CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: puakakuburz

siapa ikhlas hati nak tolong aku??

Saya patut baca kisah2 mcm ni lebih banyak ..

kampeni suh sy OT pun saya merengek2.

Sedangkan orang lain sgt nak duit.

puaka.. sabarlah ye.. ingatkan dah dapat keje yg baik.. keje kat restoran tu pun ok dari takde keje langsung... usaha dan sabarlah ye.. nanti mesti ada keje lebih baik tiba..

assalamualaikum..

selamat pagi, maaf sebab lama tak pegang kibod.. sekarang saya bekerja kat rest ...
puakakuburz Post at 9-12-2010 03:37

Alhmdulillah.. Mudah2an smuanya akan beransur pulih & keadaan makin lama bertmbah baik.. Amin...

nak kongsi sikitlah..

jiran saya pun kena vss dari kilang (lupa pulaklah nama dia) kat pasir guda ...
noorqiar Post at 16-12-2010 15:18

Alhmdulillah dpt jiran2 yg prihatin...

salam
almas ni xtau nk tolong ape...

sbrlah byk2...Allah S.W.T bersama org2 yg sabar

jgn bersangka buruk pada ujian Allah S.W.T dan jangan bersangka buruk pada orang

istighfar byk2..bergantunglah sepenuhnya kepada Allah S.W.T

firman Allah surah Al-Talaaq ayat 2-3,
"Barangsiapa yang bertakwa kepada Allah, nescaya Allah akan lepaskan ia dari masalah hidup Dan diberikannya rezeki dari sumber yang tidak diduga. Dan barangsiapa yang bertawakkal kepada Allah, nescaya Allah akan mencukupkan keperluannya. Sesungguhnya Allah melaksanakan urusan (  yang dikehendaki ) Nya. Sesungguhnya Allah telah mengadakan ketentuan bagi tiap-tiap sesuatu"

kalau berdoa doalah bersungguh-sungguh..tadahkan tangan ..kesusahan cara terbaik kita belajar hidup bertuhan

almas post ni ni pn utk kuatkan diri sendiri sbnrnye..
sy pn sdg diuji..sama2lah kita terima ujian ni dgn redha..

er sy leh suggest...cari keje kat mudah.com atau majalah.com.....

Follow Us
solat hajat la bro....insyaAllah

hari ni jumaat... dah lebih 2 mggu aku kena buang kerja kerna masalah kesihatan.. aku redha dan pasrah dengan keadaan ini.. mungkin Allah nak ganti dengan kerja yg lebih baik.. dlm masa 2 minggu ni byk kilang aku pergi utk mintak kerja.. tapi skrg satu kompeni pun belum panggil lagi... ujian.. ujian... rumah 2 bulan dah tak byr, masuk bulan ni 3 bln.. kereta tak lama lagi nak kena tarik... pampers anak2 tggal sikit lagi.. susu lagi.. arghhhh pening... tak tahu dah nak buat apa... duit satu sen pun takde.. nak minta tlg dgn org terdekat pun dah malu... hari ni tak tahu lagi nak makan apa... just ada beras aje.. lauk mmg dah seminggu tak beli...  akan adakah manusia yang baik hati akan menolong hambaMU ini ya Allah... Ya Allah sesungguhnya Engkau telah tunjukkan kekuasaanMu, skrg tunjukkan Rahmatmu ya Allah... aku dah tak mampu YA Allah.. aku tak sanggup nak melihat anak2 ku kelaparan ya Allah... jika rezekiku ditakdirkan sampai disini sahaja, aku redha ya Allah...puakakuburz Post at 22-10-2010 11:39

jabatan kebajikan masyarakat ada...

jabatan kebajikan masyarakat ada...
mr_evergreen Post at 25-12-2010 21:13

jkm layan ke kes macam ni ? tak pernah tau lak ? ke saya yg ketinggalan ?

Assalamualaikum TT..Alhamdulillah, TT dapat juga pekerjaan ..takpe lah asalkan halal.
Harap TT bersabar dgn ujian Allah ni..bukan awk seorg jer yang alami masalah ni. Kami pun alami benda yang sama, cuma suami tidak diberhentikan kerja. Masalah kewangan masih berterusan..pertengahan bulan mesti kering. Tapi syukur alhamdulillah, masa kesempitan wang ada sahaja rezeki yang Allah bg ..Alhamdulillah..

assalamualaikum..

selamat pagi, maaf sebab lama tak pegang kibod.. sekarang saya bekerja kat rest ...
puakakuburz Post at 9-12-2010 03:37

bg alamat ko TT?

alamat penuh...

semoga TT tabah menghadapi dugaan dan ujian dari Nya...jgn cepat putus asa..jagalah isteri dan anak2 dgn baik...

alhamdulillah dh dapat kerjer. jgn memilih. Kejer sungguh2.

yg penting muhasabah diri, maybe before this kita sebenarnyer lalai mengabdikan diri padaNya. Tp Allah sayangkan hambaNya. Sebab itu dia menduga hamba2 yg dikasihi untuk menambahkan iman dan ketakwaan.

Solat 5 waktu jangan sekali2 tinggal. kalu ada kesempatan, hari cuti, buat solat Dhuha. Elakkan tido lepas subuh. Bykan baca quran.