CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Raline

[Dunia] Budak perempuan selamat daripada mati beku kerana peluk anjing

Anjing amat loyal pada tuannya kalau dimasa susah jarang ia akan meninggalkan tuannya sendiri

Arwah atuk aku ada bela anjing dululah..anjing duduk bawah anjung rumah kat kampung.
Time pegi nak lepaskan kerbau2 ternak anjing atok yang jaga.
Tapi dah mati kena patuk ular..kat kampung mana ada klinik veterinar masa tu.
Depress jugaklah atok masa tu sebab anjing tulah penemannya, mudah urus, taat pada tuannya.

dani-rox replied at 25-1-2022 01:36 PM
anjing anak tiri uols jenis apa, sis oren?
kawasan kejiranan ai selalu terserempak tuan anjing baw ...

Husky kuat melawan molot.... Kuat nyalak bising..anak aku suh beli tiny dog yg tkleh besar2 tu... Kuasa kalau nk belaa rumah sendiri..

makadek replied at 26-1-2022 03:27 PM
Husky kuat melawan molot.... Kuat nyalak bising..anak aku suh beli tiny dog yg tkleh besar2 tu...  ...

husky bole buat jd bodyguard kot... hahaha anjing kecik senang nak jaga dan control. pegi mana2 letak dlm beg jah, mcm Paris Hilton tuh tp kawan ai ada bela anjing kecik jenis pug, takda la manja dan friendly sgt pun. dahla mata juling, garang namatey pulak tu... tak padan dgn saiz

Dwdrum replied at 26-1-2022 02:12 AM
Tidak rasa ngengade manusia tinggal di condo sedangkan asal dari gua?

manusia dgn ngengade berpisah tiada

Follow Us
Banyak faeedah anjing ni,jenis apa anjing tak bagitau.

angelofish replied at 24-1-2022 10:43 PM
musim salji.mak nya tak reti nak jemput anak ke? penyakit ummah melayu dah meresap ke jiwa kokosen?

lama nya kau ni bodoh.  

sukacactus replied at 25-1-2022 06:04 AM
Haih! Cuaca buruk pun kena balik skolah sendiri?

ummah kokesen mcm ni yg jadi pujaan ummah altar berapi

pasa replied at 27-1-2022 09:36 AM
ummah kokesen mcm ni yg jadi pujaan ummah altar berapi

Itu laaa…memana ada je yg perangai hauk tambah2 russian ni
Kelakar plak kalau tgk youtube video accident kat sana
Punca semua mcm bodoh bila driving

dani-rox replied at 26-1-2022 03:34 PM
husky bole buat jd bodyguard kot... hahaha anjing kecik senang nak jaga dan control. pegi mana2 let ...

i rela bela husky yg kuat menjawab dari anjing2 kecik ni..diaorg punya yelp annoying gila kalah anjing besar..kat apartment i ni ada sekor tingkat bawah2 tapi bila i gi balcony kemain kuat dengar..kekadang rasa nak turun pegi lempang anjing tu ngan tuan dia sekali...

Orenn1 replied at 24-1-2022 12:46 PM
Tapi anjingg mmg cerdik tau, kdg2 tgk mcm budak2. Selalunya xmass kitaorg bagi hadiah kat anjing ana ...

Me ada Labrador retriever nama Maurice, bulan depan setahun usia.

Beli memang untuk protect my daughter sebab jenis anjing orang bawa pergi memburu ni..

Loyal dengan my daughter sebab bela sejak usia 3 bulan.

angelofish replied at 24-1-2022 02:43 PM
musim salji.mak nya tak reti nak jemput anak ke? penyakit ummah melayu dah meresap ke jiwa kokosen?

Diorang sejak azali mmg camtu la

Orenn1 replied at 25-1-2022 01:47 AM
Hb aku n anak dia kecohh suruh akupegi terapiiii anjing, org dah mmg takuttth nak pegi apa

faham2..iols takut kucing, mcm2 nasihat @ petua orang bagi supaya x takut kucing..koserrrr..dah takut tu takut la..

copy_paste replied at 26-1-2022 08:57 AM
kalau ko duk kg,ada tanah ladang,boleh la bela anjing,xde masalah pun

Ye kan dgr jugakk ramaiiii melayuu ada ladang bela anjingg. Aku bukann duduk kampong yg jeniss ladang2 ni, dulu kecik2 aku tinggall mcm kampongg kat bandar, dekattr dgn masjid jugakk, klu bela bela anjinggg mau jd buahhh muloottttt satu kamponggg pakejj kena boikottt sekalii rasanya.

dani-rox replied at 26-1-2022 02:42 PM
memang pun seram tengok saiz anjing2 dia masa mula2 tengok dulu. cuma tak pernah dengar dia org me ...

Adoiiii mestii fobia jugakk yachhh kena gigittya anjingggg ni. Masalahnya anjing kat msia tak pegi sekolahhh, menyalakk 24jamm tak tahu behave lol kohkohkohhh aku mula2 kat sini dah perasan anjings kat sini mcm educated tak mcm kat msia lol rupanya mmg dr kecik dah kena pegi classs, patutlah behave, tu pun aku still takuttt sbb dorg nak main dgn kita nak manja2

Anjing anak aku tu dia beli lebihkurang 9k lebih duit kita, aku pun tak tahu rega anjing2 ni tp aku agak rega tu mcm biasa kut kat sini. Beli dr org persendirian, anjing org tu beranakkk 8 eko masa tu, bygkan buat duit bukan maln ye. Org sini pulak mmg gila anjingg sanggop bayarrr. Tu pun kena booked sebelum beranak siapa nak beli. Law kat sini umur anjing 3 months baru blh ambik anak anjing dr ibu dia, so masa anjing tu 3 bulan baru anak aku dpt ambik. Aku pnh pegang  usap2 badan dia mcm manja2 tu sekali je sis dani masa dia kecikkk, aku tak menghayati pun bulu dia sbb sebenarnya aku takottt sgtt masa tu tp aku berazam kumpoll kekuatan utk buat jugqkk usap2  badan anak anjing tu demi anak aku n hb aku happy masa tu. At least bagi muka kat dorg lol boleh tak mcm tu

exclusive_vvip replied at 27-1-2022 08:32 PM
faham2..iols takut kucing, mcm2 nasihat @ petua orang bagi supaya x takut kucing..koserrrr..dah ta ...

khennnn...hanya kita yg takutt jahh tahuuu perasaan tu

faraway1 replied at 27-1-2022 10:58 AM
Me ada Labrador retriever nama Maurice, bulan depan setahun usia.

Beli memang untuk protect my d ...

colour apa? dulu hb aku masa muda dia bela labrador jugak kaler hitamm, aku tgk album lama2 dia adalah byk pis dgn anjing tu, tp kalerr hitamlahh klu kat msia mcm tak glamourr kut lol. Katanya anjing ni mmg suka budak2 n calm n sgt protective n attention seeker jugakk, asyikk nak org layann main je. Hb aku dulu bila malam dia tutup pintu bilik nak tido, anjing tu dtg lah kat luarr pintu bilik ala2 nangisss merayuu minta bukak pintu dia pun nak join tido dlm bilikkk. Hb aku pun bukalah pintu suruh dia tido kat bwh, dia pun mula2 tido kat bwh kononnn lps tu bila dia rasa hb aku dah tido slow2 dia naik atas katilll tido kat sebelah tp bahagian bwh kakii. Lps tu bila dia rasa hb aku ok jahhh takde marahh pun dia terus g tidoo kat sebelahhh lol. Hb aku kata dia sedarrr jah anjing tu naik slow2  semua atas katilll dia buat mcm tido malass nak kecohh, katanya mmg gituu perangaiiiii anjing tu taknak tido kat luar tempatt dia, nak berkepittt jahhh. Esokkk pagiii hb aku cita kaki dia semua habiss atas muka hb aku,  bukann main sedappp conquer katilll. Anjing punn pandaiii manipulate tuannn Anak ko mesti seronokk kan ada kawaan bermain  kat rmh.

Orenn1 replied at 29-1-2022 04:17 AM
Ye kan dgr jugakk ramaiiii melayuu ada ladang bela anjingg. Aku bukann duduk kampong yg jeniss lad ...

I rasa tak ada dah....my brother tinggal di jitra. Siap mintak pak guard bg makan anjing dia bila dia pi outstation

Orenn1 replied at 26-1-2022 01:58 AM
betul mmg ramai melayu nak bela anjing klu boleh. Kes abang uols sama mcm satu fam dulu i kenall,  ...

akak pun suka anjing sbb lg cerdik dr kucing sebenarnya
akak suka breed chow chow...kiuttt mcm teddy bear gituh
tp kat msia ni mcm tak pernah jmpe je chowchow breed lg