CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sobsob

Aku Nak Bersalin C-Sect, Somi Lak Suh Bersalin Normal.. Uang Menjadi Puncanya..

Close [Copy link]
TT budak matriks thn 1998 ke?

Reply 41# True-X

oh bukan..aku muda lagi dari tu

Reply  ajinomotonosuga

nape awal2 pilih c-sect sebab aku ni penakut. aku dengar citer kawan2 aku ...
sobsob Post at 17-1-2011 22:47

kalau ko penakut, better bersalin normal laa..

aku dua2 c-sect.. walaupun aku ngidam sangat nak beranak normal..

my kazen, penakut gak.. penakut siot.. masa kami muda remaja dulu2.. gi wat facial, beautician gi pecet jerawat pun menangis..

anak 1st n 2nd dia beranak normal.. yang no.3 nak c-sect katanya.. ok lah.. banyak duet laki kasik jah..

sekali lepas abis bius, melolong dia.. sumpah tak nak lagi beranak c-sect katanya..

terima kasih kepada yg bagi pandangan. tapi nape parinamat tukar subjek dah semua org dok diskas pas ...
sobsob Post at 17-1-2011 22:32

-----

Reply  Jaza2008

camne nak kompemkan laki jeles sebab bini banyak duit eh?
sobsob Post at 17-1-2011 23:08

takde nya suami nak jeles bini dia banyok duit ...oang lelaki ni rasional

kalo ada isu pun..salu nya tang ego , ke egoan soang suami as ketua, dia je btui aaa gitu..bukan soal cemburu sebab bini banyak duit..kalo cemburu bini kuat gedik kat luo aaa tu lain ler ok?

oang lelaki ni lojika, rasional tinggi tapi tu ler..ego tebai cam kulit derian, dia musti salu btui..bukan apaa , ni pasal isu pembelajaran gak

kalo nak btuikan suami, mula2 kene ikut or terima je apa dia cakap, kendian baru 'cucuk2' skit sampai dia terpikir sendiri dan ubah dari dalam or diri dia, tokleh bertentangan

masalah nya pada isteri salu kene dera emosi ni pada saya lah depa takdok ilmu camno lepas di turuti kehendak suami tu, camno nak buat suami tu faham dan sedar silap dia kendian buleh sedar dan memihak pandangan isteri

salu nya isteri ni apa suami dia tak suke..itu ler depa buat, saya tahu pasai pa, hanya semata sebab perhatian , mahukan attention suami so tang ni suami kene pikir dan sedar lah, kalo apa dia suruh yang berlawanan bini tu buat makna nya bini tak cukup perhatian dari dia so suami kene lebihkan perhatian, bukan dok putar remote or pi mancing ikan

oang pompuan, depa kalo nak cantik2 cam bidadari pun untuk sapa? untuk Allah swt ka? buat hape? tuhan tak perlu apa pun, malah tuhan cipta pompuan tu untuk suami so untuk suami lah , untuk siapa lagi yer dak? tapi kalo suami acuh tak acuh, jeling pun tidak, puji langsung takdok, hmmmm apa jadi?

kan saya dah kata, oang jantan ni cam harimau, kalo lapaq dia terkam walo tuan dia, kalo kenyang lembu gumuk makan2 umput depan dia pun dia wat dek jek, oang tine plak cam bunga, ada masa dia kembang, ada masa dia kuncup, seme ni berkat ilmu

ada ilmu ada lah pencerahan, baru mantap iman

iman ni pada saya cuma rembesan ilmu..lagi banyak bertafakur pasal ilmu dan keilmuan, nanti bleh mantap iman

oang lelaki ni mulut dia berat nak puji bini sendiri..agak2 cik kak kalo suami puji dan cakap dia salu suke happy girang seronok tenguk cik kak..apa cik kak rasa? camna rasa?

dalam dok bual2 ngan suami tu cuba2 lah ingat kekuat mana2 part dia suka, tercakap or his wish kendian kasik surprise haa
kalo dia kata tak suke bini banak potong2 tuh..elok lah toksah, unless nasihat dari doktor tu ada, suami pun rasional gak

kalo dia suke bini dia pakai kain batik..molek ler pakai walo cik kak geli geleman nak berbatik kat umah tuh

tenguk anna rafalli tu..siang malam pagi petang asik baju kurunggggggggg jek..dia lari 100 meters pun pakai baju kurung gak, tu baru lelaki suke, pompuan yang ada PENDIRIAN

jangan jadi bini yang suke dengo cakap oang gitu gini kendian salu berubah pendirian..suami tenguk pun tak selera..tau?

errr my wife pun opt c-sect cos die takut kene seluk2,takut bawah die koyak.. aku ok je..janji die h ...
katak_ensem Post at 17-1-2011 01:50

Masa mengandung memang lah selalu kejang.. tak tau lah bini u hari2 biasa pun selalu kejang jugak...

Kalau dah sakit.. tak rasa apa pun doktor seluk2 bawah tu... kalau koyak.. dijahit.. bagi rapat lagi...

Follow Us
Reply  Hana

haha..psl epidural tu la..kt HUKM pun, blh mintak rasanye..sbb ms aku bsal ...
annorr_maira Post at 17-1-2011 13:43

ko ada kesan sakit belakang tak? - org2 selalu ckp ada kesannya.

Reply  ajinomotonosuga

nape awal2 pilih c-sect sebab aku ni penakut. aku dengar citer kawan2 aku ...
sobsob Post at 17-1-2011 22:47

aku fobia nak lalu masa pantang.. aduhh siksanyaaa..

err..aku nak tulis lagi..tapi, nanti menakutkan ko pulak..

Reply 47# Hana

huhu ada wei..selalu sakit pinggang....skang ni tgh pekenn, kalo bdiri lama, duduk lama ke..memg sakit pinggang ler....

cis ayat ko ni langsung xmenenangkan aku ok..spital private paling dekat gleneagles. perbelanjaa ...
sobsob Post at 17-1-2011 23:05

perghhh...hospital tu lawa tu..
aku setuju ko gi beranak private.

kalau kat area situ,
ampang puteri pun ada jugak.
pusrawi pun ada jugak.
dh dekat2 dah tu.

kalau ada heavy complication, hkl pun dekat jugak. tapi, jgn beranak time off office hours ajer la

Reply  Hana

huhu ada wei..selalu sakit pinggang....skang ni tgh pekenn, kalo bdiri lama, ...
annorr_maira Post at 18-1-2011 08:54

tahniah. pregnant lagi ek?
kali ini, ambik lagi ke epidural?

aku sakit pinggang gak tapi, kekadang2.
tapi, kalau sakit, urat kejang sungguh kat area peha..sakit la pinggang.
itu tanda, aku dah lama tak gi urut.

kalau bahu sakit, ada laki urutkan.

kalau aku pregnant lagi tahun akan datang (bila tak tahu la), aku akan ambik jugak epidural wp ada kesan ke sakit pinggang ke..
sebabnya contraction setahap 80 (graf- dlm mesin) pun aku tak tertahan.
ini kan pulak graf capai tahap 100 ke atas
adik aku ler tukang baca report bacaan graf masa aku baring tunggu masa ...induce dah masuk kan.. bila makin dekat.. graf makin tinggi..
bacaan 200 pun boleh capai.
aku takleh imagine...
patut ler ada orang boleh gigit lidah sendiri...

aku sakit pinggang gak tapi, kekadang2.
tapi, kalau sakit, urat kejang sungguh kat area peha..sakit la pinggang.
itu tanda, aku dah lama tak gi urut.

Hana Post at 18-1-2011 09:00

Lain orang lain sebab sakitnya...while many sakit pinggang sebab urat kejang kat area peha sebab lama tak kena urut...ada juga ramai yang sebab dah lama tak bersenggama...mungkin atas sebab pasangan sering berjauhan........

Ini menurut pakar medical........ada terbaca kat satu medical journal.......

tt sibuk merancang nak beranak C section dah mengandung ker belum? kasi pregnent dulu la ek

Lain orang lain sebab sakitnya...while many sakit pinggang sebab urat kejang kat area peha sebab ...
braincell Post at 18-1-2011 09:27

tak tanya pun.

tt sibuk merancang nak beranak C section dah mengandung ker belum? kasi pregnent dulu la ek
dewi Post at 18-1-2011 09:36

Mungkin masih ada yang percaya....untuk tentukan samada kita ada pilihan samada untuk menjalani proses melahirkan melalui kaedah normal atau op...kita harus mulakan dari mula lagi.....proses persenggamaan itu sendiri......

tak tanya pun.
Hana Post at 18-1-2011 09:45

Bila  niat kita ikhlas nak berkongsi ilmu...tak perlu tunggu ditanya....dalam istilah Shakespeare...ini dinamakan being PROACTIVE......

banak normal...sakit smggu ja..pas jahitan baik dah leh jln lelaju...
banak c.sect...sakit sikit je bila ubat pelali dah abis...mkn masa nak baik...benda dlm tak nmpk...isk..mintak simpang...

.mmg lah awak takut bab2 nie...bersalin normal lagi byk benefitnyer
bsalin normal wlp sakit tp hanya waktu nk bsalin jer...lepas tur bab nk mjaga badan balik pun senang..
kalo operate...lepas bsalin xleh nk bbekung...nk kena jg jahitan...mcm2 lah lagi...

Bila  niat kita ikhlas nak berkongsi ilmu...tak perlu tunggu ditanya....dalam istilah Shakespear ...
braincell Post at 18-1-2011 09:47

tak penah rasa pun apa2 ayat dari ko adalah ilmu dan ikhlas
2 perkataan yang mmg tidak tepat sekali dari KO dan ayat2 KO.

3 kali bersalin, doktor tak penah pun offer amik epidural
kalau setiap kali beranak nak  ceasar atau amik epidural...tak dapat
la merasa nikmatnya kesakitan tu. Bukankah kesakitan bersalin tu anugerah Allah dan nikmat bagi seorang ibu. Sebab tu laa wpun sakit ibu2 ni tetap nak beranak lagi.

lainla kalau ada masalah kesihatan. Tapi kalau mampu tu saja suka2 nak bersalin operate sukahati TT laa. Cuma bagi aku feeling seorang ibu tu mcm tak kesampaian jerrr....huhu..