CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sobsob

Aku Nak Bersalin C-Sect, Somi Lak Suh Bersalin Normal.. Uang Menjadi Puncanya..

Close [Copy link]
tak penah rasa pun apa2 ayat dari ko adalah ilmu dan ikhlas

Hana Post at 18-1-2011 10:56

Antara tanda2 orang yang mungkin hatinya telah mula ditutup olehNYA untuk menerima ilmu....WALLAHUAKLAM....

kalau bole bersalin normal baik bersalin normal je tt.
sbb
1) senang sembuh
2) bole pakai bekung time pantang... cepat slim bila dah abis pantang
3) kalau nasib baik.. xde koyakan langsung xperlu jahit..
4) kalau nasib baik juga dpt bersalin dgn mudah (kalau dengar ckp suami insyallah dipermudahkan bersalin)
5) kegembiraan xdpt digambarkan bila dapat menatap wajah anak kita yg comel tu selepas kita meneran dia keluar.. lega sgt time tu.. hilang semua keperitan kita sebelum ni.
6) byk lagi kebaikan nak disenaraikan.. tp kalau dah cara normal xbole baru la kita terpaksa c-zer.

c-zer lak
1) susah nak turun kan berat badan...ambik masa..
2) ikut kulit masing2 kadang bole jadi berparut dekat tmpt c-zer tu.
3) tmpt penah kena potong ni kadang2 bole kena jangkitan kuman.. kalau xjaga betul2

kalau nak jimat bersalin je kat HKL.. doktor c2 bagus2.. ambik je 1st class..
atau gi klinik yg islamic pun okay..

aku last year bersalin, ank ke 5...alhamdulillah....
memula ank melintang, dah hampir2 nak c-zer, aku siap mintak somi semayang hajat dihindarkan c-zer....alhamdulillah, last minute ank pusing, terus doctor masuk ubat, paksa bersalin takot ank melintang balik.....huhuhuuhh

sebenarnyer x salah dengar nasihat somi, memang lah kite kije, tuh duit kite....tapi dlm mase yang same perlunyer somi kite untuk guide...pikir2kan lah....

*kekadang pelik pompuan nih(walopun aku pon pompuan)...kalo somi x amik kisah sgt dikate x amik peduli ape yang isteri wat...tapi bile dibagi nasihat, dah ckp somi sibuk pasal kehidupan dia........ingatan tuk diri sendri juge.....

...siapa cakap caesarian tak sakit?

Post Last Edit by ParinAmat at 19-1-2011 14:05

-edited

bersalin normal je..sebenarnya kita ni xalami sdiri..dgar cite org kite sdiri jd takut..aku muda2 bsalin normal..takut gak..org kata itu ini..tp bg aku bsalin ni xsakit mane pun..yg sakit masa kontraksi tu je..banyak senam..insyaallah mudah bsalin.tp tu ikut ko..kalo ko betul2 nak ikut sgt kata hati ko..pe kata ko guna sikologi..ckp gaya lembut n manja..ko ckp nak operation,nnti senang,xda longgar2 bwh tu..sebenarnya ko fikirkan kpentingn dia gak.ko susunlah ayat manis2..bia suami ko bg..dah suami ko bg..ko rasalah mcmne bestnya beranak operation ni..

kalo dia mrh ko guna duit ko beli brg2 ko..ko ckp lah..sayang xsuka ke tgk isteri sayang ni cantik.??tp kdg2 kita kena kaji gak diri kita..kdg2 kita tlebih ego gak..tp kita tlepas pndang.tu kita nmpk slh org lain je.

Follow Us
...siapa cakap caesarian tak sakit?
mala0n Post at 18-1-2011 12:34

Setiap sakit yang diturunkan TUHAN keatas kita tidak lain dari untuk mensucikan  dosa2 kita yang lalu...dan ketabahan kita melaluinya akan menempatkan kita diatas darjat yang tinggi disisiNYA...

Tidakkah kita yakin padaNYA?

Reply 51# Hana

kuikui tq...tp kalo di offer, aku amik gak kot epidural tu ..huhu aku ni sbb ada masalah kesihatan..tulang pinggul pun kecik..bkn tknk cuba lahir normal..tp tgkla cmne nnti..akan diusahakan gak la utk try normal..

kalo czer pun memg kena amik epidural kn? ke tak payah..haha tp sakit kn kena cucuk belakang tu..aku dulu kena 2x cucuk sbb 1st cucuk tu, tk masuk..sakitnye, hya tuhan aje yg tahu..mcm nk tendang2 aje doc tu..siap dia ckp..eh..tk blh masuk la pulak..tk npk lubang nye..

aku tk pnh pulak kejang kat peha tu..sakit2 pinggang jelah.. tu pun kalo time sejuk2 jek..tp tk selalu pun..

p/s : npe ko asyik bekeng :@  jek ayat2 si braincell tu..ko gado ek ngn dia?   hehe

TT sila tanya hubby, TT ke die yang nak bersalin?

TT kalau ada 30K boleh ler nak wat c-zer, saya ok jer... iyo ler udah tak dengar cakap laki kan (selalu dengar payahnya nak beranak tak dengar cakap laki huhuhu) manaler tahu nak jadi apa2 pulak kan.. atleast kalau jadi apa2 30K tu kira ok ler kan kot ler... hehehehe...

dari aku yang tak pernah beranak.....

i pernah ada sorang cousin ni, masa tu dia baru kawin & belum pregnant, dia cakap kalau dia pregnant dia nak beranak C-sect sebab dia tengok dalam Discovery Channel, baby yang beranak normal ni terpaksa melalui 'trauma'  sebab melalui lubang yang kecik.... berbanding dengan yang c-sect. Masa i tengah pregnant, i rasa nak tergelak pun ada bila dengar niat dia ni...

i cakap dengan dia, when God create human being, and all the body design that HE has created, there's always a reason. There's a reason why the baby comes out from the V- and not theB***. And there are reasons why we need to conceive for 9 months, and not 2 years macam gajah or shorter than other animals. Everything He has created has perfect reason. So , why the other way?

C-sect is meant for those with complication, pre-eclampsia, placenta previa, or those with small frame. If you & your baby are perfectly healthy, why dont you try the natural way first.

anyway, back to your original question- wang yang menjadi punca pemilihan bersalin, this is a tricky area which only you & yor hubby jer yang boleh decice. If guna duit you tapi dia tak restu/redha jugak, kan payah?

Rate

1

i mean, memang la badan you yang menanggung sakit & derita bagai, but i read somewhere, before you pergi bersalin, there are 2 person yang you kena mintak restu, mintak maaf bagai; that is your husband & your mum... so, kita tak boleh perkecilkan keredhaan suami kita...

if you have made up your mind to bersalin C-sect, and your hubby is OK as long as it is YOUR money, then you're quite settled there...

if your husband is NOT ok you bersalin C-sect atas sebab2 lain (kesihatan u or baby), then you might wanna reconsider your decision.

kalo haku pon, aku tanak c sect gak. bagus normal. sbb cpt sembuh,
takpe ar sakit sekali  je, kalo c sect sakit nye berpanjangan pas banak.
aku rasa2..instead of sakit tuh..actually pikiran kite kena set betol2 gak la.
beranak mmg sakit, jadi tempuhi la segala kesakitan itu walo cemana cara pon.

tapi aku tetap pilih yg normal/natural.
tapi tatau la. akupon blom banak lagi.
tapi pada aku laa...dah kalo pikir/ dah set lam kepala..banak normal sakit n banak c sect tak sakit,
so of cos kite takkan mau banak normal..

aiseh..ape aku melalut nih.

bg akak tt nk bersalin kt spital gomen or private kalo mampu xkesahlah...tp kalo bole try laa bersalin normal dulu...kalo ada masalah pada bayi atau tt sendirik baru laa wat operate..macam forumer yg laen ckp...proses bersalin ni bukan sama setiap org....bagi akak yg dh bersalin 5 kali tp seme normal,alhamdulillah....tipulah kalo kata x sakit,tp sakitnya serta-merta ilang bila baby tu dh keluar...ada yg agak besar ank yg 3rd 4.5kg..
bab suami tt tu,bukan masalah besa pon....biarlah bersangka-baik kt suami tt tu...mungkin dia nk didik tt supaya lebih menghargai duit titik peluh tt sendirik! dan mungkin cara dia ckp or approach yg x kena gaya....tt kena banyak sabar!!!

your body so you decide nak normal ker czer ker. Especially kalau u pergi private lagi dr suka if u asked for czer coz dia dah boleh schedule your op date. kalau normal delivery leceh dia nak kena standby. Tapi kalau ikut ethic, mmg kena try normal dulu.
Myself dari start pregnant i mmg decide nak czer, walau ramai org suggest to try normal but i stick to my decision. My hubby pun bising suruh i beranak normal. I asked my hubby to pay for normal delivery cost and i top up the czer cost. Lepas pantang tahu lak dia ckp lain la rasa org beranak normal dgn czer.
Pro and con i rasa u boleh cari kat internet ni banyak. apa pun pilihan terletak di tangan sendiri

Post Last Edit by bezita60 at 18-1-2011 17:18

seribu kali deliver pun...aku akan pilih normal. tp apakan daya..ketentuan di tangan Tuhan. bersyukur semuanya selamat. hope 2nd pregnancy bleh join VBAC group.

byk juga kelebihan pd bayi jika dilahirkan scr normal. cuba rujuk sini:
http://enjoybirth.com/blog/2010/ ... bacteria-on-babies/

http://www.usnews.com/science/ar ... pend-on-birth-route

wbgnpun,  para ibu yg terpaksa melalui csect boleh tingkatkan sistem imun bayi dgn cara BF secara eksklusif.

Lepas pantang tahu lak dia ckp lain la rasa org beranak normal dgn czer. .
idadzira Post at 18-1-2011 15:57

selain orang2 cina yang suka opt for czer, ini ler first time aku jumpa orang melayu yang betul2 opt for czer.
note - tuan umah takleh diambil kira sebab blum beranak lagi.

apa yang lain? leh tahu tak?

dari aku yang betul2 nak tahu dan tak tahu.

Hi,
I nak berita Hong leong Assurance ada plan simpanan yang cover maternity  hla cover sehingga 5 orang anak

contoh kalau u ambil plan Rm1800 yearly saving untuk bersalin Hla cover sehari Rm2,000 sehingga 5 hari di hospital contoh kalau c-sect selalunya 5 hari dihospital u akan dapat RM10,000.kalau nak  lebih kena simpan lebihlah plan bukan setakat materniti sahaja merangkumi cancer wanita dan komplikasi semasa bersalin sehingga RM200k.

waiting period 1 year contoh u ambil plan ni bulan februari 2011 bulan May 2011 u pregnant hla dah start cover sehingga bersalin

pregnant bulan May  sampai deliver dah setahun cukup tempoh pengiraan dari mula u amik plan ni.

Rate

1

bgs la tue..b'jimat cermat..hospital gov pun bgs jgk per..free plak tue..

Reply 77# Hana

ko dah beranak ker belum? laki saya beristeri ramai, but only i czer yg lain semua normal. dia yg ckap rasa lain. i pun mana tahu rasa apa. nanti u tanya my husband ek