CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kaishi

Updated 10/6 - suami aku accident ????????????

kaishi replied at 21-4-2023 07:36 AM
21/04

Lama aku tak masuk sini, dok busy dgn kehidupan seharian, aku masuk je sbnrnya jadi silent r ...

Selalu follow citer tt dlm ni..
semoga Allah kuatkan semangat tt dlm hadapi semua dugaan dan dilimpahi rezeki yg x putus2..
comel anak2..
Selamat hari raya,maaf zahir batin .

9/6/2023

Aku update 1 lg dugaan tak terduga....

Suami aku accident masa balik kerja semalam... Ada pendarahan di kepala, tahan di hospital melaka, wad 4-1

Doakan suami aku cepat sembuh, dan doakan juga urusan aku nak bawa amri firash ke HKL minggu depan dipermudahkan...

Ujian demi ujian, aku dah makin lelah sebenarnya...

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

Jarang masuk bod ni. Masuk sebab nampak ada yg suggest thread kat sini then jenjalan tetiba nampak thread ini. Menitik jap air mata, hm, kita selalu mengeluh hidup kita tp sebenarnya ada org yg lg susah. TT iols dah tt kat acc chuols tadi. Semoga ramai lg yg akan sama2 bantu tt ni, sikit2 lama2 jd bukit huhuhu. I cried

Allahu
semoga Allah lindungi u sekeluarga

Allahuakbar..satu2 dugaan tt ni..

Sy doakan semua nya berjalan dgn lancar. Semoga suami, tt & anak2 cpt sembuh..

Atata replied at 12-6-2023 09:22 PM
Jarang masuk bod ni. Masuk sebab nampak ada yg suggest thread kat sini then jenjalan tetiba nampak t ...

xpe ke letak gambar hubby gini u?

Follow Us
adila39 replied at 13-6-2023 10:53 AM
xpe ke letak gambar hubby gini u?

Tq momod yg cantik baik dan pemurah bg tacang...

Maaf kalau letak gambar suami ni kurang menyenangkan, sebenarnya risau, hidup kami ni tak habis2 dgn dugaan, ujian, lepas selesai satu, datang satu lg, baru nak tenang2 nak pulihkan balik ekonomi... Risau juga org kata kita minta simpati atau reka cerita. Kat sini je boleh tulis luah mcm2, klu kat dunia realiti, kene hadap riak muka org bila bercerita, kadg sentap sendiri, terasa sendiri, jd pilih diam...... Dpt tulis kat sini, legaaaaa.... Tak larat pendam

Maaf ya......

Maaf juga lambat update

Semalam suami dah keluar, doctor bagi Mc sebulan plus sebulan, maksudnya 2 bulan tak boleh bekerja ???? dan maksima 3 bulan MC, kene tunggu pendarahan dalam kepala pulih, suami pon masih tak dapat gerakkan tangan sebelah kiri, dia kata dia tak rasa tangan dia....

Terima kasih pd yg mendoakan, Allah sahaja yg balas segala rezeki yg kalian kongsi dgn berlipat kali ganda,

Aku harap sgt aku terus kuat,aku dah lelah sangat, lately makin banyak diam dari bcakap, sebab org cuma nak faham dan dengar apa mereka nak faham dan dengar je.......

Aku penat la...hahah... Serius aku penat.... Masuk tahun ke dua dah. Lelaaahhh

kaishi replied at 16-6-2023 07:20 PM
Tq momod yg cantik baik dan pemurah bg tacang...

Maaf kalau letak gambar suami ni kurang menyenan ...

eh tak TT. I ok.I just terfikir kan on ur privacy tapi if u ok..i ok je.

hmmm u tulis je apa nak tulis ok. at least lega.

Salam jumaat semua...

Isnin 10hb nnt penentu suami aku boleh terus berkerja, MC lg atau perlu di bedah, buat masa ni memg dia sangat kerap sakit kepala, emosi turun naik,

Anak2 aku baru baik dr kene hfmd.

Nak taip panjang lg... Tp ntah, aku dah lelah... Otak fikir nak cari duit duit dan duit... Anak2 perlukan aku.... Dan aku juga perlukan anak2 semanngat utk teruskan hidup dgn banyaaaakkk sangat ujian ni...

Doakan aku yer.... Moga segala nya kembali pd kalian dgn blipt kali ganda.

Update 10/07

Suami aku sambung lg MC sebulan, buat ct scan dan xray, doctor masih suruh rehat dan pantau, suami aku bertahan hari hari dengan ubat tahan sakit, emosi tak payah cakap la... Memg aku rs aku da kehilangan kawan gaduh.....

Sedih sebab sometimes suami aku da tak respond pape pada anak2, termenung banyak, kurang bercakap, sometimes sakit dia datamg smpai bguling, suami aku cakap rasa mcm sometg menyucuk kepala...

Berderet ujian, pernah aku tanya Allah, kenapa ? Karma aku ke ni ? Dengan amri firash baru ni warded 2 malam sebab cirit dan hfmd,

Sedih kenangkan anak2... Setahun dah,

Jujur aku lelah dgn ujian ni semua....... Lelaaaahhh sangattt....

Tempat kerja suami aku dah bagi kata dua untuk.suami aku berhenti kerja, bulan ni last bayar gaji......

Doakan aku kuat... Dlm aku dah makin lelah, penaaattt...

x

kaishi replied at 10-7-2023 10:15 PM
Update 10/07

Suami aku sambung lg MC sebulan, buat ct scan dan xray, doctor masih suruh rehat dan p ...

Maaf kalau kata-kata aku menyinggung perasaan.Ko boleh cakap lelah dan penat. Sebab itu perasaan ko.

Tapi pada pendapat aku, ko macam ckp kat badan ko, ko penat tak larat etc. Makanya, emosi ko akan jadi makin lemah. Motivasi ko akan down.
Mungkin ko boleh mulakan dgn bahasa2 yg positif utk badan mo supaya semuanya akan berubah menjadi lebih baik. Dan ko kembali bersemangat untuk melalui semua dugaan yang Allah bagi ni.

Ye lah, aku cakap memang mudah sebab bukan aku yang menanggung tu kan? Aku faham perasaan ko.

Semoga TT diberikan kemudahan dlm setiap urusan.
Insyaallah ramai membantu. Bantuan kadang2 dtg dlm cara yg kita x sangka.

pinkzara replied at 15-7-2023 01:12 AM
Maaf kalau kata-kata aku menyinggung perasaan.Ko boleh cakap lelah dan penat. Sebab itu perasaan k ...

Xpe sis... Sbnrnya appreciated gila dengan nasihat2 begini...

Memg tak semua org lalui sama mcm aku lalui...

Updated terbaru...

Baru td anak aku warded balik... Aku lama termenung depan emergency hospital melaka sambil si amri firash dah mencungap.... sebab fikirkan mana aku nak letak lagi 2 org, sapa nak jaga...

Last aku pecut balik tangkK, hantar anak kat mak aku, dan bawa firash g emergency.

Firash warded semula, oksigen drop, cirit, demam dan muntah.

15/7

Amri firash warded kembali....

Demam on off, cirit birit memg dah rutin dia, tetiba harini aku tengok dia strugle nak nafas, pastu nangis2, then nampak lekuk2 dia.... Aku buat video, forward pd member2 nurse dan sorg doctor yg incharge amri firash.....

Lama aku dok termenung depan emergency hosp melaka, aku fikir mcmana nak handle lg 2 org anak, last sekali aku pecut balik tangkak,

Aku minta jasa baik family jg kan aqilah dan firzan, sampai je emergency, oksigen firash drop, 90-92, admitted,

Menangis aku kenangkan anak2 ni.....

Nak tak nak kene hadap semuaaaaaa ni...,.

x

Bila kau hidup tak ada support system yang sepatutnya....

Ibarat org yg hidup sebatang kara kat dunia ni.....

"Teruk sgt ke anak kau ni smpai kene warded"

Pedih soalan ni, mcm aku menyusahkan satu dunia..... Tak nak faham keadaan laki aku yg tgh mental,

Aku sign borang atas risiko sendiri....

Amri firash discharged.....

Aku cuma mampu doa, moga ank aku sihat, kuat dan membesar dengan baik, before discharged td oksigen pon da off, aku ckp bebaik dgn anak, kene keluar cepat, adik dan kakak tak ada siapa nak jaga, dan aku sgt risaukan diorg...

Alhamdulillah, amri firash memg fighter.

Allahu Akbar.. baru baca thread ni.. rasa disiat hati baca curhat ujian sis kaishi hadapi..  

Sis, sy ada tt sedikit amount.. semoga dpt memberi kelegaan walau sedikit... dan sy doakan sis kaishi diberi kemudahan & keluarga sis diberi kesembuhan.... aamiiin ya rabbal aalamiiin...

green~tea replied at 16-7-2023 07:39 PM
Allahu Akbar.. baru baca thread ni.. rasa disiat hati baca curhat ujian sis kaishi hadapi..  

Sis,  ...

Maaf sis baru reply...

Terima kasih banyak sis ????????????????????????

Moga Allah kembalikan segala yg sis kongsi dgn blipat kali ganda. Dan moga dipermudabkan segala urusan.

Edited by kaishi at 26-7-2023 04:19 PM

*No akaun aku deleted, cukuplah bantuan aku dpt kat sini, banyak snagat dah, korg semua sgt bermurah hati, moga aku dpt kembalikan segala bantuan ni pd korg, dan moga Allah kembalikan segala rezeki dgn blipat kali ganda, doakan kami semua pulih, doakan suami aku mampu bkerja semula... Doakan anak2 aku sihat????????????????????????*

Korang, aku ada buat trip jalan jalan japan kat melaka ni, cari extra income, biasanya aku bawak si firzan, tgh dlm usaha nak cari pengasuh yg baik utk aqilah dan firash, sbb dlm ms sm aku nak buat keje2 runner...

Sometimes jd reseller JJJ tu, haha, xpelab kene kecam sbb jd scalper... Hanya yg tau je tau, tp xde lah pergi haji balik hari sgt harga aku jual.

Nnt korg join ea telegram aku dgn kawan aku ni...

https://t.me/+vHaRvxXHk_Y0ODll

semoga tetap tabah dan swami bisa segera sembuh pulih sehat