CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: silica_SiO2

kenapa lelaki susah nak bertanya?

pernah baca ni dalam men are from mars, women are from venus...

so mcm kalo kite bagi adv ...
siputsedut Post at 15-9-2010 23:50

since aku bc buku 2 aku pn br fhm nape laki ni ego semacam je bab2 mcm 2

Reply 1# silica_SiO2

telahan ni sggh x menepati ciri2 aku sbg lelaki. Aku pulak jenis yg lebih suka bertanya direction klu x familiar ngan tempat tu. Bg aku tu lebih bijak berbanding ternonong-nonong n berpusing tercari-cari. Tambah2 lagi kat tempat yg susah nk buat u-turn keta. Tapi klu carik barang kat umah aku lebih suka carik diam2 smpi dapat, sbb bila tanya mak, mak jawab "carik pakai mata bukan pakai mulut (asek nk betanya je)"...so klu dh tanya mak skli tu carik je la smpi dapat.

memang pun
aritu de beli electrical ni
abg aku bkn main pasang ikut suka dia
last2 tak dpt on
dia kata btol jer dia pasang
aku tgk kt kertas instruction tu, mcm lain jer dgn dia pasang
terus aku sergah, ko der baca instruction tak
dia dengan sengih2 baru nak baca

i ni pemalu nk approach orang

setuju..memang kerap jd mcm ni..da sesat sampai mana ntah taknak tnya org lg.alih2 bila da penat br nak tnya tu pun bukan dia yg tnya..kita yg pempuan jugak disuruh tnya..geramnyaa..selalu gak masam muka pasal benda mcm ni.da la kami ni jenis kuat travel

bebaru ni aku jln2 ngn laki aku..
kami gi tmpt yg tak biasa n mmg tak pernah pergi..memula tu...aku ...
silica_SiO2 Post at 15-9-2010 22:57

xpe kalo sesat sama2.. silap jalan pusing balik.. kalo bowring leh borak dgn awak.
maybe your laki nak berdua romantik dalam kete lame2 dgn awak kot...

Follow Us
agaknya dia malu kot 0wg ckp dia x tau jalan..

lumrah nk wat cam no

baru2 ni g kuala pilah...p berayo umah member,ngan hubby n adik die.actually x penah smpi pun kat citu,pastu mase balik bena pasan die slah masuk simpang sepatutnya die kene masuk simpang lagi satu tapi die n adik die (lelaki) ckp betullah jalan ni tadi kite lalu.

n bena malas bertekak senyap jek n sampai hujung simpang mmg betul kitorang salah masuk simpang,ha,ha,ha bena tawe kuat2 hubby n adik dier senyap n buat muke malu jek......DEGIL

Itulah yg dinamekan EGO...bapak aku pun same camtu. Moral of the story, yg pempuan ni tnyekan terus. Senang...

aku biasanya tgk/study map dulu sblm mulakan perjalanan. bila sesat perlu bertanya kerana malas buang masa dan petrol

suami TT ada sikit ego..x byk..sikit ja

carly dah x larat nak tegur hubby bab2 tanya org nih.... pun masih lagi berlaku raya lepas, nak bw mak sedara (bapa sedara hubby dh meninggal) pergi umah adik dia, dah la terlepas simpang sbb x perasan, pas tu terus je jalan x nak tanya org... siap kata carly x sabar lah etc... bila dah tanya org, senang jer nak cari... :@

Reply 21# gurlfriday

hehe same ngn sipukk..dlu2 mmg selalu bercakaran..sejak bace buku ni..time tensen2 tu..mmg tarik nafas dalam2 pastuh pikir mende lain utk elakkan diri daripada membebel

lelaki jarang bercerita ~ kecuali citer lawak bodo. kalau lelaki rajin bercerita (eg: citer pasal keje, boss yg bengong, duit gaji x masuk, etc) = something is wrong = (eg: diversion sbb nak gie outstation ngan awek lain). kaedah ini amat berkesan utk mengaburi pendengar (pompuan).

pompuan yg suka bercerita mudah kantoi sekiranya mereka melakukan kecurangan. setiap perkataan, ayat biasanya diproses oleh pendengar (lelaki) membentuk satu jaringan logic. kekantoian terjadi sekiranya logic antara beberapa cerita becanggah antara satu sama lain. lelaki akan take advantage diatas kekantoian tersebut..
card_reader Post at 16-9-2010 22:18

eh, betul la khen?? sokong2..

lagi 1 plak..kes problem solver nih jgk..kekadang pompuan ckp2 n semabng ngn die pon tak harapkan solution pon, just nak die dgr..tapi deme tak paham..nak jugak skait2 kepala pikir cemana nak setel mende2 hat yg kite ckp tuh..walhal pompuan nih jenis nak meroyan je n luahkan stress...
silica_SiO2 Post at 16-9-2010 13:23

hehe betul la tu..kebanyakan lelaki mcm tu..ade ade je yang bukan jenis mcm tu..cumenye kalau jumpe yang jenis nk solve semua mende sendiri ni..kita la yang kene kontrol diri sendiri..daripada keluarkan statement yang menidakkan kemampuan dia utk selesaikan masalah or yang bersifat arahan..nnt ade yang double moyan..

statement kat atas tuh pon sangat2 la setuju...kita mmg nk luahkan perasaan je..tp bg die...kita tgh mintak solution...haha so next time kalau nk luahkan masalah..better cari kawan2 pompuan je...ataupon ckp kat die siap2 sebelum kita start meluah perasaan...ckp yang kita bukan nk solution..tp nk die dengar je kite nk start bebel luahkan perasaan  

Rate

1

Reply 19# limauais

hehehe sbb tuh komunikasi dua hala tu penting..supaya masing2 paham tugas masing2 n kehendak masing2...tapi tuh la..nk develop komunikasi dua hala ni bukan sehari dua..bukan sebulan dua..bertahun2...sepanjang2 tempoh tu...mmg byk la dugaan sangat2..kalau dapat lelaki yang mmg berinisiatif utk blaja psl pompuan..senang sket keje..

pengajarannye..bli sajorkkkk gps...takleh nk argue dah

Reply  Balbo
kenapa ko tak mo tanya org?
bg aku..itu cara paling sng n tak perlukan modal pon..j ...
silica_SiO2 Post at 16-9-2010 13:15

entahlah....maybe sbb ego seorang lelaki kot....

tp bergantung jugak pada keadaan ....misalnya kalau dh terdesak atau dh mmg tak ada penyelesaian aku akan bertanya jugak....biasalah lelaki tak suka nak susahkan org lain...lelaki lebih senang solve their probs by themselves

Reply 26# bowring
masalah nye kan awak..
saya rimas bile duk lama2 dalam kete..kete kami bukan nye merc ke, camry ke, altis ke..lagiplak saya neh jenis tak sabar, nak cepat2 setel sume bende..buleh berehat2 di rumah dgn aman damai..

Reply 32# carly_lah

akak carly..
bab terlepas simpang neh..selalu nya..mmg saya je yg salah..dei ckp..tak tolong tgk signboard lah..pastu tiem duk lam kete wak2 bz lah, makan la, nyusun henbeg lah, tgk cermin lah..itu yg terlepas simpang tuh..bkn nye nak tolong die tgk signboard..he he..alih2..kite jgk yg salah..deme betol je manjang..