CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: cmf_peace

Apa Tujuan Pakai Kopiah?

[quote]tak da masalah rambut menutupi dahi... gunakan link dibawah

"Namun, di hadits yang sama disebutkan bahwa kita dilarang menyibakkanrambut dan pakaian ketika bersujud. Inilah yang melandasi pemahamansaya selama ini bahwasannya tidak mengapa rambut menutupi dahi ketikasujud. Adapun maksud sujud di atas dahi adalah dahi ini harus menyentuhpermukaan tempat sholat (tidak boleh terangkat). Demikian apa yang sayapahami."

perkara menyibak rambut dan pakaian .. melibat hukum pergerakan didalam solat tidak melebihi 3 kali ..berkemungkinan boleh membatalkansolat ... sbb itu digalakkan menggunakan sama ada kopiah atau serbanbagi mengelakkan helaian rambut menutupi dahi dan mengganggu semasasujud ...

apa pun ini lah yg difahamkan oleh ustaz .. kalau ada yg mempunyai hujah yg lebih kuat ... well .. open for sharing

tah la mat .. tapi stau aku la .. ngan apa yg aku pelajari dariguru2 agama .... tak tau la kalau mazhab ko ok lak rambut jatuh katdahi... rockers ke ape .. xde hal laaa solat ngan rambut menutupi mukapun ... (agamamu agamamu, agamaku agamaku . )

tu la beza haji mabhrur ngan haji kabur
sibel Post at 5-10-2010 20:27

yg aku bese dengar haji malboro...

pakai kopiah tapi perangai tak senonoh....mungkin ada sesuatu yg disembunyikan di bwh kopiah tu.sama mcm pempuan.pakai tudung tapi seluar jeans ketat cawat singkat nmpk spender.sori kalo ada yg terasa...tp bg aku,jenis2 ni geng2 yg malas nk sikat rambut atau rambut depa tak lawa ja...

12
Return to list New