CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zadzamusa

Ku sangkakan hantu.... tapi rupanya....

Reply 119# ruazz
dasyat tu pakai kaftan.. tak leh nak bayangkan la... Ruazz.. agak2 berani tak balik dengan motor lagi...Terima kasih banyak2 sebab sudi sumbang cerita.. bunga untuk ruazz.. kalau ada cite.. jangan malu2 share ye..

ha skeri jgk mnyamar jd makcik cleaner.. dh tmpt skeri mcm tu brani bdk tu dtg mintak buku ...
miamy Post at 10-4-2011 09:03

tempat tu memang skeri, pkul 8.00 malam , ada yang accident dgn babi hutan. Sebab tu kami semua tak leh keluar malam. Memalam, mula ler babi hutan berjogging kat kaw tu. Sekeliling Ladang kelapa Sawit berhadapan pulak dengan laut. Nak Beli roti gardiner kena kayuh basikal 5 km keluar ke pekan kayu.

mod medangmru...thanx bagi credit

Reply 69# miamy

wakakakakakakakak
nampaknye aku tak keseorangan...

story aku mase otw balik sorang2 pada malam hari raye....
jalan nk masuk daerah kg aku tu kecik, bahu jalan pun sempit,gelap gelita, tak bnyk kereta dan sangat sunyi kalo time mlm. kiri kanan jalan dari hujung jalan ke hujung jalan sana hny ada ladang kelapa sawit semata-mata....

Oleh kerna gelap aku ni rabun malam so aku bawaklah slow dlm 70km/j. keta lain ada gak, tp depa semua dh pintas aku...lg pun takut2 ada binatang melintas. Fyi laluan ni banyak babi hutan, monyet, kambing, lembu dan penyamun suke wat jalan ni mcm jalan tuk die...sesambil layan lagu raye aku teringat fakta bhwa habis bln ramadhan setan2 akan dilepaskan...bulu roma aku dah naik coz aku sbijik keta je tgh terhegeh2.

tak lama lepas tu aku ternampak satu kelibat berwarna putih kat depan...berdiri betul2 di bahu jalan. benda tu bergerak2 setempat macam tgh ready nak terbang..berderau darah..awalnya setan2 ni nak buat onar. kok ye pun malam raya??? Aku genggam stereng takut terbabas, dlm hati tunggang langgang baca ayat kursi..

tapi hati teringin nak tengok rupa dia dari dekat. bila dah dekat dlm takut2 aku jeling kat dia mencari muka dia...takda!! kepala dia takda!!! tp baju die mmg putih lah..dlm terkejut2 tu aku sempat jeling kaki dia, ehhhhh? kat kaki ada tanduk? tetiba aku nampak sepasang mata tgh kelip2 mata pndang aku..apahal plak ponti kepala kat bawah? dengan mulutnya tgh mengunyah sesuatu......

ya Allah...tuhan yg tau perasaan aku ketika mngecam makhluk  itu...mmg rupanya sangat dikenali. dia adalah seekor lembu berwarna putih tgh tonggeng makan rumput ditepi jalan...

Rate

1

Eh eh...Terperasan dapat tacang..  

Mekaseh En. Mod... nah mungeeee

Follow Us
ade 1 lg.. kat kg ler gak.. 2thun lpas..
aku ngan org umah aku dr kg bapak aku nk pgi kg arwah mak aku..
dalam 20minit jer p'jlnn..
pinjam ler keter sepupu aku sbb time tu ade yg gne keter aku..
tgh2 dlm p'jlnn tu.. s'pnjg2 jln tu kebun kelapa sawit.. lampu jln pon xde.. gelap jer..
ngah jln tu aku t'nmpak 1 "kain putih" kat ats pokok kelapa sawit tuh.. nampk cam b'goyang2..
serentak ngan tu plak lampu keter tu t'tibe mati xlame pastu die idup balik.. cuak gak la.. tp kitorg xde ckp ape2 la..
paler otak aku yg pikir bukan2.. sbb ade sdare aku pon dh pnah nmpak "kain putih terbang" kat area situ gak.. tu yg aku dh t'pikir yg bukan2..
malam tu aku tdo sane..
sok pagi nye nk blk lalu blk tpt tu..
ler.. rupe2 nye ade org yg dok sangkut cam guni kat pokok kelapa sawit die.. huhuhu..
bile pkir2 balik klaka la gak.. huhuhu..
tp part yg lampu t'tibe mati tu yg xdpt nk xplen..

Rate

1

ahah la.. saya pun baru perasan dpt tacang..
tq.. mod.

Reply 122# lizaliza

mencabar sungguh... pulak tu nak keluar ke pekan sampai 5km.... jauh tu...

Reply 125# mareenie
siannya... tapi betul jugak lembu ni kadang sudah la suka-suki dia aja lepak tepi jalan... kadang-kadang bila waktu malam... mata tu memang mengerikan..

Reply 127# mrbotak
kalau ada cite lagi jangan la lupa hupdate ye mrbotak..

Reply 128# ruazz
Mod medangmr memang baik ati..... Ruazz ada cite nak di hupdate tak... sudi2 kan lah share..

TQ mod....pemurah mod skrg ni...

ni kisah arwah nenek aku.....

nenek aku mmg biase tido lewat... ade one night ni, dalam pukol 12- 1 gitu la.... nenek aku dengar suare baby menangis ... memule sayupp... lelame kuat.... nenek aku pon pe lagi.. terus selak langsir.. nampak ade kelibat cam pompuan.. pegang baby... slow je jalan,lalu depan umah nenek aku....ke arah kawasan blakang kampong...... nenek aku prati je sampai la suare baby x dengar... kelibat pon dah x nampak...

esok nye pe lagi..story la kat mama.... mase tu aku pon ala2 hulur2 telinge nak nyebok dengar....

di sebabkan nenek aku ni kire dikenali ramai kat kampong tu and nenek aku ni jenih x de la kepoh2.. jenih senyap..x suke buat cerite..senyum jeee..

so skali dia cite..orang caye la... satu kampong pakat cuak...kire urban legend dekat kawasan kampong gamak nye...

last2 cite ni sampai kat telinga sowang makcik ni.. dia dok ujung kampong , makcik ni pon gigih cerite kat anak dia pasai antu bawak anak malam2....

rupe2 nye anak makcik tu daaaaaa......

malam tu x tau cite pasai ape, merajok ngan laki ke ape .. dia balik naik bus dengan baby dia,,,, sampai lewat malam....  

bile bg tau nenek aku.. dia senyum je.... dia cakap..mane la nak tau.. sbb tengok x nampak muke.. jalan sloww ..pastu baby nangis kuat gilerr...  sejakd ari tu nenek aku kalau dia nampak menda pelik2 dia x nak cakap kat orang dah.. huhuhu

Rate

1

Post Last Edit by zadzamusa at 11-4-2011 14:31

Hari tu abah ajak pergi pejabat dia... teman la dia ambik barang... Zad ni pantang ajak mesti nak ikut sebab sekarang musim buah pelam tengah berbuah... Pejabat abah ni dekat kem PPH... kem nih dah dipindahkan.. jadinya kosong... Yang ada cuma yang menjaga pintu pagar kat depan dengan pejabat abah...abah cuma sesekali sahaja duk kat sini...itu pun kalau ada barang nak ambik baru pergi... Masa ni zad dalam tingkatan 1 macam tu...

Abah nak ambik barang pastu memang ada plan nak pergi ambik buah mempelam dekat dengan rumah kelamin di kem. Bila semua barang yang nak di ambik dah ada.. kami berdua berjalan ke pokok mempelam tersebut... Zad dengan abah masuk kot pintu tepi sebab dekat dengan pejabat abah... senang skit...

Buah mempelam nih memang sedap... bentuk dia macam buah mempelam epal... warna bila masak hijau tapi.. isi dia merah.. bau dan rasanya macam buah mempelam kuinin... wangi dan sedap.. sebab tu kalau ada kelapangan dan tengah musim memang tak lepas peluang punya...

Abah panjat pokok... zad pulak tunggu kat bawah kutip buah pelam yang abah jatuhkan... sedapnya.. banyak yang dah tua... yang muda boleh buat cicah dengan garam dan belacan ... Masa tunggu abah tu lama.. boring jadi zad pun ikut panjat.. tapi lebih pada main-main... panjat kat dahan tu.. pastu bergayut macam bergayut kat 'monkey bar' kat taman.. seronok siap ada angin lagi...{:2_66:}

Tak lama lepas tu macam dengar ada suara orang menjerit... apa yang dijeritkan zad pun tak tahu.... Abah terhenti sekejap... pastu dia pun turun pada pokok... mugkin sebab risau.. dia ajak zad balik... mana la tau kan tempat tinggalan ni memang keras skit... orang selalu jumpa kak pon.. kak lang.. dan tentera Jepun tak de kepala berkawat..

Masa dalam kereta, abah tanya.. ada dengar apa2 tak... zad mengaku ada... tu ada nampak apa2 tak.. zad ngangguk je... maklumlah seram... Balik rumah zad cite kat mak pasal dengar ada benda menjerit tapi tak tahu siapa...Mak siap bebel kat abah sebab bawak anak pergi kat tempat macam tu... Lepas pada tu tak pernah lak dia nak bawak ke sana... tapi kadang2 bila musim dia bawak balik juga buah mempelam yang sedap tu..

Peristiwa masihlagi jadi misteri kat kami berdua... Masa cuti semester, zad tolong mak kat kantin..waktu ni memang orang tengah sibuk nak berpindah ke IPD baru... tapak kem yang lama dah dijadikan IPD baru.. lepas mengangkat barang.. ada la 2 Pak cik nih pergi minum kat kantin... semabng2 la dengan abah pun ada sekali... sembang dari hal pindah sampailah ke kisah-kisah seram kat IPD baru...

Yang bestnya, cerita pak cik sorang nih... lebih kurang macam ni...

Dia cerita dia meronda dalam bekas kem tu.. masa tu dia dengan kawan dia.. Dia kata petang2 ni... dia dah kena kacau...sungguh-sungguh dia cerita... dia nampak ada budak perempuan terawang-awang dekat dengan rumah kelamin... apalagi dia pecut la motor dia... Takkan budak perempuan boleh masuk kat dalam kem sorang-sorang.. bila dia tanya kat kawan dia yang sorang lagi.. ada sesiapa tak masuk kat dalam kem.. kawan dia cakap tak ada... tu la dia cakap memang seram gila ar.. petang2 dah tunjuk diri... Abah angguk-angguk je... tau la tu.. tengah simpan gelak ar tu..

bila Pak cik tu balik dan dah sure dia tak dak kat situ... kami dua2 bantai gelak kuat2... kata abah kat mak... kalau nak tau hantu yang Man tu cerita... tu la dia... (abah tunjuk kat zad) sian kat pak cik tu.. sampai sekarang dia tak tahu....
dia nampak ada budak perempuan terawang-awang dekat dengan rumah kelamin...

ye la kan zad tengah main gayut2 kat pokok mempelam tu.
Takkan budak perempuan boleh masuk kat dalam kem sorang-sorang

abahkan kat atas pokok tengah ambik buah mempelam..
ada sesiapa tak masuk kat dalam kem.. kawan dia cakap tak ada...

kan kami masuk kat pintu tepi kem...
Rupa2nya yang menjerit tu pak cik tu.. sian kat dia... misteri dia masih lagi tak terjawab... abah kata dia tak sampai hati nak cerita kat kawan dia tu... dan kami pulak misteri tu terjawab selepas 10 tahun... kalau pak cik tu tak cerita kami pun tak tahu..

Rate

1

Hari tu abah ajak pergi pejabat dia... teman la dia ambik barang... Zad ni pantang ajak mesti nak ik ...
zadzamusa Post at 11-4-2011 13:44

misteri jeritan pakcik yg ketakutan tengok antu mempelam

kelakor  citer2 kat sini..

Reply 136# MakYun
aah ar.. memang antu mempelam pun... MakYun ada story join la sekali...

Reply 134# krepek_pisang
terima kasih mod krepek_pisang.. sudi sumbang cerita

dulu masa ash dok umah sewa, ada satu malam tu, ash baru balik dari shopping kat tesco lepas keje. so banyak la jajan yg ash letak je tepi tilam, sebab esok baru nak kemas. malam tu ash tido bukak pintu bilik sebab panas so tgh2 tido tu dengar plastik gerak2.. ash buat bodo jela sebab ash ingat kipas jer (walaupun adala rasa seram2 sket )

pastu makin dibiar makin galak bunyi plastik tu, cam ada benda selongkar je.. dah la gelap masa tu. so ash pun cepat2 bangun bukak lampu. tapi bila pusing belakang, tak nampak pun apa yang mencurigakan. bunyi selongkar pun dh ilang.. so ash tutup lampu balik, nak sambung tido... sekali datang balik bunyi tu.. ash pun pikir lantakla, sukati ko la selongkar pun.. setakat keropok2 tu ko nk makan, amikla. esok aku beli lagi ash ni maleh nak layan kalau jadi benda2 gini..

sekali tetiba ash rasa ada gigi2 kecik dok gigt2 jari ash. wah, melompat la! terkezut mak. takkan makan jajan xsedap, antu tu nak makan ash plak? pastu cepat2 ash pegi bukak lampu then capai penyapu. bila ash jolok2 plastik tesco tu, nah! kuar tikus kaler kelabu kau! rupa2nya dia dah menyelinap masuk sebab ash tido bukak pintu..

maka berlaku la adegan kejar mengejar ngan tikus tu. abis almari semua ash tolak sebab nak halau dia. sampai ngan semua housemate ash join skali sebab dia lari sampai living room.. ish3... sorang housemate ash tu memang niaga jual donat la, kuih la, sandwich la... so memang banyak stok2 makanan kat bawah.. tp xtau kenapa malam tu tikus tu naik atas kat bilik ash plak carik makan.. geli ai.. seb baik dh pindah

Rate

1

tikus...benda tu pun dah cukup menakutkan.. geli la... thanx ahs sudi share cite... ash mesti banyak cite punya...