CariDotMy

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 32517|Reply: 21

“Pertahankan hak Ameena supaya nanti, Ameena tak akan rasa berat sebelah” - Shakilla Khoriri dapat hak penjagaan anak sepenuhnya

Pelakon Shakilla Khoriri kini berasa lega apabila Mahkamah Tinggi Syariah Shah Alam, Selangor telah memberikan keputusan berhubung hak penjagaan anak perempuannya, pada hari Isnin.

Menerusi laporan Gempak, proses hadanah antara Shakilla dan bekas suaminya, Fizi Ali, selesai dengan Shakilla mendapat hak penjagaan penuh ke atas anak mereka, Ameena Sofia yang berusia lima tahun.

Shakilla, atau nama sebenarnya Nurul Shakilla Mohd Khoriri, berkongsi rasa syukur kerana isu ini dapat diselesaikan selepas hampir setahun proses berjalan.

Walaupun terpaksa melalui banyak proses di mahkamah, Shakilla dan Fizi akhirnya mencapai persetujuan mengenai penjagaan Ameena.

"InshaAllah, Allah izin saya untuk jaga sepenuhnya Ameena. Doakan daddy Ameena kekal dengan amanah dan tidak lupa tanggungjawab yang wajib untuk anak kandung dia."

Shakilla turut menegaskan bahawa matlamat utamanya adalah untuk menjaga hak anak perempuannya agar tidak terbeban dengan perpisahan antara ibu bapa.

Beliau mahu memastikan Ameena tidak merasakan sebarang ketidakadilan antara dia dan Fizi.

"Aku berlapang dada menerima apa saja keputusan. Cuma aku tak pernah akan give up dengan kebenaran yang aku simpan.

"ertahankan hak Ameena supaya nanti, Ameena tak akan rasa berat sebelah antara Umi atau Daddy dia. Aku pikul tanggungjawab sepenuhnya kerana Allah. Kerana Ameena harta yang tak ternilai untuk aku."

Shakilla juga menegaskan bahawa masa depan Ameena adalah tanggungjawab bersama antara dia dan Fizi, namun terpulang kepada masing-masing untuk melaksanakan tanggungjawab itu sebaik mungkin.

"Aku dah penat. Kita semua ada kiri dan kanan yang menilai setiap perkara. Jadi terpulang. Tepuk dada tanya selera. Jika baik, baiklah perjalanan kita nanti dekat sana, jika sebaliknya kita juga yang dipersoal. Allahulalam."

Fizi Ali sebelum ini memfailkan tuntutan hadanah terhadap Shakilla pada 15 Disember 2023, bukan untuk berebut anak, tetapi untuk memastikan Ameena mendapat kasih sayang yang sempurna daripada kedua-dua ibu bapanya.

Pasangan ini mendirikan rumah tangga pada 18 Januari 2018 dan mengumumkan penceraian mereka pada Disember 2021.

Sumber : OhMedia

Anak bawah 12 tahun memang hak penjagaan auto dapat kat mak, kan?

Ayat mcm kwn i je.. sruh suami dtg tgok anak,,selalu ada hal... Siap tanya xnk bawak anak balik kg belah sana ke..

Klau minah kori mmg sentiasa dia jerr terpaling betul..Bingit betul dah berlaki baru pun masih x ok dengan ex laki..Tak kisah la siapa yg dpt hak penjagaan anak, x pyh la duk sindir2 bagi hint mcm ayah nye yg bermasalah..Dia sendiri pun merampas laki org..

Yelah fumakila, ko lah terpaling ibu. Anak ko je yg ada hak n perasaan. Anak duda ko yg cerai ngn wife dia tu apa cer?

"Pertahankan hak Ameena supaya nanti, Ameena tak akan rasa berat sebelah antara Umi atau Daddy dia. Aku pikul tanggungjawab sepenuhnya kerana Allah. Kerana Ameena harta yang tak ternilai untuk aku."

Tp ialah ko jaga penuh, pastu nak anak x berat sebelah. Ko dah nape?

Follow Us
Ni tak lama lg bising la pulak pasal nafkah.

Selalu nye gitu la.

Edited by Carcosa at 22-10-2024 10:54 PM

"Aku berlapang dada menerima apa saja keputusan. Cuma aku tak pernah akan give up dengan kebenaran yang aku simpan"

Apa bende yg kau ckp ni Kari?? Ada pernah ke dengar org ckp "Aku akan give up dgn kebenaran".
Apa babi laaa. Mcm ni lah kalau retis berckp. Benak.

Caption dia kalau tak terpaling tak sah.

Aku td nk tulis lain tp takpelaa malas nnt ko ugut2 plak

Kenapalah selalu mengeluh penat itu ini, semoga anak tak terasa la dia dah menyusahkan ko sampai ko asyik bersungut penat

Kasi up sikittt..nak benamkan thread kemut dan alipnajjisss

Meluatnya baca ucapan dia. I rasa ank dia ni dah besar mesti rebel sbb dpt mak hauk mcm ni. Dah la pelakor

mak terpaling betul
tak kosser aku nak update panjang berjela kat ig
rajin naw naw menulis sambil sindir sana sini
ko buat je la chili oil ko tu

Halah halahhhh banyak2 retis, dia ni paling aku meluat. Cakap tak pernah tak meninggi diri, tak padan dengan katik gemuk cam badak.

Kau nak ckap pasal hak anak konon, yang kau tu rampas hak anak kandung laki baru kau tu apa cer minah? Semua orang dah tau la kau tu menyundal masa tengah kawin lagi dengan laki kau sekarang. Tak payah la nak buat macam kau tu suci lindungan kaabah sundelsss.

Yang aku nampak, sepanjang kalau ameena tu dengan fizi and isteri baru dia, ameena tu nampak kemas je cantik. Tapi bila dengan kau selekeh yaaa dengan terkangkang sana sini. Tapi bila orang tegur macam biasa laaa kau kan defensive. Pegi la bawak2 beli cermin besar sikit tengok rupa diri dan pernagai tu.

Pastu aku tengok wife fizi yang letops tu rajin pegi gym, pilates semua. Tiba-tiba si katik ni pun tiba-tiba join jugak HAHAHAHAHAHHAH dia ni memang try hard sangat nak compete dengan wife fizi tu ye. Helloo katik, walau bagaimana pun kau bagaikan badak air yaaa kalau nak dibandingkan dengan wife fizi tu.

Daripada kau melalut guna ayat2 islamic tu, baiklaa kau pegi belajar cara siang kaki ayam tu betul2, kuku harus dipotong dik. Pastu cili oil kau tu nak naik muntah aku tengok dok la promote makan dengan telur goreng tu je, nampak sangat kau tak reti masak dan itu je yang kau mampu masak

Dunia ni berpusing dik, kau harus sedar kau dah kat bawah sekarang so tak perlu nak try hard justify yang kau terpaling pandai segala benda sebab kau sebenarnyaa picisan2 retis yang orang pun dah tanak amik tau.

padahl elok je tgk fizi ngan wife baru dia tu layan ameena. lagi2 dah ada bby baru. aman damai je tgk. dia sorang je tak senang tgk org lain bahagia

Ko jaga jelah anak ko tu, ex laki ko tu pun tak kuasa kang salah sikit ko meroyan satu dunia padahal pasal kena gigit nyamuk je

rosevelvet replied at 22-10-2024 08:17 PM
Yelah fumakila, ko lah terpaling ibu. Anak ko je yg ada hak n perasaan. Anak duda ko yg cerai ngn wi ...

iya kan kak rose baldu.. perli-perli fizi jaga anak2 dengan wife baru tapi dia tak sedar yang dahla kau rampas laki orang, pastu tak pernah pulak aku tengok dia jaga anak laki baru dia tu. Suruh lakinya lebihkan anak tiri kot. Memang tak sedar diri ye si hidung kembang ni.

Dia yang banyak perntingkan diri sendiri tapi nak perli2 orang lain pulak...Eee sudahla sundal, berlakon pun sesuai dengan watak bohsia tu yang terbawak-bawak watak bohsia dalam hidup sebenar tu.

Terpaling mak la awk ni ye Kila

acikpanashati replied at 23-10-2024 09:15 AM
Halah halahhhh banyak2 retis, dia ni paling aku meluat. Cakap tak pernah tak meninggi diri, tak pada ...

terima kasih sbb summarize kan semua yg ada dlm fikiran aku. hahahah

smlm aku tgok post si kila ni, dia sebut "hidup aku bukan content"

dah tu beria post karangan pepanjang tu nape?

dah la rampas bapak anak org lain utk dijadikan bapak anak ko yg bapak kandungnya belum mati pun lagi

mizruncing replied at 23-10-2024 09:52 AM
padahl elok je tgk fizi ngan wife baru dia tu layan ameena. lagi2 dah ada bby baru. aman damai je tg ...

betul. alaa kila ni xde point nak cari pasal dgn fizi clan

sebelum ni kan dia membising hal anak tiri fizi konon tekup mulut ameena tu kan. padahal elok je dua beradik tu bergurau

12Next
Return to list New