CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 13215|Reply: 35

kena tipu beli barang dari Oversea di Internet

Post Last Edit by adhylis at 27-4-2011 18:41

nak tanya saper2 kat sini tau tak cam mana nak dapatkan balik or anything la pasal belian barang di internet.
masalah saya , saya ada belian barang di internet dan sudahpun buat pembayaran and barang yg dipesan tak dapat2 sampai sekarang. bila tnya dia cakap kena ada problem ngan pihak kastam. possible ke?.
for info saya beli barang dari luar negara and b4 this diowg cakap everything ok. and now lain pulak..
cam mana nak selesaikan masalah ni ek.

Rate

1

barang apa yg awak beli ?

Reply 1# adhylis

kalau beli barang dari luar negara memang kena ambik masa sikit..
dan kadang2 nak lepas dr kastam tu pun ambik masa...
saya pernah beli brg dari indonesia..punyer la lambat tunggu..hampir sebulan br sampai..
try tgk fed back dr customer dia..ok ke tak...

laman web mana beli...barang apa beli...??

Post Last Edit by zafira at 18-4-2011 14:10

haku pun ada masalah yang sama.... tapi haku rasa haku tak kena tipu cuma tak tahulah macamana...

haku ada buat pembelian melalui ebay bagi dua beg  (tarikh pembelian bagi ke2 beg ni selang seminggu).  Masalah haku,  beg yang beli kemudian dah terima, beg yang beli mula2 masih belum terima.  Tracking no pun dah dapat dari seller dan dah pun check dgn USPS.  Memang confirm dah hantar tapi masalahnya, kat Pos Office sini kata tak ada rekod. Cuma ada rekod bagi beg yang satu lagi (yang haku dah terima).
Rasa2nya sangkut kat manalah tu.... Kat kastam ke?  Kalau macam tu macamana nak buat ya....

teringin nak beli, tp tak berani...takut jadi mcm ni la...

Follow Us
slalu beli barang dari ebay..tp dari local je lah..alhamdulillah x pnh ada masalah...sbb slalu tgk feedback dari buyers diorg...& tgk percentage yg buyers bagi...kalau stakat 99%..aku x kan beli..aku make sure seller 100%..

sian korg yg bermasalah tu..bersabar lah ek..dah tanya balik seller ke ape ke..

slalu beli barang dari ebay..tp dari local je lah..alhamdulillah x pnh ada masalah...sbb slalu tgk f ...
hanahani5865 Post at 18-4-2011 15:43

haku pun selalu gak beli barang kat ebay... first time kena macam ni... dah check ngan seller (top rated seller) pun .. confirm dia dah anto... United States Parcel Service pun dah confirm hanto... selalunya kalo kena tahan kt kastam pasal kena bayar tax dia orang akan call haku (pengalaman yg lepas2) .. tu yg pening tu...

Reply 1# adhylis

1.  ko beli barang kat mana?  ikut pengalaman haku paling lama haku dapat pun masa beli barang kat china.  Lebih kurang sebulan baru sampai.  
2.  kalo kena tahan kastam kat sini mesti dia orang call ko... itupun kalo kena cukai... kalo tak sekejap aje dilepaskan.

Dah lama ke ko order barang tu?  Berbulan2 ke?

haku pun selalu gak beli barang kat ebay... first time kena macam ni... dah check ngan seller ...
zafira Post at 18-4-2011 16:23

oo, gitu..ngeri dgr seh..aku dulu slalu juga bkenan dgn barang2 ebay yg dari oversea..tp kene bayar gune paypal tu yg x reti tu..emmm, so sblm ni x pnh kene mcmni ek?slalu refer kat sape ek?i mean kalau dr negara dia dah clear, means sangkut kat kita ke sangkut kat lanun somalia?(sorry gurau2 je)..slalu dia masuk ikut pelabuhan mane ek?klang ke johor?biras aku peg kastam kat johor..kot2 aku boleh tanya dia ke..kalau barang ko masuk melalui jhr lah...

beli baju online jew.. tapi lama giler nak sampai almost a month..
b4 this pun ade jugak order tp lain company dlm 1 week je dh sampai.
dia ada bagi trade no. guna EMS. tp try check dapat asyik no information je. so, i call balik dealer tu then diaowg kasi tau barang kena tahan kastam and tak tau sampai bila.
so nak tau la betul atau tak. kalau nak refund balik duit cam mana ek?.
cuak jugak ngan dealer ni.. takut tipu jew.

baru berangan-angan nak order ipad2 kat e-bay.. tapi takut tak dapat kang kempunan plak..

errr..lagi bagus..detail sikit...

bagitau beli barang apa...
tarikh berapa..
laman web mana...

walaupun tak pasti..betul ataus salah takper..kita cuma nak kepastian..

mana tau kebetulan ada orang yang hadapi pengalaman sama...

alhamdulillah, barang dah sampai... dekat sebulan gak menunggu baru dapat....

nak update kat sini gak...

aritu ada beli baju kat online website oversea.. rega ratus2 gak la.. bayor pakai amex..
sblm beli aku x tgk customer review dulu so meamng salah aku la kan.. bila dah bayar suma baru teringat nak tgk review.. rata2 yg beli kat website tu ckp memang scam punya seller.. ambik duit tapi x anta barang..

aku pon sudah call amex sbb amex ni ada buyer protection policy.. so, dia suruh tunggu dlm 30-45 days utk investigation.. kalau betul scam, dia akan pulangkan balik duit aku tu... so skrg tgh tunggu sampai 45 days la.. nasib baik la aku bayar pakai amex... lagi satu, kalau bayar pakai paypal pon ada buyer protection policy gak.. so, kalau nak buat transaction online pakai la 2 cara ni.. sbb kita x tau seller tu genuine ke tak.. ye la.. org x kenal, mcm mana nak percaya kan?

Rate

1

oo, gitu..ngeri dgr seh..aku dulu slalu juga bkenan dgn barang2 ebay yg dari oversea..tp kene ba ...
hanahani5865 Post at 18-4-2011 16:37

tergelak haku dengar statement ko... bukan lanun somalia dah kena tangkap ke . haku kat kl ni jadi barang mesti sampai dari KLIA.  Apapun xpe, hakudah terima barangnya.  Tersangkut kat Kastam rasanya, takpun PosMsia KLIA.   Cuma kesian kt adhylis barang tak sampai lagi.... Harap2 sampailah barang dia tu...

tergelak haku dengar statement ko... bukan lanun somalia dah kena tangkap ke . haku kat kl ...
zafira Post at 20-4-2011 09:43

oo..kira gune kapalterbang lah..ingat naik kapal.. hampunnn..aku x reti bab2 ni.. alhamdulillah lah brg2 ko/korg2 sume dah sampai..kalau yg blm sampai tu, banyak2 bdoa supaya bnd tu bkn scam..maklumlah..duit halal kan utk bayar sume2 tu..aminnnn

iphone yang husband saya minta adik kawan dia belikan kat us pun tak sampai2 lagi. tak boleh trace kat mana memang confirm dah pos tapi sampai sini, tak dapat dikesan. dah lebih sebulan

Reply 18# funz_universe

dia pos pakai apa? USPS ke?  kalo USPS mesti ada track no dan kita bole trace.... Cuba ko tanya....

baru beli parfume direct from US..   dia kata x de tracking kalau nak murah....

kalau nak mahal..baru ada no tracking...

semalam dapat surat daripada poslaju suruh ambik brg.... huhu..harap2 parfume dah sampai...  amin

12Next
Return to list New