CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Ustaz Wadi Annuar Jadi Pramugara, Hidang Biskut Pada Para Artis Dalam Pesawat

zorrro_03 replied at 4-6-2023 10:21 AM
alim ulama mcm kau bukalah kelas agama.  jgn berterusan jadi setann.

Ha ah, nk bukak klas agamalah ni, ko & wadi sembahan kau pi blajar lagi, dh xhbis blajar, sama2 sekufu...BODOH.

zorrro_03 replied at 4-6-2023 10:21 AM
alim ulama mcm kau bukalah kelas agama.  jgn berterusan jadi setann.

Ha ah, nk bukak klas agamalah ni, ko & wadi sembahan kau pi blajar lagi, dh xhbis blajar, sama2 sekufu...BODOH.

AkokKocik replied at 4-6-2023 12:30 PM
Ha ah, nk bukak klas agamalah ni, ko & wadi sembahan kau pi blajar lagi, dh xhbis blajar, sama2 se ...

BUKA laa kelas kau cepat barua woiii.  takkan nak lama sgt jadi syaiton bisu.  

ps ~ satu lagi dah kenapa syaiton bisu bodoh sgt sampai post dua kali benda sama??? syaiton bisu dah nak mampos ke? wakakakaka

BartholomewKuma replied at 4-6-2023 11:38 AM
Menarik kesah hiduo hang na. Liku2 nak mencari mengenai hidayah nak sampai ke la ni macam2 kami ha ...

Wah! Jadi wali adik, hebat ni. Tahniah untuk hg dan pengantin baru Semoga depa bahagia dunia akhirat dan dilimpahi rahmat.
Baguslah kalau ada yg dpt belajar dari pengalaman aku. Kalau nak betul2 cerita, byk tapi bukan tempatnya la kut. Cuma aku nak bagitau, dlm kehidupan dan mencari keredhaanNya, yakin dengan rahmat Allah dan bantuan serta bimbinganNya. Pelan2 kayuh pi. Kalau tergelincir, bangun dan jalan semula. Aku masa sebelum boleh sembahyang wajib cukup 5 waktu, aku mohon dlm hati minta Tuhan bagi aku boleh buat dan kuat semangat. Lama2 blh buat. Lama sikit lepas tu,  blh buat yg sunat2 pula dan  lazimi baca surah2 harian dan zikir harian. Masa permulaan ni, aku byk belajar dr ceramah2 you tube Sheikh Ali Jaber dan ustaz Wadi ni. Ustaz Wadi ni ada jasa kpd aku sebab tu aku terkilan juga lah dia jadi macam ni sekarang. Aku harap dia terbuka hati untuk menilai semula sesetengah isi kandungan ajaran dan fahaman dia serta berdiskusi secara ilmiah dan berlapang dada dgn pandangan ustaz2 lain.
Tu la nu.. ada yg bergaduh dah dlm ni. Aku pun tak mau celoteh sgat dah dlm ni. All the best to you brother. Wassalam.

Edited by dua_chzy at 4-6-2023 11:01 AM
jas7512 replied at 30-5-2023 08:57 AM
Walaupun org suka ckp dr maza tu wahabi tapi i suka dgr ceramah dia...ada isi dan x guna hadith lema ...

Yeap, aiols pun dengar dan terima pendapat Dr. Maza ni ja. Dr. Zul pun ok. Level setad Zehar Derus tu memang aiol pangkah la. Sebab itu aiols selalu ajar bebudak, kena reti discern bila urang2 digelar ustad apa segala ni bagi pendapat ka cakap pasal agama. Ustad pon manusia. Masa aku blaja, budak2 Pendidikan Islam sama syaitan saja dengan budak2 fakulti laen. Si Nouman Ali Khan begitu tinggi ilmu agama pon menyetan juga. So tak hairan jika pendapat2 meka hada yang menyimpang, etc.

Denco replied at 31-5-2023 02:34 PM
selalu dengar slot dia kat radio KL 7.45am, sirah nabi. bergilir dgn utz jol. tp dia punya lagi me ...

Ust wan sohor tu dah lama kt radio KL, dulu kaka selalu dgr slot dia ms driving nk gie kijer
mmg ada isi dan ckp pun x berbelit

Follow Us
AkokKocik replied at 4-6-2023 12:31 PM
Ha ah, nk bukak klas agamalah ni, ko & wadi sembahan kau pi blajar lagi, dh xhbis blajar, sama2 se ...

Biaq depa puak2 depa melatah menghina hilang pedoman. Kita jangan. Orang menilai akhlak. Lama2 depa akan tau mana beik mana sesat. Biaq pi depa cucuk kita. Lagi sukaaa kita tonton depa melatah.

dua_chzy replied at 4-6-2023 06:57 PM
Yeap, aiols pun dengar dan terima pendapat Dr. Maza ni ja. Dr. Zul pun ok. Level setad Zehar Derus ...

Terbaik hang punya gaya pemikiran.

dua_chzy replied at 4-6-2023 06:57 PM
Yeap, aiols pun dengar dan terima pendapat Dr. Maza ni ja. Dr. Zul pun ok. Level setad Zehar Derus ...

Terbaik hang punya gaya pemikiran

FlexyFox replied at 4-6-2023 06:46 PM
Wah! Jadi wali adik, hebat ni. Tahniah untuk hg dan pengantin baru Semoga depa bahagia dunia akhir ...

InsyaAllah. Bukan brother lahhhh. Adik pompuan aku la menikah. Aku jadi wali.

BartholomewKuma replied at 4-6-2023 08:03 PM
InsyaAllah. Bukan brother lahhhh. Adik pompuan aku la menikah. Aku jadi wali.

Aku tau, adik pompuan. Aku la panggil hang brother dlm ayat tu sebab dah tau hg lelaki sebab jadi wali. tak kan nak sebut, "All the best sis kut? Mau hg jeling sakan.  

terma2nkondisi2 replied at 3-6-2023 04:34 PM
setiap kali masuk porem, mesti nmpk tred ni naik.. tak pernah jenguk tred ni selain drpd masa tred n ...

Azhar idrus tuduh pendakwah yang pi perkampungan sunnah menuduh imam nawawi sesat.Maza kata kalau ada bukti dia tuduh imam Nawawi sesat.Dia akan letak jawatan as mufti perlis dalam masa 24 jam.

So far takda perkembangan ponn.diam menikus gitu jer dia

iols tgk syihabudin tu berkenaan ni.Marah betul dia. Tak pernah tengok dia marah gitu.

lotionmilo replied at 4-6-2023 08:48 PM
Azhar idrus tuduh pendakwah yang pi perkampungan sunnah menuduh imam nawawi sesat.Maza kata kalau  ...

masa mula2 ternampak klip video azhar idrus tu.. terkejut gak aku.. bukan terkejut biasa2.. terkejut tahap terkejut beruk haha

dah takde cover2 lagi dah perkataan2 dlm tuduhan azhar idrus tu.. tuduhan berat dan siap tuduh pihak yg satu lagi tu sesat

apa2 pun bg aku... sbg dua org agamawan yg mempunyai pengaruh yg besar dlm masyarakat, sorang pendakwah selebriti dan sorang lagi mufti negeri, sepatutnya diaorg dua org ni boleh bertindak dgn cara yg lebih berhemah

yg menuduh tu, sekiranya benar apa yg dituduhnya itu, sepatutnya kemukakan bukti2 dan hujah2 yg kukuh dulu sebelum keluarkan kenyataan berat mcm tu... apatah lagi dia tu mempunyai pengaruh yg amat besar dlm masyarakat islam di malaysia ni.. kalau cakap gitu je, dah sah2 la yg isu ni akan jadi hangat gile.. implikasi drpd isu ni boleh jadi teruk dan bahaya

yg dituduh tu pula, dgn tahap akademiknya yg tinggi, sepatutnya boleh bereaksi dgn cara yg lebih baik terhadap tuduhan tu.. cara yg sepatutnya adalah keluarkan kenyataan bertulis rasmi dgn ayat yg telah disusun rapi berserta hujah2 bernas bg pertahankan program perkampungan sunnah tu.. boleh juga keluarkan kenyataan mohon agar tuduhan tu ditarik balik dan sekiranya tidak, akan diambil tindakan undang2 yg sepatutnya

ke diorg ni nak ikut style politik.. pakai cakap ikut sedap je yg penting dpt sokongan org ramai

FlexyFox replied at 4-6-2023 08:18 PM
Aku tau, adik pompuan. Aku la panggil hang brother dlm ayat tu sebab dah tau hg lelaki sebab jadi  ...

Lagu tu kaaa. Aku mana nak tau. Org kampung supa aku ni akai tak sampai tara tu cik kak. Maafkan lah naaa. Hahaha. Aku dok ingt hang wish kot adik aku kaaa apa kaa. Hahaha. Mintak maap

BartholomewKuma replied at 4-6-2023 07:57 PM
Biaq depa puak2 depa melatah menghina hilang pedoman. Kita jangan. Orang menilai akhlak. Lama2 dep ...

Yess, aku jenih suka bergaduh tp bila bgaduh aku suka gaduh dgn org yg bila bgaduh dgnnya, aku tahu perkara baru, bukan yg asyik sebut, ungkit perkara yg sama...blh tau pemikiran hanya setakat tahap tu je....dh tau wadi xhabis blajar, aku jd malas dh nk komen apa2, aku baca komen org nyetankn aku pun, aku whosreyous je. Tq bro.

Geng terpaling beragama, siap buat tazkirah kat pulau..makin pelik rakyat Malaysia nieyh..

BartholomewKuma replied at 30-5-2023 05:25 PM
Hang perati betui2 na isu dia kat perlis tempoh hari. Aku dok pikiaq pikiaq dalam2. Dia tak dak taul ...

Napalasente sungguh ustaz wadi nie..ketegaq naw

lotionmilo replied at 4-6-2023 12:29 PM
Dia bercerita berkenaan nabi nabi tanpa meletak sebarang reference.benda boleh jadi fitnah

Ada benda yg tak betul ke yg dia cerita. Setau aku, kalau sumber israiliyat dia kasi tau. Jangan kau pulak yg pitenah.

Cyempaka replied at 30-5-2023 04:44 PM
Dulu ustad kata penyebab bala bila retis di agungkan.. semua benda nak selit retis katanye.. sekaran ...

Ini ciri-ciri penunggang agama.

Aku senang je..Aku rs ustaz wadi ni lps eksident kepala dia mcm x bape sgt..ke sbb aku x fokus sgt..