CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Fantaghiro

Ibuku Merajuk sbb Dikata tak Pedulikan Dia

itu la yg menyesakkan dada aku skrg ni... smalam sampai aku rasa cam tokleh nak benapas sbb pe ...
Fantaghiro Post at 24-3-2011 12:23

hahaha sabaq la..aku pon x tau nk uat cm na..lg pon tgk mcm dh setle ja..ala org tua besa la tu..dia rasa sunyi..mudah la kot terasa ati

hahaha sabaq la..aku pon x tau nk uat cm na..lg pon tgk mcm dh setle ja..ala org tua besa la tu. ...
john_pablo Post at 24-3-2011 12:29

cam dah setel?
aku rasa cam belummmmmm jah...

neh nak balik petang karang pun rasa cam tak bestttttt jah... rasa cam nak lari balik sepang jah...

tapi kang lagi la  mak aku kecik ati... skrg ni aku dok pikir...kalau laki aku tanya lagik...apa aku nak jawab...

takkan nak ckp mak aku sakit kpala lagi? dah 3 hari dah ni kalau mak aku wat peel lagik?

aku dah agak...musti laki aku pelik...sbb tak penah2 mak aku wat pangai camtu... laki aku bukan nya sari dua dok ngan mak aku... kalau sari dua leh la aku tipu...dah 2thn lebih dah dia dok ngan mak akuk... opkos la dia pasan mak aku len macam jah 2-3 hari ni...

pacit aji... mmg aku yakin sangat...aku tadek buat mende pun (dengan sengaja) sakitkan ati mak.. ...
Fantaghiro Post at 24-3-2011 12:18

ya robbiii..hang perlu tau apa salah ke , baru nak minta maaf?  kenot lah cam tuuuuuuu hihihi

ko tak perlu wat apa pun mak tu nak makan ati..kalo zizan lawak tak besh ari tu pun dia bleh makan ati..

jenuhhhhhhhh semalaman seharian ko carik sebab musabab apa salah ko sampai mak makan ati..kan?  napa ko tak tanya dia je teruih?

makkk..napa mak cengini? majukkkkk dan cakap cam tu? pe salah fasha?

mak sure monconggggggggg je ek..

ko kene pandai wat lawak kut hihihi

Allah akan suke kalo ibu bapa suke..dan Allah akan marah kalo ibu bapa murka ...ngan anak2.

status depa tinggi wooooooo

parents are always right but not necessarily true

ibu bapa tak perlu sebab untuk marah or suke anak depa..ni pada sayalah.

tapi saya yakin tadak ibu bapa yang tak sayang darah daging depa

takyah lah cari sebab napa mak marah ke makan ati ke..nanti bertambah2 lak masalah..buat je apa dia suke

isteri kene taat suami lebih dari ibu bapa!! tapi tak makna anak i.e isteri bleh lupakan kebajikan orang tua depa..tak boleh ok?

cuba faham perasaan ibu, apa lagi soang wanita dan juga soang ibu, anak di kandong susah senang segalanya ,air mata darah peluh dan segalanya sampai satu masa dia nikah dan ada koge sendiri..fisikal tu maybe pisah tapi emosi tu susah sikit, anak tu sebagian dari jiwa dia, dia kecik ati je tuuuuu, so kene pandai pujuk lah..tu saja

buat je apa dia suka..so kene tau apa dia suke..kut dia suke tv plasma..haa pandai2 lah pikio

Reply 25# Fantaghiro

mungkin selama 2 thn ni, ko rapat ngan mak ko, jadi bila hal2 sikit2 tu dia mcm tersentap lah, alah rapat yg dikira hari2 bercerita tgk tb sesama... tu kiranya rapat lah..... alah namanya pun mak, standard ler tu hati nya mudah tersentap..... apa kata ko belikan dia hadiah ke.. mcm tudung ke, kain ke apa2lah yg standard hadiah utk maklah... tgk reaksi dia, ok ke idak...

kalo ko tak mampu nak kasik camno? haaa

besok kawin..kalo ko yakin ko dah belen baik punye  ...
ajinomotonosuga Post at 24-3-2011 12:25

btol..aku so0kong..
aku pon kdg2 tu bnda yg aku x mmpu aku akan cuba uat gk.tp dgn tahap kemampuan aku la..skg aku blm kawin..nt kalo aku kawin..mesti aku akan lebihkan mak aku ckit..huhuh harap2 sapa2 kawin ngn aku nt jgn amik ati la..hahaha

cam dah setel?
aku rasa cam belummmmmm jah...

neh nak balik petang karang pun ra ...
Fantaghiro Post at 24-3-2011 12:33

ala..sng2 nt ptg balik umah trus mntak maap kalo ada salah silap..tu ja la//

Follow Us
setiap saat ada perubahan

berubah fisikal..berubah non fisikal

samalah gak hati manusia, tak kire dia ibu bapa anak isteri suami boss pekeje..sapa saja

tapi foundation tokleh lah berubah...ada yang tetap sampai bebila..timeless

anak kene tunjuk depa tetap anak yang kasih ibu depa, despite keadaan dan waktu2 yang berubah

so anak2 kene amik notis mende cam ni..misal kalo dah biasa rapat ibu dan buat sopping sesama selalu, one day anak dah nikah dan ada koge sendiri dan lain jadi hubungan ngan ibu kandong, so camna anak tu nak tetapkan kualiti hubungan lama pada keadaan yang baru tu?

aspirasi oang muda tentu tak sama aspirasi oang tua. dari oang nak paham kita, lagi mudah kalo kita faham orang lain. orang tua maybe tak banyak KEJE nak setel, depa lebih banyak ISI MASA LAPANG dengan apa kita sebut amal kebajikan, tapi anak muda tentu banyak keje tak siap....asik ke sana ke sini..sibuk setel keje so tak sama lah perbuatan macam oang tua2 depa.

pada saya lagi bagus anak cuba faham orang tua depa dulu kendian baru orang tua tu nanti faham kemahuan anak.

sabaq je lah Fanta, aku pon selalu kena buah pedas gini, kekadang balik kampung bersimpang siur aku kena. Tu pantun buah bidara tu, selalu aku kena. Kalau ikut ke pening, boleh mental, hati semua org nak kena jaga, hati sendiri tak terjaga. la nie pakai hukum pompuan kahwin ikut suami, so fanta buat dek je lah, ikut kemahuan suami selagi dia masih bertolak ansur dgn kita. Buat apa yang suami suruh. Apa yang fikir terbaek  buat aje lah. Kalo rasa nak tolong PIl masak, tolong, buat tak tahu dah apa yang dibebel dan diperlikan. Biasa lah mak, kecik-kecik dia rotan kita, bila dah besar tak leh rotan di perli pulak. Orang tua-tua, biarlah dia meluahkan rasa, meluahkan rasa protes, aku kekadang gelak dgn sikap mak aku, puas dia perli aku, aku puji plak dia. Saja bagi syok, melambung-lambung aku puji, sat gi dia balas plak dengan sindiran tajam sambil tersenyum simpul.
nie pon dah lama aku tak call, ade problem dgn abg aku sekor nie. Kalau aku cerita kat dier aku kena kalau aku tak cerita pon aku rasa mak aku patut tahu hal anak dier. kronik dah anak dia nie.Endingnya aku dah tahu, sat gi kena lagi pantun nie!

kak fanta...kadang2 ati org tua ni mmg takleh nk duga...
kite takde wat salah pape pun,tapi mak kite plak terlebey sentap...
cemane nk wat ye?erm,kalau jadi kt shalin bnda ni,payah gak nk setel ni...
sbb shalin ngan mak tak open utk cite segale bnda...
yg berkaitan soal ati n perasaan ni,mmg shalin tak open ngan mak...

ce kak fanta cube bile malam,p masuk bilik die pas die solat isya'...
try la berbasa basi sket pape yg ptot...
pastu pelan2 msuk topik...tny ade pape yg kak fanta wat salah ke kt mak?
pastu cube la terangkan keadaan yg sbnr selembut yg mungkin...
at the end of conversation,mintak mmap je la kat mak walaupun kak fanta rase tak salah...
sekurang2nye,terubat gak ati mak yg tersae ngan kak fanta tu...

p/s:suami mungkin kite bley cari laen...tapi kalau mak,the one and only...selagi ade hayat die,cube la bersabar sebaek mungkin ngan kerenah2 die di waktu usia senja ni...

kak fanta...kadang2 ati org tua ni mmg takleh nk duga...
kite takde wat salah pape pun,tapi mak kite plak terlebey sentap...
cemane nk wat ye?erm,kalau jadi kt shalin bnda ni,payah gak nk setel ni...
sbb shalin ngan mak tak open utk cite segale bnda...
yg berkaitan soal ati n perasaan ni,mmg shalin tak open ngan mak...

ce kak fanta cube bile malam,p masuk bilik die pas die solat isya'...
try la berbasa basi sket pape yg ptot...
pastu pelan2 msuk topik...tny ade pape yg kak fanta wat salah ke kt mak?
pastu cube la terangkan keadaan yg sbnr selembut yg mungkin...
at the end of conversation,mintak mmap je la kat mak walaupun kak fanta rase tak salah...
sekurang2nye,terubat gak ati mak yg tersae ngan kak fanta tu...

p/s:suami mungkin kite bley cari laen...tapi kalau mak,the one and only...selagi ade hayat die,cube la bersabar sebaek mungkin ngan kerenah2 die di waktu usia senja ni...
shalin2011 Post at 24-3-2011 13:06

1. mmg betul...hakak pun tak semer mende hakak open ngan mak...sbb tu problem yg 1 neh hakak rasa cam berat sesangat...

2. udah dibuat diknonnnn... kejap dia cam okey... kejap sentap...
nengok muka mak pun hakak takut... bengis semacam jah...

3. kalau dah tgk muka pun hakak cam takot2... cemana nak ngadap nak mintak mahap neh?

4. somi mmg enitaim leh carik lain kalau kita masih laku...
tapi mana nak carik somi yg selalu dulukan mak kita dalam banyak hal cam somi hakak ni dik?

1. mmg betul...hakak pun tak semer mende hakak open ngan mak...sbb tu problem yg 1 neh hakak ras ...
Fantaghiro Post at 24-3-2011 13:19

kalau cenggitu,kak fanta kena wat cam bese je la...
cume part nk bertego sape ngan mak tu cm payah sket la nak wat kot...
sampai keadaan da nampak cm tenang sket,baru try p mintak maap ngan mak tu...

bile mak letak kite dlm keadaan serba salah,mmg la sgt terase cm cacing kepanasan...ku mintak supaya mak daku tidak wat camni padeku nanti...

soklan...

perlu ke aku ceta kat laki akuk?
neh dah petang...nak balik u mah pun cam tadek mood...
tekanannnnnnnnnnnn...

salam.. tumpang lalu.. mcm sama jer dgn mak akuk jugak.. semenjak dua menjak akuk da tawen, makin di ...
cik_seri_dawn Post at 24-3-2011 09:59

dia sayang sangat kat kamu tu..kamu pun pompuan kan,nanti kamu akan faham kasih seorang ibu..

klu tanya jer mak tu 'mak ni naper?' 'apa cek dah wat?'
tanya bebaik la

mak nak menanpouse kot..abaikan ajekkk..
masuk tinge kiri..kuar tinge kanan..

aku bukak tred ni sekadar nak luahkan apa yg tengah menyakitkan dada aku dah 2 hari dah... sesapa na ...
Fantaghiro Post at 24-3-2011 09:44

TT,sya terpanggil hendak memberikan pendapat. Apa yang di alami oleh TT telah pun sya alami dulu. Masa kejadian itu berlaku mmg byk yg berlegar dalam fikiran kita tetapi lama kelamaan kita akan tahu kenapa ini terjadi. Percayalah cakap sya.

Sya berikan contoh diri sya sendiri. Ketika hamil anak pertama dan ketika itu kakak hamil anak kedua. Mak sya hanya belikan ubat utk kakak sya sahaja tetapi tidak sya. Mengapa? Sya tak tahu apa motifnya. Banyak kekesalan dalam hati. Apatah lagi kalau sya kerumah mentua. Mesti mak akan masam muka.

Lama kelamaan sya faham kenapa mak lakukan begini. Bayangkan kita sendiri menjaga anak sejak dari kecil. Kemana pergi kita dgn mak. Apatah lagi anak perempuan.  Dan akhirnya bila dewasa kita berkahwin. Perhubungan itu akan sendiri terjarak dalam kita tidak sedar. Kasih sayang kita terbahagi kepada dua. Mak dan suami. Mak hanya ada satu kasih sayang pada kita saja. Suami pula macam kita terbahagi ke dua bahagian. Mak rasa terpinggir. Apatah lagi kalau mak tinggal seorang. Hati kecilnya akan mudah tersinggung walau sekuman sebab. Baginya kasih sayang kita padanya dah dirampas. Itu hakikatnya. Setiap mak dimuka bumi ini akan mengalami perasaan ini. Insyallah kalau umur panjang, kita pula akan merasainya. Percayalah.

Cuma apa yang sya nak tekankan, cubalah merapati mak kembali. Cuba cari balik masa yang terlepas. Memang payah pada kita sebagai anak dari segi masa dan sebagainya tetapi insyallah TT akan mendapat pulangan yang lumayan. Sya dah lakukan. Alhamdullilah mak sekrg kalau nak berjalan, membeli barang atau apa saja akan mencari sya. walaupun mulut mak sya kalah berteh jagung tetapi kasih sayang dia yg satu itu padat utk setiap anak-anaknya. Bila bicaranya menyinggung rasa anggaplah itu satu pujian pada kita. Pernah tak dgr kata-kata seorang mak pada anaknya. Sya rasa kawan-kawan pernah dgr mak mereka kata. 'Kalau aku selalu marahkan kamu ertinya aku sayang pada kamu dan kalau aku tidak membebel kamu maknanya kamu dah tak bermakna pada ku'. Tetapi ayat selepas 'dan' jrg disebut seorang mak. Anak-anak je kadang2 yang terlebih over dos.

TT,
jiwa ibu mengandung ni perlu dijaga. Dalam masa begini jangan terlalu mudah sedih nanti baby akan turut sedih tau. Jadi untuk menjernihkan kembali hati mak, duduklah berbual atau belikan apa2 makanan ketika pulang dari kerja. Mak sya lagi susah nak layan seleranya. Hanya satu kedai yang dia mahu makan masakan orang tu. Dia tak makan KFC,MCD, Satay atau Masakan Thailand. So tahukan bagaimana sya dan suami melayan selera mak. Jangan susah hati TT, insyallah semuanya akan okey. Kenapa ini berlaku? Sebab mak adalah mak....

Rate

1

akuk tu " aku " ke..??

mak ko sunyi tu..biasala org tua ni dia sensitif sket

salam
patut perempuan byk masuk neraka..terlebih emo....end up menyusahkan anak2 .Kalau dgn suami asyik nak melawan je.
Org2 tua ni takde aktiviti lainke dok mengharapkan anak dok layan mereka. Buatle kuihke,gardeningke,  jadi volunteerke.kalau nenek mak saleh siap belajar ambik lesen kapalterbang lagi. gi le daftar jadi student, belajar agamake..
tu baru ni keluar majalah 3 pakcik tua umur 84 thn dari pahang ni duk tanam pokok vanila ada gak faedahnya,,dari merengek2 minta perhatian dr anak2.

Fantha..update le cite mak ko tu. Dah oke ke..Ai tumpang bersedih, sebab cite kite nih lebih kurang sama jah