CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: miszlala

buaian baby....suatu kewajipan?

aki dulu pun kena juga macam ni..aki tak peduli...aki bila nampak anak aki dalam buai jer aki terus  ...
akimaru Post at 11-12-2010 21:29

rmai rupanya ada masalah sama cam aku.huhu

Reply 5# ms_butterfly

a'a.masa baby aku baru je masuk umur 40 hari dorg da sibuk2 soh masuk buai.dgn bangganya SIL aku bgtau anak2 dia smua dia masukkn dalam buai sejak umur 2 minggu.so anak aku ni cam ketinggalan la sebab umur dah nk msuk 2months pun blom berbuai.ada ke camtu???

pernah dengar tak kes baby meninggal mengejut sebab digoncang secara berlebihan?  walau pun jarang t ...
norzyy Post at 14-12-2010 14:44

a'a.aku setuju.kalau anak kita tak meragam nape nak ajar duk dalam buai kn.aku bukannya anti buai tp rasanya buat masa ni mmg takde keperluan untuk guna buai.in future taktau la kan

a'a.aku setuju.kalau anak kita tak meragam nape nak ajar duk dalam buai kn.aku bukannya an ...
miszlala Post at 16-12-2010 05:47

memang betul..takde keperluan yang memaksa kenapa nak buai..kita ajarlah baby kita tidur secara biasa jer dulu...lainlah dah berbulan pun susah tidur mungkin baru buai sesuai dipraktikan..

aritu pergi pasar borong pandan jb..anak dia dah 3 tahun pun masih nak berbuai...parah macam tu..

kalau anak jenis senang tido...tak pyh ajar buai (jimat duit tak pyh beli buai)

tp kalau jenis kuat meragam, tido tak lena...sesuai pakai buai. ni kira kes terpaksa (kata org la).

iyelah..buai ni bukan kewajipan...semua org kena ada/patut ada!
bergantung kepada keperluan sebenarnya...
kalau agak anak tu banyak kerenah,,,,larat nak dokong kulu kilir sampai tidor...silakan!
kalau agak..tak larat nak dokong usung kulu kilir sampai diam sebab meragam...boleh jer belikan buai....kot lah boleh di ajak berunding ragam budak tu!
ia hanyalah keperluan apabila ia terdesak!

Follow Us
anak aku dh 15 bulan umurnya tak pernah langsung aku masukkan dlm buaian kecuali masa cukur jambul dlu. tu pun dia baring sambil2 terpinga2 selama 15 minit, then dia mula x puas hati sbb kne baring dlm buai. tdo mmg dlm cot, mmg aku sengaja x mau beli buai sbb nnt leceh kalau nk berjalan mana2 asik kena bw buai ke mana pergi. MIL aku pulak dari anak aku kecil sampai la 15 bulan ni, asal balik kg je & anak nk tdo, mesti tanya mmg x tdo endoi ke? xkan la dari anak aku baby smpai bila2 asal balik kg je tny perkara sama kan? x kenal2 lagi ke cucu dia yg ke-8 ni? asik la tny soalan yg sama setiap kali balik kg. aku rimas.

kalo anak yg blh tdo tanpa buai, toksah ajar buai. anak me yg 2nd dr dlm pantang siang mmg x tdo lgsg. berat pon x brp naik.last2 xde pilihan ajar berbuai.br la tdo siang dan berat naik. tp mlm mmg dia tdo cot.xde buai2.lena smp pagi.
pas ni dia besar sikit me nk ajar tdo siang tanpa buai.skang br 3 mnth.tgu dia paham sikit mmg buai kena masuk dlm stor. leceh buai2 ni.semak rumah je .hehe

anak first memang aku berazam tanak bagi buai....nak bagi susu badan at least for 6 month...
tapi bile balik umah mertua, kakak2 ipar bising suruh jugak berbuai konon supaya baby lena...tapi anak aku tanak. last2 aku nak puaskan ati, aku suruh diorang sendiri masukkan anak aku dalam buai...ngeri pulak bile diorang tengok anak aku keluarkan bunyi sebab gayat. last2 diorg surrender pastu takde la asyik suh masuk buai...

yg pastinya bile anak menyusu badan ni memang senang tido. takyah buai...insyaallah yg kedua ni pun nak buat perkara yg sama...

tak yahla buai..baby kecik lg..bergegar otak die..aku tgk plak org buai baby jenis hayun kuat2 dgn dendang  lagu..gerun aku otak baby bergegar n jadi lembab bodoh..aku x ajar baby tido dlm buat..tepok2 ponggong die smpi tido..

pada saya....tanpa buat adalah lebih baik.
kalau baby ok tanpa buai baik kita dodoikan sendiri....
rasa lebih dekat dengan kita...

ada pulak tu yang pakai buai automatik..baby berbuai sendiri...... mak/penjaga buat kerja kat dapur...kesian kat baby....

Sy ade 3 org anak and expecting to give birth another one dis coming end of Feb. Pengalaman, 3 org setakat ni mmg x pernah guna buai langsung...and thx god my kids jenis yg x kuat meragam n jenis senang tido..(leps menyusu, tepuk2 buntot ckit dah lena..) Yg i tengok x kuat meragam nk tido adalah bb yg menyusu badan (me menyusu badan, ms keje jer dorang isap bottol sbb tinggal kt maid)..

But, kalo tgk pengalam my friends, kebanyakkan dorang gune buai..ade yg terpaksa beli buai electric tu sbb anak tu akan sedar kalo x terasa henjutan..ade yg terpaksa buat buai lam kete kalo nk balik kg sbb bb ssh nk tido kalo xde buai...
I'm lucky sbb my mum n MIL pon xberapa galakkan buai2 ni...so me myself pon sejak dr 1st bb berazam xnak & kan gunakan buai sbb penah terbaca from somewhere buai ni kalo dihenjut ngan kuat akan mencederakan otak..walahuwallammm
Nasihat, cube jangan guna buai, ajar bb tido dengan tepuk2 muntot jer from beginning..

12
Return to list New