CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pelangibiru89

Bertahan atau bercerai?

Saya tak ada pengalaman, tapi ada kawan J takde anak. High rank in gov sector. Nampak hidup happy dan gila2. Duit banyak, splurge pada diri sendiri. Cuma dia kata mmg awal2 opismate dok sok sek juga sbb dia takde la bgtau kata cerai (sheolls pon x suka dan xsenang juga bab ni). Iolls doakan my fren and u tu baik2 saja. Mungkin ini jalan hidup baru, bukan the end lagi

assalammualaikum

saya harap tt kuat. sesungguhnya ujian tt amatlah berat. yg melaluinya sahaja yang tahu.

bila sy tgk tt tak ada anak lagi sy rasa tt beruntung...sebab kira kalaupun berpisah tt tak perlu dah nak berhubung dan masing2 boleh bawa haluan masing2.

saya harap allah makbulkan seperti kehendak tt.

saya mohon doa dari kalian di dalam forum termasuk tt untuk mendoakan rumahtangga saya supaya jalan penyelesaiannya bukanlah perceraian.mana tahu antara doa doa kalian dimakbulkan allah.

Mama3 replied at 9-2-2022 12:21 PM
Setuju dgn komen atas ni. Jgn mengharap pada yg tak sudi. Lagipun ada kerja & umur muda lg. Insyaall ...

susahkan sis nak move on. suami sy pun tk buat dah lagi tp sy susah nak move on.

Edited by Mama3 at 2-3-2022 10:00 PM
ayana89 replied at 27-2-2022 12:06 PM
susahkan sis nak move on. suami sy pun tk buat dah lagi tp sy susah nak move on.

Iya. Mmg susah sbb kepercayaan tu dh tak ada. Mmg nampak berubah tapi betul ke berubah atau cuma dh lebih pandai simpan. Kdg2 rasa mcm tunggu masa je bila nak jadi lg.
Skrg tak henti berdoa semoga Allah sembuhkan luka & bg ketenangan & kedamaian hati je.

Cerai jerla.. ko ada kerja....org skrg bukan mcm dulu2 nk pandang atas bawah janda ... Malah dgn pakej ko keja gomen ..lg ramai yg nak kejar nt .....dia benda ni senang je....kenapa mesti nak terhegeh2 mengejar pada org yang dah x sudi....mcm ko lah TT ...kalo ada org yg ko x suka tapi dok terkejar2...ko pun menyampah kan....nih laki ko dah buat hal dua kali....gila lah nk selamatkan perkahwinan lagi buat apa

TT lepas ni...carila suami yg syg kita gila2...yg sanggup buat apa saja utk kita ....

Follow Us
Mertua ada lagi? Kalau masih ada, kekalkan hubungan baik dgn mereka. Itu je.

move on...

Cerai jer la. Orang dah tak suak (dah curang) kenapa nak pertahankan lagi. Kumbang bukan seekor dik.

Kalau aku, masa 1st dia buat hal aku dah blah.. sbb once a cheater always a cheater.. dari sakit hati baik berpisah.. hati pun lebih tenang

Jgn lupa tuntut harta sepencarian

kenapa nak takut status janda? mungkin environment u tak best kot.

so, kalau circle kita toksik,actually tak perlu pun war2kan status kita. kita diam, orang tak tahu. kehidupan kita ni privacy. kalau rasa boleh elak menyebut status diri, elakkan.

huhu.until now opis/kawan tak rapat i tak tahu pun i dah divorce. sebab i rimas orang tanya why

utk tt..pikirkan mana terbaik. kalau org tak sudi, lepaskan..sayangkan diri

minta maaf sis....walaupun you insists on saying that this has nothing to do with anak....it does hoccay....

antara sbb curang....life is too monotonous...and please do not misunderstand gua eh.....tak de anak bukan masalah wife je....it can be either one or it can be both....yg main facts is....belum rezeki....banyakkan berdoa dan amalkan petua2 yg ada dalam al-quran pun....like having the session right after asar....with certain doa....something like that....

anyway....back to the main issue....it is also not you yg menyebabkan dia curang....mcm kita kerja la....if our task kat office terlalu monotonous...sama je...bertahun2 sama.....gatal gak la jari ni nak masuk linkedin...masuk jobstreet....cari kerja lain....sbb rasa kerja tu dah membosankan...walaupun tak de masalah pun kat office tu....

mmg bila ada anak....cabaran dalam perkahwinan tu lagi berbeza....ada gak yg akhirnya bercerai or berskandal sbb tak larat nak gaduh pasal anak pulak....

so tak de black and white dalam jawapan utk persoalan ini.....

if you really want to save this marriage....as husband mmg suami idaman....then a heart to heart talk is required....not about menuding jaring talk....not mengungkit kisah dia curang....not to dwell on why tak de rezeki utk dapatkan anak.....but more on whether both of you want to continue.....whether both really want to continue...nak ke tak nak.....

bgi gua semua penyelesaian is bila kita tau apa yg kita nak....nak cerai or teruskan...and ugama pun bagi 3 peluang utk bercerai...even banyak peluang to cerai and rujuk....even dah talak tiga pun boleh rujuk jugak if teringin sangat....

so if tak dapat memilih....then pilih utk bercerai dulu...feel that feelings of not being husband and wife anymore.....timbul tak kerinduan...timbul tak penyesalan...timbul tak keingingan utk kembali menjadi suami isteri.....

kekadang fikir bagai nak rak pun....if kita tak experience it....kita tak pasti....then bercerai je dulu....sbb separation akan mengundang lebih banyak dosa....cerai talak 1.....and if rasa....perlu rujuk...rujuk je balik...at least this time around....you at least can judge the level of feelings about each other....masih2 saling memerlukan....or tidak....dedua dah melalui perceraian itu dan merasakan it is not the best decision....rujuk semula

if dah cerai....only satu pihak yg merana....then anggap la....it bukan milikmu....move on....susah...but all of us here ada.....can be your shoulder to cry on....jangan mengharap pada yg tak sudi....

mmg nampak mempermainkan hukum....but for me...it is more of knowing....if dah sholat istikharah...tak jumpa juga....if dah bincang....tak selesai jugak....then go for it....mungkin itu penyelesaian yg Allah nak you all lalui.....merasai sendiri fasa perceraian....then make the best decision....tak perlu tunggu 19 tahun...tak perlu tunggu 40 tahun....do it...then maybe if InSya Allah rujuk semula....both dah lebih matang dalam perkahwinan.....

Aku pun rasa nk cerai gak.. penat dah.. suami x curang. Tapi asyik dengan hobi, jnis lepas tangan. Xboleh bwa bincang..

hanasensei replied at 17-5-2022 07:47 PM
Aku pun rasa nk cerai gak.. penat dah.. suami x curang. Tapi asyik dengan hobi, jnis lepas tangan. X ...

most of the time......inilah ujian yg dikatakan oleh semua alim ulamak sis.....ada yg diuji dengan mendapat penyakit kronik.....ada yg diuji mendapat suami/isteri yg ala2 syaitonnirrojim....ada yg diuji mendapat pasangan yg mengalahkan malaikat.....ada yg diuji dapat kekayaan yg melimpah ruah....ada yg diuji dengan kemiskinan yg melampau....ada yg diuji hidup terlalu sempurna sampai bosan....whatever yg kita lalui which does not seems to be in our favour...itu la ujian namanya....supaya bila kita "kembali"....beban kita tak berapa banyak....banyak yg dah luruh semasa kita redha ngan ujian2 yg diberikan....

i used to be in that mode....everything around me is menyakitkan hati....always want to throw everything and everyone....coz rasa semua orang and semua benda....everything wujud hanya nak menyusahkan hidup aku....tapi sampai bila kau nak menyeksa diri sendiri sedangkan semua orang and semua benda tu happy....aku lak yg sesak nafas.....

so rather than menyeksa diri....aku try utk menerima semua kekurangan.....of course la bila kita dapat kawan atau pasangan yg menyakitkan hati....kita akan rasa.....nape la aku dapat ko....tapi kita tak fikir yg orang tu la yg bagi kita pahala free....dengan setiap keredhaan kita atas segala yg kita tempuhi....the good and the bad....yg cantik and yg buruk....semua adalah pahala.....

dulu aku aktif dalam bod ni...sampai pernah jadi moderator....beribu2 kacang aku dapat...and aku pegang bag kacang....then aku hilang arah....selepas tu aku selalu bercerita ngan kengkawan hidup tentang masalah aku....lelebih lagi selepas ibu kesayangan meninggalkan aku 6 tahun yg lalu....sbb she is the one and only yg faham aku....nape aku ni different sangat....aku susah nak fit in....my level of confidence is super duper low....tapiii kawan2 hidup aku menggunakan permasalahan yg aku share sebagai cerita utk menghidupkan lagi sessi makan tengah hari diarang bersama rakan2 lain....

so now i am back here....as here is where i feel really safe....selamat and though aku tak pernah jumpa any of you....aku rasa aku boleh jadi aku.....gua is gua....

tapi bak kata arwah mak aku....jika bertahan itu lagi mendekatkan kita kepada penambahan dosa...maka keluar la....kerana kita perlu menjauhkan diri dari dosa....jika perkahwinan itu menjadikan kita lagi berdosa...maka keluar la....sbb tak semua orang boleh redha and pasrah....

whatever it is....kita perlu usaha sebelum pasrah....kita perlu boleh menerima sebelum redha.....

cantthinkofany replied at 18-5-2022 09:39 AM
most of the time......inilah ujian yg dikatakan oleh semua alim ulamak sis.....ada yg diuji dengan ...

Moga2 hang ok la ni..

Utk TT, iols speku hang dah tak masuk sini..  but hang in there. Borak2 di sini kalau perlu.
Anak buah iols pun status sama mcm hang.. la ni diizinkan Allah, dpt jodoh lagi.. trust in Allah, wokeh..

Tinot7 replied at 18-5-2022 10:51 PM
Moga2 hang ok la ni..

Utk TT, iols speku hang dah tak masuk sini..  but hang in there. Borak2 di  ...

Alhamdulillah....now wa chill ja....thank you....sedikit usaha...sedikit doa....life goes on.....

cantthinkofany replied at 19-5-2022 09:09 AM
Alhamdulillah....now wa chill ja....thank you....sedikit usaha...sedikit doa....life goes on.....
...

Baguih la.. hidup mati aturan dunia. Yg hidup tetap kena menjalani kehidupan mcm biasa. Jgn sedey2 sgt la..
Dan cari la kawan2 yg membawa kpd positip.. hat yg suka membawang tuh, kurang2 la ckp psl diri sendiri.. bkn semua org jenis pandai simpan rahsia.

Tinot7 replied at 19-5-2022 12:19 PM
Baguih la.. hidup mati aturan dunia. Yg hidup tetap kena menjalani kehidupan mcm biasa. Jgn sedey2 ...

bull's eye............................

pelangibiru89 replied at 15-2-2022 04:41 PM
new update,

suami dah nak failkan cerai, memang dia nak kejar perempuan tu habis habisan.

When you put human more than the god.. ini lah jadinya.. depress, rasa tertekan.
Kena igt berpada pada berharap pada manusia.. mereka boleh menghampakam kita..
Perlu sayang pada diri dahulu, baharu sayang pada orang lain.
Saya doakan kamu boleh bounce back from rasa tertekan depresi itu semua dan kembali hidup normal berkiblatkan Tuhan, bukan nya laki.