CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hantukiller

MASAALAH PERAWAT DAN YG DIRAWAT akibat gangguan JIN

Close [Copy link]
nak join skali bole??
safamm Post at 12-1-2011 17:00

Nk join mancing ker join chitchat hehehe...

Nk join mancing ker join chitchat hehehe...
CariKnow Post at 12-1-2011 17:05

klu bole nk join gak mancing.. casting siakap kat kong2 ke..tp tu la masa lum izin kan..

join je....

klu bole nk join gak mancing.. casting siakap kat kong2 ke..tp tu la masa lum izin kan..
safamm Post at 12-1-2011 17:27

nasib baik bukan bidang, kepakaran mahupun minat aku pada mancing... kalau tak aku dah join dah bro HK...

Macam-macam...

ni aku nak buka cerita sikit pasal DUGAAN PERAWAT SEBELUM JADI PERAWAT DENGAN SELEPAS JADI PERAWAT....

sebelum jadi perawat ni selalunya terima dugaan macam2 dugaan... xleh nak cakap... kalau akulah masa dulu aku selalu diujilah... salah satunya ada seorang tua lah minta rm2 aku nak kasi rm10 dia xnak... dia nak rm2 je.... yang peliknya waktu tu aku nampak dia jalan kaki terdengkot2... last aku tumpangkan dia naik motor pastu kat simpang tu dia minta aku turunkan dia.. tapi simpang tu bukan jalan besar dan bukan laluan utama pun... dan dia kata dia nak naik bas ke sepadan penang... bila aku nak bawa dia ke bas stop dia xnak.... pelik last aku turun kan dia kat simpang dan aku pergi kedai dalam 2 minit tengok orang tua tu dah xada... aik kalau nak ke jalan utama pun dengan jalan terjengkot2 tu mengambil 1 jam juga.... pastu aku xpernah nampak orang tua tu lepas tu...

1 lagi aku kat asrama bangun pagi nak balik kampunglah.. kebetulan hari tu dah xada siapa pun kat tingkat 3 hanya aku sorang je kat situ yang lain kat tingkat 2 dengan 1.... nak diceritakan waktu tu aku dalam keadaan mamai nak mandi dan berus gigi.... pastu aku tengok dalam tandas tu penuh dengan sampah sarap.. Ya Allah memang kotor sangat.. bila aku cari paip singki yang bersih (sbb nak berus gigi) tengok yangg paling hujung je bersih itu pun 1 je singki yang bersih... aku pun pergilah situ... terdengar pulak bunyi berkocak2... aku perhatikan pulak bunyi tu depan muka aku.. kebetulan pulak kat situ ada plumbung dari tingkat 4 turun ke bawah.... betul2 depan aku... aku pun pikir mungkin ada ikan terlepas... APELAH AKU NI DAH TENTU BUKAN IKAN... tapi disebabkan aku mamai dan malas nak layan aku buat xtahu je... aku pun ambil berus gigi dan ubat gigi nak gosok gigi sebelum gosokk tu aku bukalah paip kat singki tu... elok aku buka aku terdengar semua dalam tandas air bilik mandi, bilik jamban, paip2 singki terbuka aku ape lagi lari lintang pukanglah.... terus lari ke tingkat bawah cari kawan aku... kawan aku tu pulak tengah mandi kat tingkat 2... rupanya bila aku dengar dia cerita dia dah dengar bunyi tu dari atas.. pastu dia dengar bunyi selipar aku nak masuk tandas.... dia dah syak ada sesuatu tapi nak buat macam mana aku yang kena.... pastu aku suruh kawan aku temankan aku ambil ubat gigi semua... yang peliknya semua air dalam tandas tutup dan xada pulak sampah kat situ dan bersih je... MEMANG KURANG AJAR LAH HANTU NI saje je buat aku takut.... last aku mandi dengan selamba je kat situ pulak tu.. pastu aku terasa macam ada je yang menumpang mandi dengan aku... CIS....

Follow Us
nasib baik bukan bidang, kepakaran mahupun minat aku pada mancing... kalau tak aku dah join dah  ...
edy137 Post at 12-1-2011 17:58

aku dah lama tak narik ikan ni...fuhh klu kena skali mau lupa diri..tu yg bro HK duk atas air je ujung2 minggu..

wah da jadi topik mancing plak ni

wah da jadi topik mancing plak ni
melinda_gordon Post at 13-1-2011 08:56

Salam Mel
Layan aje siaran selingan tu sambil2 kutip pengetahuan dari cerita2 depa yg sumbangkan dlm thread ni

Salam Mel
Layan aje siaran selingan tu sambil2 kutip pengetahuan dari cerita2 depa yg sumbangka ...
pu3_rania Post at 13-1-2011 10:10

wsalam kak..
ha tu lah die..heheh..
tapi mel ade dgr org2 bercerita..kalau wife tgh sarat ngandung,si suami tak digalakkan pergi memancing..
kenapa eh??

Post Last Edit by pu3_rania at 13-1-2011 10:29
wsalam kak..
ha tu lah die..heheh..
tapi mel ade dgr org2 bercerita..kalau wife tgh sara ...
melinda_gordon Post at 13-1-2011 10:18

A'ah Mel itu lah yg org tua2 larang
Masa akan preggy dulu MIL siap pesan kat hubby hentikan tabiat pi memancing sampai akak bersalin coz katanya takut bibir anak sumbing
Itu kepercayaan org tua2 lah
Hubby ikut aje lah cakap MIL coz nak jaga hati org tuakan so dia berhenti lah sekejap hobby dia tu
Tapi lepas akak bersalin sampailah sekarang terus dia hentikan hobby memancing dia tu
Kesian plak akak tengok hubby akak tu

katanya takut nanti baby yg lahir tu bibir dia sumbing
ya la ikan kalau kena mata pancing kan mulut dia luka
tak tau la boleh percaya ke tak benda2 mcm ni
tapi kan byk kali gak kalau baby/anak kena apa2, pastu baru parents dorang teringat yg dorang pernah wat sumting mcm terkejut nampak katak, ular etc
katanya kenan ke apa ntah

A'ah Mel itu lah yg org tua2 larang
Masa akan preggy dulu MIL siap pesan kat hubby hentikan tab ...
pu3_rania Post at 13-1-2011 10:27

owh..mcm tu ke..
patut la ramai org2 tua bising kalau laki gi mancing time wife tgh peknen

Post Last Edit by hantukiller at 13-1-2011 10:48

Antara permasaalahan perawat dengan perawat yg lain ialah permusuhan dalaman kerana masing masing perawat nak tunjuk merekalah yg sebenar benarnya lebih hebat atau lebih betul dari perawat yg lain.

Kalau perawat ustaz akan menghalang pesakitnya dari dirawat oleh bomoh atau pawang yg dituduh oleh mereka sebagai kurang islammya cara rawatam mereka. Dan bagi pawang dan bomoh pula memasing memperlekehkan pak ustaz perawat kerana kemampuan mereka dalam menangani masaalah gangguan jin biasanya lebih baik.

Memasing tuduh menuduh dan dan kadangkala hingga tahap sihir menyihir (menghantar jin dampingan untuk menguji kekuatan perawat lainnya)...

Kebanyakkan perawat ustaz menuduh bomoh dan pawang dibantu oleh jin dampingan, sedang mereka sendiri tidak pasti samada mereka bebas dari bantuan jin jin..  Adakah benar dakwaan pak ustaz perawat bahawa mereka tidak dibantu oleh jin ketika merawat?

mungkin ya dan mungkin tidak... kalau adapun biasanya jin jin islam yg menyerupa para wali walhal jin juga..

Keadaan dimana pak ustaz perawat (kekadang tak ustaz pun, hanya gelaran sebab pakaian macam ustaz) yg sering mengingatkan pesakit agar tidak dirawat dikalangan selain perawat islam (ustaz) menyebabkan pesakit yg tidak sembuh sembuh dirawat mereka, tidak berani beralih arah mencari perawat alternatif lainnya... takut syirik! masaalahnya siapa yg menderita? pesakit juga!

Sebab tu kesemua perawat samada ustaz atau tak ustaz mesti dan harus berganding bahu sama sama untuk membantu pesakit yg ditimpa dugaan sakit tersebut, bukan tuduh menuduh dan hina menghina

owh..mcm tu ke..
patut la ramai org2 tua bising kalau laki gi mancing time wife tgh pekne ...
melinda_gordon Post at 13-1-2011 10:44

A'ah Mel
Antara kepercayaan org2 tua yg masih ada sampai sekarang ni.
Wallahualam

bukan takat memancing je. memburu binatang dlm hutan pun dorg tak bagi
tapi pelik gak kalau nak kata badi/kenan ni, ramai jek org yg suami dorg keje memang tangkap ikan, tangkap ular etc tapi anak2 dorg tak de plak yg kena kenan/badi

bukan takat memancing je. memburu binatang dlm hutan pun dorg tak bagi
tapi pelik gak kalau nak kat ...
immortallez Post at 13-1-2011 10:49
kalau orang tu nelayan atau rezeki utamanya dari hasil buruan, nampak gaya tak makan la ahli keluarga sehingga tamatnya sessi mengandung

kalau orang tu nelayan atau rezeki utamanya dari hasil buruan, nampak gaya tak makan la ahli keluarg ...
hantukiller Post at 13-1-2011 10:52

lepas sesi mengandung,kena tgu sesi berpantang plak..

Antara permasaalahan perawat dengan perawat yg lain ialah permusuhan dalaman kerana masing masing pe ...
hantukiller Post at 13-1-2011 10:46
kebanyakkan perawat baik hati, jarang yg nak memikirkan tentang perawat yg lainnya, mereka bantu semampunya

Lainla yg nak glamer atau merawat sebagai pencarian utama, strategi marketing la tu

itu memang perkara biasa.... macam kita jual ubat, jual jamu macam tu juga diorang ni... tapi kalau boleh elok kita berubat yang tidak syirik...

yang kekadang tu pesakit terlalu taksub maksudnya bila bomoh kata kena pakai tangkal kalau xko akan sakit.... so pesakit tu pun pakai tangkal sampai takut nak tanggal pastu dia pulak cakap tangkal tu boleh menghalang benda2 ni sebab tangkal... so di mana silapnya...?

sebenarnya memanglah tangkal tu boleh halang mungkin tapi cara pembawakan tu yang salah... dan ada sesetengah perawat yang membuat 1 minyak pelaris atau ape2lah dengan menggunakan minyak yang kita pun sendiri xpasti... di letakan dalam makanan orang... dah salah...

1 lagi terpaksa menjamu jin2 dia makan pun dah salah... dan memberikan 1 tangkal yang bertuliskan seperti ayat al-quran tapi di salahkan ayat tu dan bukan ayat tu meminta pada Allah tapi pada syaitan dan jin... tu pun salah....

lebih baik kita mengubat bukan seperti ini....

pasal perawat islam pulak ada juga mereka ni bukan ustaz tapii pakaian dia je macam ustaz jadi orang pun panggil ustaz... sebab dia xpakai semua kemenyan dan sebagainya... cuma dampingan dia tu adalah jin islam atau pun bunian islam.. tetapi bukanlah saka...

ok kategori ini ada 2... pertama orang tu boleh berkawan dan boleh berinteraksi dengan benda2 ni dan mudah berkawan dan boleh mengubat dengan pertolongan ini.. tetapi bukan saka ataupun belaan.. itu adalah anugerah yang Allah berikan dia yang boleh nampak dan berinteraksi dan boleh mengawal benda2 ni...

kedua adalah keturunan mungkin sahabat2 ayah dia atau moyang dia atau anak dia yang hilang yang dijadikan bunian dan sebagainya yang membolehkan dia mengubat... tapi itu semua bukan saka atau belaan.... sama juga anugerah Allah berikan dia... sebab kita adalah khalifah semua makhluk....