lupa...

buat post tak tentu hala, mcm lah dia org tak ada adik2, sedara mara....yang mungkin akan baca benda tu atau yg akan dapat akibat dari post yang merepek tu.

apa yg susah sangat nak faham ntahnya...

errr sbnrnya aku nk sokong cadangan ni....
dulu sebagai remaja, aku malu nak bukak bod ni...aku tak paham kenapa bod ni duk dlm Remaja. last2 zaman remaja aku duk main kat bod misc je ngan abg esheng beger. huhu...
bod remaja ni agak bosang ar pd suatu masa dahulu...

yg post alphawolf tu, objektif mmg sesuai sgt ngan remaja, cuma dicadangkan supaya tajuk bod ditukar kepada TEENS & Social Issues<<< Contoh....
cadangan bzzts pun best gak, Perbincangan TerunaDara.

kalau diletakkan bawah FD, rasanya tak la mengarut sgt thread/comment nanti sbb senior2 kat situ agak strict. so geng2 mengarut ni akan fikir byk kali gak nak post/comment.

Sekian, terima kasih.

saye menyokong sepenuhnya cadangan diatas.

mohon cadangan ditutup dan kiraan undi dimulakan!

perubahan tidak dpt dibuat tanpa persetujuan pucuk pimpinan...

12Next
Return to list New