CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: myrandapv

KORANG PERNAH X DAPAT LAYANAN BURUK KAT BUTIK2 MAHAL KAT MALAYSIA NI?????

setakat belum penah masuk butik mahal2 lagi...
tapi SA kat bahgian perfium dgn handbag kat jusco/pakson/metrojaya pun sama syiall...
aku kalau keluar just pakai t-shirt, jeans dan selipar..handbag tak bawa sbb malas...
penah ar temankan mak aku beli handbeg, tapi SA pandang aku dgn mak aku semacam jer..
last2 sound SA tu, ingat pakai macam ni takde duit ke?kuat pulak terkedu SA tu...
tapi aku pasan kalau SA ca ya nun alif, kalau kita nak beli barang, mesti dia akan ngekor pastu paksa kita beli produk len...

Reply 126# tiramizsu

SA body shop pun nk belagak? apa barang......

SA bodyshop kat jusco bukit tinggi sgtlah peramah... kekekeke sorang tu lah jejanz tapi berpakaian cam pompuan.. siap ada butt and ikat rambut lagi... igt org tak perasan kut.. tapi halkum dia begitu ketara...

SA bodyshop kat jusco bukit tinggi sgtlah peramah... kekekeke sorang tu lah jejanz tapi berpakaian c ...
want2bhappy Post at 14-2-2011 16:35

di jeling2 ko tak w2bh?

aku plak terbalik...betapa selekeh dan comotnya aku, mesti SA akan layan aku macam la aku nk borong  ...
ejanskut Post at 9-2-2011 16:44

utk ukuran berapa panjang..

Reply 120# myrandapv

best la bapak ko
padan muka sa blagak sgt tu

Follow Us
aku pernah masuk butik ni, tak der la glamer mana pun
belek2 baju takde yg lawa
sa engekor jer keje
bila aku tanya harga, dia leh jawab kalo nak beli murah jgn beli kt sini
terus aku blah
tak koser nak beli

tiap kali aku lalu aku mesti rasa mnyampah yg amat
selang bbrapa bulan tgk kedai tu tgh cheap sale
rugi la tu

kenapa bila SA pandang korang semacam korang suka cakap 'ingat aku tak mampu beli ke?'

silap tu,tunjukkan korang insecure..lain kali cakap la,'kenapa ye?'muka takyah serious sangat tapi kena sinis,pandang mata dia,tunggu dia jawab..believe me,effect dia lagi power..show them who's the boss

emm shopping mall kat malaysia...
memang double standard melampau
cam hampeh...

kalau masuk memana,
selalu laki dapat extra layanan sbb bukan melayukan...
lepas tu laki kata
::jangan layan saya, layan bini saya, saya cuma tukang bayar aje''
terkulat muka sorang sorang senyum kelat..

merata negara me pi shopping,
malaysia paling hampeh cam tak da budi bahasa.

emm shopping mall kat malaysia...
memang double standard melampau
cam hampeh...

kalau masuk mem ...
faraway1 Post at 15-2-2011 01:47

kuikuikui
SA kat mesia ni bajet kedai tu atuk dia punye
tu yg pangai ngalahkan CEO kampeni dia keje tu
stakat SPM pom bajet cukup2 mkn
lagi mau cite byk

Reply 144# sayawifenikmie

tak lah.. dia rajin layan kita org.. kita org yg byk songeh sebenarnya.. tya macam2 tapi tak beli... kekekeke...

nak bagi credit kat SA habib smlm kat MV. namanya adha. sangatlah baik melayan and peramah. senyum aje. keluarkan macam2 tapinya bukan den nak beli semua pun;), double thumbs up. lepas ni kalau ada rezeki definitely cari dia dekat habib ampang point.

bukan apa sebelum ni mmg tak jumpa yang sebagus dia, biasalahkan mmg betul most SA kat malaysia ni macam lebih sudu dari kuahkalau kita masuk designer boutique especially, tengok dari hujung rambut hingga hujung kaki kita....

tapi mmg betul mcm komen atas ni, jangan rasa insecure, confident mesti ada babe

nak cerita my experience. me and my mom selalu breakfast kat satu kedai ni pepagi before hantar my son pg kindy. adalah jumpa satu lady ni.i perasan dia bawak satu bag lv. tapi nampak sombong, yelah dah selalu jumpa kan mestilah kita senyum tapi dia macam x nak pandang kita langsung. my mom selalu cakap, kalau kita pangkat tinggi mana pun, kaya macam mana pun tak rugi kita merendah diri

lepas tu,bila lv the garden baru buka, kita ni sesaje lah nak masuk kan;)hmmm to my surprise jumpa this lady!dia SA kat situ.masa kita tengok2 dia buat tak tahu macam nak jauhkan diri dari kita pulak....sudahnya ada 1 chinese SA yang baik melayan kita.aduhai.kenapa ye kita mesti nak sombong tak pasal2.i nak tengok sampai bila dia nak jadi macam tu;)

tak rugi kita merendah diri,lambat laun orang tahu jugak siapa kita;)

Reply 153# harizariel
patut la ramai complaint SA kat LV ni ramai yang sombong2 and perasan kedai tu mcm hal milik sendiri..

rupanya dpt 'pinjam' bag LV,hehehe

ye la,kat luar org bukan tau pun dia keje apa,tgk carry LV sure ingat org kaya..

tu yg dia termalu sendiri bila dia nampak you kt boutique tmpt dia kerja tu..

nampak sgt dia memang noticed you kan?

Reply 154# pinksarah

Tulah,mmg nampak muka dia berubah bila nampak I....hehehe;)tapi bukan kita nak merendah2kan dia bila nampak dia keje kat situ....keje halal kan, lainlah buat keje haram;)itulah jangan nak berlagak Dan menyombong dengan orang, kita tak tahu apa yang berlaku in future;)sekarang siapa yang malu kan...dunia tu kecik, ni kan pulak dalam kl ni.

best baca komen kat sini...
org selebet cam akak ni mmg selalu kena la..
berjalan pakaii jeans/tshirt/sandal atau blouse biasa.duit,kad kredit,lesen sumbat dalam poket jek.
satu tempat yg tak boleh lupa kat dalam parkson subang parade,ada satu bahagian jual bj budak kembang2..mmg ingat nak beli pun kalau ada saiz,sbb anak dara nak jadi flower girl masa tu..masalahnya takde pulak utk anak daraku..
asal amik satu baju aje,bila letak SA tu pegang balik,duk kibas2..taula bj kat situ rm1++ke atas..kalau dah kuar dari tempat tu tak pe jugak..ni baru je melangkah tgk baju lain..
ingat kita tak mampu beli ke?sabo jelah..

sib baik mamat yg kerja kat pumpkin patch tu mau jugak layan kitorang yg kdg2 pas balik berjogging atau bekpes kat ss19,cari baju anak kat situ..

kaya2 org melayu sekarang ye
amerthyst Post at 11-2-2011 11:13

memang betul semua tauke2 butik mahal tu org melayu yg punya ????????.....rumah2 sold out pon melayu yg berduyun2 beli,  org melayu paling banyak datang pameran hartanah...muka melayu saja kan kan kan....habis kuota tauuuu ialah less berapa % bumi ngape tak mampu beli .....unit amanah saham pon sold out mcm pisang goreng panas pon melayu yg beli sampai tak cukup2 kuota, berebut-rebut borang.....hehehehhehehhe....bukan saja kat butik tauuuuu

salam sumer...nak nyibuk gak...betul sgt tu..i keje kat developer yg rumah harga mininum 500k++...ramai malay yg beli...

LV butik kt midvalley.. aku masuk pakai selipar jepon...... sib bek tak kene ape2...

nak nyampuk gak w/pun bkn kat butik mhl2 tp ni kira cerita panas lg la...
1.  i g b/fast ngn hubby & sorg kwn, kita org beratur la kat tmpt lauk pauk tu.. kat situ ada sorg pekerja pompuan tgh prepare bungkuskan nasi org dh oder, agak banyak jugak la... haram x ditegur kita org kat dpn dia ni... yg sorg lagi lak tergoyang2 kuar masuk.. nk kata bz sgt pun tak jugak coz bkn ramai sgt cstmr masa tu... i pn dh start wat mcm2 bunyi la coz ada org tp x de sapa nk tanya pun.. pas tu yg bungkus nasi tu tanya, nk makan ker?.. selamba jer i jwb, x lah, saja jer beratur nk tgk2... trus dia panggil yg sorg lagi ambik order..

2.. Kat farmasi, cashier muka punya la kelat ... dh siap byr x ckp tq pun, i lak yg say tq kat dia, still ngn muka kelat dia tu.. pas tu bila ngn kwn dia boleh lak bercakap elok2.. i pun sound la, ingat kan bisu rupanya ada suara..