CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 20573|Reply: 75

SUSAH NGANDUNG SBB BELA KUCING!!!HUHUHU

Post Last Edit by ParinAmat at 26-10-2010 15:05

Nak ngadu sbb sedih sangat2 dengan org yang tak memahami pasangan yag masih takde rezeki nk timang anak sendiri... Saya dah 3 thun kawen tp still tkdk anak...tgh berusaha la dgn mcm2 cara....

saya bela 3 ekor kucing...Minggu lepas mak sedara hubby dtg umah...pastu semalam jmpa lg mak sedara dia ngn MIL dia..

pastu tengah lepak2 tu MIL ckp... Makcik kata kalau org susah ngandung tak elok bela kucing...sya cm tergamam la jgk...tetiba je MIL ckp cmtu sbb MIL tak pernah ckp bab2 anak ni...just sya je kdg2 citer kt dia ttg usaha2 yg kitaorg dah buat...

Pastu MIL ckp..kan siti(makcik)...cm suruh mkcik tu bgthu saya la...pastu makcik tu ckp..aa..sbbnya kt kucing tu ada sesuatu la yg bleh effect pmpuan utk ngandung...

ppastu sya ckp la..aa mmg ramai org ckp cmtu...tp bergantung la jgk org tu allergik kucing ke tak...sbb bila org tu allergik mksudnya mmg dia tk serasi ngn kucing...lagipun takkan la nk buang budak2 tu...

pastu makcik ckap...cube le(mksudnya cuba buang)...

pastu sya ckp skrg ni je budak2 tu dok dlm umah...pindah umah bru nnti diaorg dok luar..pastu just diam cmtu jerr....

Yang saya sedih sbb:
1) Sebab saya takdak anak la sya bela kucing untuk peneman..bukannya sya bela kucing punca saya takdk anak...Siti Nurhaliza, Ekin, Erma Fatima tu pun bela kucing jgk ke sbb tu takde anak????Yang besnya anak Makcik tu dulu pn dah 2 thun kawen bru dpt anak...tak bela kucing pun...huh!

2) Tak dinafikan la..najis2 kucing tu ada kuman yg boleh effect manusia...tp kucing saya ni kucing yg disuntik. .bknya kucing2 yg terbiar n terdedah dgn mcm2 penyakit...tahi dia pun sya tk pernah buang..suami tak kasi...smuanya dia yg uruskan..spjg bela tak pernah diaorg cirit atau berak cair...so diaorg mmg sihat...

3) Suami saya polis..so mmg slalu kna tinggal...so budak2 ni la peneman...suka2 hati je nk sruh sya buang diaorg..ingt saya ni takde perasaan kot...

4) Dalam islam yg haram 2 jenis haiwan je...anjing ngn khinzir...sbb mmg terbukti ada kuman2 yg tak elok utk manusia...takde la haramkan kucing...sedangkan kucing ni haiwan kesayangan nabi..

5) Saya dah wat treatment n dah tahu apa msalah sya...hormon tk stabil..so takleh stress...kna relax...budak2 ni la penghibur saya kalau ada masalah n nk tenangkan hati...so tak smua masalah susah nk ngandung berpunca dr kucing...malahan kucing ni pun sbgai terapi tau...

Meleleh jgk airmata saya bila citer kt husband..tk kisah kalau dia nk berkongsi info ttg ni..tp cara tu tk kna..sya akui la kucing ni bulu dia tak elok untuk org asma, bby, tp bg org yg takde asma takde masalah melainkan jga kebersihan tmpt buangan tu...basuh slalu ngn sabun...bknya berak merata2.....

kawan2 yg bela kucing n masih tak ngandung..ada pengalaman cmni tak..ada tk yg dah buang or bagi kucing kt org lepas tu terus ngandung...so share2 la exp korang ekk...

NI dari portal alamhamil...

Toxoplasmosis

Ia disebabkan oleh kuman yang dinamakan toxoplasma gondii, yang terdapat pada makanan daging mentah dan najis kucing. Jangkitan semasa hamil boleh merebak kepada bayi dan menyebabkan komplikasi yang dinamakan congenital toxoplasmosis tapi ini cuma berlaku pada 30-40% wanita yang terkena jangkitan kuman ini. Jangkitan toxoplasmosis boleh menyebabkan keguguran, kematian bayi didalam kandungan, masalah penglihatan pada bayi, otak bengkak dan kejadian sawan.

Walaupun ia agak serius, ia amat jarang berlaku. Wanita yang mempunyai kucing tidak perlu membuang kucing mereka semata-mata kerana takut mereka boleh dijangkit kuman ini.

Ambilah langkah berjaga-jaga ini, makan cuma yang dimasak sahaja, basuh tangan dan alatan yang digunakan untuk semasa makanan mentah. Ulam dan sayuran mentah hendaklah dibasuh dengan lebih teliti. Gunakan sarung tangan untuk mengendalikan najis kucing atau menyuruh suami mengendalikannya

NI dari portal alamhamil...

Toxoplasmosis

Ia disebabkan oleh kuman yang dinamakan toxoplasma gondii, yang terdapat pada makanan daging mentah dan najis kucing. Jangkitan semasa hamil boleh merebak kepada bayi dan menyebabkan komplikasi yang dinamakan congenital toxoplasmosis tapi ini cuma berlaku pada 30-40% wanita yang terkena jangkitan kuman ini. Jangkitan toxoplasmosis boleh menyebabkan keguguran, kematian bayi didalam kandungan, masalah penglihatan pada bayi, otak bengkak dan kejadian sawan.

Walaupun ia agak serius, ia amat jarang berlaku. Wanita yang mempunyai kucing tidak perlu membuang kucing mereka semata-mata kerana takut mereka boleh dijangkit kuman ini.

Ambilah langkah berjaga-jaga ini, makan cuma yang dimasak sahaja, basuh tangan dan alatan yang digunakan untuk semasa makanan mentah. Ulam dan sayuran mentah hendaklah dibasuh dengan lebih teliti. Gunakan sarung tangan untuk mengendalikan najis kucing atau menyuruh suami mengendalikannya

aku pun sama TT...dah 2 tahun kawin lum ada anak lagi.. baru sebulan lepas aku bela kucing..saja ja, wat penghibur hati.. sonok bela kucing ni..

setakat ni MIL ok lagi..takde lak dia sindir2 ke apa.. rezeki tu ditangan Tuhan..bukan kita yg taknak.. memang stress kalau org asyik bertanya..tapi nak wat camna..sabar je lah..

aku doakan TT dapat baby cepat..TT doa2kan saya jugak tau..

Isk tak penah dgr plak psl ni, kucing ada kaitan dgn ngandung..elok je aku ngandung dgn adanya kucing kat umah.. Memang aku allergik pon..kucing tu family cat mertua. Kucing mmg aku tak benarkan dia masuk bilik sebab aku mmg alah dgn bulu.. Lain org lain kot.. Lagipon kan rezeki dariNya, takkan lah psl tak ngandung terus kena buang kucing..

ada jugak org panggil kucing "budak"..

Follow Us
Reply 4# manganini
thanxx manganini sbb menahami..hanya org yg nasib sama je yg memahami kan....sya ni mmg bela kucing dr kecik...tp sejak kawen sya tak bela...pas setahun....ada kucing sesat dtg kt umah sya...kucing cm parsi lak tuh...myb tuan dia pindah tinggal dia...so sya ambik le smtra tgu org naik notis kucing hilang ker...rupanya time tu dia ngah ndung...smapi la skrg ada 3 ekor kt umah ni...

bila balik keja diaorg la smbut dpn pintu ari2...bila husbnd takde diaorg la peneman...mmg dah sayang sgt2...

manganini dah kawen bape tahun?...sama2 la kita berusaha k..yg pnting kita jga kebersihan budak2 tu..InsyaAllah takde penyakit apa yg dibawa...sama kita berdoa k...

Reply 5# skgerl

Mmg ada kuman dlm najis tu yg boleh effect effect kandungan....tp bknya menyebabkan kemandulan...tp slalunya kucing yg kita bela insyaAllah klu dijaga kebersihan...takde masalah2 mcm tu..melainkan kucing2 terbiar yg tk disuntik...baguslah kalu skgerl ngandung wlapun persekitaran yg ada kucing...harapnya sesetengah org dpt betulkan tanggapan ni....thannxx skgerl..

penyanyang btll..jgn buang kucin tuh.. nampk sgt TT syg kucin tu sampai pggl 'diorang' n 'budak'   tp mmg kadang org yg xpnh bela kucin ni mmg suke suki srh buang kucin masa aku djah 5 dlu ank kawan mak aku (bdk laki) xtau mn dia dpt info dia kata x elok bela kucin nnt sng gugur (aku br dajah 5 motip sgt bg nasihat pasal keguguran)

ada jugak org panggil kucing "budak"..
bezita60 Post at 23-10-2010 02:30

aku pggil kucin aku kak chik

my sister bela kucing masa dia mula2 kahwin... elok je dia pregnant... kucing tu mcm abg kepada anak sedara sbb umo kucing tu lebih tua drpd umo anak sdara i

I yang kahwin dah setahun lebih pastu tak bela kucing pun... pun tak pregnant lagi...  

TT sabarlah ye... xde rezeki tu lg....

my sister bela kucing masa dia mula2 kahwin... elok je dia pregnant... kucing tu mcm abg kepada anak sedara sbb umo kucing tu lebih tua drpd umo anak sdara i

I yang kahwin dah setahun lebih pastu tak bela kucing pun... pun tak pregnant lagi...  

TT sabarlah ye... xde rezeki tu lg....

sabarlah TT yek... ignorekan saja kata2 MIL tu...

my x-boss pun dulu susah nak pregnant... rupernyer dlm darah die dah terkena kuman toxoplasma nih... kena pun sbb masa tu die pi umah org coz die mmg tak bela kucing...

ada one of my friend ni pun bela kucing gaks... smpi sekang tak pregnant.. tapi bkn sbb bela kucing... rasa sbb laki die ada prob... coz 1st marriage laki die pun takde anak..

so TT pekakkan jek telinga ek...

aku cadangkan kau bela kuda belang lepas ni. Ramai yg bela kuda belang berjaya dapat anak ramai.

Reply 9# lepapilon
ye la lepapilon...slalu kwn2 bercerita pasal karenah anak2 diaorg...so sya pun terbiasa le panggil budak2 bila bercerita ttg diaorg kt kwn2...hehe...

thanxx for ur support...

Reply 12# girlpower
girl pun takde bby lg ek...dah g wat checkup ker???..tkpe la sama2 kita usaha...just sedih sbb senang2 je diaorg nk sruh buang sdngkan diaorg tktau bertapa bermaknanya budak2 tu dlm hidup saya...tmbah2 lak slalu kna tinggal...diaorg la peneman....

Reply 12# girlpower
girl pun takde bby lg ek...dah g wat checkup ker???..tkpe la sama2 kita usaha...just sedih sbb senang2 je diaorg nk sruh buang sdngkan diaorg tktau bertapa bermaknanya budak2 tu dlm hidup saya...tmbah2 lak slalu kna tinggal...diaorg la peneman....

Reply 13# aikon  
MIL tk kisah sgt...dia tk pernah tnya bab2 bby nih..just geram ngn makcik tuh...siap citer kt MIL lak...sbb tu MIL tnya...boss aikon tu cmna dia boleh detect kuman tuh...sya dah pernah test darah..so dr ckp takde apepun..agak2 dia wat test skali tak ngn kuman tu?

Reply 14# HangBuah

hehe...lawak la hang buah ni...saya ni kalau boleh mmg nk buka zoo sndri...hehe...mmg suka sgt kt binatang...

alamak... salah baca lak... sorry yek tt... tapi ignore saja makcik tu... bkn die bagi makan tt pun kan...

my x boss tu plak... die penah pregnant... tapi biler masuk bln 2 or 3 camtu mesti gugur... biler next pregnancy pun gugur jugak... tu yg die pi jumpa doctor... buat ujian semua... tak sure plak ujian die camna...

biler doc dah detect yg die kena toxoplasma nih... die pelik gak.. sbb die mmg x bela kucing... biler pikir balik die kata mmg die ada pi umah kawan die yg bela kucing... so prob dtg dari situ ler... tapi die kata kuman ni dah masuk dlm darah... so mmg akan hidup bersama die selamanya...

so biler die nak pregnant... die akan jumpa doc and doc akan bg ubat utk kawal kuman ni... coz nak bunuh mmg tak leh ler kan... alhamdullillah die dah ada 5 org anak lagik termasuk kembar...