CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 36310|Reply: 228

staff teraniaya

Post Last Edit by BeeHaa at 24-3-2011 16:22

salam..

saya nk minta pendapat pada sesapa yg arif. baru2 ni bos sy telah membuat repot polis terhadap saya..menuduh sy mengugut nk pancit tyr kete dia melalui lama facebook. hubungan kami di opis x berapa bagus..satu opis x suke ngan bos. kami ada sembang2 dlm facebook pada 1 feb 2011 (kwn2 opis) gurau2 nk pancitkan tyr kete bos..(dlm nada gurau dan gosip) kebetulan ada kwn sy yg terlibat dlm sembang2 tu terlupa nk lock privacy..so boss xde keje pegi bukak page kwn yg x lock privacy abis dia selongkar posting kami yg lepas2..padahal kami gosip2 tu pd 1 hb 2 2011 dah lama dah..nmpk sgt dia x buat keje main fb time keje..kami staff2 main fb waktu abis keje..kat umah masing2
(kami 1 opis x penah add bos & tatau acc fb bos) tiba2 ari isnin lepas 21 mac 2011 dia buat repot polis..tanpa consult dgn management..kami telah dipanggil pegawai polis siasatan..kate kami ugut bos..polis tu ckp tyr kete bos pancit ! dia tanye sape yg buat ? sy jwb la mana lah sayu tau..sy mmg langsung tatau ape2 psl tyr pancit..adoi polis tu provoke sy dan kwn2 mcm kami ni suspect jenayah je padahal gurauan gosip lepas keje..yg lebih teraniaya semlm kami di suspend dr keje oleh pihak hr..bos dah repot pd management..kami kene suspend atas alasan major miscondut..skg tgh tgu DI (domestic inquiry).sy amat tertekan skg sbb di aniaya mcm ni..mentang2 la dia bos..kami ni exec cabuk je..kami tatau nk mengadu pd sape..

sy bercdg klu sy didapati tidak bersalah semasa DI..sy nk buat saman malu & fitnah terhadap bos sy nt...boleh ke kite saman bos satu tempat keje ? saman dituju hny pada bos bukan pada bank..

Rate

1

lupa nk cite..sy dah buat covering repot polis nk menafikan tuduhan bos terhadap kami staff bawahan ni hny gurau2 dlm fb x de niat nk ugut..

sesapa yg sudi membantu bg idea ape patut sy buat..psl sy buntu sgt2..xde mood jadinya..abis anak2 jadi mangsa marah sy..

xde pun orang sudi kasi buah pikiran..uwaaaaa   

kes ko sebenarnya,akibat ko sendiri..bukan ko dianiaya..

well aku bergosip ngan kwn2 keje lepas waktu keje..mcm org lain bergurau joking..nk lepaskan geram ngan bos..one more thing aku skit pun x mention nama sesape dlm fb aku..bos aku tu x de keje nk buat g msk page kwn aku yg x lock privacy nye waktu bekerja plak tu..g baca satu satu posting ..ada akai ka?

well aku bergosip ngan kwn2 keje lepas waktu keje..mcm org lain bergurau joking..nk lepaskan geram n ...
BeeHaa Post at 24-3-2011 20:07

Salam.

maaf kalau aku katakan kes ni disebabkan TT sendiri. niat nak bergurau, tapi memakan diri? tak semua manusia yang boleh terima gurauan. apa yang TT boleh buat adalah jumpa dengan bos dengan rakan-rakan yang terlibat dan minta maaf. mintak bos gugurkan kes (akta jenayah siber? ).
macamana TT tau Bos tu tengah buat kerja semasa buka FB? kerja shift?

ps: Kat forum ni pun polis boleh 'build up case' (motif) dan boleh quote pasal TT dan rakan-rakan tak suka dengan bos.

Rate

1

Follow Us
Salam.

maaf kalau aku katakan kes ni disebabkan TT sendiri. niat nak bergurau, tapi memakan d ...
katakpuruz Post at 24-3-2011 23:43

ws.. camni katakpuruz..sy dpt tau dia selongkar kwn sy nye fb waktu keje..berdasarkan repot polis dia sendiri..kwn sy ternampak repot polis tu dan terbaca skit..dr situ la tau nye..benda dah lepas nk wat camne..nk jumpa bos balik mungkin tidak la kot..psl dia dah aniaya kitaorg mcm ni..cuma sy msh bersabar tgu kena DI la..

apalaa..bila kejadian pancit keta bos ko tu? tanya polis..ko ada alibi...ko kt mana massa tu..ko ngan berforum ke..ngah tweet ke..ngah famliy ko ke..berani kerana benar!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cehh...Pancitkan tayar aje pun...lainlah kalau nak culik ke hape. Kuat sentap la bos ko tu..

klu let say TT kena buang keje slps DI dijalankan, klu nak challenge keputusan DI tu hanya bole dibuat dlm tempoh 60 hari slps keputusan DI kat pjbt tenaga kerja atau pjbt perhubungan perusahaan.

klu let say TT kena buang keje slps DI dijalankan, klu nak challenge keputusan DI tu hanya bole dibu ...
sajer Post at 25-3-2011 08:52

thx 4 the info sajer..sy mmg x sabar tgu hari kena DI ni..
anyone know how does a DI is conduct ? duduk mcm dlm court ke? aku mls nk bersemuka bos yg suka bermuka2 tu..

Cehh...Pancitkan tayar aje pun...lainlah kalau nak culik ke hape. Kuat sentap la bos ko tu..
tungkai Post at 25-3-2011 01:02

dia ckp kat polis dia buat repot utk melindungi diri takut2 eksiden ke psl tyr pancit..adoi lahai..abis tunggang terlanggang idup aku 2 3 ari ni psl kes remeh temeh ni..aku mmg nk fight bos aku balik..klu ada sesapa penah experience kena DI pls help me..

apalaa..bila kejadian pancit keta bos ko tu? tanya polis..ko ada alibi...ko kt mana massa tu..ko nga ...
hartanahmalaya Post at 25-3-2011 00:49

bila aku tnye pegawai polis yg amek statement tu..aku tny bila pancitnye..dia x nk bgtau...balik2 ckp..klu jd ape2 kat bos eksiden psl tyr dia pancit..aku ngn kwn2 akan dipanggil dlu..tp aku dah buat covering repot dah..

Post Last Edit by taban98 at 25-3-2011 10:21

hmm....kesian nyer kat ko...
tapi bagi aku, rule no 1. jgn add boss dalam fb ko....hahahaha...
rule no 2, jgn kutuk boss ko dalam fb...sebab ada mangkuk ayun yang pi add boss ko....so sama mcm ko add la jugak sebab dia leh baca wall kawan ko tu....
mmg betul apa yang forumer lain kata... walaupun ko berniat nak bergurau tapi since ko ada tulis kat somewhere, dah boleh di kira ada motif....cuma samada boleh nak sabitkan atau tak...
no point nak argue dia layan fb time keje ke tak...dia tak buat keje ke tak...
cuma setahu aku la....domestic inquiry ni ....(sebab aku penah jadi panel sekali dulu)... rasanya ko dipanggil tapi semua yang dalam bilik tu bukan lah orang yang terdekat dengan ko atau management....dan pertuduhan akan dibuat...then ada panel yang akan decide samada ko bersalah atau tak...
macam masa aku dulu, mmg aku tak pernah kenal minah yang kena DI tu...mmg tu la dia nak supaya tak bias buat keputusan...then tiga2 orang kami decide memang minah tu guilty...sebab semua bukti cukup jelas dan nyata...
tapi maybe ada forumer lain yang lebih arif pasal DI ni especially yang dari HR...aku cuma share pengalaman aku jer...
by the way, ape2 hal pun ko still ada jabatan buruh untuk ko refer, kalau kes ko tak strong...then ko kena buang keje...aku rasa ko boleh tanya dengan jabatan buruh for their advice...in fact sekarang pun ko dah boleh tanya kat diaorg...
apa2 hal pun, selamat manjalani DI...don't worry...dia bukan lah mcm mahkamah pun...(tapi aku tak tau la kalau company ko buat DI lain dari org lain)...
ape2 hal keep us update....

Rate

1

thx 4 the info sajer..sy mmg x sabar tgu hari kena DI ni..
anyone know how does a DI is co ...
BeeHaa Post at 25-3-2011 09:50

proses dia mcm ala2 dlm court jugak
ada pegawai pendakwa, pencatat minit
tips yg aku bole bagi, make sure ko ada soalan2 yg perlu ditanya kepada bos ko dlm prosiding tu nanti
(jgn ulang balik pernyataan tp soalan. pengerusi kes ada hak utk xlayan pernyataan kes klu waktu tu time utk soalan oleh pihak tertuduh)
bawak saksi sekali jika perlu - make sure saksi tu adlh saksi yg sgt membantu
let say, klu ko fb tu kat umah & time tu ada asben atau sesapa kat umah, bawak diorg & bg keterangan yg waktu kejadina, pukul berapa, tarikh apa, ko ada kat umah

hmm....kesian nyer kat ko...
tapi bagi aku, rule no 1. jgn add boss dalam fb ko....hahahaha...
rul ...
taban98 Post at 25-3-2011 10:20

thx en taban for the info..

FYI kami satu opis x penah langsung add bos lam fb gara2 mmg x suka dia..tp ada kwn sy terlupa nk lock privacy..x sangka bos yg sy nmpk baik di depan nmpk decent..sanggup msk fb orang lain pi baca posting satu per satu..agaknya dia mmg x suka kami gak..so bila dia jumpa satu point baek punye..dia jadikan sbg issue besar..bila kwn sy confront dia..kwn sy ckp cam ni : 'akak ni dah x de keje kat opis ni..g selngkar ape yg sy tulis lam fb tu'..bos tu x menjawab terdiam dia sandar kat kusi dia..terkena dia sebijik..

tahla..camni punye bos pun ada ke..agak2 kes sy ni berat sgt ke ? kami x mention nama sesapa dlm posting tu..agak2 dlm 33 comments ada kot..kitaorg gurau2 nk bom laa pancit tyr laa..ape yg perlu sy prepare utk DI nt ? one more thing bias tu ape en taban? maklumlahh ni la first time nk kena DI hehehehe..

thx en taban for the info..

FYI kami satu opis x penah langsung add bos lam fb gara2 mm ...
BeeHaa Post at 25-3-2011 10:45 AM

baca kat sini bagaimana gurau2 kat FB...dia kena masuk penjara

http://mforum.cari.com.my/viewthread.php?tid=495718&highlight=masuk%2Blokap

proses dia mcm ala2 dlm court jugak
ada pegawai pendakwa, pencatat minit
tips yg aku bole ba ...
sajer Post at 25-3-2011 10:28

boleh bwk outsider ke..sy igt leh pgl colleagues je..

nt sesi DI kena hadap bos tu ke ? adoi..

Post Last Edit by BeeHaa at 25-3-2011 11:16
baca kat sini bagaimana gurau2 kat FB...dia kena masuk penjara
AnisSuraya Post at 25-3-2011 10:45

thx anis..

saya tak tau la kalau lain company buat DI...
tapi pengalaman saya mcm tu lah...
ada pengerusi, pencatat minit, ada panel dlm 3 orang kot....dan semua orang2 ini selalunya orang yang tak rapat dgn kita...supaya keputusan tak "bias" (berat sebelah)
pasal detail DI tu saya tak leh nak cakap sebab saya tak berpengalaman sangat..
tapi my personal point of view, your case ni tak berat kot...bila DI nyer..?