CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 5150|Reply: 1

Minecraft

Post Last Edit by naen at 7-4-2012 07:12

Ada tak sesiapa yang main game ni? Aku baru download game ni. Game ni berkonsepkan pembinaan, buat alatan, tanam pokok, tanam gandum untuk buat roti,teroka gua, cari berlian,emas, iron dan lain2 lagi.. Aku nak cerita banyak pun aku tak tahu sangat sebab baru ja download game ni. Game ni kena beli dan sekarang ni dalam tahap BETA jadi harga diskaun  25%(+14euro).Tapi kalau korang nak try dulu pun boley. Try free version la tapi korang hanya main kat browser dan tak leh save. Game ni bole main single player dan multiplayer(online).

Sekarang ni aku ada buat server sendiri dan aku hanya main ngan adik aku je. Lagi pun aku guna streamyx jadi tak leh nak support orang ramai-ramai masuk server aku. Kalau ramai-ramai nanti takut lag pulak. Tapi kalau lagi 2-3 orang nak join boley lagi rasanya.

Aku pun masih duk belajar2 main game ni. Aku nasihatkan korang supaya belajar tutorial game ni kat youtube dulu sebelum korang main. Sebab game ni ada kitaran siang malam. bila malam nanti keluar zombie, skeleton, spider dan creeper untuk attack korang. (creeper ni macam bom jangka yang akan meletup dan memusnahkan bangunan korang @ kill korang.) Kalau korang ada tempat berlindung iaitu rumah jadi korang selamat la.
Jadi sesiapa yang berminat boleh pergi kat sini untuk download game ni. Kepada sesiapa yang main game ni mungkin boleh share pe2 kat sini. Boleh la buat soal jawab dengan orang-orang yang dah pro.

Rate

1

Macam menarik je game ni. berape size file die? Kalo saiz file besar lebih dari 200-300Meg mungkin lebih sesuai beli CD ke sebab aku tak gune streamix. mungkin ko boleh suggest kedai yg jual game ni kat area kl. Nanti mungkin boleh join server ko maybe.