CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: naina

jodoh orang jauhh..

Kalau nak create masalah,x payah tunggu kahwin org jauh..
Kahwin dgn jiran pon,kalau xtau handle masalah,pening jugak kepala...

Aku selalu perhati,dalam sesebuah perkahwinan,mesti ada satu pihak yg dominan...
Samada sedar atau tak,pihak dominan tu akan tarik yg satu lagi utk ikut rentak dia...
Maaf cakap,selalunya keluarga yg berada sikit ni slalu nak menantu ikut kehendak mereka..
Off topic pulak,sori...

Kata orang tua-tua (iaitu arwah ayah aku),elakkan tinggal sekali dgn mertua...
Bina kehidupan sendiri...
Tak kisahlah rumah tu sebesar mana pun...
Kalau nak jugak dok dekat2,cari rumah yg berhampiran parents...
Pendek kata,jgn duduk sebumbung...

aku dulu masa awal perkahwinan dok sekalik dengan parents aku..
suami aku memang jarang melekat kat rumah, menyibukkan diri sampai aku naik fedup dan mengamok tapi aku paham sebab suami aku tak betah dok rumah parents aku kerana dia berasa tak bebas, contohnya nak guling guling atau lepak di ruang tamu, kerana dipenuhi dengan adik adik perempuan aku..

pejabat suami aku berdekatan dengan rumah parents aku, jalan kaki ajer.. pernah dia tak balik rumah tido ofis sebab rumah parents aku panas, suami aku selesa tengok TV di ofis dah lah tuh ofis dia ada astro walopun rumah parents aku pon ada astro..
nak dipendekkan citer kami keluar dari rumah mak pak aku.. dok sendirik aman damai sejahtera.. tapi dah tentu suami aku dok kl dan kerja di kl folo aku.. aku tak folo dia dok perak kerana aku tak confident jerrr dok perak.. dan aku tak tahulaa nak kerja apa kat sana.. kiranya gen aku kuat laa isteri lebih dominan huhu

dah kahwin mana boleh letak syarat lelaki kena dok dengan keluarga mentua plak.patut isteri kena mengikut dimana saja suami tinggal.walaupun jauh dari mentua.bila dah kahwin isteri kena ikut cakap suami baru cakap bapak.bapak tu dah jatuh no 2 dah.Baik jangan tinggal ngan mentua la.sewa la rumah lain ke.untuk sementara ok la.Kalau aku kalau mertua bagi syarat camtu,aku bagi syarat isteri kena mengikut suami.kalau takmau tak jadi kahwin la cari orang lain .

haku sokong apa yg hana taip tu...ko anto rombongan pengantin kena amik kira gak...cam haku dulu mak haku support...sib baik 2 biji kete je p..so minyak tak byk sgt la..fr segamat to kelantan.....haku bayo hotel je...yg lain cam mkn etc mak support...

huhu... kalau jodoh utara - selatan ? mau kebas bontot balik kampung.

tapi takpe... selagi bertolak ansur & niat ikhlas.  segalanya akan berjalan lancar.

even ada gak dengar, suami isteri asal dari kampung yg sama pun duk berkelahi jugak bila turn balik raya. pelik tul

haku sokong apa yg hana taip tu...ko anto rombongan pengantin kena amik kira gak...cam haku dulu mak ...
pu3_krizalid Post at 10-12-2010 10:10

aku kesian kat bakal pengantin ajer..

masa rombongan meminang tu, ada 2 kete pergi ke KT. (tak masuk kete laki aku sebab kitaorg bertolak mlm) dan 4 kete balik kl (termasuk kete aku & kete adik ipar).
masa kat rnr, bakal pengantin tu kena bayar makanan & minuman semua orang tapi, tak termasuk aku lakibini sebab bz dgn anak, tak sempat nak mengepauu adik ipar
bila sampai umah, utk makan malam, again, bakal pengantin tu beli makanan.
itu baru kos nak meminang anak dara orang.

nanti, kos nak kawen,
paling minimum pun, 5 buah kete, adik beradik dah. - kete laki aku, kete adik no.2, no.3, no.4 & no. 5
blum masuk kete2 orang lain..bapak sedara, sepupu etc
makan minum utk selama 2 hari (kecuali tenghari-masa kenduri ajer), kos tempat tinggal - homestay ajer kot (sebab aritu, homestay). kali ini, kena 1 umah besar homestay or 2 buah umah kecik homestay sebabnya anggaran 10 buah kete.

Follow Us
ermmmm..saya org johor... hubby org perlis.... sempadan siam ngan sempadan singapore.skang duk kat kulim,kedah.. alhamdulillah..dah 8 tahun kahwin... kompromi!!! itu yg penting...

Reply 66# Hana

kalo gitu baik ko sewa bas je..ekekek...dulu side hb mai kl dulu...naik 1 van je since adik badik hb ramai di kl..pastu fr kl ada sepuput pipit bagai nak join sendiri tuang minyak kete n tol....dulu arwah mil yg support....selamat kitorg.....haku sib baik mak yg support..kalo tak konpem terkangkang gak la nak bayo...huhuhu...

pengalaman carly yg bersuamikan org yg jauh gak lah... carly asal pahang, hubby asal kedah... & hubungan kami ok jer.. berbanding dgn 2 org abg dia.. yg jodohnya mmg org dkt... sekitar kedah gak lah.... mmg hubungan wife derang dgn mentua ada masalah, sian kat mil carly, dedulu selalu makan hati.. tp skg dh ok, sbb kata dia, dia ada menantu lain yg bleh hiburkan hati dia..... mil carly mmg jenis baik org nya... rugi ler menantu2 dia yg ada poblem tuh.... banyak ilmu masakan bleh amik dgn dia...

Reply  Hana

kalo gitu baik ko sewa bas je..ekekek...dulu side hb mai kl dulu...naik 1 van je sin ...
pu3_krizalid Post at 10-12-2010 12:16

sewa bas kena sewa pemandu pulak..kan?

tapi, kalau sewa bas ke van ke..misti aku takleh ikut.. tapi, kalau tiket plane,NAKK AJER..   baby kecik ke.masa pantang ke..tolak tepii...

As-Salam..

ok,fisrt time creat masalah kt sini.straight 4wrdlah yer..
ape pndpt uolss bila korng ...
naina Post at 8-12-2010 14:04

ape mslh nya...takde ape pun...huhu. cuma kos nk balik je la tinggi.tp ko kena la pandai simpan duit..huhu

.dr aku yg asal srwk.laki ku kedah

tapi takpe... selagi bertol ...
foxnike Post at 10-12-2010 11:37

yg penting kena kompromi la..kwn ku asal perlis..laki dia jhr...huu.huhu skrg keja kat jhr ikut laki dia..

cheq bakal kawin dgn org jauh gak....dari hujung malaysia ke hujung malaysia lg, merentasi laut cina selatan. harap2nya takde prob sbb dua2 parents pun memahami & kami dah plan nak settle down kt KL so tgh2, biar adil.

ai pon bkal brjodohan dgn org jauh..
mntak cedok serba sdikit tips dr thread TT ni..

tapi takpe... selagi bertol ...
foxnike Post at 10-12-2010 11:37

hahaha..memang kebas pungkoq pun....cek org aloq staq..hubby org batu pahat....kdg2 pening kpala gak nk puaskan hati dua2 pihak..tambah2 time raya mmg kna blik dua2 kg...tp ikut giliran la...slalunya kalu dr utara nk ke selatan atau selatan ke utara...kmi akn singgah umah kmi kt kl dlu..tidoq satu mlm xpun rehat2 jap..pastu smbung blik..cek pn rasa TT jgn la letak syrat kna dok ngn parent TT..sblm kawen myb ok..pas kawen nnti myb lain..sya pun ank bongsu gak...umah mak kt kedah mmg kosong sbb tinggai depa berdua ja..tp mak ngn ayah awai2 lg dah halau sruh dok umah sndri pas kawen..biar rasa nikmat rumahtangga...

kalo aku ok jah. best pe org jauh. aku tak suke org dekat2.
kang kalo bergaduh sket je kitorg laki bini, mau heboh satu kampung.
taknakkkkkkkkk...

i orang perlis dan husband orang melaka. kami duduk di kl.
aku tak pernah pun rasa ada masalah walaupun kampung jauh2. every month balik melaka. 2-3 bulan sekali balik perlis. raya kat melaka sebab mil tinggal sorang, my parents sendiri suruh temankan mil. to me kene saling memahami la. lagipun seorang isteri bila dah kawin tempatnya di sisi suami. pelik pulak aku tengok bila suami yang kene ikut isteri.

actually i tak faham why your dad buat syarat siapa nak kawin dengan u kene duduk kat rumah dia. klau u cakap sebab u anak bongsu, i anak bongsu jugak. hehe. my parents tinggal berdua jer and umur my dad dah 78.. to me tinggal berjauhan dengan parents tak bermakna kita tak jaga dorang. my mil is staying alone sebab my fil dah meninggal. tapi like i said tinggal jauh tak bermakna tak dijaga.

call lah selalu tanya khabar, balik once a while bila ada masa..

errks??

jauh tu jauh mana yer?

orang kata kalo lubang pusat kita dalam, jodoh kita orang jauh

Reply 77# Lady_On_Earth

tul tul..aii org ns ( lahir kt jhr, tp dibesarkan di ns), hubby org kltn..kita org duk sel..tkde ape prob pun..yg penting, diri sdiri & pembawakan diri tu..tk kisah jodoh ngn org mna pun..ada org kata, kalo jodoh jauh, blh tgk2 / melawat tempat org,,blh kenal2 budaya & adat resam sesebuah negeri tu..family hubby ngn family aii pun, tk pnh nk masuk campo urusan anak2 dia..sape aje jodoh anak2 dorang, dorang terima jek..

dulu aii slalu ckp kt hubby, tk tkut ke kwin ngn org ns? family dia bg ke kwin ngn org luar..tp hubby kata, tk kisah pun, kakak ipar dia, ada gak org ns, perak sumer..mak dia jenis bkn memilih menantu..janji anak2 bhgia sudah..

kalo tentang duk bsama ngan parents ni..mak abah aku dh pesan kat anak2 dia orang..duk umah sdiri, bru rasa kebahagiaan hidup berumahtangga cmne..sbb dia kata, kalo yg selalu duk bsama ni, nanti akan rs tsisih..sbg cth, kalo adik beradik lain sesekali blik kg, mak abah mesti sambut dgn lbh excited..masak kan itu ini..kita yg duk sama ni, mesti rasa lain jek kn? nnti mesti ingat mak abah dh tk syg kita..kemesraan tu mcm lain nnti..

kalo duk umah sdiri, blh manja2 dpn tv,,nk baring2 ke, nk peluk2 ke..nk mandi sama ke ( hehe )..kalo duk ngn parents, boleh, tp terhad dan ada tahap "malu" yg menebal..so? fikir2 kn la TT..kita org just bg pendapat jek..pokok pangkal nye diri sdiri.. tu aje