CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cikgu_cina

Jawapan Paling Tepat: Kenapa tak Kahwin lagi?

tu kenyataan yg takkan ada sape2 bole bangkang....
mamatarosan Post at 10-5-2011 00:32

ye, tapi ramai yg selalu "lupa"....

Reply 193# adifrs

lantak pi org nak kata ape weh..aku doakan ko dpt yg terbaik..pastu ko pi tayang kat makcik2 tu sume

ye, tapi ramai yg selalu "lupa"....
ruffleen Post at 10-5-2011 08:09

lupa kan sifat yg dah semulajadi dlm idup kita sebagai manusia...

Sebab x jumpa pompuan yg tak berani angkat kepala bila berdepan dgn aku. Aku benci pompuan yg memandai-mandai dan nak mengajar aku mcm 2 perkara mcamlah aku ni baru masuk darjah 1. Ada sekor dlm forum ni dulu perasan bagus kata aku x percaya pada takdir semata-mata sebab aku reply topik pasal kesusahan masa silam. Aku paham pasal takdir lebih dri ngko tau x?

Pantang aku bila apa aku buat apa aku cakap, walaupun secara logiknya mmg betul dan x menyalahi adat mahupun syarak semua kena sanggah. Itu pasal aku putuskan pertunangan pertama aku dulu. :@

takde mood nk cari calon dan kawin .... (jawapan paling tepat)

tapi mereka2 yg rasa diri "laku" ni lupa satu perkara. tidak ada jaminan dari Allah SWT bahawa sek ...
ruffleen Post at 9-5-2011 08:58

betull zaman skang takat ayat laku ke tak tu tak penting.. kebanyakan skang ni laku tp disebabkan komitmen pada hal yg lebih penting terutama ibu bapa atau keluarga membuat ramai yg terfikir bnyk kali nk kawin atau tak..

Follow Us
Reply 206# Hana_Hirokawa
yup.tambah2 aku ni bongsu lagi.ibu bapa perlu. ptptn pun tak habislagi bayar

sy mahu kawin!!!~

Senang tak terikat dan bebas.. kawin leceh..(ada sesetengah lelaki berkata cam tu)
perempuan lak ( nak kawin.. tapi tak ada orang nak.. ada pun.. x sepadan) hahaa.. blh ke mcm ni?

Reply  Hana_Hirokawa
cikgu_cina Post at 11-5-2011 11:20

apalah agaknya yg difikirkan oleh pasangan2 muda yg belum pon habis bayar hutang ptptn tapi dah sebok nak kawen yer?

jawapan standard nak mengelakkan maksiat....itu sahajakah tujuan perkahwinan?

no wonder statistik cerai tak pernahnya menurun.

Sebab x jumpa pompuan yg tak berani angkat kepala bila berdepan dgn aku. Aku benci pompuan yg memand ...
jazim Post at 11-5-2011 07:20

hehehe... sokong sgt sy pun alami mcmni.. nak ajar kita pandai, tapi bila kita ajar dia, kita plak diajar semula..mentang2lah pnh wat silap, tapi bila kita dah berubah, dia plak yg terkinja2 wat silap tapi pandai bedalih dgn 1001 fatwa dia.. alasan mudah, kita takde hak nak bimbing dia sbb kita ni penah wat silap... nasib baik putus tunang walau sakit gak ati ni:@.. kalo da kawen, dah tentu2 takkan nak hormati kita lg... kalo takat gado2 sesama sndri je takpelah.. ni bila dah membabikan mak bpk sy, biarlah putus tunang drpd idup dgn org yg sanggup hina mak bpk kita babi... kalo kita ni yang penah wat jahat cuba nak perbaiki diri, cuba bimbing dia kearah baik tapi diri kita plak dipetikaikan dgn alasan kita ni tak layak nak bimbing dia sbb kita ni jahat...

takpelah.... biarlah hak dia tu dgn hukum yg dah ada tu nanti dia ubah kat majlis fatwa agama islam... tu yang jadinya kes lelaki berimamkan perempuan dlm smbhyg.. nak lelaki yg bole sejukkan ati pmpuan, tapi kalo diri sndri yg wat hati laki panas camne plak? mcmne nak kawen cepat kalo dah diri kita pun masih was2... bukanlah memilih yg pakai jubah tutup sampai cuma nampak mata je tapi berpada2lah dgn diri kita sbg lelaki.. menegur untuk kebaikan tu salah ke? kalo dah jenuh bertahun2 cuba bimbing tapi tetap ada alasan tak bole nak ikut jugak, camne nak jadi isteri? lainlah bimbing suh jadi pelacur ke, jadi sundal ke, bolelah kata lelaki ni jahat... kalo janda mmg dah tentu janda nya tapi kalo dara, dah tentu ke masih daranya?

tapi kalo tegur bab2 yg mmg dah hukum suruh nape nak jgk keras pale tunjukkan diri tu betul tak juga perbaiki? percayakan benda2 lain bole plak diikuti penuh ati sanggup apa je sampai dah jadi tabsub... kalo dah laki sanggup 'berkorban' utk wanita yg dia pilih, nape wanita tu tak sanggup plak berkorban camne laki tu buat? jahat2 laki pun, dosa pahala dia tanggung sndri.. tapi pmpuan, untung sbb dosa dia ditanggung bapa kalo tak kawen lagi, dan ditanggung suami bila dah kawen.. tu bukan tanggungjawab lelaki ke? kalo bab kawen 4 pandai plak sume nak bangkang, nak kuarkan hukum2 tentang adil dan tanggungjawab laki, tapi sume ke lelaki kawen 4? nape talak diberikan pada lelaki? nak jadi moden pun, agama tu kenalah jaga juga walau bukan ahli agama... sbb tu agama lain senang nak pergunakan kita skrg ni... sebab dlm ilmu yang tinggi tu ada kebodohan yang sendiri cari...

P/S: sori TT mungkin lari dari topik..

Reply 211# mamatarosan

Saya akan cakap, akan tiba masanya kerana saya merasakan umur 31 teramat muda lagi ditambh lagi usia saya ni dihabiskan untuk mengejar ilmu di menara gading. biarlah orang2 kampung yang kerja tak seberapa tu kahwin dan beranak pinak.

Reply 4# cik.panda

aku tak kawen lagik sbb aku gay.

Reply  mamatarosan
Saya akan cakap, akan tiba masanya kerana saya merasakan umur 31 teramat muda lagi ditambh lagi usia saya ni dihabiskan untuk mengejar ilmu di menara gading. biarlah orang2 kampung yang kerja tak seberapa tu kahwin dan beranak pinak.
cikgu_cina Post at 12-5-2011 06:52

curlastt ayat ko noks.....

Reply  Hana_Hirokawa
cikgu_cina Post at 11-5-2011 11:20

enjoy aa puas2 ngan famili dulu... balas jasa diaorg.. pastu baru pk masa depan .... jd anak jgn pentingkan diri n nafsu sendiri aje... hehehe.... kalo ade duit, semua bleh jadi...

Reply 216# Hana_Hirokawa

kak hana, org yg ada duit berjuta2 pun takde sibuk nak kawen. yg sengkek (tapi nafsu mak datuk) ni selalunya yg tergedik2

Reply  Hana_Hirokawa

kak hana, org yg ada duit berjuta2 pun takde sibuk nak kawen. yg sengkek (t ...
ruffleen Post at 12-5-2011 13:59

humm kita manusia biasa kan.. kalo pandai kontrol .. n taw tanggungjawab.. takde aa masalah mau kawin ka takmo... cepat ka lambat ka.... oso kalo dah ditakdirkan jodoh awal tu me takleh nk kata apa aaa... sendiri aa kena manage..

sebab saya belum jumpa pompuan yang tidak meng 'annoying'kan saya macam mak saya ... huhu

Reply 204# jazim

garangnye...