CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cikgu_cina

Jawapan Paling Tepat: Kenapa tak Kahwin lagi?

Reply  mamatarosan

Saya akan cakap, akan tiba masanya kerana saya merasakan umur 31 terama ...
cikgu_cina Post at 12-5-2011 06:52

kenapa kena orang kampung je yg ditujukn? sume orang kampung takde yg berjaya ye maksudnya dlm idup dia bandingkan yang 'bandar moden'? atau tanpa bandar, kampung takkan wujud ye?

hhmm...pikir2..nak geram2 kat org2 yg sibuk bertanya  pun tak guna...aku rasa plan aku seterusnye ialah...aku akan buat tak dgr je org tu tanya ke.....apa ke.....selepas few sec dier bercakap...baru aku pusing tanya...err...u were saying something??...then trus turn my back n blah...aku ingat nak guna kekdah ni utk sume org...termasuk la kepada makcik2 yg lorat2 tu....alang2 aku sakit hati...biar diorang lak kata aku kurang ajar...padan muka korang..wakakaka!!!!

Reply 222# hike80

ni pon idea yg hmmm.....boleh tahan jgk la...

buat dono jer...

Reply 221# mamatarosan
saya pun orang kampung. maksud saya yang kampung tu adalah lepas spm je duduk kg dan kerja kg. memang le akan cepat laku. kalau pempuan sah2 le cepat kahwin. bagi yang kita ni yang kampung gi ke bandar susah sikit nak dapat jodoh.

apapun ayah aku dah carikan utk aku. yea seronoknya

Reply  mamatarosan
saya pun orang kampung. maksud saya yang kampung tu adalah lepas spm je duduk k ...
cikgu_cina Post at 13-5-2011 22:04

ooo.. mcmtu maksudnya.. betul ckp awk tu.. mmg kebiasaannya kut budak pmpuan duk kampung ni cepat terdedah peluang utk kawen cepat... mungkin dah takde benda nak buat kut bila cuma duk je kat umah pas abis blaja... lagipun mak bapak takut nanti malu kalo biarkan anak2 duk kehulu hilir layan jantan sana sini kena diperhati, dikata je dek org keliling, sedara mara.. kan maruah keluarga terletak pada tingkahlaku perbuatan anak2 tu sendiri terutamanya anak pmpuan yg tak kawen lagi... kalo kat bandar, purata untuk diambil peduli org keliling tu mungkin kurang kut..

dah ayah awak pilihkan tu cepat2lah langsungnya.. benda baik jgn tangguhkan nanti jadi lain plak....... nasihat orang kecewa penah putus tunang ni.. (tu dulu sebelum bertunang dgn yg lain semula ni)hehehe... bertunang tu(terutamanya pmpuan) mintalah kat pihak laki tu jgn lama sgt ikat tunang tu kalo takde sebab kukuh, nanti awk jgk yg 'sakit' nak hadapi dugaan dlm pertunangan tu kalo lama2...

... saya nak luahkan kat sini sebab sy berani buktikan bukan sy yang curang pada ex tunang sy walaupun dah jenuh sy bertahan selama bertunang dgn dia(padan muka aku) :@.. bukan niat nak hentam, nak malukan dia terang2 atau bagitau profile detail tentang sape diri dia sbnr tu kat dlm ni.... walaupun sy dan mak bapak sendiri dah abis dimalukan dikeji, dicaci, dihina mcm2 selama ni kat keliling dia terutamanya yg kenali sy ni yg kononnya sy ni manusia paling jahat dan kejam dlm hidup dia... tapi niat sy ikhlas nak dia fikir sendri kenapa saya luahkan mcmni dan jgn lagilah akhirnya 'aibkan' diri sendiri jugak last2... (harap sangat2 dia ada jadi ahli dalam forum2 CARI ni dan ada terbaca apa sy taip ni)... dah lama pendam dan sabar dgn 'permainan' dia selama ni sampaikan ada ketikanya niat nak balas dendam dgn perbuatan dia tu dlm tempoh bertunang tapi takpelah, drpd sy makin 'sakit', baik sy cuma luahkan kat sini jelah untuk puaskan ati sndri je..

setakat cakap je nak kawen tapi takde usaha kearah tu walaupun jodoh tu dah terang2 ada dpn mata siap dah bertunang pun tapi masih nak menggedik sana sini diam2 tu bukan ke tolak jodoh ke namanya?... akhirnyanya tetap jugak bagi jwpn belum sampai jodohlah, takde calonlah, tak serasilah, inilah, itulah alasannya sedangkan yg selama ni duk pulun kehulu kehilir bangga tayang, cite sana sini yang kita ni dah bertunang tu watpe? nak tggu berapa lama lagi kalo dah tu pilihannya? atau bangga diam2 bole bertukar2 pasangan sesuka ati walau dah ada pilihan, tapi masih taknak akhiri dgn ikatan sah? cari salah saya pandalilah pulak... :@setakat bangga je dgn hbgn mcmtu tapi takde usaha perbaiki silap sendiri, mmg sampai bila2lah takkan ada ikatan Nikah sah melainkan cuma takat 'kawen' je nanti... terlebih laku kut tu yg tak bole nikah sah lagi..hehehe

jangan sampai habis sepah, madu dibuang... time tulah baru nak terkial2 cari jodoh semula... tu yang time tgh kemaruk, sumenya best tentang pasangan tu tapi bila dah jd sbaliknya lagi nanti, sebab takde jodoh plak nak dipersalahkan jugak lagi.. dan lagi.... dan lagi?...

sori TT kalo mcm off topic plak melalut ni tapi yg penting dapat gak luahkan jawapan sy sndri tentang 'KENAPA TAK KAHWIN LAGI' ni...

P/S: MOD kalo rasa tak sesuai apa saya taip ni, harap delete lah.. tq..

Follow Us
Reply 226# mamatarosan

pjg nyerr ulasanggggg..... berpinor mate nk bace

sy xleh kawen sbb sy minat pompuan,tp sy suka laki

Reply  mamatarosan

pjg nyerr ulasanggggg..... berpinor mate nk bace
cikanggun Post at 16-5-2011 12:55

xpelah.. yg penting sy dah lega benar2 lega kali ni..

xpelah.. yg penting sy dah lega benar2 lega kali ni..
mamatarosan Post at 16-5-2011 09:56 PM

bertabahlah...... insyaallah...ader hikmah di sebalik semua yg berlaku....

bertabahlah...... insyaallah...ader hikmah di sebalik semua yg berlaku....
cikanggun Post at 16-5-2011 22:22

ya sy benar tabah pun selama ni.. sy cuma luahkan je sbb saya ralat bila mak ayah sy yg tak berdosa tu dibabikan oleh orang tu.. kalo benci sgt pun, jgnlah libatkn mak bapak sbg mangsa hinaan tu.. cuba mak ayah dia plak orang lain babikan? apa dia rasa? insyaallah hendaknya pasni takde lagi berlaku mcmni dlm idup sy... sy pun xde nak dendam sape2 lagi dah biarpun sampai tahap mcmtu dia hina mak bapak sy.. biarlah apa yg jadi sebelum ni, pengajaran pada diri sy sndri.. sekurang2nya sy bukan hipokrit nak tipu diri sndri dgn berlakon menagih simpati sebagai mangsa keadaan dpn semua org...

ya sy benar tabah pun selama ni.. sy cuma luahkan je sbb saya ralat bila mak ayah sy yg ta ...
mamatarosan Post at 17-5-2011 01:33 AM

biarlah dia nk ckp ape skali pon.... kalo kite di pihak yg benar, jgn risau.... biar Allah shj yg mengadili....

mmg sakit hati bile melibatkan keluarga dihina dicaci dimaki, awak bersabar jer laaa...insyaallah, kebenaran di pihak awak...sy penah dimalukan sebegini...saya dituduh mengunakan bomoh. saya diam. saya sabar. tak perlu membalas dendam or maki dia blk. saya berdoa sekiranya saya di pihak yg benar, biar Allah shj yg membalasnya.

biarlah dia nk ckp ape skali pon.... kalo kite di pihak yg benar, jgn risau.... biar Allah shj y ...
cikanggun Post at 17-5-2011 10:56

mekasih.. sy faham cuma sy rasa loya je dgn sikap hipokrit mcm dia tu berlakon mcm suci je kat khalayak keliling dia semua kononya dialah wanita yg teraniaya sgt2 dlm dunia ni dan tak penah buat silap...

alaaaa.. dia pun sbnrnya dah baca sume yg sy taip kat mana2 thread sbnrnya... nanti bolelah dijadikan topik baru pastu adalah lagi yg support dia call sy ugut2 jgn gnggu dia mcm sblm ni... kalo sy gnggu, g jelah report polis watpe suh orang lain ugut sy plak? mcm dia diva plak nak kena gunakan bodyguard... dia duk gnngu mak ayah sy kat kg bole plak sblm2 ni? sy ni nak mengganggu dia lagi sbb sy ni kan gila talak katanya.. biarlah dia bangga dgn idup baru dia tu... sebagai lelaki, 7tahun dgn dia tak luak pun sy walau meluat sakit ati dgn perangai 'suci bangat' dia tu cuma ruginya tang duit je sbb dihakis cukup2.. bab maruah rasanya dia sndri jelah yg tau tang mana dia ruginya.. mcm meludah ke langit, last2 bertepek kat muka sndri jgk..... mak ayah sendiri bole ditipu, diputar belitkan cite sbnr, inikan sekeliling... mudah je bagi sy, sendiri yg makan cili, sendiri yg terasa pedasnya... takde dia skrg, sy bahagia jgk, rezeki sy makin bertambah jgk skrg tak perlu lagi nak susah2 siankn dia lagi 'hadiahkan' duit tiap kali dia pujuk rayu mtk 'PINJAM' tak berganti2...

sebab awak belum mau sponsor perbelanjaan perkahwinan saya

Ceritakan sikit. rimas betul le ngan soalan ni dari dulu kini dan selamanya.
Kepda andartu terlampa ...
cikgu_cina Post at 3-5-2011 07:08

sajer suka taknak kawin lagi...nape..?

Reply 235# puteri_malam

camne ek kalau kita suka kat seseorang tu. pastu mak bapa kita tolong risik. tup2 dia tak mahu. camne riaksi kita ek. jatuh le maruah kan.maklum le satu kg lagi cepat heboh?

Reply  puteri_malam

camne ek kalau kita suka kat seseorang tu. pastu mak bapa kita tolong  ...
cikgu_cina Post at 18-5-2011 11:49

masyarakat jer yg suka ckp mcm2...kita takleh nak paksa org terima kita
sekurang2nya org yg dah berusaha tp tak diterima tu lg tinggi maruahnya
sbb depa berani spai merisik...tak mcm sesetgh tu berani belakang makayah jer
bak kata seorang teman tu...dah berusaha tp gagal lebih baik dr tak usaha aper2 pun....

Reply 220# mawarkhayalan

Utk survive dlm dunia yg menjelikkan ni aku mesti garang!

Ada satu lagi sebab - mungkin ditakdirkan aku dipanggil pulang padaNya sebagai seorang bujang!

Reply 237# puteri_malam risau gak kan kalau jumpa budak pempuan tu dia akan cakap. tu le jantan yang masuk minagn aku dulu.ada hati nak kat aku. so camne ek sedangkan nama kita dah hebos sekampung sebab pempuan tu tak nak. adakah bawa hati yang lara atau pun terus membujang lagi