CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: risctakerz87

susahnye nak kerja kerajaan...

Reply  ironmind

Iron: macam mana nak wat penyelarasan gaji? dah la lari bidang nih !! kena sipi  ...
yowaza Post at 19-1-2011 15:20

klu nak tau secara asas, klik link bawah
http://eforum4.cari.com.my/viewthread.php?tid=431251&extra=page%3D3

kalau nak tau detail, masuk gomen dulu, then contact sy
sy explain detail pny

Reply 120# mawarputih2612

alamak, bukan kakak ker?

silap jantina ker silap status?

tapi thanks for the clarification... saya pun confuse status saya ni macam mana...nak kata berkanun pun tak gak sebab bonus ikut kerajaan tapi pemilihan staff bukan by SPA

Reply 121# ironmind

dah msk gomen dah nih pun ..... pat aaa bgtau

Reply  mawarputih2612

alamak, bukan kakak ker?

silap jantina ker silap status?  
...
cn7 Post at 25-1-2011 17:26

silap status

ko keje mana, dekkkk????

Reply  handcock

camtu plak.
abis...
ape pasal laaa gomen bukak vacancy byk2?
kenapa tak m ...
silica_SiO2 Post at 15-1-2011 09:33

Untuk makluman, salah satu syarat untuk mengisi perjawatan, semua jabatan kerajaan / berkanun mesti mengiklankan jawatan kosong kepada umum sekurang-kurangnya satu akhbar nasional, walaupun mereka nak ambil staf kontrak dalaman ke tetap yang telah mendapat waran tetap dari JPA. Sebab itulah ada situasi di mana orang kata "kabel" didahulukan, padahal sebenarnya pihak berkuasa yg melantik khususnya di badan2 berkanun nak tetapkan staf mereka yang kontrak. secara logiknya, jika staf kontrak dalaman dah bekerja selama 4-5 tahun secara KONTRAK, KPI bagus dan berprestasi, sudah tentu jabatan akan ambil dia untuk ditetapkan sebab pekerja itu SETIA dengan jabatan itu dan cemerlang. Tidak mungkin mereka akan ambil umum dari luar mengisi jawatan tetap itu, sedangkan jabatan tidak mengetahui hati budi calon luar itu kecuali calon luar itu benar2 terbaik dan perform masa temuduga.
Seperkara lagi, kebanyakan jawatan tetap itu bermula dari kontrak tetapi tidaklah semua. Jawatan kontrak diwujudkan kerana sebab2 berikut:
a) Keperluan mendesak sesuatu jabatan terhadap sesuatu bidang tugas yang amat kritikal yang perlu ada seorang staf dalam masa yang segera;
b) Jawatan belum wujud di JPA, tetapi disebabkan keperluan yang mendesak dan jabatan mempunyai peruntukan yang cukup menerusi bajet mengurus jabatan / tabung, maka wujudlah jawatan kontrak, tetapi jabatan akan sentiasa dari semasa ke semasa cuba untuk mewujudkan jawatan tetap itu
Tak semua staf kontrak juga akan ditetapkan kerana bergantung kepada prestasi dan KPI staf itu. Jadi berkemungkinan juga calon luar akan diambil untuk mengisi jawatan tetap.

Reply  ironmind

dah msk gomen dah nih pun ..... pat aaa bgtau
yowaza Post at 25-1-2011 17:45

dah baca benang sy bagi?

Follow Us
huh..fenin2..tah lah..mebi sbb dh lama dalam private ..so macam malas nk tukar2 keje..lagipun dh masuk 4thn rina keje kt coy yg nie....dh get used dgn client2 kan

keje gomen..
1. secure
2. sng wak loan
3. Urusan klinik perubatan FREE.
4. gaji siket (tapi...kalo ngam time, buleh kaut duit under table )
5. Keje plak...easyy jer. takde pushy2..saip mengeteh 2-3 jam pon ok per
6. DLL.

keje gomen..
1. secure
2. sng wak loan
3. Urusan klinik perubatan FREE.
4. gaji siket (tapi...ka ...
silica_SiO2 Post at 26-1-2011 10:50

dulu masa memula grad..memang mak push2 soh apply kerajaan.. sbb byk benefit..tp sbb dh lama2 makin lama dalam private nie..macam malas nk tukar keje..huhu...

mak aku pon camutu..
tak cukup akudipaksa jadi cekgu..adik2 lelaki aku pon die suh jadi cekgu..
alih2 kami  ni sume kije swasta.. ..kije kilang laa sng.ha ha
kilang pon bkn laa sbrg kilang, taked engineer n manager kilang
tak jgk plant tuh jalann..hihi.

sian mak aku..
kecewaaa die tadak anak die jadi cekgu.

mak aku pon camutu..
tak cukup akudipaksa jadi cekgu..adik2 lelaki aku pon die suh jadi cekgu..
al ...
silica_SiO2 Post at 26-1-2011 11:27

hahah..samalah dgn mak rina pung..adei...walhal dia sendiri dulu keje swasta... samapi tahap tnya rina xnk jadi cikgu ke...adei..tak minat lah..lagipun dh syiok keje skang....yer tak? ikut org lah..ada yg selesa keje kerajaan..ada yg selesa keje swasta...bygkan dia siap ingatkan rina isi borang spa..tah ada juga 2 thn after grad(masa tuh dh keje kt kl + malas nk pi interview2).. hehe...

wat bisnes !!! jgn makan gaji

aku bakal2 masuk gomen ni pon pk nak wat bisness ni, mane la cukup gaji 1000 skang ni, wat blanja dapur kalau dah kawin nnt dah lebih kurang rm400.00

ayah aku yang skang gaji 3k pon mencungap, bukan dok bandar, dok daerah kecik je.....

memang tingin nk buat biznes..tp nk kene modal...takkan nk boro dr parent kot..so kene laa menyimpan sikit2..skang pun mmg rina buat biz..tp kecil2 yg modal kecik2..nk besarkan biz..kene pakai modal besar..baru pulangan sama or lagi byk cm gaji skang..yer tak? lagipun sbb ada tanggungan such as study loan yg tak abes byr + kete +sewa umah + blaja adik..so nk kene make sure ada duitnye nk byr benda2 cm nie bulan2...bila dh stabil baru laa boleh pk utk full time biznes..

hi guyz... i'm new herejust nak share n nak minta penjelasan...aku dpt interview plv j41(mekanikal a ...
risctakerz87 Post at 2-11-2010 07:56

tahniah...lambat da pun aku ckp

mmg susah nak cari keje...jangan ckpkn govt...swasta pown susah...byk btol persaingan....g intebiu berpuloh2 pown lom tentu dapat keje govt....
at least kite cube kan...jdn putus asa...sape yg dapat keje govt tu mmg lucky sangat2 rase nye..tp swasta pown not bad gak kan skunk....

ini kerana umur pencen naik ke 60 lps ni ke 70 lak
lps tu saingan byk sgt
so nk wait keje gomen kena wait ade yg mati.pencen mengejut dan resigned

regards

keja la mana mana.. asal halal..

rasanya nak dapat kerja sekarang ni pun tak senang kot.
Me alhamdulillh sebb masa sedang kerja private dulu ada buat part time ngan gomen jugak, so alhamdulillah bila apply hanya sekadar suka-suka.. terus dapat dan di permudahkan. Sebab ada juga yang kerja kontrak ngan gomen sampai 5-10 tahun pun kekadang susah nak dapat jadi permanent staff.
Tp bg me tak kira sedang jadi kakitangan kontrak/ part time mek harap prosedur ambilan mesti sama dengan ambik org baru. Kena lulus ujian basic dulu iaitu ujian bertulis .. saringan kedua..  then baru lah interview ..  

Saya sebelum masuk gomen memang kerja swasta dengan construction co'.

Memula masuk gomen cultural shock jugak sebab tepat pukul 5 semua dah kelam kabut nak balik, sedangkan masa dengan private dulu.. selagi boss tak balik, kena la dok tunggu tang tu.
tapi kejut tu sekejap sahaja.. sbb skrg lagi tak habis kejut. Kerja siang malam jagn citer laa.. maybe sbb nature keje i kot.. hidup memang tunggang tebalik la. Sampai my dad komplen suh tukaq keja.. punyalah sibuk. Rasanya banyak dah perubahan dalam gomen, tp stigma masyarakat pada sector ni tak berubah

susahnya nak keje mnc...