CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 21144|Reply: 181

suami yg obses ngan anak..

mintak tulung sat...
ni masalah kawan aku...kira rapat gak la ngan dia...kawan 1 opis...

terpanggil nak bukak tred ni sbb tadi berlakunya sesi meluah perasan kawan tu kat aku neh sampai nanges2...:cry:

pendek ceta camni la yek...

dia dah kawin 6 thn... ade anak pompuan sorang umo 5thn...

yg menjadi masalah kawan aku ni... si lakinya amat2 obses ngan anak sampai tahap...

kalau nak tido...anak musti letak kat tengah2 antara dorang laki bini...macam2 alasan laki dia kasik...

takut anak jatuh katil la... takut anak terlanggar dinding la... bila aku tanya...

nape tak tanya laki dia motip sebenar laki dia letak anak tengah2...trus kawan aku ni nanges...

aku pun trus tak sampai ati nak tanya banyak2 lagi...

si laki masih mandikan si anak, pakaikan baju, bedak, sikat rambut bagai...cam tokleh berenggang ngan anak...

tiap2 hari tengahari  musti balik tgk anak...petang nak amek bini pun singgah amek anak...

sampai tahap mengabaikan perasaan bini...seolah2 bini ni tak ujud dalam idup dia...

bila bini luahkan perasaan... dikatanya bini mengada... bini ajak pi hanimun pun tanak sbb nak kena tinggai anak...

bila bini ajak bercuti lagi... pun tanak...tapi kalau family dia yg ajak pi cuti...nak pulak...tapi bini dipinggirkan...

sex life pun bermasaalah sbb anak...yg aku tak pasti lak kot2 dia hanya jadikan anak tu sebagai alasan je...

kalau bini tak usik lakinya setahun...maka setahun la bini tu kena posa...alasan tanak ganggu anak tido...

aku sajes ke dia suh tambah anak...katanya laki dia da tanak anak...cukup da sorang...

tambah lagik... kalau si bini ni tade usaha nak manja2 ngan laki...mmg jgn harap la laki tu nak sentuh dia...

paling aku kesian... kawan aku ni ckp td... dia rasa cam nak lari dari rumah...sbb seolah2 dia tak diperlukan...

mintak tulung ye kasik idea bernas tuk aku nasehat kawanku yg sorang ni...

aku ade gak kasik idea...suh tambah anak...tapi katanya lakinya mengelat...mmg tamo anak dah...

suh pi kaunseling pun katanya laki dia takkan pegi...

errrr... mintak maap... terpanjang ceta lak...

huh..ada gk mslah cmni..pe msalah laki die sbnrnye?? obses mcm mana tu??

suruh member ko ingatkan balik........masa anak tu baby sapa yang bersusah payah utk baby...bangun tukar lampin dan sebagainya, anak tu pulak sekarang macam mana dgn mak dia? anak lebih kan bapa ke?

m, peliknya..kawin semata nak anak jek ke?

Reply 2# naina

obses ngan anak la...sampai tahap tak pedulikan bini...buat apa2 pun musti sebut anak dulu...

suruh member ko ingatkan balik........masa anak tu baby sapa yang bersusah payah utk baby...bangun t ...
BorderManager Post at 25-11-2010 15:15

anak tu opkos la lebih rapat ngan ayahnya... n mmg ayahnya tu dari kuar je anak tu...dah menunjukkan peel lebihkan anak sangat2 dari bini...

Follow Us
sumthing wrong sumwhere ni... bkn soal anak je ni..tp maybe more than that.....hmy3:

m, peliknya..kawin semata nak anak jek ke?
nuryakmal Post at 25-11-2010 15:18

tak sampai ati nak tanya dia soklan ni...tak apa yg aku paham dari ceta dia...lebih kurang camtu la...

sumthing wrong sumwhere ni... bkn soal anak je ni..tp maybe more than that.....
tapibukanaku Post at 25-11-2010 15:22

tataw la nak ckp... nak kata bini tu tak cantik...bukan takat cantik dah... sexy lagik...bukan jenis bini yg banyak lemak tepu cam aku neh...

tapi bila nak ajak bincang...lakinya tu buat tak paham jah...cam ckp ngan dinding kekdahnya...

Hmmmmmmmmmmmmm..
Macam terbalik pulak.. selalunya bila dapat anak pertama ni, si isteri yang obses sampai lupa layan suami..

Err.. kena awasi selalu anak tu.. and kawan u tu kena la usaha rapat dengan anak dia.. so that takde la berat sebelah....

Lepas tu buat la heart to heart talk dengan suami..

masa sebelum kawen perangai asben dia macam mana?

budak perempuan dah 5 tahun sepatutnya kena tido berasingan dengan ibu bapa
something wrong laa laki dia

E'eh sama mcm somi i jugak la ... anak i pun gegirl  umo 5thn jugak .. apa yg diceritakan diatas mmg sama seperti perangai somi saya .
tapi,kenapa sy tak pernah terfikir somi obses ngan anak... mmmmm ni nak kena buat research ni ..huhu
anyway,bagi saya apa yg somi buat tu anggap sj tanggungjwb sebagai ayah.alhamdulilah kita kena bsyukur .. cuba fikir balik,bagaimana dgn nasib segelintir ibu2 yang sominya langsung tak pernah jenguk anak apatah lagi memberi nafkah ..
setakat isteri kurang perhatian dari somi sebab anak itu masih boleh dipertimbangkan .. anak2 akan membesar jugak..esok lusa bila anak dah remaja confirm anak pun tak mo tidur dgn ayah & ibu lagik ..

masa sebelum kawen perangai asben dia macam mana?
nuryakmal Post at 25-11-2010 15:37

sblm kawen katanya ade gak la laki tu pegang2 tangan kalo jalan...

skrg ni pegang tangan anak je kekdahnya...

Hmmmmmmmmmmmmm..
Macam terbalik pulak.. selalunya bila dapat anak pertama ni, si isteri yang obses ...
duquesne Post at 25-11-2010 15:32

bab bercakap tu mmg dah ckp...tapi cam ckp ngan batu...

mak mana yg tak rapat ngan anak kan? tapi lakinya ni tataw dah tahap mana melayan si anak...

takut kan kalau something wrong anywhere ......
hope something wrong tu tak ada la.....
maybe memang betul laki tu kawin just because of nak anak
then dapat anak terus lupa bini. cintanya dah jatuh habis pada anak.
but then kena hati2 juga. actually nak suruh berbincang tu bukan mudah, lagi2 kalau laki jenis tak suka berbincang. masalahnya..... susahnya hati kalau jadi cam ni.....
suruh kawan u berkeras sikit la. asing kan anak. maybe mkn masa, but then hope situasi berubah. but make sure juga bila asing bilik, anak tu selamat, takut.......ada yang merangkak pulak....

budak perempuan dah 5 tahun sepatutnya kena tido berasingan dengan ibu bapa
something wrong laa lak ...
aiva Post at 25-11-2010 15:39

tu la masalahnya yg kawan aku ni pun tataw puncanya...

nak kata tak ckp...dah berbuih ckp...

nak kata tak goda somi... dah boring dah katanya...sbb asek dia je yg kena setat dulu...

sampai dia ckp tak best rupanya kawen ni...

yg mana aku rasa adelah sesuatu yg tak normal kalau org kata kawen tu tak best...

kalo aku jadik kawan ko kan
aku pun akan obses ikut style suami aku tuh
bior laki aku rasa dia ada persaingan yg sihat
sampai laki aku give up angkat tangan

contohnya
kalo somi letak di tengah tengah
aku amik anak aku tido sebelah aku
atau bentang toto aku tido dengan anak aku
lagiii selamat anak tak jatuh

E'eh sama mcm somi i jugak la ... anak i pun gegirl  umo 5thn jugak .. apa yg diceritakan diatas mmg ...
azirabb Post at 25-11-2010 15:40

mungkin yu jenis yg tak kisah...

tapi kawan aku ni jenis yg kisah...

nak dibelai somi... nak manja2 ngan somi...

nak rasa disayangi somi...

sebab perempuan n cepat terasa.....patut dari mula dia yg lebihkan anak, bila dah jadi mcm n baru terasa,  sebab dari kecik maknya kurang ambil perhatian kat baby.. maybe laki member ko tu kurang percaya yg bini dia leh jaga anak.......nak tambah anak sorang lagi, laki tu takut tak cukop tangan lak.. jadi benda sama....

kawan ko patut syukur sebab laki tu sayangkan anak...so kat rumah sure dia relex takyah bersusah payah pasal anak dah..

so nk selesaikan.....kena ambil masa.. cite/luahkan perasaan, cari timing yg betul la......