CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Mutalib

Kenapa Wanita Lambat Nak Kahwin??

belum berjumpa dengan pemimpin yg berkualiti n yg boleh memimpin keluarga dunia & akhirat ....
oshinmoshin Post at 7-12-2010 15:57

Reply  Hana
.bila x cukup aku la jugak mangsa tempat meminjam....diorg ingat aku ni bankke? huh :@
wak_lu Post at 13-9-2011 15:05

wahahaa...aku pon selalu gak jadi tempat orang dah kawen meminjam2 di tgh bulan
tapi skrg aku tgh busy nak booking rumah...sorry la nak bagi pinjam

wahahaa...aku pon selalu gak jadi tempat orang dah kawen meminjam2 di tgh bulan
tapi skrg a ...
ruffleen Post at 18-10-2011 12:05

org kaya...apa da hal..

aku suke tengok pompuan single yg berkerjaya, bergaya...berkereta mewah, ada rumah sendiri...nampak macam diorang dah selesa hidup sendiri.....
tapi kebanyakan pompuan single yg ada kat ofis aku ni walaupun bergaji besar...still menyewa ramai2...rumah takde, kete takde.....akupun tak tau kemana pegi duit diorang...

org kaya...apa da hal..
zulka Post at 18-10-2011 12:18

AMIN............

Reply 102# ruffleen

off topic jap
- babe buking umah katner? me oso tgh mencari

Follow Us
Reply  ruffleen
off topic jap
- babe buking umah katner? me oso tgh mencari
meklin Post at 18-10-2011 12:45

ups..jom ke pm

reasonnyer....xde org suka kot....

bg puan yg nk mencari jodoh sy sarankn cari yg baik2... meletakkan sepenuhnya takdir kita mmg la betul tp usaha kita utk mencari juga harus seiring..

barcakap tentang mencari pasangan yg berkualiti or x i2 sume diatas tangan kita. kalu kita pandai berkawan kita akan dapat pasangan yg baik2. selebihnya i2 yg kita serahkan atas urusanNya.. bkn dgn berserah bulat - bulat ye...

TQVM..

bg puan yg nk mencari jodoh sy sarankn cari yg baik2... meletakkan sepenuhnya takdir kita mmg la bet ...
niezam_cs Post at 19-10-2011 14:19

puan tu sesuai ditukar kan pada cik kot....
kalau dah puan nak cari jodoh ape lagi ..

Reason terbesar..takut lelaki kaki kikis..byk skrg lelaki suka amik kesempatan atas kelebihan wanita..

sy kawen umo 23 now 30 with 2 kids
jumpak mmbr pompuan time study dl kat fb...masih single
jeles aku tgk dia travel merata
keja pon mantop..
sgt happening tgk life dia

but dia pon confess dkat aku
jeles tgk aku
dh kawen..ada suami..ada anak2...
dl2 dia bajet umo 30 dh kawen ada anak suma
tap blom ada jodoh agik...

ada pro and kontra kawen awal @ lambat
pernah org cakap kat aku...
'perkahwinan adalah satu perjudian..untung sabut timbul...untung batu tenggelam'

Seronok betul I baca comment2 dari forummers sumer tentang pendapat dan pengalaman masing2.

Bagi I, sape je yang tak nak kahwin kan? Tipulah kata kalo konon2 seronok hidup single-mingle, boleh buat ape2 yang kita suka. Tapi jauh dalam hati tue, mesti kita rasa lonely sebab takde partner yang boleh share everything dengan kita. Takkan kita nak share sumer citer2 dengan parents or friends kan? Mesti ade cerita tue kita nak share just dengan orang yang kita sayang which is our beloved ones.

Anyway, I sekarang nie 26 and still studying. Sometimes, ade jugak perasaan jeles tengok kawan2 seangkatan yang dah kawen and ade someone yang boleh love and take care kita secara halal. Pastu kawan yang single-mingle pulak, ade kerjaya yang best. Duit banyak boleh beli macam2 benda yang dorang suka and the most important thing, dorang boleh pi travel mana2 dorang suka. Seronok je tengok life dorang.

Well, I love traveling tapi takde member yang seangkatan dengan I. Lagipun I nie takde fulus jugak, no monthly income. So, nak tak nak kena kena juga melalui monotonous daily routine. Huhu.

sekarang umur aku dah awal 30an tp aku enjoy dengan hidup aku....semuanya telah di aturkan olehNYA...kita berusaha dan mencari tapi yang menentukan DIA yang satu....
sekarang aku x nak fikir pasal kawin...keje dah tetap...kereta dah ada...sekarang tgh cari umah...dulu fikir nak enjoy je sampai lupa nak beli rumah but sekarang ni br la berkemampuan....insyaallah maybe ada insan yang masih boleh menerima diri ini...cheewahhh

sekarang umur aku dah awal 30an tp aku enjoy dengan hidup aku....semuanya telah di aturkan olehNYA.. ...
wak_lu Post at 21-10-2011 13:16

samalah kita ... skrg dok berdikit2 kumpul harta. bkn tak nak fikir psl kawen, tp dah penat asik dipermainkan je. klu tak dpt kaki kikis, dpt si penipu yg mulut manis..kaki pompuan, pastu laki2 org yg mengaku kononnya tak bahagia dgn pasangan. mcm2 lagi lah.

malas dah nak mencari, lets it comes naturally..klu ada jodoh nti, adalah...

samalah kita ... skrg dok berdikit2 kumpul harta. bkn tak nak fikir psl kawen, tp dah penat asik ...
putriz Post at 22-10-2011 11:10

yg herannya kita sendiri x kisah pasal nikah kawin tp org lain sibuk dok jaga tepi kain kita asyik dok tanya bila lg nak kawin...
bila lg nak makan nasi minyak...dah malas nak menjawap semua pertanyaan ni...kekadang terfikir jugak....adakah aku ni menyusahkan diorg @pun aku ada mintak makanminumpakai dari diorg kalau aku x kawin lg...sampaikan bila ada soalan cam ni..
aku rasa bosan @ letih nak dengar....beridebizibodi....

sbb laki sume nk pompuan cun....

reason aku: aku tak ready lagik

ingat senang ke nak jaga anak orang :@

blum smpai jodoh lg.....xpela, bleh kumpul duit duit, pastu support adik2...aku pcaya, sgala yg d aturkn oleh Allah tu dah terbaik da...mungkin ngn life aku skang ni, x sesuai utk hdup bkeluarga lg...ala2 xckup kuat nk berkomitmen n pikul tggungjawab

My answer: who's asking?