CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aleem

Segalanya Tentang PTPTN - Dokumen Ujrah 1% kene submit 90 hari

Reply 99# ridz_wanz

ko jaga2 la tetiap bukan akan kene potong gaji ...huhuhu

ermm aku pon baru tau yg ujrah 1% tuh perangkap yg maha hina oleh PTPTN... cara dorg nak perangkap m ...
teky Post at 28-2-2011 13:06

Pasrah je la...  dah nama pun meminjam.. nak byr rendah camtu la caranya diorang 'pekena'... ada rezeki nanti terus byr bg abis jer...  

Apa Kes ni ? Ditutup begitu saja without any response?

Sambungan entry Muslihat PTPTN|Aduan dibuat kepada Biro Pengaduan Awam . Sangat kecewa, kes ditutup tadi saya masih belum menerima respons samada dari e-mail, telefon or surat.Tidak berpuas hati saya menelefon Biro Pengaduan Awam ( 03-88725777)

Jawapan diberikan , surat dan email sudah dihantar, 5 muka surat jawapan balas dari PTPTN namun OIC nya tengah meeting tapi Personal Assistantnya ada. Pelik wal ajaib, surat tidak diterima, email pun tidak diterima. Tidak berpuas hati, saya menelefon OIC dan personal assistantnya di dua nombor yang berbeza. Pelik wal ajaib lagi, both telefon tidak berangkat walaupun berdering berkali-kali. Bukan sekali menelefon, lebih tiga kali. Takkan meeting memanjang? PA dah balik ke?

Takpe, akan saya follow up nanti. Kalau takde jawapan juga, nanti saya cuba hubungi Karam Singh Walia dan siapa2 yang boleh membantu. Aduhai, kerana nila setitik, rosak susu sebelanga. No wonder, ramai yang mempunyai persepsi yang buruk terhadap kakitangan kerajaan.

P/s : Kalau Biro Pengaduan Awam pun tidak boleh membantu, ke mana lagi harus dituju ya?

Credit Here : http://www.eyriqazz.com/2011/03/apa-kes-kes-ptptn-ditutup-biro.html

Reply 103# atake

aper nehh?? pasal aper nehh??

lepas buat permohonan ujrah tu, langsung2 la xde feedback langsung!

aku keje mahkamah dan hari2 dok mngadap saman ptptn nie... nasihat aku lah.. baik mai jer mahkamah n ...
schumacher Post at 20-1-2011 18:03

kalau cam tuan bdn dia tadak cam ner yek???? adik aku baru masuk rekrut....mn leh keluar.....cam no nak gi mahkamah...boleh wakil ka????

Follow Us
Reply 106# nssinar

ko suruh adik ko isi borang yg disertakan sekali dgn saman ptptn yg dia terima tuh...
pastuh buat surat rasmi nyatakan wakil contohnya ko sbgai wakil dirinya... dalam surat tuh nyatakan sekali berapa mampu bayar... benda nie bukan buat dalam bilik bicara pun.. sekadar buat depan pendaftar mahkamah rendah di bilik pengurusan kes sajer.. jgn risau... dapat perintah persetujuan dari mahkamah maklum bayar berapa RM pon dah kira ok... jangan dapat penghakiman engkar sudah ler... banyak pulak beban di kemudian hari.. blacklist lah...

setakat neh xder lagi aper2 feedback dripda PTPTN setelah selesai reply email ujarah tuh.....

patut ke tak tuka ke ujrah tu...isk dlm dilema saye

sape2 ley terangkn yg sebetol2 nye ujrah tu ape..maseh tak fhm la

Reply 109# ida88

ujrah neh adalah untuk turunkan rate faedah yg dikenakan kepada peminjam... kan dulu rate nyer beraptah dlm 5%..kalo pillih ujrah rate akan turun kepada 1% jehh.. so da dpt kurangkan kat situ.....

yg dengarnyer kalo buat ujrah..biler da sampai last phase akan sampa surat dripda ptptn beserta borang potng bayaran melalui majikan...

betul atau tak kiter tunggu je lahh...

Post Last Edit by ida88 at 5-5-2011 08:39
Reply  ida88

ujrah neh adalah untuk turunkan rate faedah yg dikenakan kepada peminjam... k ...
teky Post at 4-5-2011 20:58

kire kurgkn interest je la kn...btul x rumours yg tsebar psl ujrah tu..jd patut @ tak saye apply ujrah ni? tkujat dpt kad dr ptptn tersyg semlm lawa kad tesebut..x sangke ptptn yg bagi

Kes adik aku plak dah dkt 4x pegi mahkamah.. tp kes asyik taaaaaaaaaaaaaaaannnnnnnnnggggggggguuuuuuuuuhhhhhhhhh je!!!!!!!!!!!!!!

sia-sia dia amik cuti.. blk kmpg semata2 nak masuk court... sungguh aku x paham!!!

Reply 112# haninuha

huiiik..asal gitu skali..byk kali da tangguh..dorg tangguh psl ape ek?

Reply 111# ida88

kad aper? kad besday ker??

kalo rase duit bayk jgn la wat ujrah...

Reply 112# haninuha

ko suh je adik ko ponteng court tuh.... kekekek

Reply 113# ida88

ptptn xbayar duit peguam

Reply  ida88

kad aper? kad besday ker??

kalo rase duit bayk jgn la wat ujrah...
teky Post at 5-5-2011 14:51
sll dpt surat bese je dr ptptn..kali ni bagi kad mcm kad besday da kekdahnye sbb duit tak byk la yg wat dlm dilema ni rate2 membe kate tipu je ujrah..tp nk tau gk btul ke tipu..kalo tipu, tang mane tu yg tipu tu

Reply  ida88

ptptn xbayar duit peguam
teky Post at 5-5-2011 14:52

ahahaha kalo x byr peguam, jgnla nyusahkn org gi ulang alik ke mahkamah tu..4 kali tu byk tu...rse cuak kalo jd bgitu

taktau la apa mslh asyik tangguh je..

asal tangguh kes, dia mesti call pej. peguam. even sblm blk kmpg pon dia call... confident je kerani tu ckp ".. ye Encik, Encik kena hadir sekian2x...blablabla.." smp2 je, tgk kes tangguh..!! peguam tu ckp, "baik awak g setel kt PTPTN je.. takyah ssh2 dtg mahkamah."

Bila adik aku g PTPTN, nak bincang la brp mampu byr. Pegawai PTPTN plak suruh adik aku p mahkamah dulu.. pastu baru dtg ke PTPTN.. alasannya "hanya dtg PTPTN kalo nak bayo lump sum..!!! gile!!!! dah mcm bola pingpong!! sialan!! :@ :@ :@ :@ :@

taktau la apa mslh asyik tangguh je..

asal tangguh kes, dia mesti call pej. peguam. even sblm blk ...
haninuha Post at 5-5-2011 20:18
bukan nk batu api kn ko..tp gitu la prangai ptptn nih taim nk bg duit, lmbt2 je..taim suh byr, laju je..

tp sian adek ko...jgn la wat cmni..kn ke nti lg lmbt la kes nk setel..pstu bile la nk kne stat byr kalo asek gini je kekdahnye..bazir tenage/wang/mase