CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 17084|Reply: 51

All about Helmet...

Post Last Edit by ryo_takahashi1 at 12-1-2011 09:04

salam guys..
semenjak hapgred ni.. aku rasa helmet yg dok ada skang ni mcm tak sesuai la dgn kelajuan yg aku dok riding sekarang ni.. helmet sekarang ni kalo lebih 160kmj.. shaking.. dan bunyi angin masyaallah.. tp aku pakai la earplug utk melindungi pendengaran aku..

so setelah kumpui duit.. sehari sekupang.. campur pulak duit dividen asb yg tak sampai pun singgit jumlahnya.. aku plan nak angkat mid-range helmet.. bajet ciput je.. dlm rm1500 ke bawah..

kriteria utama helmet yg nak dicari2 ni.. ialah aerodinamik n comfort..

helmet yg aku dok perati.. nolan.. agv.. kalo ada arai atau shoei pun cantik jugak..

tp aku berkenan agv ti-tech..

kalo nolan pulak.. model ni..

tp aku pun tak pernah pakai helmet2 mahai ni.. member2 pun ada.. tp depa komen mesti la best.. ye la dah beli mahai2 takkan nak kutuk helmet sendiri kot..

sepanjang pembacaan aku.. nolan ni mmg comfort.. tp drpd segi soundproofing dia ni kureng sikit.. tp aerodinamik okey..

agv ti-tech so far aku tgk review semua cakap okey..

cuma nak tanya pandangan otai2 fullface.. mana yg rekemen cukup ngan bajet aku la..

aku pernah la belek arai rx7 rr5.. mmg cun.. ringan.. tp harga rm2900.00 .. aku letak balik la kat almari.. hehehe

apa pandangan korang.. thanks.

ps: helmet lama aku.. sol 48s.. time aku guna 250.. mmg okey helmet ni.. tp bila dah tukaq moto ni.. rasa mcm dah kurang selesa..

salam guys..
semenjak hapgred ni.. aku rasa helmet yg dok ada skang ni mcm tak sesuai la dgn kelaju ...
Alt-F4 Post at 7-1-2011 07:24

pada pandangan saya yg tak reti ni.. abang boleh cuba KBC... mantoppppppsss.. review dari buyer tak mengecewakan...

atau... naik je anak gajah ko shoot gi s'pore... lagi pueh hati beli helmet kat sana.... "saya sudah.. anda bagaimana...?"

ni mest sudah hupgred ke 1liter bike nh....ape2 hal pun selamat meng"hupgred"

pasal helmet ni, saya bukan lah pakar sangat pun...especially helmet2 yang baru masuk pasaran m'sia mcm KBC nih....dengar citer ok....
atau pun boleh carik AGV...ari tu ikut kawan beli tak sampat 1,000 pun...replica Rossi yang dulu2 tu...

saya personally pakai SHOEI... kalau budget tak jadi masalah...boleh cuba helmet ni. Yang pasti ianya span dia comfort giler dan tak bising especially tengah speeding...memang terbaik...
tapi saya pi beli kat S'pore la...kalau kat sini masa saya nak beli tu RM2350....bila beli kat s'pore dan convert campur duit tambang bas baru RM 1600...untung byk woo...

Rate

1

singapore no.. jauh tu.. tp brand kbc aku tak pernah survey lagi..

kbc tu brapa range harga dia momod??

ni mest sudah hupgred ke 1liter bike nh....ape2 hal pun selamat meng"hupgred"

pasal helmet ni, sa ...
taban98 Post at 7-1-2011 09:48

hehe.. tu la masalah hapgred ni.. shoei ni out of budget range pulak.. hehe .. kat sini mahal2 belaka.. hehe

singapore no.. jauh tu.. tp brand kbc aku tak pernah survey lagi..

kbc tu brapa range harga dia  ...
Alt-F4 Post at 7-1-2011 12:52

apa barang pakai anak gajah tapi kata dari utara --> s'pore tu jauh..

pegi pagi tengahari dah sampai umah balik lunch dgn anak bini

Follow Us
huhu.. mmg la momod.. tp letih la.. hehe...

Bro...pada pendapat aku Shoei da best...aku pakai X-11 dah 4 thn...mmg mantop...btw...aku ada AGV TI-Tech saiz M....nak let go...ehe...

aik upgrade moto boleh takkan upgrade helmet ongkos tak dak kot............

Post Last Edit by Alt-F4 at 7-1-2011 21:51

update.. aku dah beli agv ti-tech..

result tadi jugak aku test ride.. sejauh 180km ( sat je.. sejam pun tak smpai ) .. top speed.. aerodinamik mmg cun.. takde goyang langsung walaupun cecah 200-220kmj.. soundproof cun.. takde bunyi puting beliung mcm helmet lama.. visibility mmg A.. ringan.. walaupun laju.. beban helmet tu tak terletak pd leher.. so leher takde stress... padding semua ketat elok je.. cuma telinga aku rasa tak selesa skit.. maybe sebab padat kot..

tp overall.. mmg cun.. harga aku beli rm1000 termasuk rainbow visor.. item secondhand.. tak pernah jatuh.. cuma ada calar2 standard je..
kira org keja tukang kebun mcm aku ni boleh la pakai..

Rate

1

Post Last Edit by MANSTIR at 7-1-2011 23:09

Reply 1# Alt-F4

Salam,
Kepuasan riding sgt penting, bunyi bising semua ni adalah kerana Visor je...mungkin ini boleh membantu saudara...Jenama Schuberth
Click Url ni..
Ringkasan, Click ni utk lebih memahami..

ni ade org jual brand sama tp jenis flip-up dan tak taulaa ade lagi ke tak clik ni
wasalam,
MANSTIR

mmg dok perati lama dah schubert tu.. tp harga pun boleh tahan la.. lg pun susah nak dpt kat sini..

Tahniah bro...ehe...safety ride...

ya...congrates.....sebab sudah memiliki AGV...

anyway...just bagi pendapat for those yang nak save budget mcm aku ni....
pi s'pore tu tak yah la drive...kalau drive takde makne nya boleh save...minyak lagi....tol lagi...
naik je bas kat pudu tu tengah malam....then awal2 pagi esoknya masuk s'pore...subuh kat sana....
then pi la sarapan sementara tunggu kedai regina ker....kedai apa ker bukak....
dah bukak ... korang survey la kat semua kedai.....semua nya berdekatan....
then pukul 4 balik.....
aku dulu buat mcm tu....siap sampai umah pukul 9 mlm....siap leh gi main futsal lagi mlm tu....hehehe.....sebab tak penat sangat...naik bas...tido je keje aku.....huhuhu
yang penting....dapat jimat perbelanjaan perjalanan dan juga jimat beli barang tu....

Rate

1

update.. aku dah beli agv ti-tech..

result tadi jugak aku test ride.. sejauh 180km ( sat je.. se ...
Alt-F4 Post at 7-1-2011 21:33

mana gambo helmetnya...

ya...congrates.....sebab sudah memiliki AGV...

anyway...just bagi pendapat for those yang nak sav ...
taban98 Post at 8-1-2011 02:10

biasa pegi regina ke bang... kekadang tension gak kat kedai ahboy tu... last aku gi masa beli boot alpinestar S-MX5... jenuh aku tanya camne nak identified ori alpinestar dgn yg tiruan punya... diorang mcm maleh nak layan jer...
baik aku beli boot fung keong ajer...kompom pua chu kang kasik diskaun..

ini dia.. sol dan agv ti-tech..

nampak sol tu cantik.. tp drpd segi performance.. agv too far far away better than sol.

tp padan la ngan harga..

Rate

1

congrats kerana membuat pilihan bijak..
walopon aku bawak kapcai, full face tetap pilihan hati..
imho, x-11 dgn arai sama best la.. cuma x-11 ni rasa singkat sikit.. leher terdedah..
arai lak (rx7-rr) rasa tetutup sket.. rx7 utk kepala bulat, x-11 utk kepala lonjong sikit..
titech, for me, tak selesa sangat sbb outer shell dia rasa besar sgt..
anyway, depends pada keselesaan.. in the end of the day, kita sendiri yg pakai..
so kalau nak beli, test sume jenis helmet dulu then baru decide..

Rate

1

thanks rider..

mmg boleh dikatakan fullface ni compulsory utk penunggang motosikal..

tp high end punya helmet ni mmg dikatakan perlu utk penunggang moto berkuasa tinggi sebab dia lebih selesa... mcm rider tu sebut x12 ngan rx7 tu mmg helmet yg aku idam2kan.. tp bajet tu ada masalah sikit.. ye lah org byk komitmen sgt... so better la ada drpd takde langsung.

drpd segi comfort.. aku byk dpt komen nolan is the best.. tp keselesaan tu jugak sebenarnya sabjektif..

apa keperluan pengguna helmet tu sebenarnya penting.. mcm aku mmg perlukan aerodinamik dan soundproof.. dan ti-tech boleh memenuhi keperluan aku.. dan cukup jugak la ngan bajet aku ni... tp kalo ikut kemahuan.. sah2 la aku nak ambik arai rx7 rr5.. atau shoei multitec ke..

cuma secara praktikalnya.. agv tu dah memenuhi keperluan aku.. cuma dia punya kaler je hitam.. takde design.

helmet sol lebih besar berbanding agv.. dan helmet sol lebih terarah kepada pengguna berkepala bulat.. berbanding agv yg lonjong sikit..

ada byk beza tak thermo plastik dgn kevlar?