CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 5929|Reply: 47

alleged misconduct

Post Last Edit by BeeHaa at 24-3-2011 23:30

salam..

aku nk mintak opinion poremer2 yg berpengalaman di sini.

semlm aku dpt surat suspension of service dr bank aku berkerja..antara ayat surat aku : ...that you are alleged to have commited a major misconduct. ape benda konon2 misconduct aku buat nt aku story lain.(padahal aku x buat pun misconduct tu)
skg aku dok umah sambil menunggu pending investigation dr IR. aku confiden aku innocent..bos aku mmg nk jatuhkan aku & kwn2..so dia guna grudge dia against aku dan repot kat polis & management..so lps DI nt..(domestic inquiry) aku bercadang nk buat saman malu kat bos aku tu..psl abis aku & kwn2 aku dimalukan dlm internal email bank..head aku tulis aku & kwn2 ugut bos..padahal langsung x de pon..head aku berat sebelah betul la dgr ckp bos je..ckp exec cabuk cam aku ni x dia layan pun..hr nye surat suspension pun x tulis aku ni mengugut bos..hr tulis alleged misconduct.
boleh ke aku saman bos aku yg sama tmpt keje? atau aku kena benti keje dlu baru saman dia ?

ps: sorilah klu pertanyaan aku ni mcm budak2..psl ni la 1st time dlm idup aku kena aniaya sampai kena saspen ngan repot polis.

u have to tell the whole situation baru leh bagi suggestion...

cam ner nak suggest kalo back ground of the story pun tak tau...

semakin ramai manusia2 yg cenggini ek..

u have to tell the whole situation baru leh bagi suggestion...

cam ner nak suggest kalo back grou ...
HaMiZiE Post at 25-3-2011 00:42

baru2 ni bos sy telah membuat repot polis terhadap saya..menuduh sy mengugut nk pancit tyr kete dia melalui lama facebook. hubungan kami di opis x berapa bagus..satu opis x suke ngan bos. kami ada sembang2 dlm facebook pada 1 feb 2011 (kwn2 opis) gurau2 nk pancitkan tyr kete bos..(dlm nada gurau dan gosip) kebetulan ada kwn sy yg terlibat dlm sembang2 tu terlupa nk lock privacy..so boss xde keje nk buat pegi bukak page kwn yg x lock privacy abis dia selongkar posting kami yg lepas2..padahal kami gosip2 tu pd 1 hb 2 2011 dah lama dah..nmpk sgt dia x buat keje main fb time keje..kami staff2 main fb waktu abis keje..kat umah masing2
(kami 1 opis x penah add bos & tatau acc fb bos) tiba2 ari isnin lepas 21 mac 2011 dia buat repot polis..tanpa consult dgn management..kami telah dipanggil pegawai polis siasatan..kate kami ugut bos..polis tu ckp tyr kete bos pancit ! dia tanye sape yg buat ? sy jwb la mana lah sayu tau..sy mmg langsung tatau ape2 psl tyr pancit..adoi polis tu provoke sy dan kwn2 mcm kami ni suspect jenayah je padahal gurauan gosip lepas keje..yg lebih teraniaya semlm kami di suspend dr keje oleh pihak hr..bos dah repot pd management..kami kene suspend atas alasan major miscondut..skg tgh tgu DI (domestic inquiry).sy amat tertekan skg sbb di aniaya mcm ni..mentang2 la dia bos..kami ni exec cabuk je..kami tatau nk mengadu pd sape..

semoga bersabar dengan apa yang berlaku..jadikan pengajaran yg paling berharga di masa akan datang...anis nak bagi pendapat atas apa yg berlaku pun tak tau nak tulis camner..cuma, gurauan pasal nak pancitkan tayar kete bos kat FB telah dijadikan satu kes kerana secara kebetulan pulak, tayar kete bos tersebut betul2 pancit walau berlaku selang sebulan dari tarikh bergurau kat FB tu..Jadi, bos menganggap, tayar ketenya pancit adalah disebabkan oleh tt dan kawan2nya berdasarkan apa yg tertulis di FB tt n kekawan pada bulan yg lepas..
Pada anis, kes ini remeh sangat, tersangat remeh dan bos tt bertindak kebudak2an...Jika tidak mahu kes ini berpanjangan, mungkin tt n kekawan boleh jumpa bos tt n mohon maaf (walau tt n kekawan tak bersalah) di atas gurauan tersebut yg akhirnya terjadi lak betul2...jika tidak mahu...jalan seterusnya ialah lawan abis2an...carik lawyer tanya pendapat lawyer dlm hal ini boleh ke disabitkan sebagai kes yg besar..camner nak settel...

Rate

1

aku rasa mcm penah bc la kes mcm ni kt fb

pasal fb gak.  yg aku ingat minah ni ofis die kene pecah masuk, pc opis hbs suma kene curi, so die keje kene pakai typewriter.  satu hari die upload la pic die pakai typewriter kt fb, and ada sorg kawan die komen, 'tulah kau, hari tu ko taknak curi sekali typewriter tu, dah takyah gi keje'.  yg harunye bos die baca komen tu dan terus wat report polis. page fb tu dijadikan as bukti yg die ade kaitan ngan kes pecah masuk tu. minah ni terus masuk penjara tau...{:1_126:}

apepun TT bertabahla.  mmg takde bukti kukuh yg ko wat benda tu, jd bersabar jelah.

kpd forumer lain, berhati2 lah ngan ape yg korg komen or upload kt fb korg

Follow Us
aku rasa mcm penah bc la kes mcm ni kt fb

pasal fb gak.  yg aku ingat minah ni ofis die kene peca ...
annehuda Post at 25-3-2011 10:12 AM

ya, anis pun ada terbaca pasal kes ini...kat FB dan x silap kat forum sini gak...lupa topik kat mana

dah jumpa topik tu...
AnisSuraya Post at 25-3-2011 10:46

sy dah baca dah..ape kesudahan kes oranghijau tu? masuk jail ke..dia wat saman malu ke?

sy cdg nk jumpa pejabat buruh @ lawyer IR sementara boring2 dok umah nk tgu DI..sy nk kumpul info sbyk mungkin..
harap kwn2 kat sini sesapa yg ada pengalaman mengenai IR ..dpt membantu sy sedikit sbyk buat preparation sebelum DI nt.

semoga bersabar dengan apa yang berlaku..jadikan pengajaran yg paling berharga di masa akan datang.. ...
AnisSuraya Post at 25-3-2011 10:03

thx anis..mmg tgh bersabar sgt2..tgh kumpul ilmu nk fight balik..sambil2 dok umah jaga anak2..hikmah dpt cuti free..
pengajaran yg plg valueble skali dlm seumur idup..bos is not always right...rsnya cam tubuhkan union utk exec la !~     klu ada union senang skit nk ngadu kan..

Reply 9# BeeHaa

Haah ar.. kes awak ni sejibik cam kes oranghijau tu... time baca kisah dia dulu, pergh... scary wei sebab aku punya bosses suma ada dalam list frend kat FB aku... mujur ar aku ni jenis yang tak suker nak posting apa apa or komen pelik2 kat FB...

Last2 create another FB account dan time nak add or approve, very selective... tak macam dulu.. main approve jerrrrrrr

Reply  BeeHaa

Haah ar.. kes awak ni sejibik cam kes oranghijau tu... time baca kisah dia dulu, p ...
HaMiZiE Post at 25-3-2011 12:52

lain skit..dia bergurau selepas pc kat opis dia hilang..sy bergurau way back then dah lama sebulan yg lepas..1hb 2 feb..alih2 baru timbul isu ni..

kalau ikut cara management beehaa watskrg  rasa2nya diaorg nak terminate ur service with the company coz diaorg nak wat DI then ada police report plus police investigation
apa pun utk sementara waktu nie cuba2lah tinjau kat kementerian sumber manusia, tanya diaorg camna sbb kalau kalau kena tindakan tata tertib nanti xdelah kelam kabut
cuma kalau nak wat saman malu tu ur case mmg kena strong, kena tunjuk yg tindakan ur boss tu dah melampaui batasan cam dia ada intention to anaiya u all

Rate

1

kalau ikut cara management beehaa watskrg  rasa2nya diaorg nak terminate ur service with the company ...
fatehana Post at 26-3-2011 11:51

aiyak..statement yg menakutkan..bukan ke DI tu tempat mencari natural justice..psl bos repot polis tu x heran mana pun..(bukan berlagak) tp seyesly..dorang x bukti kate i pancit bos ke..nk ugut bos ke..benda gurauan..bukan sebut nama dia pon dlm fb tu..

btw thx for the suggestion check ngan kem sumber manusia..i will..insya allah

aiyak..statement yg menakutkan..bukan ke DI tu tempat mencari natural justice..psl bos rep ...
BeeHaa Post at 26-3-2011 11:59

bukanlah niat nak menakutkan tapi kepada langkah berjaga2 bak kata org fikir yg buruk dari yg baik dan selamat coz my fren pun pernah kena gak, xde bukti dan x jelas pun , some rather how dia dibuang kijer so dia selalu pesan kat we alls supaya berjaga2 namun dalam pada yg sama banyakkan berdoa supaya sebg org yang teranaiya akan dilindungi oleh yg maha esa

bukanlah niat nak menakutkan tapi kepada langkah berjaga2 bak kata org fikir yg buruk dari yg ba ...
fatehana Post at 26-3-2011 12:22

ooh lagu tu..yr fwen lawan balik x? pjgkan kes ke industrial court ke? if let say th DI turn upside down..ke IC la jawabnya..sy akan lawan abis-abisan..(mcm laa byk duit nk upah lawyer...zzzz)

keje bank kan.  union x tolong ker dr segi perundangan dan nasihat2 yg lain?

ooh lagu tu..yr fwen lawan balik x? pjgkan kes ke industrial court ke? if let say th DI tu ...
BeeHaa Post at 26-3-2011 12:34

yup kawan ana tu lawan balik dgn failkan kes kat IR then terus ke industrial ct, cumanya dari skrg klu boleh cari evidence to back up u yea tapi camna pun ana doakan d DI tu akan fair utk dengar ur sidenya explaination.

Reply 1# BeeHaa

ko kerja bank, jawatan officer kebawah ke? kalau ya, apa kata ko rujuk union... mungkin diorang ada department yang boleh bantu selesaikan masalah ni..

Reply  BeeHaa

ko kerja bank, jawatan officer kebawah ke? kalau ya, apa kata ko rujuk union... mu ...
oneders Post at 26-3-2011 20:03

klu lah ada union xde la aku pening2 camni..hmm officer lah untung ada union leh ngadu...exec cabuk cam aku nih..xdek tmpt nk ngadu..jawabnya aku kena lawan sendiri lah...poremer2 yg baik ati kat cni..doakan aku berjayer ek...ku x bersalah..