CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Aefy_Laily

Are you online shopaholic ???

Reply 180# ayuyatie

kan?geram sangat seller macam ni...kalau bungkus elok2 dalam kotak tu memang sanggup la bayar rm30.ni SAMPUL SURAT KUNING UNTUK DOKUMEN??????what the f is that?

Reply 178# tabasco

wow.. i tak berani uuuu ...
sat lg ada org mengadu then jd kes cam inner yg korang citer2 kat umah hijab tu plak .... berbalas pantun kat fb

Reply 182# Aefy_Laily

heheh..kalau gitu u hantar message/emel je lah..at least the seller know your dissatisfaction

Reply 183# tabasco

tab,
hati i sudah terubat. brg yg i beli itu sgt2 la buat saya senyum lebar.. hati kembang2... sgt lawa...
nnt i tepek kat benang dressing..

tp dah sms seller tu ckp pasal bungkusan dia tu..

Reply 184# Aefy_Laily

oklah kalau gitu...harap semuanya akan settle.padan dengan harga lah ye skirt tu mesti cantik

Dalam kotak ice.. I order, pakej mix.. Lekor + kering + sos.. Dia wrap dlm plactis bag..The masu ...
intostyle Post at 6-12-2010 15:11

hi, boleh bagi link tak

Follow Us
Post Last Edit by ratu_cinta at 6-12-2010 23:06
yang berniaga jujur, tak daftar dengan SSM pun ramaiyg berniaga tak jujur, ghai ...
ctredzuan Post at 6-12-2010 15:40

tapi yg perlu dan wajib kan kan kan ialah isytiharkan pendapatan pada LHDN hehhehehehehhehe so automatik kenalah daftar ngan ssm kan kan kan (jika salah betulkan)...kalo tak isytihar kalo org report lagik susah.....;)

hi, boleh bagi link tak
ratu_cinta Post at 6-12-2010 22:51

Waa.. Ramai pulak yg nak order ya... Cari kat FB Norfatihah Hassan Nor, add her first  or sms to this no : 016-921 4457 / 012-922 3255

Post Last Edit by kakaksizuka at 7-12-2010 13:04

pernah beli wallet, spek dan beg kat different seller. x pernah stick dgn satu seller. tapi saya dah terbeli 2 brg dgn satu seller ni. smlm baru dpt beg coach dari dia yang dah hampir sebulan setengah baru dapat. x pelah sebb dia nk bersalin..so kononnya pahamlah masalah dia. Dia suruh adik dia pos then tah agaknya org pos laju ambik brg tu lambat sgt saya dah mula risau asyik x de dalam status jek tracking no tu..

hari pertama tanya oklah dia tlg jawab adik dia hantar kat sekian2 dan ckp hari sekian dptlah brg tu. tunggu2 penuh debaran still jugak x keluo2 tracking no. tu dlm sistem..siap kol asst service lagi..x de jugak...Then bila saya mintak tlg dia bagi slip pos laju tu and apa2 yag berkaitan supaya saya senang nak claim kat pos laju diam jek..hampeh betul..nasib baiklah malamnya dah ada dlm sistem..klu tak memang rasanya dia senyap sampai ke sudah.

ha bila dapat pulak beg kulit yg regenya hampir rm 800 tu (bagi saya sgt mahal hokey ) beg tu melekat dgn tali slingnya dan warna beg tu tertanggal jadi warna putih (beg tu biru)..panjang pulak tu..dan jadi mcm kesan kene cakar ...hu3x ..ada dua tiga tempat gak tapi atleast yag lain x tanggal kaler..geram sgt dan heran dia x check ke....nasib baik kat belakang.malas nak ckp kat seller tu sebab memang x dilayan..taulah blog ko glamer!!!  benci tau..saya rasa x delah marah sgt klu dia siap2 mintak maaf dan bgtau ada kesan tu kat beg siap2 sebelum hantar..ni senyap jek.

saya ni x cerewet tapi lepas ni kalau beli brg2 sy akan tanya pasal penghantaran..memang diorg x bertanggung jawab tapi atleast kalau ada masalah dgn pos laju bagilah kerjasama..choi punya seller.:@ lagi bagus klu boleh return brg klu sah2 bkn salah pos laju.

he3x panjangnya aku membebel

boleh x kite letak kt sini nama blog yg bermasalah tu...supaya org lain berhati2 n x terkena??
sy pun suke gak shopping online tp masih terkawal lah dan setakat ini xde masalah lg..syukur..

sekadar cadangan ye...kalau x boleh xpe...

Reply 190# Eqal

ambo rasa x perlu... mungkin time tu je dia ada masalah.. kalau nak tau.. by PM jek.. tak perlu war-warkan disini...
kesian pon ada... mungkin time tu dia wat silap sikit.. terlepas pandang ke...  (feeling setazah plak ptg2 nih )

Reply 189# kakaksizuka

iols rasa KEBANYAKAN online seller macam tu.dorang ingat dorang tak bertanggungjawab atas ape2 maslah postage.tapi tindakan dorang tak betul.iols penah beli barang kat blog ni,ni pertama kali iols cek status parcel tu (pos ekspres,sebelum ni tak penah cek langsung sebab yakin sangat akan sampai) dia tulis (final delivery.iols dah cuak dah pasal tak penah terima pun sepanjang hari.call pos malaysia,dorang tak dapat buat ape2 tapi cadangkan iols report.so iols pun report.pada masa yg sama iols bgtau seller tu barang tak sampai lg padahal status tu final delivery.uols tau, dia senyap seribu bahasa.lusa baru barang 3 hari kemudian baru sampai,iols pun bagitau dia.takyah tunggu lama,seminit lepas tu terus reply syukur kononnya barang sampai.

and i wonder, what if my parcel is not arrive?what will she do?will she tell me what should i do?iols paham kalau dia xdapat ganti balik ke ape sebab dah baca awal2 t&c.tapi sekurang2nya cadangkn lah ape tindakan yang perlu dibuat oleh buyer.

tapi yg perlu dan wajib kan kan kan ialah isytiharkan pendapatan pada LHDN hehhehehehehheh ...
ratu_cinta Post at 6-12-2010 23:02

ianya terpulang kpd syarikat yg di tubuhkan masing, ada banyak sykt yg berdaftar under SSM , lhdn tak minta isytihar pun, atau bila sampai borang B, just isi, itu shj, katakan anda bisnes dpt income cecah sampai rm3k sebulan bersih, tak daftar under SSM tak jadi masalah, yg paling penting sbg org islam keluarkan zakat, sebulan tu pandai2 lah bajet , dr rm3k tu brp rm zakat yg perlu di keluarkan, yang mana zakat tahunan wajib 2.5% dr pendapatan bersih tahunan, tolak modal, tolak kos selenggara dll..
bukan saya taknak sarankan daftar SSM, tp daftar SSM ni penting utk pemantauan sesebuah perniagaan, sekiranya nk betul2 serius blhlah daftar terutama peniaga yg nak buat loan tingkatkan modal niaga, nak beli bangunan .. etc. bukan sekadar utk LHDN semata2, declare pendapatan ni cuma syarat atas dunia, kerajaan malaysia shj, yg no. 1 keluarkan zakat dr untung niaga, itu syarat yg Allah tetapkan dlm al quran, dan tertera dalam hukum muamalat, berniaga tak perlu concentrate benda2 sekecil cuma, yg penting berkat & jujur atas duit yg pelanggan amanahkan terutama perniagaan online

Post Last Edit by kakaksizuka at 7-12-2010 20:01
Reply  kakaksizuka

iols rasa KEBANYAKAN online seller macam tu.dorang ingat dorang tak bertang ...
tabasco Post at 7-12-2010 16:09

Tabasco atleast seller tu ada gak reply..yg kes saya ni saya bagi tau tracking no. tu dah ada status pun diam jugak..bersangka baiklah kekononnya penat kot lepas bersalin..tapi tgk update blog elok je pulak..hu hu hu.

ni gambar beg yg saya rasa ralat sgt..baik beli beg second hand rasanya lagi jimat klu camni.

Tabasco atleast seller tu ada gak reply..yg kes saya ni saya bagi tau tracking no. tu dah ada st ...
kakaksizuka Post at 7-12-2010 19:52

besonya gambo

setau auntie,kalo blog pemes,baru lepas beranak,ada 1 tu ...yg lain auntie tak tau la plak...adakah org yg sama

kalo yer,auntie pon ada beli barang dari dia

Tabasco atleast seller tu ada gak reply..yg kes saya ni saya bagi tau tracking no. tu dah ada st ...
kakaksizuka Post at 7-12-2010 19:52

alamak..gambar besar sangat lah sampai tab refresh banyak kali pun gambar tu keluar bhgn atas je.nampak warna biru aje

auntie ada beli 1 top handle bag coach dari 1 blog pemes ni....tapi tgk2 kat tali dia tu ada sedikit cacat...auntie terus sms penjual tu!

auntie mms teros tanya...jawapan dia,itu barang dari outlet,kdg2 ada cacat sket...auntie ingat stain...dia kata bukan stain,tapi itu kesan dari sticker kot....pfrtttttttttttttt...so dia dah notis la awal2 benda tu!tapi dia tak warning pon awal2....

auntie pon menyatakan kekesalan auntie...yer la,kalau dia bilang awal2,tak la auntie seFRAST itu....lagipon takde la murah mana pon,ala2 range harga tu je beg2 lain kat blog dia tu....

then dia kata ke auntie,nanti for my next purchase,dia kasik diskaun sket......huhu...ntahlah,auntie macam dah tawar hati la plak nak beli henbeg

alamak..gambar besar sangat lah sampai tab refresh banyak kali pun gambar tu keluar bhgn a ...
tabasco Post at 7-12-2010 20:10

ingatkan auntie je nampak camtu

ni auntie resize

macam tergerit jer...leather ek ni?pfrtttttttttttttt...kalo auntie,mmg akan hangen la 1 badan