CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: larikesurga

[PERBINCANGAN] AKU TAK CAYER KAT MELAKA ADA KUARGA DAIF..SMP LA AKU TGK SENDRIK.

alamak smp kene panggil bersamamu ke? tak sampai tahap camtu lagik kot..jap gi aku nak add tok a ...
larikesurga Post at 19-10-2010 11:28

ko jgn cepat putus asa laa...
    pinjam la member ko nye bodben jap...
    kasi settle ni isu ari ni.... kalu nak lagi best
    ko kasi masuk akhbar melaka hari ni....

apa2 feedback ko gtau kat sini k/.....

salam
apa kata sape nk join bg sumbangan kt famili ni kita kumpul satu tpt? blh melawat skali ...)

salam
apa kata sape nk join bg sumbangan kt famili ni kita kumpul satu tpt? blh melawat skali ...: ...
bungazaleha Post at 19-10-2010 11:47

aku sokong... tp dh mcm....

salam
apa kata sape nk join bg sumbangan kt famili ni kita kumpul satu tpt? blh melawat skali ...: ...
bungazaleha Post at 19-10-2010 11:47

bagus jugak tuh..kak leha keje ngan PBT kan??

TT
eh bukan..hehe..ko ni,sbb dulu bukak tread kedai kotor eh...

nti ko rancang le nk jmpa kat mana2, klu jmpa famili ni blh tlg mana yg patut...sumbangan besar tu tkdelah,sekadar mampu....mudah2an dpt ringankan beban ...

cascutes
dah macam apa....ala ko ni,abeskan ler ayat tu....

Follow Us
ye ke kedai kotor?ntah..tak ingat la..mcm bukan jer..aku tak banyak bukak benang..

camni..sonang je nak setelkan prob ni....ko leh tepon pejabat pegawai kemajuan negeri..ataupon ko tepon member ako jela yang keje kat situ...nanti die akan hantar pegawai pembanci..tgk banci orang miskin tu..kendian die akan masukkan data orang tu dalam sistem e-kasih..

bile dah masok sistem tu..sume pihak akan rebut2 nak bagi bantuan kat die..so dont wori..
mmg pejabat member ako ni sungguh2 carik orang miskin.
so klo ko btol2 nak tolong..p.m ako..ako akan bagi no fon member ako..dan ko leh call terussss

baguih sungguh cara TT, sekurang2nya dapat menyedarkan masih ada lagi insan2 yg memerlukan bantuan di Malaysia ni...

sumbangan tak kisah besar atau kecil, yang penting ikhlas......... dan sepenuh hati

Reply 28# mohdlorong

baik tol kawan ko tuh..ok..ko tolong pm kat aku no dia leh??? tak penah tau pon pasal e kasih tu sumer..serius !..

Reply 26# bungazaleha

dh mcm pegawai kebajikan pulak rasanye.... hehe...
    tp xpe, kite nak tolong orang ni mmg bagus....
    stakat ni famili ni mmg dh trima bantuan dr JKM kan!!!
    so ade ker cara nak dpt bantuan dr krjn negeri lagi...??? ataupun brape lama feedback dr e-kasih??
    entah la....  cam ner eak?? kata orang jika orang tu kelaparan,
    jgn bagi ikan tp bagi pancing.... famili ni xde pegangkutan...  xde keje tetap....
    ermm.... nak bli motor mahal plak...(ade lesen tak)??  nak bg keje aku pun keje makan gajik...
    so pada sesapa yg kenal kontraktor2 melaka try2 la tya kalu nak pakai org keje....
    xpun pe kata kite pakat reramai bli kan basikal tuk anak die ke sekolah????
    dr gangsa ke tun mutahir tu gile jauh tu???  tapi brapa orang plak anak die g sek. jalan kaki....???

Reply 31# larikesurga

haha member ako tu bukan baik lah..

mmg keje diorang tu ialah membasmi kemiskinan.kadang2 diorang tak dapat maklumat..
ni no tepon:

Pejabat pembangunan negeri melaka
062233333

Seksyen basmi kemiskinan
raja khairul anuar 062307613
nor shahida roslan (perangkawan a.k.a banci orang miskin) - 06 2307423

so tolonglah call..ako leh tolong call tapi ako tatau nak describe nanti camne.
peruntukan kerajaan  mmg banyak..silap2 boleh kaye orang miskin tu nanti.
B.T.W,
BErsamamu itu semua dusta...nak publisiti lebih..yang ditolong bukan betul2 miskin.

kebanyakan orang miskin yang Telah ditolong oleh kerajaan, diorang tetap akan miskin. KENAPA?

ye betul jangna bagi ikan tapi bagi pancing...dah banyak pancing dah bagi tpai tetap miskin sebab ape?

1-mentaliti keje nak senang...jenis malas mmg tanak keje..kadang2 modal ape sme dah bagi.mesin rumput dah bagi..dijual..sebab lagi cepat dapat duit

Sebab tu paling payah sekali nak tolong orang miskin ni...majoriti diorang ni jenis nak duit bantuan tetap...dah banyak sangat kes...susah nak cakap..

eh btw tak silap ako..klo korang dapat carikan orang2 miskin ni, kadang2 dapat duit gomen bagi.

taklah ssemua yang miskin ni tak berjaya..ade gak berjaye tapi brape peratus je la..kebanyakan diorang naik status dari miskin tegar ke miskin..lepas tu miskin tegar balik.

dabel post lak

JKKK kampung kena main peranan kalau hal2 mcm ni,
JKKK kena usahakan untuk dpt bantuan,
kalau JKKK kampung tak britahu pada YB DUN/parlimen kwsan tersebut..mcm mana negeri nak tahu apa berlaku kat kawasan tersebut.

aku rasa bila hal2 mcm ni kuar dalam berita atau mcm program bersamamu tu, sangat memalukan bagi orang2 dikawasan tersebut...lagik2 yang berautoriti...seolah olah mcm tak buat keje kan.

Aku rasa duit untuk bantuan tu insyaAllah ada...bantuan dari JKM, bantuan dari Majlis agama negeri, bantuan dari kerajaan negeri...banyak wooo...

Reply 36# hunt_fear

encik momod...rasanya dah berkali2 dia gi jmp JKKK...tp sampai la ni..mcm xde tindakan pon..dai ada gitau gak..sesapa yg ngam ngn atok jkkk tu je yg dapat perhatian..kira cam dabel stendet laa..tak tau r ngam dri segi ape..politik ke..ape ke....

Reply  larikesurga

haha member ako tu bukan baik lah..

mmg keje diorang tu ialah membas ...
mohdlorong Post at 19-10-2010 16:48

ok tengkiu bro..yg ni aku amek maklum...nanti aku try kol...kira kwan ko keje kt tmpt yg tugas dia basmi kemiskinan..kira baik aka mulia la tuh..

kebanyakan orang miskin yang Telah ditolong oleh kerajaan, diorang tetap akan miskin. KENAPA?

ye ...
mohdlorong Post at 19-10-2010 16:52

yesss...yg ni aku setuju..memang kita xleh bagi bantuan kt dorg sepanjang masa..smp satu tahap...diorg hanya mengharapkan bantuan luar je sedangkan...diri sendiri bukannya x kuat untuk bekerja..tu la..untuk kes yg cm ni..aku terfikir..apa bantuan yg sesuai untuk kuarga ni..suami boleh bekerja..tp masalah pengangkutan..kalau ada motor pon ok gak...senang dia nk gi memana..keje ke...hantar anak gi skolah ke...tp kawan aku ckp...mane le tau satu hari..tetiba kita kasi motor..dia g jual lak...in case xde duit laa..

gambar lagik..anak2 dorg..