CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kaishi

-deleted-

Reply 40# afja

aku xnak fikir macam ko ckp ni, kalau dia ade awek baru, dah lame kantoi. aku selalu terjah dia kat sane tu.

salam all.... aku selalu jadi SR kat sini, tapi aku nak mintak uoollss tolong aku rungkaikan ayat ni ...
kaishi Post at 2-4-2011 21:55

dia takut.. takut macam2

takut gepren berpaling tadah

takut takde masadepan

takut gepren nanti jadi bini tak happy

takut kene sakit kendian gepren cabut lari cam bini arwah seri bayu tu
dan beribu ribu lemon takut lelain laa...

takut sebab NO KONPIDEN !!

no konpiden sebab TAK BANYAK KEJAYAAN dalam idup dia

the more successful u are in any undertaking the more confident u become, then ur believe in urself i.e faith is very strong

no matter bentuk masalah masa depan, bayangan or real, u takkan takut

tipikal human beings, di jadikan berSIFAT LEMAH, untuk kuat dia kene usaha, serupa gak otot2 badan, kalo tak exercise, otot tak jadi kuat..sebab?

bila bergerak, otot lama putuih, masa tido di bina otot baru..yang baru tu LEBIH KUAT so ko buleh lebih berdaya fisikali in next level, itu secara fisikal

mentally pun kene cam tu, hari ini tak boleh tak makna besok tak boleh, hari ni gagal maths tak makna besok gagal maths, hari ni semua2 molek gepren seme cakap setiaaaa, tak makna besok2 kawin seme setia gak..sure ada UJIAN

UJIAN tu ler baguih, takdok ujian tak dak makna la idup..tadak makna idup baik mati

of kos pompuan salu akan CARI LEBIH BAIK..jangan kan pompuan, harimau kumbang, burung belatuk, or any animal dalam animal kingdom pun akan cari MALE partner yang kuat sihat berani dan bertenaga, ada ke harimau kumbang betina bercinta mau dengan yang jantan yang buta pekak dan tempang? sedangkan ada yang jantan lain lebih sihat dan sempurna? nasib laaa yang tempang, dia tak pandai jaga diri , terjerat kene perangkap pemburu putuih kaki haa..lalu tempang pas tu nak kenen kenen rimo yang betina..mana depa mau..depa pun nak anak2 depa besok sihat walafiat gak walo depa haiwan seme tu dalam INSTINCT HAIWAN depa

serupa gak manusia, pompuan tu nak yang beraniiiiiii, sihatttt, bijak, bertenaga, ada masa depan, rajin, pandai amik ati oang tua, dan seribu macam positive attributes..wat pe cari mat rempit, penagih, kutu tepi jalan?

kalo yang LELAKI lemah, takut2, malu2 nak berdaya saing, nak merebut peluang, nak BERJAYA dalam hidup..baik jadi cik pon!

jadi ler gepren yang supportive dalam isu motivasi, yang berwawasan, berdisplin, yang ingat mengingatkan, yang memahami, tidak demanding bebukan yang jantan tu tak mampu, pandai jaga diri, pandai jaga hati, cemburu pada tempatnya

dah buat seme tu kendian tawakal ler..berserah, ada ada takde takde lah..life goes on

dia takut.. takut macam2

takut gepren berpaling tadah

takut takde masadepan

takut ...
ajinomotonosuga Post at 8-4-2011 17:53

hai abang aji

aku pon dah bosan dengan ayat yg tipikal  macam ni..
nak reverse psychology konon..
ayat mcm nak cover diri tu supaya tak nampak diri dia tu bersalah sangat dan kita akan kesian kat dia....bila dia buat mcm tu..of course kita akan rasa nak salahkan diri sendiri..

well, apa aku buat? aku cakap ok.. then jgn layan langsung any mesej/call/jumpa dari dia..
dia nak sgt lepaskan kan? esok2 da susa ati.. baru carik aku balik.. masa ni la aku akan kasi dia sentap..

salam all.... aku selalu jadi SR kat sini, tapi aku nak mintak uoollss tolong aku rungkaikan ayat ni ...

" kalau awak jumpe orang lebih baik dari saya, boleh terima awak, saya rela lepaskan awak, sebab saya tak tahu masa depan saya macamane, daripada saya biarkan awak sakit macam ni, saya cakap macam ni, sebab saya sayangkan awak "

mcm ayat mintak simpati je ni....
ala pe kate kau sorok je kalau timbul bende2 kecik cmni...
x yah inform pon xpe..
janji jngn layan no2 x knl dah la..

dia dah bercinta dengan aku nak masuk 3 tahun, da macam2 halangan aku tempuh, hubungan aku dengan fa ...
kaishi Post at 2-4-2011 23:00

kau tunang je ngan aku...pastu kau sms die ckp 'u cari la yang lain yeng lebih serasi dengan u'...

Follow Us
ex-bf kaka ms matriks..masa nk putus pon ckp kat kaka benda sama..

awak deserve some1 better than ...
zila_hakimie Post at 3-4-2011 14:14

kaka dah kwin lom ni?

Reply 46# airfilterbersih

hahahha! ko kan da kawin, ape la~~~ tak baik menduakan isteri ko tu, cuba hargai sikit isteri ko tu

Reply  airfilterbersih

hahahha!  ko kan da kawin, ape la~~~ tak baik menduakan ist ...
kaishi Post at 10-4-2011 19:36

alamak...kantoi.....

ade 3-0 lagi maaa...

kaka dah kwin lom ni?
airfilterbersih Post at 10-4-2011 18:52

sudoh kawen. ank 14. cucu otw

Reply 49# airfilterbersih

HAHHAHAHAHAH!!!!!!!!! aku report dengan wife ko t~

take a break kejap lah..
kalo dia still tak kesah, angkat kaki, cari bakal hubby yg len lah

Reply 52# baby_pingu

xxxxmmmooooooooooooooooo x sanggup le.,,,,

iissshhh!!!:@

akak tak baca yang lenglain, tapi akak pernah gunakan kata2 yang sebegini bila nak break dengan my ex.

sila sayangi & hormati diri sendrik

carilah org yg betul2 menghargai diri kita..and sayangkan diri kita

kalo laki atau perempuan ckp mcm ni maknaya dia dh xnak dh hub tu...percayalah

dia sj nk wat drama...ak selalu ckp cam tu dulu time lum kawen..tp dlm ati xmo sebenarnye..

ala..tu ayat nak perhatian je tu..nk awk lg kasih kt dia la tu..

aku dah redha dah ni, serahkan soal jodoh ni pada Tuhan, DIA lebih maha mengetahui...

dia ni mmg taknak ada komitmen dik oii....akak prnh kena camtu....sayang konon tp taknak komitmen...takut la tu....tak yakin diri sdri.....kita lak kalau dh sayang x kisah tunggu berapa thn pun.....kau carik je lain....kalau mmg jodoh dia ngan kau gk mesti korang jmpa blik...kita pompuan lain sanggup terima segala kekurangan/kelemahan dia....tp tula akak rasa umo dia muda lagi la....mesti nk enjoy dulu cam x bf akak dulu...huhuhu...lain kali carik tua skit.....