CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-HBZ

“Perempuan Dulu Beranak 13, Sekarang Baru 2 Anak Dah Menggelupur Terjelir Nak Mati” – Lelaki Bandingkan Wanita Dulu & Sekarang Teruk Dikecam

cm_vungtau replied at 27-3-2024 01:53 PM
Dulu ekonomi tak macam sekarang. Dulu 13 orang anak, laki sorang kerja pun ok. Sekarang ko punya gaj ...

Dulu beranak ramai tak de masalah sebab alam sekitar boleh jadi pengasuh. Main basikal, main parit, main kat padang, masuk hutan, kayuh beskal beli kelapa kat kedai selamat je. Yang penting maghrib ada kat rumah.
Zaman sekarang, nak main playground pun x boleh biar sorg². Hilang tanpa jejak anak tu nanti kena culik.

Perempuan zaman sekarang memang mengada-ada, suka komplen sana-sini

Kurang suburnya perempuan melayu mugkin yang menjadi sebab melayu akan semakin pupus di Malaysia  danmenjadi pemicu fidaangkan banyak pendaang asing dari Bangla, India, Rohingya etc etc ...

Inilah penyebab bertransformasi dan lahirnya bangsa melayu baru yang berbeza dengan melayu era empayar melaka .....istilah-istilah seperti Malaybangla, Malayrohingya dan sjenisnya mugkin akanbanyak ditemukan di Malaysia 10 tahun hadapan ...Hehehehe

yg bercakap ni anak dia dah berapa? 15 org ke?

tak bole beranak ramai skrg walpun bole sbolehnya jgn sebab zmn skrg segalanya sulit hiburan smakin bertambah tapi penyakit jiwa juga lagi bertambah. nk tambah anak pastikan semua cukup jgn jadi beban nk pikir duit siang malam bagi anak hidup cukup makan pakai dulu apaje yg sulit hidup santai2 makan apa ade hiburan pun takde tapi mudah terhibur zmn skrg hiburan siang malam tapi hati semakin rapuh.

Bawang123 replied at 29-3-2024 05:02 AM
Selalu anak pompuan yg sibuk jaga mak + mak mertua. Anak laki? Susah la nak nampak, kalau ambil ma ...

laki i x kisah kalau dapat sume anak pompuan tapi i rasa bersalah kalau i peknen lagi skali kluar anak pompuan lagi..walaupun laki i x penah bersuara pasal ni tapi i faham2 sendiri la..cuma nak cakap now nak tambah anak i rasa i sendiri x mampu..cukup la 3 orang dulu yang penting keperluan diorang cukup serba serbi lengkap sudah

Follow Us
mamajawie replied at 29-3-2024 11:04 AM
laki i x kisah kalau dapat sume anak pompuan tapi i rasa bersalah kalau i peknen lagi skali kluar  ...

kenapa nak rasa bersalah..
yang tentukan jantina anak bukan ovari u tapi kromosom dari laki u..

berapa umur mamat ni? bercakap main sedap mulut. main petik statistic ambik mana ntah.

mana dia tahu perempuan zaman dulu tak "terjelir lidah menggelupur". sama je dengan perempuan zaman skg. tapi beza nya perempuan dulu tak berani nak membantah. ilmu family planning pun tak ada. so nak tak nak kena hadap la. ramai je mati bersalin, meroyan bagai
zaman dulu

Dekkkk tunggu kau jari masuk selumbar, tengok masa minta tolong bini kuar kan selumbar tu kau teradu adu ke idok... - pengalaman acik rosie dgn apak dan tok laki nya.

prettyuglybabe replied at 27-3-2024 12:53 PM
yang buat status tu pun anak 3 jah..
apasal kau tak nak toron bini kau sampai beranak 13?
tak mampu  ...

Haha agree.  Patut dia dulu la henyak bini dia sampai 15 terus baru cakap.  tengok bini dia depressed ke tak depressed.  

fish replied at 27-3-2024 12:48 PM
rata2 suami skrg pun bkn mcm dulu, yg kerja siang mlm usaha lengkapkan serba serbi.
mcm ayah aku la, ...

i olls pon rasa kalau zmn skang anak 13 yg bapak nya mungkin menggelupur tejelir lidah nak menanngung

mamajawie replied at 28-3-2024 04:04 PM
aku baru la sembang ke laki aku psal anak ni..dia nak tambah anak tapi aku x larat plus jaga budak s ...

laki u umur berapa sis, cakap mcm org zaman dulu2
ank pompuan lagi bagus sis,  i dulu mmg nk ank sulung lelaki tapi dpt pompuan, then 2nd dpt lelaki, tutup kilang.
masa kecik ank pompuan a bit delay in term of belajar atau urus diri compare to ank lelaki.
but now ank2 dh umur 20 n 18, maturity mmg ank pompuan mng. nk further study pn semua dia fikir sdri, kalo ada kt rumah mmg dia yg cook  n kemas without suruh. ank lelaki ehmmmm nk further study pun srh ma yg fikir .

untung u ramai ank pompuan tau

bebulu replied at 27-3-2024 05:22 PM
Orang dulu mungkin tak kenal atau reti guna kondom atau tak mau family planning kot. So beranak rama ...

Pepatah dulu, mak boleh jaga sepuluh anak. Yg sepuluh anak tu, sorang mak pun tak boleh jaga. Padahal, mcm la kita tak tau, mak2 yg beranak ramai tu, bukan bebetul jaga pun anaknya. Sub pada anak besar2 .

Teruk betul eh opah awak. Tak bertanggungjawab sebagai mak. Apalah salah, jaga anak kecik tu bila dah malam, bila ada anak2 lain nak ke rumah jiran. Tergamak suruh mak awak kendong makcik awak yg kecik tu malam2

sbnanya bukan takat 13, ppuan zaman skrg ni nk beranak sampai 20 pun boleh,tapi......

Cekgushilla replied at 28-3-2024 05:00 PM
Betull aku kagum gila kat ayah aku sbb kami 12 beradik mmg dduk kg je la
Tpi mentaliti arwah ayah  ...

kan... hebat ayah2 kita.dulu2 walau ramai anak tp tak terabai.pandai ketua keluarga usaha jaga.

kalau skrg ni, entah laa...
kami 7 beradik, ayah aku pun org kg je, tp kerja siang mlm.
kami semua belajar tinggi la jg, masuk U. takde sorg pun yg hanya setakat SPM saja baik lelaki atau perempuan.

fish replied at 1-4-2024 10:08 AM
kan... hebat ayah2 kita.dulu2 walau ramai anak tp tak terabai.pandai ketua keluarga usaha jaga.

k ...

Lagi satu aku sgttt respect kt arwah ayah aku bab dia jaga anak2 perempuan dia
Arwah ayah aku ni dulu pernah bukak kdai roti canai
Dia tak pernah sekali pon suruh anak2 dia yg perempuan p tlg kt kdai
Yg dok tlg dia abg aku je kalau dia cuti
Kalau tak mmg ada arwah upah budak laki
Dia mmg tak upah perempuan kerja dgn dia
Dia tak mau org dtg kdai dia sb nk tgk perempuan

Btl jugak brother ni ckp. Mak2 zaman skrg mmg bnyk beza dgn mak2 zaman dulu. Mak2 zaman dulu lbh rugged Dan pandai mengurus load, jd bdk2 yg diasuh zaman dulu pun lbh rugged Dan tahan lasak berbanding bdk2 zaman skrg.

Cekgushilla replied at 1-4-2024 08:55 PM
Lagi satu aku sgttt respect kt arwah ayah aku bab dia jaga anak2 perempuan dia
Arwah ayah aku ni d ...

samaaa... aku dah rindu arwah ayah aku ni.
kami 2 org je perempuan, ayah layan mcm puteri.
aku dah masuk U pun ayah layan mcm budak2 lg, bln puasa mcmni dia siap bagi bunga api tau
aku nak pg mana pun dia hantar, tak harap aku naik moto ke, dia risau jatuh, luka.

ayah aku kerja kerajaan, pesawah, penternak lembu, buat kerja2 kampung, amil, pengerusi kariah... mcm2 lg la.
tp serius, ayah tak pernah suruh anak2 tlg dia pun... Cuma abg sekali sekala ada la sukarela turun sawah.

Aku pun mak tak suruh jaga adik2 yg kat bawah.
setakat aku bawak pg main sekali ada la.
kalau mak tak berapa sihat, demam ke. ayah yg ambik alih masak, basuh baju mcmtu...
ataupun ayah beli je makanan utk kami.
kami tak pernah disuruh pun buat itu ini masa zaman sekolah dulu.

zaman skrg, anak ramai2, si bapaknya tu sanggup ke berkorban mcm org dulu2?

sesungguhnya aku berpuasa.........*a*i la ko jantan

patut lelaki mcm ni x layak kawin ngan perempuan melayu. kena pi kawin perempuan arab ka. sbb i rasa perempuan melayu ni kdg2 di layan lg bawah dari bibik oleh sesetengah suami. entahla, moga pakcik ni insof la dibulan ramadhan ni dari membuat statement yg degrading perempuan.