CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-HBZ

“Perempuan Dulu Beranak 13, Sekarang Baru 2 Anak Dah Menggelupur Terjelir Nak Mati” – Lelaki Bandingkan Wanita Dulu & Sekarang Teruk Dikecam

Mommies nowadays bkn xmmpu beranak 300. Tp sengaja utk xberanak 300. Kitonyo skrg jenis xsuka bingit2 sgt. Suka tenang and biar anak satu dua je tp mewah makan pakai. Xsggup anak 300 org tp memasing pempes xcukup, susu xcukup dll..... kdg beranak byk pun kluar2 ada oku ada downsindrom. Plbgai benda di ambik kira utk plan for prgnncy. Tu xkira lg bab suami p tdur dgn betina lain time bini pantang.  Sedor2 balik rumah buat2 letih keje pdhal letih making love dgn betina lain. Salah satu fktor juga zmn skrg ni xleh beranak kerap2.. sbb byk jantan dayus mcm laki yg up sttus tu. Byk laki xsemenggah zmn skrg. Zmn dulu atuk2 byk budiman.. klo yg poligami pun smua bini2 xcakaran. Zmn skrg laki tu sndiri dh x berkualiti.
Oh 1 lg. Lupa nk pesan kt brader xbudiman tu. Sbnrya bini xbyk anak kdg2 sperma laki dia yg xsihat..

Mental mommies zmn skrg byk di stress kan oleh laki masing2.

Untunglah ko ada bini. Tahan dgn peel ko yg sempit. Bersabarlah ya wahai bini X.

kenapa mcm lite lite je cercaan yg jantan ni dapat. ke acik porum pun malas layan dia punya probok sendu la ko mat, nk perhatian ke tewww

alieyrina replied at 27-3-2024 01:43 PM
Laki sapa ni. Malang bini nya mesti laki dia asyik perlekeh bini kat rumah

biasanya laki gini kat rumah takut bini..

bini beliau dah disowned belum beliau belum? napa ntah pemikiran pemuda bani tamim below par sgt mcm IQ bawah 70

Lantak ko la kan
Ko nak ank ramai, pergi la bising kat bini sdr
Gi bising2 kat x pun, xde sapa pun bleh tlg beranakkan ank ramai utk ko

Follow Us
berangan nak anak berbelas-belas... dia tak sedar ke jantan spesis dia tu zaman sekarang ni anak 2 orang pun beli susu pampers kalau bini tak sama2 tanggung anak tu mati kebulur tak makan, punggung berkeras tak salin pampers... bila dah tak mampu tanggung makan salahkan bini kata pantang tersentuh asyik mengandunggg jer... memang aku pernah dengar jantan ckp mcm ni bila bini asyik beranak...elok di sunat kasi habis jer anu dia tu baru bini stop beranak.... vangangggg....

dulu takde kesedaran... apa yg dorang tau.. anak tu rezeki.. nak rezeki mewah.. ha.. anakla jawapannya...
tapi.. beban tu bukan ditanggung ibu bapa saje.. tapi turut heret anak2 yang besar untuk sama2 jaga adik2 pulak.. sampaikan kakak sulung hilang masa zaman kanak2 nya.. kena jaga adik kecik2 bersusun.. tu belum lagi kes keciciran sekolah..

ada je yg aku tengok.. anak berbelas2.. tapi anak2 yang besar2 belajar takat apa yg bole je.. anak yang kecik2 ni baru berpeluang belajar tinggi2.. kesianla kat anak sulong nya tu..

mamat tu seeloknya jangan hidup dalam zaman ni baik hidup dulu zaman tok nenek dia

lightheaded67 replied at 27-3-2024 02:45 PM
kenapa mcm lite lite je cercaan yg jantan ni dapat. ke acik porum pun malas layan dia punya probok : ...

puasa nokksss selain jaga pahala, letih emosi nak maki hamun byk2. jap lg nak masak, ke bazar, ambil anak sek plak

ape la mslh laki ni ya tiba2 buat statement camni. iols rasa kurang belaian neh

***Alhamdulillah hujan....tadi panas ting2 sampai senak kepala

amboi mulut

anak ramai kalau semua jadi mat pet, pelacur buat mende. tahu creet je , tapi tak pandai jaga anak. quality over quantity gituuu

lagi satu, mmg laki sedap je nak anak ramai, tapi yg menjaga tunggang langgang bini ko gak, alasan lelaki aku dh keje ko jaga lah anak sendiri.

Lelaki skrg tak tercabar ke dgn lelaki zaman dulu  anak 13 tapi bini duk umah je
Lelaki sekarang dalam resume cari jodoh pun siap bagi tau nak bini ada degree la master la
Nak keje itu ini laaahh

1-2 je yg tulis tak kisah isteri nak keje ke tidak,maka hat ni je yg ramai pompuan berkenan.

azimodin replied at 27-3-2024 01:24 PM
Nenek iouls beranak hampir 2 dozen, ala2 duggar family tu. Tapi anak2 kecik semua lepas kat anak2  ...

Kesian cam biasa ank2 yg tua kena jadi ibubapa ketiga dan korbankan masa depan.
Ramai je org yg pandai cuma tak berpeluang nak sekolah dan belajar tinggi.

Satu lagi org dulu yg anak berbelas tu selalunya bkn jaga semua
Mesti ada yg duk ngn nenek la mak sedara yg takda anak bagai

Population dah tinggi sangat nih, tak payah la nak beranak ramai2. Bukan ko reti nak jaga sgt pun anak2 ko tu

Alah korang, kenapa nak triger.
Ni semua content, nak dapatkan engagement.
Bila dilayan, makin menjadi-jadi la dia bagi pendapat merapu.

syamzana replied at 27-3-2024 03:46 PM
puasa nokksss selain jaga pahala, letih emosi nak maki hamun byk2. jap lg nak masak, ke bazar, amb ...

haha tu a jantan ni bernasib baik sbb bulan puasa ni org pempuan jimat/simpan tenaga gituh..alhamdulillah hujann, sni panaih lagi

Orang dulu mungkin tak kenal atau reti guna kondom atau tak mau family planning kot. So beranak ramai. Yang jadi mangsa anak sulung la. Kena beralah dan berkorban bantu mak pak membesarkan adik2. Serba serbi  tak cukup dan bercatu. Mak aku cerita masa dia umur 6 tahun dah pandai asuh adik. Nak keluar main dengan kawan2 pun tak boleh. Adik2 yang kecil ni siapa nak jaga dan tengok2kan?
Dulu2 zaman susah tak ada TV di rumah. Nak tengok TV kena tumpang tengok di rumah jiran. Mak aku dah plan nak pergi tengok TV malam tu. So siangnya dah bertungkus lumus bereskan kerja rumah, berpakat dengan adik nombor 3. Tapi kena senyap2 sebab jika diketahui adik2 yang lain, deme nak ngikut. Mak aku cakap malas la nak angkut semua sebab ada adik mak aku ni jenis suka tido pulak. Nanti satu hal pulak nak kena kendong bawa adik balik rumah pasal dah tertido. Hangin mak aku.
Malam yang dijanjikan tu dia pun pelan2 keluar dengan adik nombor 3. Tapi adik2 lain telinga macam tikus boleh aje la pun dengo mak aku keluar nak pergi tengok TV. Kalau tak dibawa, meraung la bebudak tu. Opah aku kata kalau nak tengok TV, bawa adik sekali. Kalau tak bawa, tak payah pergi. Gitu la nasib. Hujung2 jadi la seperti yang dikisahkan tadi. Kena la mengendong adik balik rumah sebab budak tu dah megholoh kat rumah orang. Mak aku cakap "ikutkan hati mak, nak mak campak je ke bawah. Gatai sangat nak ikut. Pastu megholoh pulak".
Dah la masa nak balik tu kena lalu tepi madrasah tinggal. Gelap gelita. Adik2 lain yang ngikut masa lalu situ semua nya pakat lari sebab takut. Mak aku pulak terpaksa kendong adik kat belakang sorang2 kena tinggal la masa lalu tempat gelap tu.