CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 8688|Reply: 45

malam jumaat

Post Last Edit by anah87 at 14-1-2011 12:15

aku baru dok kat apartment 6tingkat,dah 4bulan dah..tp dalam 4bulan tu aku mmg susah nk tdo malam.paling awal tdo kol 12mlm.itupn kena paksa mata tutup.tetiap mlm mmg rasa seram semacam je bila nk ttp lampu.xtau napa.

area umah aku ni mmg sunyi sbb baru je buka blok ni..yg pindah pn xramai lg..

sblm masuk umah tu aku baca yasin juga tetiap mlm.ye la tmpt baru kan.lgpn kawan2 aku kata tempat tu mmg keras.cinabeng btl kawan2 aku ni..

satu hari,aku kena tinggal umah sorg2 sbb housemate aku balik kg 3 hari

1st day-malam jumaat-aku tgk tv sorg2 kat ruang tamu..xbyk citer..ada je citer drama tp semua citer hantu..sengal..aku layan la chanel yg lain..

tetiba aku dgr bunyi kucing mengiaw kat depan pintu umah aku..hati aku bertanya..mcm mana kucing ley ada kat level 2 ni..jiran plak 2,3 family je n sblm ni aku x penah nampak pulak jiran aku bela kucing..aku buat bodoh pada awalnya..yela xnak pk bkn2..tp makin lama makin kuat bunyi kucing tu..mengiaw panjang plak..bunyi mcm nampak benda..

aku boleh dikira kuat semangat jg org nya..tp bila dah berada dalam situasi mcm tu sapa2 pn ley takut kan..

makanya aku pn mengundurkan diri dgn mengunci pintu bilik dan menonton tv dalam bilik plak..aku pasang sound kuat2..hehe..

aku ingat kan panas berpanjangan rupanya hujan d tgh malam..semasa aku lena di ulit intan,tetengah pagi tu pintu bilik aku diketuk dgn kuat.sapa la ketuk ni?bila pk balik,eh bukan ke aku sorg je dalam rumah ni..takut siot..aku diam..aku sambung tdo dan menganggap aku salah dgr..pk +ve la katakan..sedangkan xnak pk bukan2 sbnrnya.takut xdapat tdo balik.huhu..

kejadian sama (kucing n ketukan pintu) tu berulang lagi esoknya..

yang pelik nya jah oi,bila kawan aku dah balik dari kg,xde plak benda2 tu kacau aku..bila aku ceritakan kat my mum pasal kejadian tu.n about my housemate yg makan banyak..boleh plak my mum dgn muka serius berkata 慹ntah2 kawan ko tu ada belaan kot,kawan ko soh belaan dia tu jaga rumah kot抂/color]

wah ini xley jadi..kena cari rumah lain ni..ada sapa2 nk cari housemate x?ahaks

Rate

1

siap bole iklan cari housemate tu..hahaha

hahaha tu ler, baru nak cakap...

nak buat iklan cari osmet ke sebenarnya nih....

hehehe...
tak semestinye banyak mkn tu bela antu..
mcm si inchek tu..mkn banyak tu..takde pun bela antu kan chek kan??
baik ati lagi die..
mel nak tanya..mmg selalu mlm jumaat akan dgr bunyi mcm tu ke ape?

Reply 4# melinda_gordon

cit... kuang asam...

ntah yek.. aku kalau malam jumaat dengar bunyik lain...tapi bunyi yg tak seram langsung ler plak...

bunyi cam kucing mengiau pun ada la...tapi pelan je...

haha ntahnye...kawan iols kurus..makan byk..tp iols rasa metabolisme tinggi kot..cepat hadam

tp tang ketuk pintu tu..uiskk..takut la pulak sebbaik dia tak bukak pintu tuh

Follow Us
hehehe...
tak semestinye banyak mkn tu bela antu..
mcm si inchek tu..mkn banyak tu..takde pun bela ...
melinda_gordon Post at 14-1-2011 12:22

mel ko x nk osmate baru  ke????

aku taknak housemate penakut cam ko la TT.. sebb aku lg la penakut.. tido tiap2 ari on kan lampu, termasuk lampu toilet kalu peh tgk movie seram.. aku akan normal balik peh 7 ari..

Benda2 halus ni mmg tau kalo manusia tu takut. so kalo kite de lg simpan perasaan tu, mmg lg la dia kacau. aku pun kalo dok sorg2 takut jgk, tp aku dah siap simpan mp3 surah yassin kt dlm hp..so kalo aku nk rasa lebih tenang, aku psg kuat2...yelakan, time kite takut nti kang tergagap2 nk bace surah2 ni..

ko neh suke suki jek tuduh kawan ko membela..tak baik la... kang kalo tak betol bleh jd fitnah... tah2 kat umah korang ade 'sorang' lg osmate tak...

Reply 4# melinda_gordon

badan housemate i tu kurus keding..makan banyak gila..kiteorg kawan2 dia ni rasa pelik..pastu dia ni jenis blur..otak mcm xbetul..

Reply 8# plainjane

aku bukan penakut pung..rumah lama aku dulu slalu je aku tinggal sorg..umah hujung lg..tp xpenah plak kena kacau..tp umah baru ni ada aura seram siot..plak housemate aku ni jenis lain mcm..kot2 dia pasang kemenyan dalam bilik dia..mana tau..

Reply 10# kikuri

senget..konon nak takutkan aku la tu..haha..aku nak balik umah mak aku kat puchong weekend ni..xmo aku dok ngan dia berdua kat umah..xpasal2 kene cekik jap lg..

Reply 9# rafudhefu

aku slalu gak baca yasin..saja baca kuat2..kasi itu 'benda' terbakar..

kalo ko rasa osmate ko mgcurigakan,ko siasatlah latar belakang dpn osmate ko....x baik main sangka2 je...

umah aku ada bilik kosong TT... ngko leh la numpang kat situ.... nak duk pree pun tak per...
aku tak kisah....

apakata TT pasang cctv, mana tau, kot leh wat filem panorama activiti 3

menarik..ape kata kasik tepek skit gambar luar dalam umh n kawasan umah u cube....

tah2 ko yg ada bela tak? hahaha.. ko ni pepandai je sangka rumet ko yg baik budiman tu bela. org kurus keding mkn bnyk, belambak aku jumpa. Tetapi, kebanykkan dorang ni mmg ada bela pon. Bela itik. kuakuakua....

mel ko x nk osmate baru  ke????
shida81 Post at 14-1-2011 13:34

taknak la...hosmet aku yg sorang tu pun aku tak larat nak tegur dah..tak reti nak menolong..