CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: clarizsa

sedihnya takder anak..

Pengajarannya...anak itu adalah anugerah TUHAN yang terindah......maka tidak mungkin ianya adala ...
braincell Post at 15-10-2010 21:10

and..................

and..................
faraway1 Post at 16-10-2010 10:11

Pastikan perut budak itu tidak dalam keadaan lapar...INSYALLAH.......dia tak akan jadi pemungot barang2 yang dia lihat untuk dimasukkan kedalam mulut......

and..................
faraway1 Post at 16-10-2010 10:11

Semoga kita tidak jadi golongan manusia yang sudah digelapkan hatinya untuk menerima perkara2/nasihat yang baik......

Pastikan perut budak itu tidak dalam keadaan lapar...INSYALLAH.......dia tak akan jadi pemungot  ...
braincell Post at 15-10-2010 21:12

engkau ni tak bosan ke manak menulis benda yg org malas nak baca...........

Semoga kita tidak jadi golongan manusia yang sudah digelapkan hatinya untuk menerima perkara2/na ...
braincell Post at 15-10-2010 21:13

so............................

engkau ni tak bosan ke braincell menulis benda yg org malas nak baca...........
faraway1 Post at 16-10-2010 10:14

Then why the reply?

Follow Us
Then why the reply?
braincell Post at 15-10-2010 21:16

and..............

and..............
faraway1 Post at 16-10-2010 10:17

Please do accept my utmost empathy.....

Reply 125# gumoo
bernas btul idea awak ni... sapa2 yg nk amik wat idea sgt2 dialukan... bagi saya cukuplah sekadar d blakang tabir setakat ni... soo glad to help myself n others... jawapan2 power tu akn saya praktikkan.. hahaha... thanx...

hmmm... reply utk yg lain2 tu...
setiap org ada cara hidup sendiri.. sesetengah org kalu busy leh lupa masalah... tp jujur i katakn busy la camner pun, buatla apa pun... dalam hati ni meronta2 nk zuriat.. keluar jalan2 pn bila nmpak org lain hepi dgn anak2, normally sedih sorg2 la.... perasaan i sendiri i leh handle... tapi yg x mampu i thn dr menitiskan air mata bila fikirkn hubby i... sian sgt tgk cara dia pandang couple yg ada baby.. walaupun dia x penah cakap, i paham perasaan dia... but thanx anyway for all those suggestions... sgt2 dihargai...

tumpang nangess...dah nak masuk 3tahun berusaha
daun_hijau Post at 15-10-2010 22:12

tumpang nangis gak baca thread ni... dah 5 thn dah kawin lum ada rezeki

tanjung tahun 2010 ni tahun ke-7..
ade rakan senasib...
tanjung sibukkan diri dengan aktvt2 yang buat tanjung lupa sekejap.. masak, membaca, jalan2...

pantang 1 je... org tanya2 tu ler.. rasa nak celotape mulut diorang tu.. heheheh

ade hikmahnya..
bila dengar jiran cakap.. nak kemana2 pun susah ade anak, tanjung ni senang nak kuar.. tak yah pk2..  kuar je...
kdg2 bengang ape tau.. diorang beranak ramai2.. time kenduri suruh kita jaga... ape daaa... alasan munasarawak: biar senang lekat..

xpe tt ini dugaan bhgn tt
xde anak tp yg lain cukup kot?
suami yg caring, duit mcurah2 smpai xtau nk buat hapa .. huhu best2...

byk benang sebelah da ada anak, laki lak lupa diri
sendri tanggung susah anak
nk2 lg dok umah tingkat berlapis
bila g keje: ngn beg keje, ngn anak, beg anak kot pastik smpah lg

usaha tu teruskan jgn giv up
tp jgn lupe tawakal juge
sy nasihatkan bli la buku2 agama, zikir, doa etc
just to share..
ada 1 buku zikir ni rm9 je
tp punya la byk kalimat2 yg boleh kita guna tuk 1 tujuan
so, sy nmpk btapa ALLAH sediakan jln yg byk utk ke satu destinasi
so, its up to us nk pilih yg mana nk amal. jnji berterusan dan sebati di jiwa kita
zikir ni akan buat kita sentiasa ingt pdNYA
drp sy dok nyanyi lagu kanda dinda atilia tu hehehe baek daku ucap kalimah2 ALLAH
smoga hati TT tenang dan kuat

i ada kawan.. dia dah kawin 9 thn takde anak.... but now dia dah ada 3 anak... mcm miracle sgt....  thn ke 10 dia peknen..

sama doala... hehehe.. xde ganggu ape pun noell.. lg ramai lg meriah...
dari perasaan sedi ...
clarizsa Post at 16-10-2010 00:40

besh kan msuk cari.com ni...aku bila ada problem jer suka msuk ni..rmai yg beri support..rasa mcm dok dlm fmily sndiri..dari tension n bsedih...jadi hepi..aku rsa TT kene byk sabar..sabar tu pnting..

aku nak cite pngalaman aku kawin dah dkat 5thn x de anak lg..mcm2 aku usaha..dar wat IUI..berurut..mkn biodex..mcm2 petua aku ikut..n last smpai le mkn buah zuriat..last2 last year aku preggnat n then thn ni aku dah dpt braya dgn anak..ank ku dah 8 bln pon..sedih tu tosah ckp ler..mertua aku pon x support.menyindir tosah ckp ler..mnjeruk rsa..Allah jer yg tahu..stiap kali aku balik braya n berendam air mata jer....tp berkat ksabaran aku..aku lalui juga..aku pon mcm TT penah suruh hubby kawin lain..tapi dia ckp sayang gila kat aku..nak x tegur aku smpai 3 hari..sbb permintaan aku ni..Allah...

doc ckp kami x de mslah..cuma aku de mslah PCOS..dgn brat bdan yg blebihan..n aku cba berdiet nak dptkan anak...lastly..pada satu pagi aku bersedih sngat2..n aku tgk satu ceramah di tv..pnceramah tu ckp..kalu kite think positif n redha..n jgn mngatakn diri kita x bguna atau salah..think positif jgn stress n amalkan zikir kalu stress tu yg aku amalkan dr kata2 pnceramah...n bila aku think positif usaha n x penah mngaku kalah..last2 berkat usaha kami alhamdulillah..kami berjaya..

so TT pnjang lebar aku bercerita..i hope u not stress be happy..tanam dlm diri aku mampu n aku bole buat..n jgn suruh somi sesekali kawin lain..ngat tu..

satu lagi petua blend air tauge every morning minum tu aku amalkan smnajak aku ggur thn 2006..doc ckp air tauge tu maybe mnyuburkan aku..jgn sedih2..

Rate

1

sedih baca benang ni..diri sdiri pon masih blum ader baby...

Reply 155# gurl80
oh PCOS... tau.. tau... soo.. u kurus dlu bru pregnant ke or obes pun still leh pregnant???
juz curious... bab taugeh tu klu mkn sbg sayur okla... klu wat just x kuasa le.. huhu.. tp i skrg byk minum susu skrg...

memang sedih.. org kita ni bila lambat kawin.. tanya nape lambat kawin.. bila lama sket kawin lom ada anak tanya bila nk dpt anak.. bila dah ada anak tanya bila nak tambah..

TT janganlah sedih2 sangat ya.. ingat seme pun ketentuan Allah..  Insyaallah kalu ada rezeki tak kemana.. cam aku 11tahun kawin baru dpt anak.. itu pun dah berbagai tohmahan, cacian dan segala jenis dugaan yg ku tempuh.. Alhamdullillah syukur sangat now my boy nearly 2tahun dah..

Yg penting kita kena fikir.. setiap apa yg jadi kat kita, kalu belum kita dpt apa yg kita impikan mesti Allah yg lebih taw.. mesti ada kebaikan disebalik yg kita pk buruk itu.. kena selalu pk kebaikan Allah..

sentiasalah jangan putus asa berdoa.. doa.. doa dan doa.. tp disamping tu kenalah berusaha juga mana yg termampu ya.. kalu doa aje tak usaha tak jalan juga..

besh kan msuk cari.com ni...aku bila ada problem jer suka msuk ni..rmai yg beri support..r ...
gurl80 Post at 16-10-2010 01:37

me baca taugeh ni tuk lelaki memang elok dorang makan..

sedih nye bace benang ni...mbuatkan sy blaja lebih hargai anak yg sorg tu...
sy hrp kawan2 kat sini sabo dgn dugaan ni...
sy ade kawan yg dpt anak slps 12 thn kahwin...
mcm2 usaha akak ni wat....iui, ivf...sume tu bkali2 buat...
last2 die jumpe dr hamid arsat...n operate btulkan rahim die condong...
x sampai sethn operate alhamdulillah die peknen semulajadi...
rezki Allah bagi doble plak tu...dpt twin...
la ni twin die baru sethn...
sy hrp kawan2 kat sini pon ade rezki utk dpt anak nanti...