CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 6533|Reply: 41

kenapa lelaki susah nak bertanya?

bebaru ni aku jln2 ngn laki aku..
kami gi tmpt yg tak biasa n mmg tak pernah pergi..memula tu...aku biar je ye drive n pusing2 2-3 kali tmpt yg sama..dah fedap..aku pon bising la, suh benti n tanya org je..dia tanak..

last2, aku suh benti n aku gi tanya security guard...mamat tu sng hati nye kasik direction n dgn sng nye kami jumpe.

mmg standard lelaki camneh ke? susah sgt nak tanya org or direction ngn org? aku ni jenis yg tak sabar n malas nak lama2..klao kat supermarket pon sama..aku tak suke g mall ke, supermarket ke nak cari groceries tapi tak bese ngn location nye..bese aku g tmpt yg bese..utk cpt keje aku bese tanya je staff2 diorang..

Post Last Edit by siputsedut at 15-9-2010 23:51

pernah baca ni dalam men are from mars, women are from venus...

Achieving goals is very important to a Martian because it is a way for him to prove his competence and thus feel good about himself. And for him to feel good about himself he must achieve the goals by himself.

so mcm kalo kite bagi advice kat lelaki ni..seolah2 kita mcm tak percaya dengan ability lelaki utk selesaikan sesuatu masalah...and somehow...diorang akan rasa kita insult diorang (by not believing that they are able to solve a problem by themselves)

ermm..mmg nature lelaki mcm tu kot..

dan diorang jugak mungkin akan rasa yang..kalau mende sekecik cari jalan pon kita tak percaya..mcm mana dengan mende2 besar...

haah, aku penah cari satu company ngan ayah aku, pusing2 satu town pn x jmpa lagi..last2 dia fedup..pastu dia suh tanya pak guard kat satu bank sambil marah aku tak bawak alamat company tuh, rupa2 nya, company tu belakang sikit ja dari bank tuh cuma jalan laen ja...haish

lelaki ni kalo tya direction kat orang laen runtuh kot ego dorang..

kan??
memang2..ni mmg selalu sgt terjadi..
jawapannye..lelaki ni ego die tinggi..
so die rase die bole cari sendiri instead of tanye org..

Reply 5# melinda_gordon

tu la laki slalu kalo sesat ke ape.. mmg tak mo bertanye..
    kkdg kite rase kite betul tp diorg ikut kepala diorg gak..
    biorler diorg rase diorg betul..
    nnti diorg malu sendiri gak bile tgk rupenye kite yg btul..

kkdg heran gak laki ni
    ade perkara yg kite nak membantu
    tp diorg rase mcm kite tak percayakan diorg la
    tak menyokong diorg la..
    ade ke ayat kite mengutuk? takdepun..
    tp ego laki cepat no terasa

Rate

1

Follow Us
khennnn....kwn gue pon cmni la..

gue nak ikut jalan belah kanan....beliyau nak ikut jalan belah kirilast2 weols sampai ke hujung donia

lelaki x suka disuruh.

tips: sekiranya anda (pompuan) mau bertanya jln/direction, sila mintak tolong si driver berenti jap kat station minyak tanya menyatakan niat berenti tersebut. ckp aa nak sheshe ke.. nak beli air ke, etc.

much useful (assisting with detailed info):
"i dah tolong tanya dak kat petrol pump... pada sini terus.. ambik simpang kanan.. etc"
compared to:
"u gie aa tanya pak gud!"
"u gie aa tanya kat station minyak!"
"u gie aa tanya makcik tu!"
etc..
pasti akan menerima jwpn.. "hoi! bising aaa.. i tengah pikir nie"
time pikir = lelaki akan cuba visualize/recall bangunan2, landmark, highest building, arah jln, etc. dlm bentuk 3d/2d (visual imagination/simulation)

Rate

1

"i dah tolong tanya dak kat petrol pump... pada sini terus.. ambik simpang kanan.. etc"
mziskandar Post at 16-9-2010 06:36

sipukk ade bace camtuh jugak..compared to ayat memerintah...kene bagi ayat "kita nak tolong dia"...and segala effort die try nk carik jalan (walaupun tak jumpa)..kene bagi credit...make he feels appreciated...

masalah ni...adalah sebahagian daripada masalah communication..jgn pandang remeh n nak perlekehkan saje..sebagaimana wanita nak rasa diappreciate bila penat masak..mcm tu jugak laki nak rasa dihargai bila cuba solve kan sesuatu masalah even sekecil2 masalah.

Rate

1

bebaru ni aku jln2 ngn laki aku..
kami gi tmpt yg tak biasa n mmg tak pernah pergi..memula tu...aku ...
silica_SiO2 Post at 15-9-2010 22:57

aku tak....

aku jenis, misalnya kalau kat shopping compleks kan, dari rumah aku dah plan nak beli barang sekian2....so bila sampai shoping komleks, tu aku terus tanya barang sekian2 kat area/department mana ya....pastu terus tuju, bayar n keluar/balik....aku bukan jenis suka atau windows shopping....

same goes to what the tuan rumah asks....cari direction....aku nampak org tepi jln aku berenti kete tanya....tak buang masa/minyak kereta dll....

lelaki x suka disuruh.

tips: sekiranya anda (pompuan) mau bertanya jln/direction, sila mintak tol ...
mziskandar Post at 16-9-2010 06:36

hahaha agreed!

TAPI aku kalau misalnya dlm kete ada mak ke, gf ke, akak ke atau sape2 yg suruh atau paksa aku tanya org tepi jln,,,aku tak buat pun, just cari sendiri.....ego? ontahlah....

Reply 8# mziskandar
hmm..betoi jgk. aku ikot tips ko neh la..

ook ar..next time..aku takmo bising2 dah..suh  je benti n selow2 pi tanya org..lg sng gitu..

tapi..perasaaan aku...mcm die kata kite nak ngajar die n tak percayakan die..bile kite nak tanya org pasal direction nih..

Reply 11# Balbo
kenapa ko tak mo tanya org?
bg aku..itu cara paling sng n tak perlukan modal pon..just kasi greeting n time kaseh jer..org yg kasi direction tu pon dah sng hati...kite pon cpt sampai jgk..

Reply 9# siputsedut

mmg pon..aku pernah baca camtu gak..lelaki jenis problem solver ker..eh..betoi ke english haku neh..hoho..die nak jgk cari solution.walopon tak mampu..walopon menyusahkan diri sendiri...susah betoi lah..kekadang aku terlupa hal neh kalo aku dah hangin n d jalanan..n aku jenis tak sabar..terus aku sembur je, itu yg selalu jadi gaduh tuh..aku selalu berpesan ngn diri sendiri, nak sgt jadi org yg bersabar siket..tapi selalu terlupa, kalo dah stress n bosan d jalanan n dlm kete..mostly kami gaduh bab jalan ar n slalu dlm kete...

lagi 1 plak..kes problem solver nih jgk..kekadang pompuan ckp2 n semabng ngn die pon tak harapkan solution pon, just nak die dgr..tapi deme tak paham..nak jugak skait2 kepala pikir cemana nak setel mende2 hat yg kite ckp tuh..walhal pompuan nih jenis nak meroyan je n luahkan stress...

Rate

1

Reply 14# silica_SiO2

sok2.. kalau aku ada anak pompuan.. aku akan latih diorg tulis diary. lepaskan stress kat situ ~ bukan kat fb, bf, etc.
bagi lelaki (sedar atau pun tidak) showing stress = showing weakness

pompuan yg under pressure/stress amat lemah = mudah di take advantage oleh pemangsa.. especially bila weakness tu di exposed publicly (eg: bosan ngan bf/hasben, boring dok umah, mak bapak mengongkong, etc.)

kalau tengok pattern masalah kat forum, pompuan lebih banyak masalah (nak tunjuk betapa stressnya diorg). lelaki lak kalau bukak topik, mostly topik2 ringan n topik ringan2, topic lawak atau pun topic yg betul2 memerlukan solution/advice/pandangan/result.

lelaki jarang bercerita ~ kecuali citer lawak bodo. kalau lelaki rajin bercerita (eg: citer pasal keje, boss yg bengong, duit gaji x masuk, etc) = something is wrong = (eg: diversion sbb nak gie outstation ngan awek lain). kaedah ini amat berkesan utk mengaburi pendengar (pompuan).

pompuan yg suka bercerita mudah kantoi sekiranya mereka melakukan kecurangan. setiap perkataan, ayat biasanya diproses oleh pendengar (lelaki) membentuk satu jaringan logic. kekantoian terjadi sekiranya logic antara beberapa cerita becanggah antara satu sama lain. lelaki akan take advantage diatas kekantoian tersebut.

Rate

1

Reply  silica_SiO2

sok2.. kalau aku ada anak pompuan.. aku akan latih diorg tulis diary. lepaska ...
mziskandar Post at 16-9-2010 14:33

good point..
bole diterima pakai gak..tapi awk kena phm satu benda jgk..
mostly ati dan nurani seorang pompuan sgtla lembut..pompuan bjiwa lembut..
sometimes pompuan bkn nak menunjukkan weakness tapi kdg2 benda tu dah dipendam lama..
sometimes diorang memerlukan someone yg rapat dan phm masalah die utk tempat die bercerita dan bertukar pendapat..
ni mmg sejak azali pompuan bersifat seperti itu...actually Allah ciptakan lelaki dan perempuan tu untuk saling lengkap melengkapi..
so,komunikasi 2 hala tu sgtla penting..yg lelaki,cuba la bg ruang untuk mendengar dan tegur secara elok2..bincang elok2 kirenye
ade yg xbtul pada si isteri org gf or watsoever..yg pompuan plak,jgnla dok bebel pot pet pot pet kat lelaki...diorang pening..
so as i said before..communication tu penting la...

*pe yg mel melalut nih wei?hehehe

Rate

1

Reply 16# melinda_gordon

thats y aku share kat sini.. supaya pompuan lebih berhati hati/awareness bukan utk condemn memana pihak. most lelaki dah tau hal sedemikian.

Reply 17# mziskandar

yup..time kasih la kerana sudi berkongsi..
hehehe...kalau tegur-teguran yg gini xpe...atleast org pompuan bole terbukak sket minda tu..
mana yg rase2 terasa pedas tu,bole pandai2 ubah...sbb bkn ape..skang ni kebanyakan laki,mulut lagi laser dr pompuan..
tegur cara yg bole mengaibkan dan memalukan seseorang pompuan tu..so mcm tu xbaik la kan..

Reply 9# siputsedut

diorg nk rase dihargai..tp diorg lupe nk mhargai pompuan..penat lelah pompuan...
   sbb diorg rase masak tu dh tugas pompuan..
   laki kalo bab cmni kureng cket nk dgr pujian...time kasih
   mende kecik2 cmni diorg tak nampak @aware

lelaki jarang bercerita ~ kecuali citer lawak bodo. kalau lelaki rajin bercerita (eg: citer pasal keje, boss yg bengong, duit gaji x masuk, etc) = something is wrong = (eg: diversion sbb nak gie outstation ngan awek lain). kaedah ini amat berkesan utk mengaburi pendengar (pompuan).

pompuan yg suka bercerita mudah kantoi sekiranya mereka melakukan kecurangan. setiap perkataan, ayat biasanya diproses oleh pendengar (lelaki) membentuk satu jaringan logic. kekantoian terjadi sekiranya logic antara beberapa cerita becanggah antara satu sama lain. lelaki akan take advantage diatas kekantoian tersebut.

part yg nie aku setuju, besa nyer pompuan tu  kalo ade ape2 masalah ttg life die akan cerita cume kadang2 die wat satu cerite lain yg related ngan hidup die. sebab kebanyakkan kawan pompuan aku suke cerita masalah dieorg kat aku sampai aku x larat nak proses maksud cerita dieorg tu.....

Rate

1