CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 4732|Reply: 84

[Tempatan] KJ buat trap utk kenakan seluruh rakyat malaysia yg ada kanak2 !

Edited by blastoff at 2-8-2022 01:20 PM

Mempamerkan produk tembakau je boleh didenda puluhan hingga ratusan ribu termasuk di penjara bertahun !

Bermakna sesiapa saja yg sedang merokok atau sedang pegang rokok atau simply letak rokok dlm rumahnya yg ada kanak2 atau budak2 yg lahir 2007 ke atas boleh di tuduh sebagai mempamerkan produk tembakau ler kepada minors tu lah !

Malah kerana penguatkuasa itteww tak perlu waran utk ceroboh rumah atau premis mana pung , depa boleh je letak rokok kat dlm rumah yg di ceroboh tuu utk frame penghuni rumah ler since penguatkuasa tu dibenarkan oleh akta tu utk bawak produk tembakau sebanyak mana yg suka ke mana yg suka kan kan kan .

Easy peasy lemon squeezy utk abuse akta tu sesuka hati CYBERTROOPERS KKM ler ibarat dunia nih ana yg punya kekdahnyaaa. Dah masuk pi geledah rumah orgramai yg ada anak2 tu simply boleh lah curi pe saja brg bernilai tinggi dlm tu kannnn sapa nak boleh buktikan depa curi pungg !

Ia adalah akta syurga perompak 1malaysia kekdahnya tapi bersembunyi disebalik akta rokok.

]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]

https://www.bharian.com.my/berit ... ir-2007-dan-ke-atas

Denda, penjara jika jual rokok kepada individu lahir 2007 dan ke atas

Oleh Suzalina Halid - Julai 27, 2022 @ 12:20pmsuzalina@bh.com.my

(Gambar fail) Menteri Kesihatan, Khairy Jamaluddin.

KUALA LUMPUR: Individu yang didapati menjual ataumempamerkan produk tembakau, bahan merokok atau produk pengganti tembakau kepada mereka yang lahir pada 1 Januari 2007 dan seterusnya, dicadang didenda tidak lebih RM20,000 atau dipenjarakan tidak lebih setahun atau kedua-duanya.
Perkara itu dimasukkan dalam Rang Undang-Undang (RUU) Kawalan Produk Tembakau dan Merokok 2022 yang dibentangkan bagi bacaan kali pertama di Dewan Rakyat oleh Menteri Kesihatan, Khairy Jamaluddin, hari ini.
Berdasarkan draf RUU itu, individu didapati melakukan kesalahan kali kedua dan berikutnya menjual serta mempamerkan produk tembakau, kepada individu yang lahir pada 1 Januari 2007 dan seterusnya pula dicadang didenda tidak lebih RM30,000 atau dipenjarakan tidak lebih dua tahun atau kedua-duanya.
Bagi pertubuhan perbadanan yang melakukan kesalahan itu untuk kali pertama, dicadang dikenakan denda tidak kurang RM20,000 dan tidak lebih RM100,000 atau dipenjarakan tidak lebih dua tahun atau kedua-duanya.
Bagi kesalahan kali kedua dan berikutnya pula, pertubuhan perbadanan, boleh didenda RM50,000 atau dipenjarakan tidak lebih dua tahun atau kedua-duanya.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

https://www.nst.com.my/news/nati ... -officers-under-geg

Bakri MP: "Why give so much power to enforcement officers under GEG?"

By Dhesegaan Bala Krishnan - August 1, 2022 @ 11:42am

Bakri member of parliament Yeo Bee Yin has questioned the need to confer wide-ranging powers to enforcement officers under the proposed tobacco generational endgame (GEG) bill. - NSTP/AHMAD IRHAM MOHD NOOR.

KUALA LUMPUR: Bakri member of parliament Yeo Bee Yin has questioned the need to confer wide-ranging powers to enforcement officers under the proposed tobacco generational endgame (GEG) bill.

The former Energy, Green Technology, Science, Climate Change and Environment minister also made a detailed comparison between the Health Ministry's proposed Tobacco Product and Smoking Control Bill to that in New Zealand.

New Zealand, she said, has only allowed enforcement officers to enter non-residential premises for investigations and requires them to obtain a warrant before carrying out other enforcement actions.

She said the GEG bill in Malaysia has proposed to grant enforcement officers the powers to enter any premises, seize baggage, stop, search and seize conveyance as well powers to search and seize without warrant, including a body search by officers of same gender.

"Why do enforcement officers in Malaysia need so much power that the New Zealand officers don't?

"Do these clauses infringe personal privacy and human rights?

"I do not have definite answers to most of these questions and would like to listen to more views, other than from the Health Ministry.

Edited by blastoff at 2-8-2022 01:48 PM

kau merokok ke kau tak merokok ke, tak penting menurut akta itteww , selagi kau ada anak2 lahir pada 2007 ke atas je maka bakal kena lah jawabnya

kerana penguatkuasa yg tentukan kau merokok atau tidak tanpa masuk campur mahkamah langsung kekdahnyaaa that's why tarak waran ! They  don't have to provide proof first hokayy utk ceroboh memana punggg !

Yg jual rokok plak dlm rak bercermin boleh je di tangkap kerana mempamerkan pada minors produk tu lah apabila ada kanak2 boleh boleh masuk ke dlm kedainya tu dgn parents .

SO akta tu bukannya nak melindungi minors dari bahaya rokok. tapi nak kenakan semua org muda atau tua simply guna alasan akta rokok !

bagus, aku benci rokok..perokok kat malaysia xde manners, xbleh ditegur..masa basuh baju kt dobi, ade ke seko mangkok ni merokok dlm dobi..igtkan lelaki rupenye pengkid..kita tegur lagi buat muka mcm setan..habislah baju org bau rokok, hanat

felinecat replied at 2-8-2022 01:53 PM
bagus, aku benci rokok..perokok kat malaysia xde manners, xbleh ditegur..masa basuh baju kt dobi, ad ...

hanya kerana kau benci perokok menyebabkan kau menyokong akta yg menyebabkan seluruh rakyat malaysia yg miliki kanak2 boleh di pijak2 hak asasi mereka sewenang2nya ? Kat mana logik nya tu ?

Iols rasa kita kena hati2 akta sebegini kerana walaupun pd dasarnya berniat baik tp bakal menjadi precedent pd undang2 draconian lain. Semoga rang undang2 ini ditolak

sbg anak perokok aku setuju je.  abah aku  meninggal sebab sakit jantung umur 53 tahun 2009 dulu sebab rokok bukan sebab vaksin ye.  tapi walaupun abah aku perokok, satu benda aku nak puji abah aku TAK PERNAH MEROKOK DEPAN ISTERI DAN ANAK-ANAK DIA. selalunya abah aku simpan rokok dalam kereta, dalam poket baju die.  pastu kalau nak merokok abah aku akan merokok kat luar rumah tak pun pegi mengeteh ngan kawan2 atau masa arwah keje (abah aku keje buruh binaan je).  so kalau abah aku bleh buat camtu, kenapa makbapak moden yang merokok ni tak boleh ha gitu?  kitorang memang tau abah aku kuat merokok takleh sorok bau rokok tu ye.

ni satu kisah la, kawan abah aku cerita. masa ni abah aku ajak kawan dia jemput aku dari kolej matriks aku, naik kereta.  masa nak tunggu tu masing-masing hisap rokok, nampak aku turun je abah aku terus buang rokok tu padahal rokok baru nyala tak sampai separuh pun.  kawan abah aku kata dia sangat kagum la ngan abah aku, jarang sangat lelaki kerja kasar ni treat anak bini camtu.  tapi tulah, lelaki baik Allah sayang selalu meninggal awal, lelaki tak berapa baik ni plak umur panjang sebab Allah nak suruh bertaubat, bukannya sia-siakan hidup tu jadi antivaksin/kaki konspirashit/kaki hadap youtube and facebook

Follow Us
sya sgt riak xpnah kne kobodo
berkat asap okok mnghalang kobodo melekat di tenggorokan

Edited by blastoff at 2-8-2022 02:27 PM
annehuda replied at 2-8-2022 02:17 PM
sbg anak perokok aku setuju je.  abah aku  meninggal sebab sakit jantung umur 53 tahun 2009 dulu seb ...

Penguatkuasa tak perlu bukti yg seseorang tu pernah merokok depan anak bini ke idak utk depa pi ceroboh masuk rumah rampas itu ini . Apa yg berlaku dlm rumah mana org luar boleh senang2 tahu , tapi boleh plak ia dijadikan alasan utk penguatkuasa ceroboh masuk tanpa waran menurut akta itteww!

So what's the point kalau org mcm ayah kau tahu yg dia tak merokok depan anak bini sekalipung , bukannya dia boleh halang penguatkuasa nak ceroboh masuk rumah dia rampas itu ini dlm rumahnya tu once akta itteww dilaksanakan kelak .

AbukRokok replied at 2-8-2022 02:19 PM
sya sgt riak xpnah kne kobodo
berkat asap okok mnghalang kobodo melekat di tenggorokan

kalau yg betul2 merokok je kena satu hal lahhh, ini yg tak merokok pungg boleh kena frame gakk boleh di ceroboh masuk ke dalam rumahnya tanpa perlu waran pung, apekehal KJ nak aniaya org sampai tahap tu ?

Keliling ai lihat ramai kena kanser sbb rokok vape, org keliling mereka juga terkena asma sesak nafas dll sbb berasap serumah

Edited by blastoff at 2-8-2022 02:36 PM

Awat tak reti buat akta yg tak boleh senang2 di abuse kaa ?

Awat buat akta yg boleh senang2 di salahguna pihak tak bertanggungjawab utk pijak hak asasi semua org dgn cara tak berperi kemanusiaan sampai mcm tu ?

Yg mengaku Islam tu pungg tak faham2 kaa yg kalau ketuk pintu rumah tiga kali tak di buka pungg Nabi simply soh balik je jgn ganggu tuan rumah ? Ini nak ceroboh masuk rumah sesiapa saja , sejak bila Islam membenarkan perbuatan laknatullah mcm tu ?

ninja boy replied at 2-8-2022 02:35 PM
Keliling ai lihat ramai kena kanser sbb rokok vape, org keliling mereka juga terkena asma sesak nafa ...

yg kena kanser berlambak2 lani dari tahap4 trus kojol tak semena2 tu sebab AEFI badshit lalu nak tutupnya simply blame rokok dan vape sesambil sucimurnikan badshit tahap gaban ..kuang3

blastoff replied at 2-8-2022 02:30 PM
kalau yg betul2 merokok je kena satu hal lahhh, ini yg tak merokok pungg boleh kena frame gakk bol ...

kne frame dan didakwa atas sebab bau rokok? bibir itam mcm husband hannah dilicious atau kne kuarantin komodo?

AbukRokok replied at 2-8-2022 02:41 PM
kne frame dan didakwa atas sebab bau rokok? bibir itam mcm husband hannah dilicious atau kne kuara ...

Tak semua org merokok punya bibir hitam maa atau mulut bau rokok manjang terutama yg tak merokok selalu kekdahnya, kau gi la ke jabatan kerajaan tengok berapa ramai yg merokok tapi penampilan mukanya tak terjejas punggg

akta tu membenarkan yg lahir sebelum 2007 utk merokok sampai mampus pun tak paaa so dah terang lagi bersuluh yg KJ menyokong lah yg merokok sebenarnya kannn kannn kannnn.

Weyyy yg acah2 benci perokok tu , korang tak sedar kaaa yg akta tu memberi kebenaran utk org dewasa merokok sampai mati kalau nak ? So depa boleh merokok depan korang berkepoi2 asap sampai korang pengsan hokayyy menurut akta itteww.

]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]

https://www.freemalaysiatoday.co ... ampai-mati-kata-kj/

RUU generasi penamat: 18 tahun ke atas boleh merokok sampai mati, kata KJ

Faiz Zainudin -

August 1, 2022 8:48 PM

Khairy Jamaluddin berkata bagi mereka berumur 18 tahun ke atas dan sedang merokok termasuk rokok elektronik serta vape tidak akan dihalang dengan RUU Kawalan Produk Tembakau dan Merokok 2022.
PETALING JAYA: Rang Undang-undang (RUU) Kawalan Produk Tembakau dan Merokok 2022 yang bertujuan mewujudkan Generasi Penamat (GEG) hanya akan membabitkan golongan individu lahir selepas 1 Jan 2007.
Menteri Kesihatan, Khairy Jamaluddin, berkata bagi mereka berumur 18 tahun ke atas dan sedang merokok termasuk rokok elektronik serta vape tidak akan dihalang dengan RUU itu.
Katanya, mereka boleh merokok sehingga akhir hayat jika itu yang dimahukan.
“Saya nak bagitau bawah peruntukan ini yang sedang merokok secara sah usia 18 tahun ke atas kita tak kacau, rokoklah sampai bila-bila…rokoklah sampai mati kita tak kacau.

Ni GEG ni semua akta 342 Gaslighting.

Buat pun kena kecam, tak buat lagi kena kecam..
Benda2 ni sedang dalam debate lagi.. tak semestinya di implement..

Aku lagi percaya yang geng2 tembakau ni boleh buatkan akta2 ni tak di luluskan...
masa tu aku nak tengok apa pulak KJ kena

marah..pulok perokok...

3 org adik ipaq aku kuat merokok. Pening aku.

kalau diluluskan nanti ada la penguatkuasa dok serbu,geledah rumah korang ala2 askar israel baru padankan muka tu