CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Friska

[Jenayah] Update: Pengasuh tidak akan maafkan ibu bayi dan akan saman karena viral #14 - Tampar bayi 8 bulan karena sering muntah, pengasuh ditahan

betina pengasuhh ni mmg takde rasa bersalah langsong, berani sgttt ko tamparr muka baby ko tak maafkan pulakkk,  mmg bukan manusia ni. Baby tak blh pertahankan diri sendiri, gila lahhh

kesiannya baby.. maknya pun kalau dah tau anak sakit, jangan la hantar ke pengasuh.. kalau pengasuh baik, takpa la juga.. dapat pengasuh from hell, berbirat pipi anak..

Cuba hangpa boh gambaq muka hat tukang tampaq budak tu kot ni nak tengok lagu mana rupa. Kot buleh jadi bahan hinaan bejemaah ka pa pa

Kalau budak tu sering sakit dan pengasuh tu tak suka jaga better berterus terang la kabo saya tak suka jaga budak sakit leceh nk bersihkan muntahnya.
Budak 8 bulan di layannya mcm budak 8 tahun, ko muntah aku tampo ko gituh kan?
Budak 8 tahun pun ko takleh suka2 menampo dah dia tak sihat bukan dia sengaja nk muntah.
Ko tu yg tamak kalau dah tau tak suka jaga budak yg tak sihat toksah la dijaga.
Biasanya pengasuh tanak jaga budak yg tak sihat.

Ni bkn sekali..merah menyala ppip adik tu

Jahatnya.. kucing pun tak sampai hati kita nak pukul, ni baby lagi..

Follow Us
kuang hajor punya pengasuh... ada hati nak saman konon... kasi tunjuk muka sikit..kot2 sama pengasuh anak aku 16 tahun dulu... lahanat sungguh... nasib baiklaa zaman tu aku masih bodoh x tau nak buat apa selain stop terus ngantar .. kalau boleh putar semula mmg nak jer aku saman sampai tinggal spender akak lahanat tu..

MsIda replied at 16-1-2022 09:29 PM
Kepada pengasuh..." may u rot in hell "..sukahati je tampar anak orang

Jaga baby sendirilaaa.. aku dah start pesan anak anak aku.. sblm kawin ekonomi kena kukuh.. dsh kawin better wife tak keje jaga anak..

Mooverine replied at 17-1-2022 07:49 AM
Jahatnya.. kucing pun tak sampai hati kita nak pukul, ni baby lagi..

Kucing aku.. aku jentik jah telinga kalo menjahak.. kadang kadang time depa lompat lompat main saje je aku pedajal jentik telinga.. syok tgk depa marah.. satu lg aku hasad dengki kat depa sbb boleh lompat lompat.. koh koh

Buritan replied at 17-1-2022 08:09 AM
Kucing aku.. aku jentik jah telinga kalo menjahak.. kadang kadang time depa lompat lompat main saj ...

hahahaha.. kalau dulu, pernah juga la saya jentik telinga kucing tapi jentik manja.. nasib anak-anak sekarang jenis berdisiplin, saya sebut ja Haipp terus tak jadi nak lompat or kacau pasu..

Mooverine replied at 17-1-2022 08:42 AM
hahahaha.. kalau dulu, pernah juga la saya jentik telinga kucing tapi jentik manja.. nasib anak-an ...

Ni ade seko.. eko berpintal cam babi pas tuu terlekat eko tuu dekat cage.. jerit jerit mintak tolong dgn aku

Patutnya semua budak2 kena stop dihantar pd dia ni. JKMpatut suspend dia ni dr jaga budak tp tak dgr cerita pun

Buritan replied at 17-1-2022 08:06 AM
Jaga baby sendirilaaa.. aku dah start pesan anak anak aku.. sblm kawin ekonomi kena kukuh.. dsh ka ...

privilege skrg ni klu isteri dpt jd surirumah jaga anak sendiri. Tapi satu gaji tak cukup skrg ni

kesiannya baby tu, itupun nampak pipi merah kena penampor jepun... tah2 di gancang nya budak tu mcm marakas mana kita tau..... baby tu mmg x sihat, baca kat fb mak dia kidney nya bengkak... adui la kesian kat ko dik..... mampos ke neraka jahanam la naknya pengasuh from inferno ni sial perangai

kesiannya baby smp merah menyala pipi tu
Hrp kena hukuman setimpal dgn perbuatan
parents yg suka htr ke baby sitters ni sbb bayaran lg murah ke?
anak2 kaka dulu semua ke taska, ada juga pengalaman x best ms anak yg 2nd last tu umur dlm setahun lbh pernah kena sebat dgn hanger oleh nanny dia kt taska dan taska tu plk betul2 belkg rumah kaka
dan ms kejadian tu anak2 dara kaka br blk dr sekolah jd diaorg terdgr bunyi adik diaorg menangis, bila diaorg tinjau dr tingkap dapo diaorg ternmpk nanny ni tgh sebat adik diaorg dgn hanger, meluru diaorg keluar rumah dan amik adik diaorg, ptg tu arwah suami pergi taska dan kutip semua brg anak kaka dan kami stop htr
sebenarnya x semua org leh jd pengasuh dan ada tu pengasuh muda ya hamats jd kesabaran melayan bdk2 cam zero, itu yg laju aje naik tgn

Fatin berkata lagi, laporan polis telahpun dibuat dan pengasuh tersebut memberikan alasan yang dia masih belum makan ubat tekanan darah tinggi.

Lalu telah menyebabkan dia menjadi baran dan menampar bayi tersebut.

Selepas laporan dibuat, Fatin memuat naik satu lagi hantaran yang mendakwa pengasuh tersebut menyuruh ibu kepada bayi yang ditampar itu untuk menarik semula laporannya.

Dengan atas alasan anak ditampar itu perkara biasa yang tidak perlu dibesar-besarkan.

b@b1 nya perangai.. rasa baran tak boleh jagaaaa.. jangan jaga la..
ni spesis duit nak.. jaga amanah tak mau... baik ko cari keje lain la dari mengasuh..
konon perkara biasaaa... ko biasa buat kt anak ko ke?? tampar2 cmtu?

Orenn1 replied at 17-1-2022 10:04 AM
Patutnya semua budak2 kena stop dihantar pd dia ni. JKMpatut suspend dia ni dr jaga budak tp tak dgr ...

AKu suspek dia ni mesti tak register ngan JKM..
kalau 4 orang atau lebih yang dijaga baru wajib daftar.
Ibubapa kena cari pengasuh/TASKA yang berdaftar.. jangan hanya melalui hearsay terus letak anak kat situ, minta nak tgk sijil/lesen JKM

moga anak-anak kita sentiasa dilindungi Allah swt

Orenn1 replied at 17-1-2022 10:05 AM
privilege skrg ni klu isteri dpt jd surirumah jaga anak sendiri. Tapi satu gaji tak cukup skrg ni
...

Tu laaa sis oren.. semua barang mahaii..

idril replied at 17-1-2022 10:19 AM
kesiannya baby tu, itupun nampak pipi merah kena penampor jepun... tah2 di gancang nya budak tu mcm  ...

Dah kidney bengkak plk.. ontah ontah digoncangnya baby tuu kot.. silap hb budak ni membesar asyik sakittt jahh..

Jika benar pengasuh ni menampar bayi yang tiada dosa ini, semoga dia mendapat hukuman yang setimpal