CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KimoraHakim

Orang Terangganu, jadilah pembersih...

baru nie ambe duk perati ker sorang budok kecik nie..makan gula2....koyok2 kulit dia..piungg buang gitu kulit gula2 tu....saboh doh nie..ajor dri kecik doh gitu.....

ada saing ambe dulu pesengan sama gok....minum2 air, piungg tepi rok...smpa ambe jerkoh...woii, gape mung molek ngak peranga...balloh gok kejak

Reply  KimoraHakim

acap kali doh org cmpk plastik smph tepi pagar kat umah aku..  ngn ada pmpesn ...
ammar_7e Post at 22-11-2010 15:03

owoh...sapa gitu ke? doh wakpe org suka ngak buang sampoh depan umah mu? ke dia tahu mu rajin ngak kot? hahha...

Reply 41# palmolive

ada saing ambe dulu pesengan sama gok....minum2 air, piungg tepi rok...smpa ambe jerkoh...woii, gape mung molek ngak peranga...balloh gok kejak

orang orang gini patutnya kene rasuk dengan penunggu rok tu..baru dia insap sikit....suka hati buang sapoh ngata hawe...

umah aku selang sebuah umah dr tepi jalan besor.. dkt ngn tmpt asal tong smph dulu.. tp leni xdok doh.. bile org mengong g buang smph, ye tgk tong xdok.. ye cmpk tepi umah aku..
mmg bengong..
ye npk umah aku tutup sokmo xdok org kot.. tyme2 balik keje, turun je kete hangin lalu aku.. kalo aku leh tgkp skali org tu, tgk ah.. dpn pintu umah ye aku lempor smph tu..

ada sorg tu aku pnh tgk... g keje pg2 bkn main lg gaya.. keje-an yelah sokmo2 x buka tong tu.. main tggl tepi tong jer.. nk molek, aku sumbat ye lam tong tu.. baru wangi g keje..

molek mung cepok sapoh tu dalang bilik tido yer.....

Reply 34# KimoraHakim

hehehe...deme gie bukit bayas..lalu kut mana...nie jalan panji..pahtu gong pak maseh..pahtu gong tok nasek...pahtu bukit depu..pahtu bukit bayas......jalan nie ada simpang lampu isyarat ke pasir panjang...ke batu burok...a.k.a nok ke sekoloh sheikh abdul malek...jalan ambe nie ada sekoloh menengoh panji alam..

Follow Us
nani mu wat mcm aku..org sewa atas cc aku wahi tohok sapoh bawoh nie..aku sound gepe ah...

masuk bilik org kang menceroboh pulok kang....

aku ni, tgk je org cmpk tepi umah aku.. tgk ada pmpes kecik.. aku leh agak smph umoh sape.. (berdasarkan umah sape ada ank kecik)..
dulu blkg umah aku, ada pmpes se.. sama jns ngn ank aku pkai.. nk kata hok ank aku tp aku x pnh buang kot blkg..saiz pon kck dr ank aku.. nk x nk amek gok buang.. xkan nak baddi tgu org buang..ye dop??

kalo bab2 smph pulok.. x pnh aku buang wpon selai kulit bwg blkg umah.. tp org blkg main buang smph2 plastik, surat kabo.. plastik cekedis ank2 dia.. sape xmboh ngamuk.. aku pe lg.. kokok2 blake.. aku himpun kat umah yer...(nk tunjuk perasaan benornye)..

lala, nk sound blh.. kang perang pulok.. aku duk situ mls cara hal org.. org dok bpe berotak ekpon situ.. jns wahi2 serang org.. kalo aku masuk gu, ngan aku2 xdok otok..

aku x cara hal org jer.. tp bab2 jupe xdok ah krg ajor.. senyum2 ramoh gok...

Reply  KimoraHakim

hehehe...deme gie bukit bayas..lalu kut mana...nie jalan panji..pahtu g ...
kaklala_lost_id Post at 22-11-2010 15:28

erk...kalau gitu buat buat kenallah hehehe

kena blaja ngan laki kawe lah,baru leh joing deme..ehh..betul kerr ckp mcm neh..hihikk

Reply 50# KimoraHakim

hahahah..sila guna google map yer

orang teranung bab jangok nombor satu, sapoh malas buang molek-molek

tadi aku dah komen takde pulak terpadam kot...haha...
aku dah pergi 3 kali kat pulau warisan ni takde pulok sampah banyak tu bersih je...
ni mesti orang cuti raya tak reti nak jaga kebersihan ni tau la balik kampung sekali sekala jaga la kebersihan negeri...buat malu je perangai macam tu mencacatkan pemandangan yang indah je...

kena blaja ngan laki kawe lah,baru leh joing deme..ehh..betul kerr ckp mcm neh..hihikk
BabeBlanket Post at 22-11-2010 16:00

hmmm boleh la walaupun salah hehehe

Hok nie payoh nok komen, mentaliti kebanyakan org mmg payoh nok uboh... DOk payoh tgk banyok lah, cuba tgk diri kite sendiri... Kalau dalam kereta tu kan, lepas guna tisu tu pahtu tisu tu letok duaner? Kalau simpan dulu (biar kereta kotor sikit pun) untuk dibuang ke tong sampah kemudian, itu pada aku dah cukup baik, sebab kebersihan datang daripada dalaman yang juga bersih.... Tapi kalau korang on the spot bukak tingkap kereta pastu tohok gitu saje-saje jadi apa bezanya korang dengan org yang buang sampah merata-rata macam nie?

Sometimes, kita selalu memandang apa yang berlaku diluar rumah kita sedangkan ianya juga berlaku DALAM rumah sendiri... So apa nak buat sekarang? As for me, aku didik anak2 aku dan diri aku sendiri, setiap sampah yang datangnya daripada kita KALAU waktu itu tiada tong sampah, simpan dulu, bila dah jumpa tong sampah baru buang...

Itu baru bab sampah... Bagaimana pula dengan meludah/buang kahak/bersin dikhalayak ramai? Pernah terfikir tentang yang ini pulak?

p/s : Kebanyakan org Terengganu MEMANG tak pentingkan kebersihan... tapi sejujurnya aku pernah jumpa yang lagi teruk daripada org Terengganu...

Reply 20# kaklala_lost_id

tu baru sampah, belum gi toilet ke apa ke kt  bandar trg tuh. toilet kat masjid2 besar dan cantik pon out. tak paham btul aku. kdg2 malu kalau laki aku ngan family dtg trgnu....mgnk tak semua rakyat trg pengotor tapi susah nk bagi contoh...

Reply 53# ayamkatik

aku setuju, ingtkan aku sorang je berpikiran cam tuh....sampai kdg2 aku bersangka buruk ngan pompuan2 yg mekap tebal bagai....sbb selalu sagt jumpa contoh cam tu....

Reply 57# bukanomi

hah tau takper....muntah dulu ler kalau nak guna....kotor gila..tuh belum ko tgk tandas kat klinik kesihatan....ya rabbi nama jer klinik...tapi tahap pengotor dah sama ngan tandas awam tuh hah....uwekkkkkkkkkkkkkkk

Hok nie payoh nok komen, mentaliti kebanyakan org mmg payoh nok uboh... DOk payoh tgk banyok lah, cuba tgk diri kite sendiri... Kalau dalam kereta tu kan, lepas guna tisu tu pahtu tisu tu letok duaner? Kalau simpan dulu (biar kereta kotor sikit pun) untuk dibuang ke tong sampah kemudian, itu pada aku dah cukup baik, sebab kebersihan datang daripada dalaman yang juga bersih.... Tapi kalau korang on the spot bukak tingkap kereta pastu tohok gitu saje-saje jadi apa bezanya korang dengan org yang buang sampah merata-rata macam nie?

Sometimes, kita selalu memandang apa yang berlaku diluar rumah kita sedangkan ianya juga berlaku DALAM rumah sendiri... So apa nak buat sekarang? As for me, aku didik anak2 aku dan diri aku sendiri, setiap sampah yang datangnya daripada kita KALAU waktu itu tiada tong sampah, simpan dulu, bila dah jumpa tong sampah baru buang...

Itu baru bab sampah... Bagaimana pula dengan meludah/buang kahak/bersin dikhalayak ramai? Pernah terfikir tentang yang ini pulak?

p/s : Kebanyakan org Terengganu MEMANG tak pentingkan kebersihan... tapi sejujurnya aku pernah jumpa yang lagi teruk daripada org Terengganu...
matdue77 Post at 23-11-2010 08:55

macam tau ja sapa orang2 itu....