CariDotMy

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 33740|Reply: 25

anjing suka berak merata-rata...

Aku duduk kat kawasan perumahan yang majoritinya non-bumi.  aku peratikan petang-petang aku balik kerja atau jogging, adelah 4-5 orang jiran-jiran aku walk their dogs...

tapi yang jijiknye, aku pernah ternampak anjing seekor ni selamba jek berak tepi curb jalan.  tuan dia wat tak tau je.  jijik siiooottt!!!  najis tu dahle kotor, fresh lagik.  

macam ni ke mentaliti non-bumi yang kekononnye highly educated tu?  lenkali belilah scoop dan plastic, pas anjing-anjing korang tu habis tunai hajat bleh kutip balik.  even japanese pun practise perkara ni.  patutnye anjing ni kene shoot jek, mengotorkan kawasan sekeliling jek.  terserlah la betapa pengotornya rakyat kite ni. baik bela kucing, kucing pun pandai korek pasir kalau nk berak.. huhuhu

Rate

1

U report Lah kat jabatan2 yang berkenaan,mengenai pencemaran najis anjing di kawasan u all,Tindakan harus Diambil Agar anjing hanya dibawa keluar jalan2 Sekiranya memakai pampers

kkena shoot you mean,put down the dog?
that is so mean.

mak aihhh takkan sbb anjen tu berak rata2 hang nak shoot dia?? binatang tu nyahh.. ttp tak slh.. sentiasa berzikir pd Allah.. kita lbh jahil dari dia hokehh..

report la pd mjlis ke bgtaw psl hal neh n kenekan tindakan pd owner bukan anjen hokehh.. owner yg bingai tak bersihkan balek taik anjen dia..

tp papepong anjen tu berak kt tepi jln n bukan jln umah tt kan?? btw binatang punya najis neh susah nak amek kira sgt.. len la manusia... lagipong kaw luar umah.. jgnkan hanjen.. tucin burung ayam n segala jenis binatang akan berak kt jalan tanah pasir .. so perlukah kita toilet training depa?? soh berak kt longkang jah??

Huhhh.......aku mencik anjing......terkenang peristiwa masa kecik dulu...

Follow Us
kucing pun kalau berak merata...dan nak2 plak kita terpijak taik dia konpem kita akan maki hamun jugak...inikan plak kalau taik anjing......Fuhhhhhhhhhh,,,,,mau segala macam sumpah seranah kuar dr mulut kita...

medangmru Post at 4-11-2010 08:00

kot ye pong takkan smpi 2 posting.. mencik betui neh

anjen neh kita kene pndai main dia.. kalo jinak mmg bhaya gak serupa anjen gila.. kalo lalu dpn dia mau dia salakkk kaw2 punye ..   tp kalo anjen tak liar yg dok2 lepak tuh .. wat bodo jah.. lalu sblh pong buat bodoh jah JANGAN pndang dia.. dia neh cam tucen manje.. bila kita pndg dia dtg

adehh najis mughalazah tu.. naya jah nak samak nnt.. so biarkan jahh dia kt tmpt dia berada.. insyaAllahh selamat kita..
ni kdg kita terloncat2 terjerit2 mana la member tak dtg dekat.. geram katenye.. ooo ko jerit kat aku ye.. meh sini nak jilat

cara terbaik jumpe anjin jgn gabra n jangan larik.. jalan cam bese kalo bleh sile catwalk

kot ye pong takkan smpi 2 posting.. mencik betui neh  

anjen neh kita kene pndai m ...
genchi Post at 4-11-2010 10:12 AM

sib baimk tak 5x posting...

Post Last Edit by annehuda at 4-11-2010 13:21

lenkali belilah menda alah ni...bawak plastic bag skali.  kt tesco pun ade...jangan jadikan curb tu toilet tak bergerak plak!

sib baimk tak 5x posting...
medangmru Post at 4-11-2010 10:54

kalo 5kali gen akan amek tindakang dgn mencaras kedit mod med
atas reason spamming

aku pun alami perkara yg sama...sampaikan aku gelarkan perangkap tahi anjing...huhu
kalau time pagi2 tu memang banyaklah longgokkan tahi anjing

geram tul aku...dan aku cukup risau nak biarkan anak2 main kat luar takut terpijak...

Penyebab anjing2 makin mebiak kat area rumah aku adalah satu kuarga i****...aku rasa cam nak g bom jer rumah dorang tu...dahlah buat setinggan atas tanah TNB....

kalo terserempak ngan tahi manusia lak???

kalo terserempak ngan tahi manusia lak???
HaMiZiE Post at 4-11-2010 09:33 PM

jgn main2 wehhh......jgn suka suki langkah...mungkin taik Jin..

kalo di neighbourhood yg ramai bumi plak,

penuh sana sini taik kucing. depan rumah tuh le selalunye....kucing org lain plak tu.

Reply 1# annehuda

ko tinggal kat mana? maksud aku - diuruskan oleh majlis perbandaran/bandaraya/daerah apa?

sbb kat tempat aku tinggal ni, kalau nak bela anjing, kena ada lesen. & untuk lulus lesen tu, kena mintak signature jiran2 sekeliling. ni kalau kat tempat aku la. so... kalau kat tempat ko tinggal tu PBT ada buat rules macam tu, maybe ko boleh gi skodeng jiran2 bertuah tu tinggal kat mana (no rumah & jalan), lepas tu buat report, minta PBT pegi siasat atau sound. sbb tepi2 jalan & taman2 termasuk dalam tanggungjawab PBT. ko boleh buat report sbb tu pasal kebersihan jugak, kan. rujuk kes ni kat PBT nanti ek, good luck.

Reply  annehuda

ko tinggal kat mana? maksud aku - diuruskan oleh majlis perbandaran/bandaraya/da ...
NEMESIS Post at 7-11-2010 06:49 PM

masalah terbesar kat sini adalah dr segi penguatkuasaan....walaupun ada T&C nak kene bela anjing ni....dan dek sbb kerenah birokrasi bagai....ramai ke yg sebenar2nya yg apply lesen tu..

Reply 17# medangmru

sbb tu kena check dulu pasal rules tu kat PBT. dan check jugak rekod jiran tu - pernah apply ke tidak. sbb hal ni, kalau nak report, tak boleh report kat polis. kena report kat PBT. kan? so kalau lesen pun dah takde, lepas tu buat lagi pencemaran, kena la lapor. kita bukan la nak 'dengki' atau 'saje nak kenakan' orang. tapi biar dia rasa takut sikit nak buat. mohon PBT datang bagi ceramah ke apa. kalau ada rekod & report, at least boleh la PBT tu amik tindakan kalau perlu. kalau orang tu ada lesen, kita boleh la report sbb bab pencemaran tu. sbb apa2 yg diluar rumah kita adalah tanggungjawab PBT. kita dah bayar cukai banyak & mahal, so PBT pun kena la jalankan amanah tu. kan?

err dulu ada hanjeng mati bawah keter mak aku siapa laa punya kerja nak alih bangkai binatang tuh

Aku duduk kat kawasan perumahan yang majoritinya non-bumi.  aku peratikan petang-petang aku balik ke ...
annehuda Post at 3-11-2010 23:48

tpt ko nih byk cina bukit ke?
beza ngan tpt aku...
kat tpt aku, aku perati kalo dorg bwk anjing jln2 msti dorg bwk scoop/plastik....
pas anjing dorg berak, dorg pi kutip masok dlm plastik...
maybe tpt ko kawasan cine so dorg xkesah sensitiviti sbb same2 cine, same2 bela anjing, same2 anjeng berak tepi jalan...

12Next
Return to list New