CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kluangman

[Tempatan] Lampin Pakai Buang antara sampah yang dikutip disepanjang lebuhraya CSR menghala ke serambi. Kerusi tren ke Pantai Timur juga diselitkan sampah

bawa la plastik simpan sampah dalam tu. jumpa tong baru la buang. jadi la pembersih sikit

Kelantanis memang pengotor, yucks!!

felinecat replied at 11-5-2022 02:38 PM
Xde plak forumer kelate nak defend. Selalu xleh cuit.

tak boleh cuit la sangat, hakikat pun..diorg nak terasa dah kenapa..terimalah dengan hati terbuka kalau tau malu berubah lah, tak tau malu teruskan lah sikap pengotor tu

Edited by MISZZZ at 12-5-2022 01:44 PM

memang tak dinafikan pon sskjp ni mostly pengotor, yang elok pon yang dah berhijrah atau pon yg family mak bapak kerja elok sikit, takat meniaga kaya2 pon ramai je pengotor, tak yah cakap jauh sama je family mentua aku, balik kampung baru ni, rumah serupa hari biasa ja baju berlunggok, sampah tak buang, nasib la mengenangkn ke shuben ku sabar jugak, memang kalau tya geng2 sskjp yg pembersih pon diorang tak berani nak back up golongan yg pngotor ni,

aku rasa bukan spesifik rakyat pantai timur pengotor...tetapi rakyat MALAYSIA memang dasar pengotor dan suka buang sampah...melayu, cina dan keling dari seluruh semenanjung, sabah dan sarawak, brunei dan singapura turut mempunyai tabiat suka buang sampah!

sekngucing replied at 11-5-2022 04:21 PM
ha...nak tahu kenapa?
kalau.negeri lain pbt potong kan
kelantan takdak

padan la pon... hahaha aku perati je bila balik umah mntua, nasib dekat rumah shuben ak dah kena trained ikut cara aku, bila balik kampung ya rabbi, sampah berlonggok tepi jalan besar, dalam rumah pon ada je walaupun ramai je adik ipar dok goyang telur dlm rumah tu

Follow Us
Kalau orang yang ada sivik, nk buang pembalut gula2 atas hiway pon rasa bersalah yg amat sangat. Takbleh brain kalau ada orang yg takdak rasa bersalah buang plastik sampah berlungguk tepi hiway..mmg gila babi laa

keta aku siap ada tong sampah, beria laa cari yang kecil & bertutup. selalunya diisi tisu laaa dalam tu. tapi memang membantu juga sebab anak2 aku rajin terbelahak dalam keta, so tadah je la tong sampah tu. sampai rnr/kampung, ikat plastik sampah, buang, settle. travel 3 jam pun prepare camtu, ni yang travel lebih 5 jam ni tak reti nak pikir ke?

MISZZZ replied at 12-5-2022 01:24 PM
padan la pon... hahaha aku perati je bila balik umah mntua, nasib dekat rumah shuben ak dah kena t ...

ya...pbt cuma sediakan tong sampah besar luar jalan besar sana
yg dlm kampung sana diorang luouskan sendiri..mcm bapak iols bakar belakang rumah...adik iols pulak malas bakar..kumpul bnyak2 dan pg buang guna lori

ChildrenOfBodom replied at 12-5-2022 01:31 PM
Kalau orang yang ada sivik, nk buang pembalut gula2 atas hiway pon rasa bersalah yg amat sangat. Tak ...

ramai org mcm tu
kawan2 aku...buang resit tol/parking selamba ja tgah jalan masa jalan kaki dgn dia..takda rasa bersalah

Biras aku aka kakak ipar shuben aku Klate gak. Tapi yang ni jenis pembersih suka kemas2. Balik dari raya petang2 penat2 pun tetap bersihkan dan kemas2 dapur mentua aku. Sakit2 kepala pun sanggup buat. Dia lagi serabut tengok bersepah. Aku memang jenis penggeli dan memang tak kuasa ehh nak kemas2 cuci dapur orang ni. Tunjuk rajin ckit2 Dahla kat rumah mentua. Haha.

aku dah 20 tahun ulang alik penang.... lebuhraya PLUs dr sealngor ke penang.. x penah la ade sampah mcm tuh......

ulama negeri serambi x taw malu ke haaa

bende2 mcm ni yg buatkan aku pikir.. bandar2 kt KL/SELANGOR ni kotor... selain dari pendatang bangladesh rohingya myanmar ... ummah sskjp pon menyumbang jugak kan.... hahahahah

naina replied at 12-5-2022 09:49 AM
Haha kak oyen sskjp kan

alah takde sskjp mana nya, sesudu skit2 jah klu ada kaitan ssgt pun, mek kito nenek dio ore sano  tp aku tak anggap aku sskjp sbb skit sgt kaitannnya dulu2 punya, mek kito pun tak lahir kat sano, mace mano nak raso kito ni sskjp takdok langsung yachh

Cerita ni bukan aje tiap2 tahun, tapi tiap2 kali ada cuti perayaan mahupun cuti panjang...cerita yg sama jer... pengotor!!!

kita kecek kelate pun sbb belaja dr saing2 sskjp masa kat kolompo dulu, kita negeri lain, pindah2 merato

apa penjelasan sengkucing psl ni, ummah kelate penotor

Allahu.. segelintir S I K A P  "padu" rakyat Msia... bikin sedey jugak bila maca artikel camni..mybe diorg fikir ada 'tukang bersih' jalan/highway tu kot kan...
macam-macam kempen kebersihan dijalankan kan.. masih lagi tegar membuang sampah merata..

ifanonline replied at 12-5-2022 01:16 PM
aku rasa bukan spesifik rakyat pantai timur pengotor...tetapi rakyat MALAYSIA memang dasar pengotor  ...

Lebuhraya PLUS, Komuter dan ETS nampak takdelah kotor sangat.

Kita tengok bila ECRL siap nanti.

Edited by Meiizu at 17-10-2022 12:37 AM

Amboiiii mak pak bodo mana laa buang diapers anak merata ..kalau ada isu lain kemain galak tanya org  'ko dah kawin,ko dah ada anak!'...punyalah nak tunjuk entitle tu.

Rnr ayer keroh...surau berbau taik baby ye.
Sure ada yg membasuh kat tmpt wuduk.
Mak bodo
*ehhh ni benang sskjp