CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2166|Reply: 9

cari pembantu umah

aku ne ada masalah sikit n nak mintak pendapat dan pandangan dari korang.   citenyer cengini mertua aku ne dah kira tak tahu nak uruskan diri dia dah. yg dia tahu cuma makan n tido je.  skrg ne cuti sekolah anak aku ada kat umah bley tengok2kan nenek dia tp tahun depan dia dah start sekolah n mertua aku ne terpaksalah dok sensorang.  aku n hubby bercadang nak cari pembantu tuk menjada mertua nelah tp buat sepenuh masa cuma dtg kul sepuluh ke sampai ptglah abih2 lambat pun kul 6lah.  selain memandi dan membri makan pada mertua aku, aku pun nak suruh dia tu cucikan kain baju n kemas umahlah mana yg patut, aku tak ada anak kecil.  maybe masak kot tupun just tuk mertua n dia je.  bagi koranglah berapa RM ye nak bagi pada pembantu umah tu..

RM 400 kot....  tapi ader ker pembantu yang cam tu?  kalau ader ...best gak...

RM 400 kot....  tapi ader ker pembantu yang cam tu?  kalau ader ...best gak...
ayangibu Post at 15-12-2010 12:51

tulah tak tahu ada ke org nak keje cam tu, aku dok di kawasan perkampungan.. pikir nak cari satu kampung tau2 jelah kan takut kuar cite yg tak menyenangkan pulok

local tak tau lah, tapi kalau endon kat mesia....yg illegal (PATI) pun demand rm700, belum yg ngaku ade pasport lagi tu...
tak kira lah keja jaga anak2 atau org tua
kalau ambik thru agen dlm rm 500-600 gajinya

cdgn saya, buat iklan kat paper/7E ke ckp nak pakai pembantu rumah utk sekian2 tugas, gaji boleh runding...jgn lupa tulis local only, supaya endon2 kalau berminat pun tak brani nak demand gaji

local tak tau lah, tapi kalau endon kat mesia....yg illegal (PATI) pun demand rm700, belum yg ngaku  ...
misy Post at 15-12-2010 14:42

A poser...misy kalau jadi pembantu umah...gaji yang misy demand agak2nya berapa eh???

poser ni aper???mcm puasa gak kerr??

Follow Us
poser ni aper???mcm puasa gak kerr??
misy Post at 15-12-2010 17:04

Hutang posa tahun nie dah bayar lum??????

So kalau hang jadi pembantu rumah...for what you are worth...berapa anggaran gaji yang hang nak mintak?

Perangai masyarakat kita yang aku taksuka..nak pembantu yang serba boleh...sedangkan diri sendiri kerja rumah hampeh........the point is..... things you yourself buat tak betul atau worst still langsung takleh buat........expect orang to be tip top...depa ingat duit depa tuh besar sangat kot?????

Masih tunggu jawapan misy..,...berapa agaknya gaji yang dia akan pinta kalau dia kena jadi pembantu rumah......

Rate

1

aku tak reti nak agak2 brp nak kena byr.. rasanya bila ko duk area kmpung2 neh rasanya lebih senang utk rikki penduduk setempat.. cari la yg kesempitan ke ibu tunggal ke.. yg boleh  tgk2an mak mentua ko plus buat keja2 rumah lebih kurang..  

waktu 10-6 tu kira mcm orang keja gakla tu..

Perangai masyarakat kita yang aku taksuka..nak pembantu yang serba boleh...sedangkan diri sendiri ke ...
manakautau Post at 2010-12-15 17:39

aku tak harap keja tip top...tapi jgn kerja mcm syi.al..menipu curi tulang,  mencuri barang & gila s*ks lagik...gaji mau tinggi melangit..wth?
kalau betul2 nak keja tapi ala2 lambat pikap, lurus bendul ke, leh kompromi lagik

ari ni poser tak, 10muharram neh....? aku tunggu jawapanmu...eh kena ban la plak

maapla ek, den tak ngutuk endon2, den ngutuk endon yg datang buat dajal jek, kalau ianya menyentuh peribodi manak atau org2 yg tersayang tu sorilah ek...