CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 16200|Reply: 98

♫ Mendengar muzik di tempat kerja ♫

Assalamualaikum & salam sejahtera semua.

Sementara kita tengah bersantai-santai menjamu makan tengahari ni. Nak buka topic ringan sikit.

Untuk kaum hawa, apabila berada di office adakah anda mendengar muzik? Tidak kiralah dengar radio ke, CD ke, VC di youtube ke.  Kalau yang layan lagu masa bekerja kenapa eh suka dengar lagu kat office? bila tak dapat dengar lagu macam mana? Apa perasaan? Ada rasa sunyi tak? Rasa kejung sejuk beku ke?

Untuk yang tak suka dengar lagu kat office, bila officemate pasang lagu korang rasa apa? Tension tertekan ke? Tak dapat concentrate kerja ke? Terus tutup radio tu ke?

Meh kongsikan cerita-cerita tentang dengar muzik di tempat kerja anda. Kot-kot la ada kisah yang menarik untuk dikongsikan bersama.

Single Polls, Total 100 Users voted
Your User group have no permission to vote

Eheh..

Sebab saya yang tanya, meh saya jawab dulu.

Saya sangat suka layan lagu kat office. Rasa ceria hidup. Boleh karaoke sikit-sikit (walaupun suara tak best or walaupun kena nyanyi dalam hati je). Selalunya tak buka radio pun. Dengar collection dalam lappy saja. lagu-lagu kegemaran.

Kalau tak dapat dengar lagu saya rasa mengantuknya. Saya pun curios macam mana orang boleh bekerja dengan keadaan yang sunyi amat. Rasa macam ada dalam library.
Tapi dalam library pun saya pakai mp3 jugak dulu.

Kalau dapat dengar lagu tu rasanya lebih rileks untuk buat kerja. Tak tertekan sangat. Happy & enjoy.

Eh, aku org pertama yg vote? hehehe aku suka dengar mp3, siap pasang iTunes kat PC aku. ada satu minggu tu aku pasang lagu2 rock kapak - search,wings,lefthanded,may,bumiputra rockers,ekamatra dll
sampai member meja sebelah kata "rasa mcm balik ke zaman 80an"

kekadang kaka liza layan muzik sebab sumber inspirasi untuk bekerja, tetapi bila
kena memikior sesuatu secara serious aku tutup semua bunyi! Sebab bunyi itu akan menganggu kerja yang sedang aku kerjakan. Nanti ade benda yang aku silap sebab
aku terganggu dgn bunyi muzik atau lagu!

Eh, aku org pertama yg vote? hehehe aku suka dengar mp3, siap pasang iTunes kat PC aku. ada satu min ...
ruffleen Post at 29-3-2011 13:55

apasal  layan rock kapak! layan slam

apasal  layan rock kapak! layan slam
lizaliza Post at 29-3-2011 14:07

slam layan jugak! ikut mood la
wah, avvy fazura nampak

Follow Us
aku ikut mood

kalau hr tu aku rs aku perlukan lebih kosentrasi, 8-5 mmg senyap sunyi bilik aku

kalau kurang skit keje, blh la layan. time xde keje, aku bantai dangdut. hilang ngantok aku.

Eh, aku org pertama yg vote? hehehe aku suka dengar mp3, siap pasang iTunes kat PC aku. ada satu min ...
ruffleen Post at 29-3-2011 13:55

Saya lupa nak vote tadi

Wahhhh...ni kiranya satu office boleh layan lagu la ye. Seronoknya! Kalau ada officemate sekepala lagi best layan lagu. Sambil-sambil tu karok suka hati. hehe

Tapi ada certain tempat tak boleh pasang lagu. Kena pakai earphone/headphone aje.

Reply 8# -MiAshi-

x jugak miashi, kami yg dok sebelah menyebelah ni je. kawan aku tu suka pasang lagu2 band Indon. aku ok je, layannnnnn

kalau kurang skit keje, blh la layan. time xde keje, aku bantai dangdut. hilang ngantok aku....
whitedove07 Post at 29-3-2011 14:14

ko gerudi sekali x?

kekadang kaka liza layan muzik sebab sumber inspirasi untuk bekerja, tetapi bila
kena memikior ses ...
lizaliza Post at 29-3-2011 14:07

Betul jugak. Memang majoriti jenis macam ni. Bila hal yang serius tak boleh ada gangguan bunyi. Nanti terus kacau bilau otak nak memikir.

Tapi saya kadang-kadang lagi kuat lagu lagi senang berfikir. Kira macam berlawanan dengan lagu yang berkumandang tu la. Dan kalau dengar instrumental pun saya suka. Tak kisah kena fikir sesuatu yang serius atau tak. Agaknya sebab dah terbiasa kot

aku ikut mood

kalau hr tu aku rs aku perlukan lebih kosentrasi, 8-5 mmg senyap sunyi bilik aku

...
whitedove07 Post at 29-3-2011 14:14

iskk..saya kagum dengan orang yang boleh kerja senyap sunyi. Kat office saya ni pun majoriti macam tu. Kagum! sebab saya tak boleh buat. Nanti jadi bosan yang amat. Serius, tak ngantuk ke

Nah.

selalu dgr online radio je... kalau x mmg sunyi je.. dah la duk sorg2 dlm bilik...

suka dengar lagu kat radio..tak perlu la pasang kuat2...slow jer pun dah cukup..kang ada org marah pulak...

kak jazz kat ofis mmg dgr lagu2 otai + yg baru pun ada..
dlm library(WMP) tu mcm2 lagu ada...
kat opis ni kat meja tu lagu ni..meja ni lagu tu.. setiap meja ada lagu..
mcm2 bunyi tak tak de la kuat pun..
bila beralih cubicle org je dgr lagu lain la..
kat reception lagu lain...
cuma bilik boss2 je tak de lagu/muzik...

ofismate sorang tu kalau tak dgr lagu dia tak leh wat keja...
mesti kena ada lagu...tak bosan walau dgr lagu yg sama sbb dia pun turut nyanyi gak...

boss tak kisah asalkan keja jalan dan tak overdue....

Reply 12# -MiAshi-

klau pegi kroke memang ni lagu wajib i nyanyi...

aku xleh dgr lagu time keje, so bilik aku senyap, speaker pn aku campak dlm stor hehehe...bilik big boss aku nahhh kau mcm pusat beli belah hik3...bilik boss no. 3 pn mcm2 lagu blh dgr, bilik no. 2 (aku le tu) senyap jer...tp kt luar tu budak2 pasang je radio, so klu aku buat keje kt luar tu layan jelah x kisah..

aku mmg jarang dgr lagu smp MIL aku kata aku mcm org arqam hik2, even dlm keta pn aku suka matikn radio coz suara2 anak2 aku da mcm radio non stop ckp dr jhr-kl blh tahan battery depa

sy kat opis ni siap opismate mtk ptrkan lagu tulah..lagu nilah. dah mcm jd plhn bersama.hahahaha

ko gerudi sekali x?
ruffleen Post at 29-3-2011 14:22

koser taw

Reply 12# -MiAshi-

hahaha,mekaseh.

byk koleksi lagu kat hd aku tu. rock, nasyid , dangdut, oldies, indon band seme ade

tu yg aku ckp ikot mood tu.