CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: baghal

PENTING!! SYURGA DAN NERAKA ISTERI, SUAMI TENTUKAN

muslimah rock gitu cik bin
kinki Post at 5-3-2011 00:30

Tu ler... time rasa nak menari, menari jek...  

cuci sendiri lahhh
kinki Post at 4-3-2011 23:33

kalau awk sanggup cuci a'hemm sy, sy janji takan berak diluar lagi...
dan sy akan cuba menjadi somi yg baik sangat terhadap awk...

Dengar sini bang.... kalo hukum dalam quran tak sama dengan hadisnya, hadis tu tertolak... ...
bintang Post at 5-3-2011 00:30

baik lerr sayang mcm gini hadis yang tertolak hadis yg mcm mn menurut sayang...

rukun solat ada 13 ada dak disebut didlm quran?mengapa awk ikut?
rukun syahadah ada dak disebut didlm quran?mengapa awk ikut?
rukun haji ada dak disebut didlm quran?mengapa awk ikut?
rukun zakat ada dak disebut didlm quran?
syarat sah solat ada dak disebut didlm quran?
syarat sah syahadah ada dak disebut didlm quran?

boleh sayang sebutkan satu-satu nak taw gak..jgn disebabkan menjaga perasaan kita,
kita gugurkan lafaz kalimah syahadah yg kita laungkan...

anyway i lap u bintang...u lerr satu-satunya pujaan i...

sape yg nak cari calon isteri eloklah merisik cik bin  tp jgn suruh cik bin cuci taek ko ...
kinki Post at 5-3-2011 00:25

aiiikkk awat taichi kat org laen...
awk stil single nape tak promosi diri sendiri
baghal dh jatuh cinta kat awk
dia suka org yg garang mcm awk
lagipun awk rajin cuci a'hemm tu yg buat dia angau

kalau awk sanggup cuci a'hemm sy, sy janji takan berak diluar lagi...
dan sy akan cuba menj ...
jesse_labu Post at 5-3-2011 00:34

saya paling x suka lelaki panggil sayang kat pompuan selain bini dia
mukan ke encik jesse ni dah ada bini

aiiikkk awat taichi kat org laen...
awk stil single nape tak promosi diri sendiri
baghal d ...
jesse_labu Post at 5-3-2011 00:55

sbb cik bin pon single lagi saya promote cikbin dulu
lagipun cikbin lawa, lemahlembut x mcm saya

Follow Us
Reply 25# bobmarlu

dah keluar segala hadis
kalau mcm tu aku dah cukup taat dah la ni. ayah aku dah sebulan sakit kat kampung tak penah balik tgk dia lg. dah stengah tahun tak jenguk mak aku padahal dekat je,mak aku yg jenguk aku. nasib baik suami aku baik & bertimbang rasa. nasib baik tak dapat yg mcm kau, harapkan isteri taat tanpa cermin diri sendiri.

lepas ni jgn nak speku2 yg suami aku kejam la hape la. aku rasa suami aku lebih baik dari yg mengaku ustaz.

pandai!!! mula2 cerita pasal ketaatan isteri pd suami tanpa kompromi. then hadis & surah semua keluar. ni takpe lg.

lepas tu cuba putar belitkan post para wanita utk nak nampakkan wanita ni terlalu bodoh, jahil & semuanya yg negatif campak pd si ppuan.
- kata cik bintang tolak hadis sbb hadis2 dr org lelaki.
- org guna ayat quran utk bela diri pun salah.. tak bolehhh, kena guna hadis skali baru sahhhh....
- kata post si ppuan dibuat dgn emosi. kalau post aku, ye mmg emosi sbb aku tak reti berlembut dgn org yg tak reti nak cermin diri sendiri. tp cik bintang punya post tu korang yg jantan kata emosi, korang ni faham bahasa melayu ke tak ni bai?
- selamba je cakap cik kinki berkiblatkan forum. egonya sang lelaki....
- & byk lagi yg menunjukkan kebodohan lelaki2 yg post dlm nih.

jgn kata aku benci lelaki. aku cuma benci lelaki yg otak mcm firaun je. anggap diri sama taraf dgn Tuhan, siap mahu disembah. padahal, sendu jah..... (rujuk post 30- bobmarlu)
btw, aku dah bersama suami dekat 7 tahun. sbg suami, kawan& pemimpin, dia sgt baik.

islam treat women like a possesion and not as a human being.

Reply 15# kinki

yo lah cik.....kalau sy taat kek suami yg mcm taek sy mmg dapek syurga..tp kesian kek suami yg mcm taek tu dapek apo ehhh....sy sbg isteri nak la masuk syurga samo dgn suami taek ka kentut ka suami sy jugok kan...
rabbana atina fiddunya hasanah wa fil akhiroti hasanah wa qina azabannarrr. ameen.

itulah...sebabnya,kalu time bercinta bukan main lagi...susah senang bersama,time tu kentut pun xbunyi...sedor2 bau je,itu pun kate wangi.....itule sebabnya islam dah bagitau...macam mane panduan nak cari jodoh.Jangan nak kire hensem dan banyak rete je nak dijadikan bakal suami...taktau penyangak ke perogol main "ON " je....Alam perkahwinan ni dah fitrah semule jadi manusia,melaluinya akn terbentuk institusi keluarge & melahirkan zuriat yg dapat meneruskan keturunan manusia,pemilihan pasangan yg memenuhi tuntutan islam dan mempunyai keperibadian teladan adalah penting bagi menjamin kelangsungan zuriat berakhlak mulia pada masa akan dtg.Sebelum melangkah ke alam perkahwinan ni,aspek pemilihan jodoh penting diambik kire kerane silap pilih buleh mengakibatkan problem masalah dikemudian hari.Akhlak & agama mesti dijadikan kriteria no1 dlm memilih pasangan hidup,kemudian keturunan,dlm soal keturunan ni plak..mesti kite nengok keluarganya dari golongan yg baik2,baik2 yg teman maksudkan ialah sentiasa mengikut syariat islam...xpayah le teman nak ceritakan detail cmne mengikut syariat dan suruhan agama tu..dah sedia maklum setiap org yg menjadikan islam sebagai pegangan hidup musti paham.lepas tu barule nengok dari segi rupa,harta dan kedudukan.Rasulullah dah awai2 bagitau.
bagi golongan lelaki:Rasulullah s.a.w pernah bersabda;

Dikahwini wanita itu (untuk dijadikan isteri)kerana empat perkara iaitu harta kekayaannya,keturunannya,kecantikannya dan agamanya.Maka utamakanlah(dalam pemilihan mu itu)wanita yg kuat beragama,nescaya sejahtera hidupmu"(Riwayat Bukhari dan Muslim).

Bagi golongan wanita pulak Rasulullah s.a.w telah mengenakan dua syarat pilihan iaitu hanya menerima lelaki yg beragama & berakhlak sebagai suami.Ini menunjukkan islam amat menjaga kebajikan wanita.
Rasulullah pernah bersabda:

"Apabila orang yg engkau redha agama dan akhlaknya datang meminang,maka kahwinkanlah dia,jika tidak kamu lakukan demikian akan berlakulah fitnah dibumi dan kerosakan yg besar".
(Riwayat Bukhari dan Muslim).

kesimpulannya kita perlu lebih detail dlm soal cari jodoh ni,sebab perkahwinan ni salah satu sebab yg akan menentukan kasih sayang,ketenangan hati,hak dan tanggungjawab,toleransi,nasab keturunan dan sebagainya. Nampak tak?islam dah ajor terang2 tapi kite ni yg takmau ikut,bile dah jadi masalah dlm perkahwinan baru le kite nak menyalahkan pasangan masing2,masa belum kawin dulu mcm2 angan2..yg lelaki nak cari bakal isteri yg cun dan body mantop,yg perempuan pulak nak cari bakal laki yg hensem dan banyak rete,time tu agama tolak tepi...haaaa...ni le jadinya...dapat le laki mcm taek dan dapat isteri cam taek jugak so..terima le tule sebabnya hidup ni kena berpandukan Allah dan Rasul barule hidup tu selamat dunia akhirat.

pandai!!! mula2 cerita pasal ketaatan isteri pd suami tanpa kompromi. then hadis & surah semua kelua ...
MinyakAngin Post at 5-3-2011 11:55

lelaki dan ego mmg x dapat dipisahkan.... apa salahnya kalau tolak ke tepi ego tu....bukan ke dapat byk kebaikan utk diri sendiri...

Reply  kinki

itulah...sebabnya,kalu time bercinta bukan main lagi...susah senang bersama,ti ...
fathan Post at 5-3-2011 12:47

ye ye betul kata encik fathan tu. tp kdg2 masa bercinta tunjuk perangai baek je. of kos la kan :re: bila dah kawen, hadap muka yg sama tiap2 hari, dah makin rapat, maka keluarlah segala warna dan belang2 yg tak pernah terlihat saya boleh paham kalau lelaki naik marah. biasa lah, saya pon boleh naik marah kdg2. xkan angin saya baik je. tp kalau sampai tahap ckp kasar, naik tangan, hati pompuan mana yg boleh tahan mungkin x semua pompuan mcm saya, tp kebiasaan org pompuan tentu x tahan kalau suami mcm tu apatah lagi kalau laki tu main kayu 3, x reti nak setia.......hancurnya hati seorg isteri

mungkin sbb tu ramai pompuan yg pilih suami biasa2 jek. xde harta sgt, xde rupa sgt, janji baik. tp saya tgk yg mcm itu pon belum tentu baik juga. kalau ikutkan hawa nafsu, sy pon nak suami yg hensem, body mantap, perangai baik, romantik, ada harta tapi bunyiknya mcm too good to be true. saya xkan dapat semua tu. saya pon kena cermin diri sendiri jugak. saya pompuan biasa je. dpt yg bese2 pon ok. janji menyenangkan hati ;)

Reply 83# jesse_labu

Pasal korang kurang pemahaman ek… baca balik apa yang bintang tulis. Perkara yang kamu letak atas tu memang diperkatakan dalam Quran jadi hadis memperkuatkannya. Tapi isu wanita lebih ramai dalam neraka mana nasnya dalam Quran?

Yang Allah sebut, lelaki dan perempuan pabila dia beramal soleh dan berbuat jahat tempatnya di syurga atau neraka tanpa kompromi. Setiap amal sebesar zarah pun akan diperhitungkan tak kira lelaki ker pompuan. Apabila khas tang pompuan, Allah menekankan ayat tuh khas untuk pompuan cam dalam surah an-Nuur.

Ayat ni lak tang lelaki;

"Dan kewajipan suami memberi makan dan pakaian kepada isteri dengan cara yang baik."    (MQ: Al-Baqarah:233)

Reply 86# kinki

Isk.. penuh ar inbox karang

saya paling x suka lelaki panggil sayang kat pompuan selain bini dia
mukan ke encik j ...
kinki Post at 5-3-2011 10:16

untuk pengetahuan sygku kin sy ni masih bujang, puas hati awk...

sbb cik bin pon single lagi saya promote cikbin dulu
lagipun cikbin lawa, lemahlembut x mc ...
kinki Post at 5-3-2011 10:17

tula awk silap, sy suka org pompuan yg garang baru ada ummmmpppp
awk nih suka salah sangka...btw i still lap u

islam treat women like a possesion and not as a human being.
muaythaiko Post at 5-3-2011 12:39

tu gambar sakai arab mana hg dpt ni....

tp kalau suami perangai mcm taek mcmana
kinki Post at 3-3-2011 20:06

beliau tetap SUAMImu...sama macam IBUBAPA,buruk baik mereka,mereka TETAP IBUBAPA kita..

Reply  kinki

Isk.. penuh ar inbox karang
bintang Post at 5-3-2011 16:41

takpe la...xde org marah kan

Post Last Edit by bintang at 5-3-2011 21:54

Kalo nak tepek pasal hak suami ke atas isteri, harus kena fair la apa dia pulak hak isteri ke atas suami. Hukum yang Allah tetapkan memang sudah menjadi fitrah kepada wanita, inginkan lelaki yang melindungi, membahagiakan, sebagai hero di sepanjang hayatnya.  Apa pun sikap lelaki, wanita tetap mendambakan lelaki sama juga dengan lelaki, apa pun sikap wanita diperkatakan, lelaki normal tetap mencari wanita. So, relevan jika isu ini harus diperkatakan secara adil.

Isteri wajib taat kepada suami, yerp.. selagi suami taat kepada Allah dan Rasul. Saat mana pun suami ingin menggauli isterinya, isteri wajib taat.. yerp, kalo itu saranannya… well, Islam tidak terlalu mendominasi. Bila disebut aurat wanita di hadapan bapa, atuk or adik beradik lelakinya antara pusat dan lutut apakah korang rasakan wajar wanita memakai suar track paras lutut duk dalam umah di hadapan mereka yang tidak halal nikah tanpa berpakaian? Situasi harus dilihat kewajarannya kerana Islam tidak begitu mendesak, terdesak malah lebih kepada kewajaran.

Baik, pabila ketaatan secara mutlak isteri kepada suaminya, maka Allah telah menggariskan betapa lelaki begitu besar harus berkorban demi wanita.  Selain wajib anak lelaki taat kepada ibunya lebih dari bapanya, lelaki juga wajib menjaga keperluan adik beradik perempuan yang belum bernikah. Lelaki juga wajib memberi tempat tinggal yang selesa buat isterinya selain membuat semua kerja-kerja rumah dan mengasuh anak.. (rujuk perbahasan ulama tentang hal ini). Bukanlah tanggungjawab isteri melakukan kerja-kerja rumah termasuk mengupas bawang..! (Bukankah isteri harus kelihatan cantik dan harum sentiasa di hadapan suami?) Jika lelaki tidak berkemampuan melakukan tugasan berikut, sediakan pembantu rumah untuk isteri. Dan tidaklah menderhaka jika isteri malas melakukan kerja rumah kerana itu bukan tanggungjawabnya. Kecuali isteri bermurah hati melakukannya.

Namun menurut mazhab Imam Malik, uruf / kebiasaan dalam sesebuah masyarakat boleh dipakai bagi meletakkan sesuatu hukum. Atas dasar ini, isteri boleh memasak, kupas bawang, cuci pakaian, mengasuh anak dan sebagainya jika dia suka, tetapi bukan sebagai kewajipannya.

Hujahnya: “Isteri menanggung kewajipan terhadap suaminya yang wajib dilaksanakan dengan cara yang baik"  [MQ:al Baqarah:228] .          suami juga dikehendaki melakukan kewajipan yang serupa. Maksudnya suami isteri sama-sama mempunyai tanggungjawab terhadap satu sama lain.

Berbalik kepada persoalan tuntutan batiniah. Jika tubuh badan isteri dianggap hak suami, maka tubuh badan suami juga boleh dianggap hak isteri. Jika suami tidak berkemampuan memenuhi tuntutan batiniah isteri, maka HARUS isteri meminta cerai dan mengadu kepada mahkamah.

Jika lelaki mendakwa isteri enggan melayani nafsu suami dan sepanjang malamnya dikutuk malaikat, maka bagaimana pula jika lelaki enggan melayani nafsu isteri?