CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4226|Reply: 25

Nak halau biras

Post time 22-7-2023 07:09 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Mcm mana ye nk halau biras suh duduk umah sendiri,dia suka sgt dtg umah mil bwk ank ngasuh 3 org,rumah dia kosong x de org.Anak dia 4 org dok umah mil. Saya dok dgn mil anak ada 4 nk masuk 5. Rumah mil flat je,rumah dia selang 1 rumah je. Saya salah ke dduk umah mil,ke mmg hak dia boleh dtg suka hati rumah mak dia. Kalau salah saya,kena keluar ke dr rumah mil. Buntu.

U tak salah tapi sila keluar .anak dah 5kot..lemas duk ramai

Sggp ko duk umah flat kecik2 camtu dgn anak yg ramai.. Please la cri bahagia

Nape duduk rumah mertua?
Anak nak masuk 5
Tak paham

Kalau ipar nak bertenggek 24 jam pun terpulanglah dah rumah mak dia
Asal mak mertua tak komplen

Tapi kalau mak mertua komplen pun, Kita sbg menantu ni buat pekak dah la
Jgn campur Kita org luar

Usahakanlah cukupkan duit pindah luar
Kalau mahligai mcm Yusuf haslam Tu pahamlah juga anak menantu duduk sekali

Meiizu replied at 23-7-2023 11:08 PM
U tak salah tapi sila keluar .anak dah 5kot..lemas duk ramai

Bkn x nak keluar, suami x nak keluar. Dia suh saya bersabar je. Tgh pregnant, tunggu anak ke 5. Saya x tau la nnti berpantang mcm mna ????

makadek replied at 24-7-2023 07:56 AM
Sggp ko duk umah flat kecik2 camtu dgn anak yg ramai.. Please la cri bahagia

Kalau ikut hari nak lari, tpi saya ni cuma menantu je. Dh bgtau suami nk keluar, dia ckp sabar. Kami ni dpt bantuan dr zakat. Boleh je cari rumah bila² msa keluar. Tp tu la, selesa dek suami kot dok umah mak dia

Follow Us
penmerah replied at 24-7-2023 08:01 AM
Nape duduk rumah mertua?
Anak nak masuk 5
Tak paham

Tgh pregnant, nnti anak dh 5. Tido pun dlm 1 blik anak beranak. Saya fhm biras saya tu boleh je dok sini suka hati dia, tp kalau dia dtg bwk anak dia 4 org, tambah lg 4 org anak ngasuh, makan mandi bagai kt sini. Time budak nk tido je baru balik umah dia, mana boleh mcm tukan.

Dh pekak telinga dh, sbar pun ye. 3 tahun dh tau. Saya mmg x ambik port psl dorg pun. Sbb saya ni jenis diam, malas nk ambik tau hal org.

hart_attack replied at 24-7-2023 11:47 AM
Kalau ikut hari nak lari, tpi saya ni cuma menantu je. Dh bgtau suami nk keluar, dia ckp sabar. Ka ...

Tahlah nk nasihat pn payah.. Laki ko mmg tk sian kan ko dn anak2.. Dpt zakat, zakat bayarkn sewa syukurlah.. Padatnya rumah flat 650sqft dgn anak2 ko yg ramai tu..

makadek replied at 24-7-2023 02:55 PM
Tahlah nk nasihat pn payah.. Laki ko mmg tk sian kan ko dn anak2.. Dpt zakat, zakat bayarkn sewa s ...

Saya mmg dh lama nk angkat kaki,tp x mampu sis. Dh keluar kaki sebelah pun x mampu jugak.Apa lg yg boleh buat

Awak pun menumpang

TT penerima zakat ye
Dgn peel laki mcm Tu, tumpang pulak rumah org.... Perkara pertama ialah ikat peranakan sis
Kenkadang pakai kondom, pil pun tak jalan
Sudah2 la tambah anak dgn situasi

Actually kalau anak ramai pun tak advisable utk isteri kerja, kos apa semua mcm tak berbaloi
Nak buat kuih Dari rumah pun tak cukup tangan nak handle anak2
Takde nasihat lain cuma doakan moga TT bahagia tak stress

Main prob skang

SUAMI

pada aku itu hal adik dia .uma mak dia pon.ikot dia la nk Mai x nak balik pon..laki ko tu la..ank nak masok 5.x reti2 nk provide keselesaan seadanya utk ank bini.kawaln utk ko sndri.merancang keluarga.x yah la beranak lgi.

Memang tiap ank ade rezeki.tpi rezeki tu perlu di cari perlu diusaha.kalu nk usaha bwak ko ank beranak kuar uma pon xde.x payah la menyiksa hidup ank2 dlm kehidupan yg x sempurna

anak da masuk lima masih tunggu janji ditepati.. anak anak lelaki perempuan berkumpul dan remaja mana da privasi anak perempuan. ingat tu anak kena kawal dan pantau.

Kalau aku la suami bt perangai xreti nak keluar dari rumah flat mak dia, jenis adik bradik pulak rajin dtg bertunggu tangga. Penerima zakat pulak lagi. Mesti aku set kat otak aku cukup beranak 1,2 je selagi tak ada rumah kelamin sendiri untuk aku anak beranak. Kesian wei anak2 aku bersempit berhimpit. Dah la beberap tahun ni ekonomi mencabar.

hart_attack replied at 24-7-2023 03:45 PM
Saya mmg dh lama nk angkat kaki,tp x mampu sis. Dh keluar kaki sebelah pun x mampu jugak.Apa lg yg ...

kalau tak mampu kenapa keluar sampai 5?
kadang2 tu persoalan di dalam minda cik chicken
yee rezeki Allah bagi /rezeki anak
but nih pasal nak berpantang pun dah susah hati
pasal biras datang dah buat thread mengadu...
yaa masa  boleh xpusing balik tapi boleh fikir perancangan keluarga keselesaan anak2...

hart_attack replied at 24-7-2023 11:45 AM
Bkn x nak keluar, suami x nak keluar. Dia suh saya bersabar je. Tgh pregnant, tunggu anak ke 5. Sa ...

Kena bising kt suami u la.. sbb xnk bawak u kluar.. bgtaw u x selesa.. bila x selesa,, nk tanggung ke dosa byk2.. ni tmbh lg ank ramai.. ank2 pon xselesa..suami kena guna otak jugak

Ayda89 replied at 5-8-2023 01:21 AM
Kalau aku la suami bt perangai xreti nak keluar dari rumah flat mak dia, jenis adik bradik pulak raj ...

Mkcik i adopt baby dr kluarga x mampu ank ramai.. dia bsyukur jgk ada yg x mmpu jga tp bg kt org.. smpai skrg masih keep in touch,tp mak dia tgok dr jauh je sbb xnk rasa nk amek balik..tp smpai skrg dh x tmbh ank dh.. takut kena bg kt org lg

Chah21 replied at 6-8-2023 12:52 PM
Mkcik i adopt baby dr kluarga x mampu ank ramai.. dia bsyukur jgk ada yg x mmpu jga tp bg kt org.. ...

Yer sis. Yg jenis buat bisnes jual anak pun ada je. Asal bersalin je orang kampung tanya anak mana bgtau hantar kampung suruh mak jaga. Tiap2 tahun gitu. Alih2 kantoi dgn orang kampung sendiri huhu

Ayda89 replied at 6-8-2023 11:23 PM
Yer sis. Yg jenis buat bisnes jual anak pun ada je. Asal bersalin je orang kampung tanya anak mana ...

Pernah jmpk jgk yg bisnes ni.. ank luar nikah.. bila jkm x bg discaj klu xde family dtg, kemain bising.. org pon komplen kta mcm2 kt misi n doctor hospital.. bila bg discaj,dijual ank tu.. smpai ank ke6 spital tahan smpai ibu tunjuk surat nikah baru bg kluar.. time i jdi saksi, dh 7 bulan baby tu.. sama bapak 3 beradik, 2 jual.. yg xsma bapak 3 org jual.. mcm sedara i tu,,bg 2k tanda terima kasih je.. mak baby x minta.. cuma minta bersalin swasta sbb xnk g gov pregnant dekat2.. check up 2x.. jd x byk kos ..ada surat utk surat branak dll.. klu yg kantoi org kg ni cm mna agaknya documents

Kalau hak kita,boleh la nak halau2..kalau kita pun numpang,sama2 tolak ansur la.ko tak pikir pulak,beras ko pun nak suruh ko keluar?

12Next
Return to list New